Poprzedni temat «» Następny temat
Bugi w WoBG, Część I
Autor Wiadomość
dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Podziękowania: 768/113
Wysłany: 2013-11-14, 21:32   

Przedmiotami drowów się zająłem. Korekta będzie w następnym patchu. Jak ktoś koniecznie chce teraz, to załączone pliki trzeba wrzucić do override. Zmieniłem zasady rozpadania się przedmiotów z adamantyny. Rozpadają się tylko w pełnym świetle, czyli wyniesione na powierzchnię w nocy nie rozpadną się dopóki nie wzejdzie słońce. W budynkach, jaskiniach itd. nie rozpadają się, chyba, że lokacja ma błędną flagę, wyjątkiem jest pewna gospoda, gdyby ktoś chciał do niej odesłać członka drużyny z tymi przedmiotami.

Poprawka zawarta już w patchu.
Podziękuj autorowi tego posta

Pavlus 
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Podziękowania: 25/50
Wysłany: 2013-11-22, 00:29   

Byk z zadaniem niejakiego Hamana. Mam rzucić zamianę kamienia w ciało na babkę, rzucam i zonk ciągle gada żebym czar rzucił. Masz sejwa:)

A przy okazji w Tales of Anegh albo nie znalazłem wszystkich komponentów, albo też zwyczajnie gra mi nie widziała, że mam wszystkie części zarówno młota z samego miasteczka jak i miecza w więzieniu:P

Ehhh zaś nie mogę wysłać, idzie sejw mailem:P
[Dzisiaj 10:37] Cecylio: Potrzeba łopaty do śniegu, by się przekopać przez stosy echii czy szkolnych haremów.

- Nic dodać, nic ująć^^

dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Wysłany: 2013-11-22, 17:14   

W załączeniu poprawiony plik, który rozwiąże problem.

Kwestie Tales of Anegh, które opisujesz są mi znane, jednak dopóki mod nie będzie w języku polskim, to nikłe szanse, że coś z tym szybko zrobię.

A plików nie możesz załączać, bo być może przekroczyłeś już limit na załączanie plików.

hammr3.zip
Pobierz Plik ściągnięto 80 raz(y) 681 Bajtów

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Pavlus
Pavlus 
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Wysłany: 2013-11-22, 17:36   

Tak, ale skasowałem już moje uploady:P, a co do ToA to wiem, ale chciałem zauważyć problem:P
[Dzisiaj 10:37] Cecylio: Potrzeba łopaty do śniegu, by się przekopać przez stosy echii czy szkolnych haremów.

- Nic dodać, nic ująć^^

Pavlus 
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Wysłany: 2013-11-24, 21:29   

Ciekawy bug chyba jakiejś zmiennej:P Gdy wkroczyłem na teren Twierdzy Strażnika odfajkowało mi po 20k expa na łebka z komunikatem o zamknięciu wszystkich pieczęci Demogorgona, tymczasem sam wątek można normalnie zacząć. Tradycyjnie podsyłam sejwa:)

- Nic dodać, nic ująć^^

dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Wysłany: 2013-11-25, 16:12   

Pavlus napisał/a:
Ciekawy bug chyba jakiejś zmiennej:P Gdy wkroczyłem na teren Twierdzy Strażnika odfajkowało mi po 20k expa na łebka z komunikatem o zamknięciu wszystkich pieczęci Demogorgona, tymczasem sam wątek można normalnie zacząć. Tradycyjnie podsyłam sejwa:)

W załączeniu rozwiązanie problemu (Załącznik nie jest już potrzebny, plik zawiera aktualna wersja WoBG).
Ostatnio zmieniony przez dradiel 2014-07-26, 07:05, w całości zmieniany 1 raz  

Chlebo 

Wysłany: 2013-11-29, 14:59   Chochlik, Imoen skrypt, Zapamiętywanie czarów!

1.Imoen przy miejscu zabicia Gorina dostaje szału i cały czas zagaduje.. podchodzi po każdej wykonanej komendzie. Jedynym sposobem uniknięcia problemu jest nie podchodzenie tam nią na szczęście skryptu nie uruchamia główna postać a dopiero jej pojawienie się tam.
2.Znalazłem również brak balansu z przywołanym chochlikiem dla maga złego praworządnego który może się przemienić w tą musztardę która zadaje na odległość 15-20 około obrażeń, nie narzekam. :wink:
3.Najgorsze to nie możność zapamiętywania czarów mag/zlodziej! 1 lvl elf Tak znalezionych kupionych, próbowałem temu nawet zaradzić kasując te czary które posiadam! Pomocy! Wogóle brakuje ikonki zapamiętywania.. jakby była wykasowana.. z koleji używanie zwojów samych w sobie działa.

dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Wysłany: 2013-11-29, 17:30   Re: Chochlik, Imoen skrypt, Zapamiętywanie czarów!

Chlebo napisał/a:
1.Imoen przy miejscu zabicia Gorina dostaje szału i cały czas zagaduje.. podchodzi po każdej wykonanej komendzie. Jedynym sposobem uniknięcia problemu jest nie podchodzenie tam nią na szczęście skryptu nie uruchamia główna postać a dopiero jej pojawienie się tam.
2.Znalazłem również brak balansu z przywołanym chochlikiem dla maga złego praworządnego który może się przemienić w tą musztardę która zadaje na odległość 15-20 około obrażeń, nie narzekam. :wink:
3.Najgorsze to nie możność zapamiętywania czarów mag/zlodziej! 1 lvl elf Tak znalezionych kupionych, próbowałem temu nawet zaradzić kasując te czary które posiadam! Pomocy! Wogóle brakuje ikonki zapamiętywania.. jakby była wykasowana.. z koleji używanie zwojów samych w sobie działa.

Naciśnij raportowanie błędów i wygenerowany plik prześlij do mnie na e-maila, bo Waść ciekawe rzeczy piszesz.

Chlebo 

Wysłany: 2013-11-29, 19:38   

Ok poradziłem sobie z czarami po prostu guzik był przeniesiony.
Postaram się zapisałem raczej tam grę. (przy imoen)

eldothb 

Podziękował 5 razy
Wysłany: 2013-12-01, 10:41   

Pas Wzmocnienia (ten, który daje +2 do kondycji), który posiada Gal z kultu niewidzącego oka, może być wykorzystany do skutecznego leczenia z poziomu ekwipunku poprzez zakładanie i zdejmowanie go (podejrzewam, że to może być błąd ze strony silnika gry). Może lepiej zamienić ten bonus na + do max hp?

dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Wysłany: 2013-12-01, 18:10   

Niestety jest to błąd silnika gry. W przypadku zwiększenia punktów życia wynikających z przyrostu kondycji, efekt ten zamiast dodać tylko punkty życia do maksymalnego HP, dodaje je również do aktualnych punktów życia i stąd efekt leczenia postaci poprzez zakładanie i zdejmowanie przedmiotu.
Naprawa tego może być problematyczna, przypuszczalnie wymagałoby to szukania offsetu za to odpowiedzialnego w pliku bgmain.exe. Problem będzie dotyczył wszystkich przedmiotów dodających kondycję. Cóż może z czasem ktoś to naprawi.

Chlebo 

Wysłany: 2013-12-01, 20:44   

Błąd z Imoen rozpoznany, po wybraniu odpowiedniej opcji rozmowy daje sobie ona spokój z zagadywaniem non stop. Opcja 3 póżniej 1.

Nevarion 

Podziękowania: 3/10
Wysłany: 2013-12-02, 12:03   

Bug z modem Avi Maya (chyba mam pecha do tego moda)

Chcąc wejść na górne piętro karczmy by porozmawiać z ukochaną zaginionego brata, gra crashuje. Po wyrzuceniu Avi, obszar działa normalnie. Byłbym wdzięczny gdyby ktokolwiek sprawdził mojego save'a. Jedyny doinstalowany mod to Yasraena.
Ostatnio zmieniony przez Vinci 2014-06-10, 11:11, w całości zmieniany 2 razy  

dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Wysłany: 2013-12-02, 16:25   

Nevarion napisał/a:

Chcąc wejść na górne piętro karczmy by porozmawiać z ukochaną zaginionego brata, gra crashuje. Po wyrzuceniu Avi, obszar działa normalnie. Byłbym wdzięczny gdyby ktokolwiek sprawdził mojego save'a.

W załączeniu plik, który naprawia problem (Załącznik nie jest już potrzebny, plik zawiera aktualna wersja WoBG).

Nevarion napisał/a:
Jedyny doinstalowany mod to Yasraena.

WoBG zawiera Yasreanę, nie ma potrzeby jej doinstalowywać.
Ostatnio zmieniony przez dradiel 2014-07-26, 07:04, w całości zmieniany 1 raz  

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Nevarion
Nevarion 

Podziękowania: 3/10
Wysłany: 2013-12-02, 16:44   

dradiel napisał/a:
Nevarion napisał/a:

Chcąc wejść na górne piętro karczmy by porozmawiać z ukochaną zaginionego brata, gra crashuje. Po wyrzuceniu Avi, obszar działa normalnie. Byłbym wdzięczny gdyby ktokolwiek sprawdził mojego save'a.

W załączeniu plik, który naprawia problem.

Nevarion napisał/a:
Cytat:
Jedyny doinstalowany mod to Yasraena.

WoBG zawiera Yasreanę, nie ma potrzeby jej doinstalowywać.

Dzięki.

Co do Yasreavany, sugerowałem się listą z
Kod:
Cytat:
http://baldur.cob-bg.pl/The_World_of_Baldurs_Gate?pg=2

teraz już wiem dlaczego dwie kopie drowki czekały na mnie przy wyjściu z lochów :wink:
Ostatnio zmieniony przez Vinci 2014-06-10, 11:10, w całości zmieniany 2 razy  

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi