Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z instalacją
Autor Wiadomość
lubczyk 

Podziękowania: 10/8
Wysłany: 2017-08-17, 11:21   

archi napisał/a:
Mam problem, po zainstalowaniu Wobg i patcha przy uruchamianiu pojawia się błąd 'Aplikacja nie została właściwie uruchomiona 0xc0000022'. Próbowałem pobierać wszystko jeszcze raz, reinstalować, uruchamiać w trybie zgodności, jako administrator bez skutku. System windows 10, wersje gier z GOG. Menu moda uruchamia się bez problemu ale jakakolwiek konfiguracja albo uruchomienie powoduje pojawienie się wyżej opisanego błędu.

Jeżeli ktokolwiek posiada ten błąd znalazłem dzisiaj rozwiązanie. wystarczy wystarczy zaptaszkować DirectPlay w Programach(zakładka włącz wyłącz programy). Działa na większość gier pod Windows 10.

Podziękuj autorowi tego posta

lubczyk 

Wysłany: 2017-08-18, 00:14   

Po Problemie powyższym natrafiłem na kolejne. Zaznaczam ze przeniosłem się na Windows 10.

1. https://zapodaj.net/69063b3fec1f1.bmp.html.
2. https://zapodaj.net/c9b7c8bcb9587.bmp.html

Przesiadłem się, z wiekowej maszyny na dość nową. Na starej instalacja trwała 40 min i dokładnie widziałem co się dzieje. Obecnie trwa 20s i nie mam podglądu. Gry osobno chodzą doskonale. Posiadam zarówno wersje GOG jak i legendy rpg. domniemam błąd z instalatorem

Skończyły mi się pomysły, co zrobiłem:
-wyłączyłem antywirusa i zaporę
-kombinowałem z administratorem i zgodnością
-pobierałem jeszcze raz

Nobanion 
kotołak, zajebójca czata ^^

Podziękowania: 98/215
Wysłany: 2017-08-18, 06:05   

UAC wyłączyłeś? Zainstalowałeś w katalogu innym niż podaje domyślnie ścieżka, mam na myśli gry? Windows defender masz domyślnie włączony?
Mam win 10 i powiem, że musisz mieć pewność wyłączenia wszelkich zabezpieczeń podczas pobierania i instalacji, bo nie toleruje pewnych oprogramowań, nie tyczy się to tylko WoBGa, ale potem jak się uporasz z tym, to sugeruję pozaznaczać w opcjach antywira żeby ci nie wsadzał tam wścibskiego nosa do WoBGa itp...U mnie to są opcje- wyjątki Strażnika...

dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Podziękowania: 750/107
Wysłany: 2017-08-18, 06:14   

To nie jest problem WoBG-a. Z jakiegoś powodu nie uruchamia Ci się 7zip wykorzystywany do rozpakowania patcha.

Być może z jakiegoś powodu w katalogu z grą nie pojawia Ci się plik 7z.dll. Powinny tam być dwa pliki 7zipa. 7z.exe, który uruchamia się, ale nie wykrywa 7z.dll i stąd komunikat, który masz. A to moim zdaniem oznacza, że albo masz problem z UAC, albo z nadwrażliwym antywirusem (jakiś moduł ochrony plików?). Innej możliwości nie ma.

lubczyk 

Wysłany: 2017-08-18, 21:13   

dradiel napisał/a:
To nie jest problem WoBG-a. Z jakiegoś powodu nie uruchamia Ci się 7zip wykorzystywany do rozpakowania patcha.

Być może z jakiegoś powodu w katalogu z grą nie pojawia Ci się plik 7z.dll. Powinny tam być dwa pliki 7zipa. 7z.exe, który uruchamia się, ale nie wykrywa 7z.dll i stąd komunikat, który masz. A to moim zdaniem oznacza, że albo masz problem z UAC, albo z nadwrażliwym antywirusem (jakiś moduł ochrony plików?). Innej możliwości nie ma.

