Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania dotyczące zawartości, zasad i sposobów gry, część I
Autor Wiadomość
torian 

Podziękowania: 26/11
Wysłany: 2012-12-06, 23:54   

Skrytobójstwo można wykonać za pomocą sztyletu, krótkiego, długiego i półtoraręcznego miecza, działa też sejmitar i katana. Miecz dwuręczny nie, próbowałem :smile: .
Podziękuj autorowi tego posta

Pioter 

Podziękowania: 8/67
Wysłany: 2012-12-07, 09:52   

Są torby przechowania (znalazłem dwie - nie pamiętam gdzie), sakiewki, tuby na zwoje i pas na strzały.

Nobanion
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-07, 10:01   

Jedną kupujesz blisko Pochówku Goriona u maga Thalantyra-lokacja Wysoki Żywopłot :grin:

mmiiss17 

Wysłany: 2012-12-18, 08:25   

Coś było wspomniane chyba o tym, ale nie jestem pewien...
Klasy z TDD nie są zawarte w WoBG? Da się zainstalować?

greegarak 

Podziękowania: 43/63
Wysłany: 2012-12-18, 14:20   

Dzięki za ten mod. Jedno pytanie, czy jest może w planach dodanie "Improved anvil"?

dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Podziękowania: 760/113
Wysłany: 2012-12-18, 16:18   

Improved Anvil nie będzie dodane. Moim zdaniem nie ma to sensu. W grze już jest zawarty mod utrudniający rozgrywkę jakim jest scs, są też elementy big picture, więc dodawanie kolejnego utrudniacza mija się z celem.
Ktoś, kto szuka trudnej gry, może grać na domyślnym ustawieniu doświadczenia i cen na 10%, co przy wszystkich modach zawartych w grze powoduje, że nie będzie miał lekko.

DrunkenDragon 
DrunkenDragon

Podziękował 4 razy
Wysłany: 2012-12-19, 16:22   Używanie przedmiotó magicznych

Interesuje mnie kwestia używania kilku przedmiotów magicznych naraz.
Jest to możliwe w WoBG?
Uważam to za bradzo ważną, a zarazem fajną możliwość, którą wprowadziło chyba: easy of use.
(Nie jest wyszczególnione w komponentach)
Jestem przed instalacją (czekam aż przyjdzie mi zamówione Ice Wind I II)
więc pytam.

Nobanion
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-19, 23:54   

Można spokojnie używać, mój "bohatyr" wygląda jak chodząca magiczna choinka, więc nie pozostaje ci nic innego jak instalować modyfikację :grin:

cana123

Podziękował 6 razy
Wysłany: 2012-12-20, 19:58   

mam wazne dla mnie pytanie. jestem po wiezy durlaga i spotkalem drizzta. i jak to teraz jest? jesli poje dalej robic bg1 i minie iles czasu to drizt znika i nie moge isc do "wichru"? czy po "wichrze" przejde do bg2? nie wiem jak to ogarnac zeby mi ucieklo jak najmniej z gry

abraham6 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2012-12-21, 12:16   

Witam. Zadaje pytanie tutaj ponieważ nie wiem czy to bug czy mechanika gry. Znalazłem już parę przedmiotów których nie mogę zidentyfikować u kupców, kapłanów a nie mam narazie w drużynie nikogo z czarem. Czy są więc przedmioty których nie można od razu zidentyfikować?

greegarak 

Podziękowania: 43/63
Wysłany: 2012-12-21, 13:20   

Drugie i ostatnie pytanie o urozmaicone przygód WoBG.
Czy jest możliwe dodać Classic Adventures. Świadom jestem że jest to tzw. totalna konwersja, dlatego pytam eksperta?

dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Podziękowania: 760/113
Wysłany: 2012-12-21, 16:04   

To czy można zidentyfikować przedmiot zależy od poziomu wiedzy postaci podejmującej się identyfikacji. Jeśli postać ma zbyt niską wiedzę, to po prostu nie będzie w stanie dokonać identyfikacji przedmiotu. Jeśli nie masz maga, który zna czar Identyfikacja, to zostaje Ci jeszcze udać się do jakiego sklepu, który takie usługi świadczy. Oczywiście wtedy to kosztuje.

Edit:

cana123 napisał/a:
mam wazne dla mnie pytanie. jestem po wiezy durlaga i spotkalem drizzta. i jak to teraz jest? jesli poje dalej robic bg1 i minie iles czasu to drizt znika i nie moge isc do "wichru"? czy po "wichrze" przejde do bg2? nie wiem jak to ogarnac zeby mi ucieklo jak najmniej z gry

Nie pamiętam w tej chwili dokładnie, ale wydaje mi się, że czeka w nieskończoność. Być może to zmienię, jeśli tak faktycznie jest :)
Do BG2 można przejść po zabiciu Sarevoka. Od Ciebie będzie zależeć, czy kończysz jakieś inne zadania, czy od razu wyruszasz do Amn na polecenie księcia Belta. W czasie podóży do Amn zostajesz właśnie porwany i rozpoczyna się druga część gry.

greegarak napisał/a:
Drugie i ostatnie pytanie o urozmaicone przygód WoBG.
Czy jest możliwe dodać Classic Adventures. Świadom jestem że jest to tzw. totalna konwersja, dlatego pytam eksperta?

Owszem, jest to możliwe. Kwestia tylko czasu, który trzeba by na to poświęcić.

cana123

Podziękował 6 razy
Wysłany: 2012-12-21, 19:33   

ok, zalozmy ze ide do bg2. w jakim etapie gry przechodze do ice? tez ktos bedzie na mnie czekal czy musze spinac poslady?

zalozmy ze ide do ice, da rade stamdad isc do bg2? i jak powyzej, bede musial grac patrzac na ilosc dni czy na spokojnie?

DrunkenDragon 
DrunkenDragon

Podziękował 4 razy
Wysłany: 2012-12-21, 21:24   Limit doświadczenia

Zainstalowałem
ustawiłem 100% doświadczenia
Czy jest jakiś limit doświadczenia jaki można osiągnąć, mam nadzieje, że nie?

Nobanion
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-21, 22:21   

:grin:
dradiel napisał/a:

Jednak jeśli ktoś zamierza użyć ułatwień i grać na 100 % pierwotnego doświadczenia możliwego do zdobycia, to wtedy inna sprawa.
Chociaż umożliwiłem manewrowanie zdobywanym doświadczeniem, to jednak nie bez powodu bazowo w WoBG zdobywa się tylko 10% pierwotnego doświadczenia.
Przy tej ilości modów, które są zawarte w grze przy wybraniu opcji 100%, może się okazać, że maksymalny 50 poziom postaci jaki można osiągnąć to za mało.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi