Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Rasa i klasa dla potomka Pana Mordu
Autor Wiadomość
Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 40/38
Wysłany: 2005-11-15, 19:15   

Cytat:
2. Nie wszystkie krasnoludki (i tak powinno się pisać, bo krasnludzice brzmią okropnie Wink )
Krasnoludy podobnie jak gnomy rosną w ziemi i trafiają na talerze w formie miękkich kulek ( z masełkiem i pietruszką-mniam). Wyrażenia krasnoludki trochę mi nie pasuje do kogoś kto rośnie w ziemi ( a jak jest stary to wyrastają mu takie brzydkie gulki :mrgreen: ).

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2005-11-15, 19:32   

Twoje poczucie humoru, Jvegi, jest zaiste niezrównane...
Podziękuj autorowi tego posta

Ewok

Wysłany: 2005-11-15, 20:48   

Ostatnio, kiedy grałem paladynem (ciekawe, skąd wziąłem te geny :lol: ), to Korgan (dlatego chyba zły, że jak kazdy krasnolud, szcza do mleka, by skwaśniało) wciąż mnie obrażał (że nie wspomne na dokładkę o edwinie i Viconii oraz... last but not least - Ascaephelu :angel: ).
Nie widząc w tym żadnego pożytku dla gry oraz swojej psyche -> Korgana i edwina odłączałem...(Ascaephela -> nie ważcie sie ruszać :angel: !):
ale jak to jest, do licha -
- potomek Pana Mordu moze sobie byc paladynem i odłączać/rozmiażdżać ...Korgana? edwina? Kwintesencje "zła" w tej grze...Omamy mam :)?
A przecież nie jest tak, ze nic nie wiemy o matce gł.boh.: matka Teresa z Kalkuty to ona nie była..
Jeśli dodać do tego pogłębione exp Karanitha (czyli "zabójcę -> samobójcę"), to czy logika nie zawiodła aby twórców gry?
Otóż smiem twierdzić, że nie:
Lombroso nie miał racji - nie ma morderców z urodzenia...

Ascaephel
Zasłużony

Podziękowania: 9/8
Wysłany: 2005-11-15, 20:53   

Ano, był kiedys roztrząsany wątek tego, co ma większy wpływ na to, kim jesteśmy: wychowanie czy geny (na podstawie BG to rozważaliśmy). I tak, zgodze się, z Twoim ostatnim zdaniem
I hm, zaczynam zauważać u Ciebie pierwsze objawy choroby prześladowczej na moim punkcie :P No, na numer telefonu nie masz co liczyć, sorry ;)

Ewok

Wysłany: 2005-11-15, 21:31   

Oh, jakże łatwo pomylić można Talesa z Miletu, Heraklita z Efezu.. z Sedesem z Cersanitu... 8), wychowanie z wychowem zimnym cieląt, numerki z chorobą :idea: ..
Co piszę gwoli konstatacji, że potomkowie Pana Mordu w istocie rzadko miewają rasę i klasę -> w potocznym rozumieniu tychże pojęć...
Gracze poprzestać muszą na naukach scisłych.
Co przecież, Ascaephelu, jest już naprawde poza hipotezą :)..

sovellis 
Zasłużony

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2005-11-15, 22:06   

W zasadzie co do wcześniejszej wypowiedzi nie pamiętam już kogo, wolałbym puścić się ze smoczycą niż z jakimś śliniącym się półorkiem, albo gorzej- brodatą krasnoludką :P . Tak wogóle to myślę, że jako ten wybijający się z tłumu dzieciak wypadałoby mieć charakter chaotyczny dobry, a o rasie juz mówiłem. Chyba, że ktoś postanowi być najgorszym skurwysynem w tej dolinie :twisted:

Do nieba nie chodzę, bo jest mi nie po drodze teraz jestem tu,
Co ma być to będzie, niebo znajdę wszędzie, gdy zabraknie tchu...

Ascaephel
Zasłużony

Podziękowania: 9/8
Wysłany: 2005-11-16, 11:17   

Cytat:
W zasadzie co do wcześniejszej wypowiedzi nie pamiętam już kogo, wolałbym puścić się ze smoczycą

Zrób rutynowe badania u sexuologa, tak tylko dla pewności ;)
Smoki mogą przybierać ludzką formę, więc nie byłoby w tym nic dziwnego. W każdym razie widać, że Bhaal lubił bawic się z różnymi 'samicami', nie przejmując się rasą zbytnio :P

sovellis 
Zasłużony

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2005-11-16, 16:46   

Taa... Szpak czy kura, ważna jest dziura :P . Faktycznie, niewybredny był chłopak :twisted: .