UAC, zapora, antywirus wyłączony. pliki 7z.dll i 7z.exe. znajdują sie w katalogu. To musi być jakiś inny gł€pi problem

dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Wysłany: 2017-08-18, 21:28   

Skopiuj oba pliki 7zipa i patcha do jakiegoś katalogu i wydaj z linii poleceń komendę:
7z x wobg-patch.7z -aoa
I napisz czy też wyskoczy ten sam błąd.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
lubczyk
lubczyk 

Wysłany: 2017-08-18, 22:44   

dradiel napisał/a:
Skopiuj oba pliki 7zipa i patcha do jakiegoś katalogu i wydaj z linii poleceń komendę:
7z x wobg-patch.7z -aoa
I napisz czy też wyskoczy ten sam błąd.

Źle zrozumiałem to co napisałeś i przez przypadek znalazłem rozwiązanie.
WG mnie problemem była lokalizacja moja D:\bg\bg2 -przy czym zawsze każdą kolejna instalacje nazywałem literką bg2a,bg2b itd. ostatnią zrobiłem tak D:\bg2. co spowodowało normalna instalacje - czyli miałem w oknie podgląd co się robi i narazie wszystko działa.

Dzięki za pomoc

sajok 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 29/49
Wysłany: 2017-09-01, 16:34   

Wiem, że mielona jest cały czas ta sama kwestia, ale jakiś chyba niekumaty jestem i stary więc i tak zapytam ;) Miałem WoBG w wersji bodajże 1.63, znalazłem parę postów wyżej patcha do 1.67, więc ręcznie zaktualizowałem do 1.67, potem uruchomiłem WoBG i wcisnąłem "aktualizacja", mielił, mielił i wydawło mi się, że jest ok, ale na końcu pojawiła się informacja, że jednak nie działa z instalatorem poniżej 1.68 o czym już czytałem wcześniej, ale jakoś z wcześniejszych postów wywnioskowałem, iż trzeba właśnie do 1.67 zaktualizować, żeby od nowa wszystkiego nie instalować. W okienku jednak też mi pokazuje wersję 1.67. Zatem muszę od nowa instalować WoBG czy da się jakoś przeskoczyć z 1.67 do tej aktualnej wersji?

dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Wysłany: 2017-09-01, 16:58   

Zgodnie z informacją zawartą tutaj (patch 1.68):
http://athkatla.cob-bg.pl...t=5849&start=45
musisz zainstalować WoBG ponownie. Sejwy z gry w wersji 1.67 przekopiuj sobie do nowszej wersji.

Crethinus

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2017-09-06, 14:53   

Mam jedno pytanie, nie wiem czy coś przeoczyłem czy skwasiłem po drodze, ale nie mam podklas z TDD to powinno tak być czy coś popsułem po drodze?

Scol 

Podziękowania: 98/112
Wysłany: 2017-09-06, 14:55   

Tak powinno być. WoBG nie zawiera żadnych podklas z modów.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Crethinus
Ellund

Podziękowania: 1/1
Wysłany: 2017-10-01, 22:21   

Problem z pobieraniem...
pobiera mi wszystkie pliki bez problemu, ale tylko część pierwsza jest nieuszkodzona, reszta się nie otwiera. nie widzi tych plików jako archiw, ale jako pliki o formacie *.002, *.003 itd

lubczyk 

Wysłany: 2017-10-01, 23:10   

Ellund napisał/a:
Problem z pobieraniem...
pobiera mi wszystkie pliki bez problemu, ale tylko część pierwsza jest nieuszkodzona, reszta się nie otwiera. nie widzi tych plików jako archiw, ale jako pliki o formacie *.002, *.003 itd

Dokładnie tak ma być. jak masz win 10 to rozpakujesz normalnie jak niżej to chyba program do łączenia nazywa się hjsplit.

dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Wysłany: 2017-10-02, 06:08   

Toż to archiwum 7z. NIe trzeba żadnych dodatkowych programów do łączenia. Instaluje się 7z-ipa. Pobiera się wszystkie pliki do jednego katalogu i klika się w ten pierwszy. Ot cała filozofia.

Ellund

Podziękowania: 1/1
Wysłany: 2017-10-03, 11:27   

dzięki za odpowiedź :)
ale mam jeszcze jedno pytanie. czy po zainstalowaniu wszystkiego można odinstalować iwd 1 i 2 i bg1? gra zostaje skompilowana jakoś z tych instalacji i same gry nie są juz potrzebne?

Odpowiedz do tematu