Poprzedni temat «» Następny temat
Ważne informacje dotyczące WoBG
Autor Wiadomość
dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Posty: 1761
Podziękowania: 770/118
Wysłany: 2012-10-17, 06:26   Ważne informacje dotyczące WoBG

W tym temacie będę zamieszczał ważne informacje dotyczące WoBG, takie jak np. instrukcja instalacji. Będą też załączane przydatne pliki, czy czasem poprawki plików, w przypadku istotnych błędów.

Sporo informacji na temat World of Baldur's Gate można też znaleźć na stronie:
http://baldur.cob-bg.pl/T...ldurs_Gate?pg=1

Instrukcja instalacji:

1. Ściągnij instalator World of Baldur's Gate w wersji 1.68. Pliki instalacyjne spakowane są w formacie .7zip. Całość została podzielona na 6 części o łącznym rozmiarze 10,2 GB. Pierwsze pięć plików po 1 900 000 000 bajtów, szósty plik 1 523 796 465 bajtów.

Serwer główny dzięki uprzejmości Vinci'ego:
Część I - http://217.182.75.16/CoB/WoBG.7z.001
Część II - http://217.182.75.16/CoB/WoBG.7z.002
Część III - http://217.182.75.16/CoB/WoBG.7z.003
Część IV - http://217.182.75.16/CoB/WoBG.7z.004
Część V - http://217.182.75.16/CoB/WoBG.7z.005
Część VI - http://217.182.75.16/CoB/WoBG.7z.006

Serwer alternatywny dzięki uprzejmości kknd11:
Część I - http://nospe.platinum.lin..._68/WoBG.7z.001
Część II - http://nospe.platinum.lin..._68/WoBG.7z.002
Część III - http://nospe.platinum.lin..._68/WoBG.7z.003
Część IV - http://nospe.platinum.lin..._68/WoBG.7z.004
Część V - http://nospe.platinum.lin..._68/WoBG.7z.005
Część VI - http://nospe.platinum.lin..._68/WoBG.7z.006

4share:
Część I - http://www.4shared.com/file/Dzo9csWkce/WoBG7z.html
Część II - http://www.4shared.com/file/ZkmgQDYece/WoBG7z.html
Część III - http://www.4shared.com/file/cDMA1GN3ba/WoBG7z.html
Część IV - http://www.4shared.com/file/ivajFhdIba/WoBG7z.html
Część V - http://www.4shared.com/file/lcpTTdSLce/WoBG7z.html
Część VI - http://www.4shared.com/file/AZsnmauTba/WoBG7z.html


2. Zainstaluj gry: Baldur's Gate I & II oraz Icewind Dale I & II. Baldur's Gate II musi być zainstalowane w pełnej, polskiej wersji wraz z oficjalnym dodatkiem.

Uwaga:
Z powodu ochrony systemowej i w związku z tym problemów z instalacją WoBG nie należy instalować gry Baldur’s Gate II w domyślnie proponowanym katalogu Program Files. Trzeba wskazać inne miejsce na dysku.


Jeśli ktoś natknie się na problemy w czasie instalacji, to proszę spróbować wyłączyć program antywirusowy oraz UAC.

W celu poprawnego działania konfiguracji WoBG wymagany jest Microsoft .NET Framework co najmniej w wersji 4 oraz Microsoft Visual C++ Redistributable Package (x86) w wersji minimum 2010.

3. Wypakuj instalator do głównego katalogu z Baldur’s Gate II.

4. Instalacja powinna być przeprowadzona z konta z uprawnieniami administracyjnymi. W przypadku, jeśli używasz konta z ograniczeniami, wcześniej musisz nadać sobie uprawnienia do zapisu i modyfikacji katalogu z grą, ewentualnie pełną kontrolę dla konta, z którego będziesz przeprowadzać instalację. Tak samo sytuacja się ma przy instalowaniu patchy.

5. Instalację rozpoczyna się poprzez uruchomienie pliku setup-WoBG.exe.

6. Na koniec instalator sprawdzi czy dostępny jest patch. Jeśli będzie dostępny to pobierze go i automatycznie przeprowadzi instalację (aktualnie w związku ze zmianą serwera patch w czasie instalacji WoBG nie zostanie pobrany, trzeba go pobrać i zainstalować samodzielnie). Gdyby z jakiegoś powodu, instalator nie dokonał patchowania gry w czasie instalacji WoBG, to w późniejszym czasie można skorzystać z opcji aktualizacyjnych w menu lub samodzielnie pobrać patcha z poniższych adresów:
https://drive.google.com/open?id=1o78LMb3AFwPLchzFjzzm-Ec_qTP9a-jA
http://www.4shared.com/ar...WoBG-patch.html

Poprawna instalacja powinna zakończyć się wywołaniem menu gry.

Jeśli ktoś ma problemy z rozpakowaniem instalatora, to w załączeniu jest program, który rozpakuje instalator. Trzeba go wrzucić do katalogu, w którym jest wszystkie 6 części instalatora i uruchomić.

UWAGA:

Raportowanie błędów z menu aktualnie nie wyśle do mnie raportu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby w razie potrzeby wygenerowany przez nie plik .7z przesłać do mnie e-mailem (plik raportu można znaleźć w głównym katalogu gry, jego przykładowa nazwa np. #13674.7z).

W WoBG bardzo istotnym modem jest TobEx. Gra bez niego mija się z celem. Gra będzie generować w wielu miejscach błędy i crashe do pulpitu. Prawidłowo działająca gra po naciśnięciu przycisku "Uruchomienie gry" z menu powinna wywołać okienko konsoli TobEx-a z napisem TobEx: Throne of Bhaal Extender build 0.26.3.25 i datą uruchomienia, i dopiero wtedy zaczyna startować gra. Okienko to powinno być uruchomione w tle przez cały czas działania gry. Brak tego okna oznacza, że gra nie załadowała tego moda.
Przyczyna takiego zachowania leży w systemie, na którym uruchomiono grę. W celu rozwiązania tego problemu należy pobrać i zainstalować Microsoft Visual C++ Redistributable Package (x86), w wersji 2010. Do pobrania tutaj: https://www.microsoft.com...ls.aspx?id=5555

Plik "world of baldur's gate.exe do pracy wymaga Microsoft .NET Framework co najmniej w wersji 4, co każdy współczesny komputer powinien mieć (od windowsa 8 mają domyślnie 4.5). Na XP maksymalnie da się zainstalować wersję 4 co wystarczy.
Wymagany jest również Microsoft Visual C++ Redistributable Package (x86) w wersji 2010, co również każdy komputer powinien posiadać. Do pobrania tutaj: https://www.microsoft.com...ls.aspx?id=5555

Zdarza się czasem, że u niektórych osób gra zawoła płytę. Są to sporadyczne przypadki a rozwiązaniem na to jest ręczne zmodyfikowanie ścieżki do gry w pliku baldur.ini, jak w przykładzie poniżej (oczywiście trzeba dodać u siebie to co jest po BG2):
HD0:=F:\Gry\BG2\
CD1:=F:\Gry\BG2\CD1
CD2:=F:\Gry\BG2\CD2
CD3:=F:\Gry\BG2\CD3
CD4:=F:\Gry\BG2\CD4
CD5:=F:\Gry\BG2\CD5
Może się zdarzyć, że powyższe rozwiązanie nie da efektu. W takim wypadku powinno pomóc wyłączenie odtwarzania filmików z gry. Należy w pliku baldur.ini, w sekcji [Program Option] wpisać linijkę: "Disable Movies=1".

Błąd 0xc0000022
Zdarza się, że przy uruchomieniu gry może wyskoczyć komunikat windowsa "BGMain.exe - błąd aplikacji" o kodzie 0xc0000022. Rozwiązaniem tej sytuacji jest włączenie DirectPlay w "Panel sterowania -> Wszystkie elementy Panelu sterowania -> Programy i funkcje -> Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows -> Składniki starszej wersji".
Najszybciej do powyższych opcji można dotrzeć poprzez wpisanie w pasek adresu Exploratora Windowsa adresu: "Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania".

Problemy ze skalowaniem ekranu w trybie pełnoekranowym
Niestety, z powodu wieku gry, zdarza się, że u niektórych graczy, na współczesnych komputerach, WoBG może mieć problem z poprawnym skalowaniem obrazu w trybie pełnoekranowym. W takim wypadku proszę zapoznać się z dyskusją na forum w wątku "Problemy z ustawieniem rozdzielczości gry". Pomocne informacje znajdują się w poście forumowicza Sanguis, jak również kilku wcześniejszych z tego samego dnia.
Pomocne mogą być również dwa posty, które napisał Lightening, a także post napisany przez Faniu.
  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group