Do nieba nie chodzę, bo jest mi nie po drodze teraz jestem tu,
Co ma być to będzie, niebo znajdę wszędzie, gdy zabraknie tchu...

Wielka Metalowa Maszyna

Wysłany: 2005-12-23, 20:46   

Mi rasy "niższe" nie za bardzo pasują do tego miana. Raczej za boga mordu uznałbym człowieka, półorka lub półogra. Elfy kojarzą mi się za bardzo z dobrem, chociaż są Drowy, ale oni też mi nie za bardzo pasują, chociaż u nich byłaby raczej bogini mordu.

darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2005-12-26, 17:30   

Ja uważam że dziecko Bhaala powinno być Elfim czarownikiem z charakterem neutralnym. A nie powinno być niziołkiem, pół ogrem bo to uwłacza takieij postaci tak jak i nie powinno być byle złodziejaszkiem, bo mi następca pana mordu kojaży się z postacią potężną a nie słabą czyli tylko dwie opcje wojownik (i podobne) lub mag (i podobne poza), złodziej odpada tak jak i łowca choć lubie te klasy:). Wojownik też odpada bo Sarevok jest wojownikiem i powinniśmy być jego przeciwieństwem, więc zostaje mag:) a że czarownik jest najpotężniejszą postacią magiczną to właśnie jego wybieram.

Mefisto

Wysłany: 2005-12-26, 18:00   

1.Dlaczego powinniśmy być przeciwienstwem Sarevoka? charakterem tak, ale dlaczego klasą?
2.Dlaczego złoedziej i łowca odpada?
Ja uważam że każda klasa sie nadaje z rasami tak samo, dlaczego mamy mówić że niziołek nie pasuje czy coś takiego? Bhaal miał potomków różnej krwi(Yaga Shura, Sendai)..

darrion
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2005-12-26, 19:32   

Moim zdaniem i złodziej i do tego niziołek nie pasują do potomka pana mordu, słysząc dziecko Bhaala myśle ktoś potężny i z potęgą tą właśnie kojaży mi się czarownik i wojownik elf, człowiek ewentualnie krasnolud. A słysząc złodziej, łowca myśle o chytrej, podstępnej postaci która jakoś do pana śmierci mi nie pasuje:/
Oczywiście nie chce przez to powiedzieć że nielubie niziołków, złodzieji i łowców sam w BG1 grałem łowcą a potem złodziejem,i grało mi się dobrze ale do potomka Bhaala pasuje mi najbardziej właśnie czarownik bądz wojownik.

A dlaczego przeciwieństwem Sarevoka, bo tak:) to tylko mój punkt widzenia, takie starcie dobra ze złem, miecza z magią:) tak mi się to uroiło:)

Boo

Wysłany: 2005-12-26, 20:06   

oj nie zgodziłbym się z tobą. A kto powiedział, że potęga to TYLKO siła fizyczna, bądź umiejętności magiczne? Sprawny, świetnie wyszkolony łotrzyk to wieeelka potęga - tak wielka że nawet nie będziesz wiedział, co cię zaatakowało (i uśmierciło), bądź też wpadniesz w zasadzkę w najmniej oczekiwanym miejscu/momencie.

darrion
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2005-12-26, 20:29   

Podstęp nigdy nie był kojażony z potęgą, ja wiem że łotrzyk jest potężny na swój sposób ale nie o taką potęgę mi chodzi, wielki wojownik czy potężny czarownik, te słowa budzą respekt a łotrzyk, złodziejaszek hmm. Na pewno słysząc łotrzyk nie wyobraża mi się osoba potężna, np. Elminster budzi u mnie zdecydowanie większy respekt niż Dritzz.

Lara
Przyjaciel Klanu
Aen Saevherne

Wysłany: 2005-12-26, 20:41   

Ale Bhaal był przecież panem mordu. Czy mord kojarzy Ci się z potęgą? A nie właśnie z podstępnym napadnięciem i zadźganiem? ;)

No i jeśli powinniśmy być przeciwieństwem Sarevoka, to dlaczego charakter neutralny?

Odpowiedz do tematu