Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Blitzkrieg
Autor Wiadomość
porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Podziękowania: 128/87
Wysłany: 2012-04-14, 01:43   

Dzwonsson napisał/a:
w BG1 natrzaskałem 360K expa główną postacią, więc w BG2 start miałem lekki

Hmm, o ile mi wiadomo, to w BG2 przy imporcie postaci i tak zbija do 161 tys, więc ponad dwa razy tyle w jedynce (jak rozumiem osiągnięte EXCap removerem) wiele tu nie zmieni. Chyba że było to BGT, ale tam większość rzeczy jest lekka, łatwa i przyjemna (przynajmniej na normalnym poziomie trudności). Chyba że jest jakiś mod inny od BGT pozwalający na dokładne przeniesienie expa importowanej postaci, o którym nie słyszałem...

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...
Podziękuj autorowi tego posta

Lercher 
Nein, Mann!

Podziękowania: 18/10
Wysłany: 2012-04-14, 02:04   

Fakt, cały czas po łbie mi się kołatało te 360K, ale rzeczywiście zbija do 161K, więc start miałem taki sam, po prostu nie użerałem się z lochami, stąd kojarzyło m się, że miałem lekko na starcie...

Żelazko 
Morgan mnie zbił

Podziękowania: 23/175
Wysłany: 2012-04-14, 02:28   

Niespodziewanie temat dwu-stronowy wyrósł jak grzyby po deszczu. Mówicie o taktykach w Baldur's Gate które dają szybkie zwycięstwa dzięki zastosowaniu dobrze dobranych do sytuacji taktyk?

Morganizm wyjaśniony.
http://athkatla.cob-bg.pl...p=109149#109149

porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Podziękowania: 128/87
Wysłany: 2012-04-14, 11:04   

Zaczęło się raczej od pytań i opinii związanych z pomysłem blitzkriegu po Imoen (a co za tym idzie przejścia Czarowięzów, Podwodnego Miasta i Podmroku) niemal zaraz po wyjściu z lochów i zrobieniu misji gildii. Ale, jak to zwykle bywa, trochę dygresyjek się nam też trafiło. I oczywiście można temat rozszerzyć o to, co proponujesz.

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...

Noirtier
Noirtier

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2012-07-18, 00:48   

Łupieżcy na tacticsie są trochę lepsi. Rzucają od razu niewidzialność na siebie, ale od czego PW - zwłaszcza gdyby mieć Inkwizytora. Zasadnicza różnica jest taka, że czy to w mieście obserwatorów czy łupieżców nie siedzą ciągle w tym samym miejscu. Nie można na nich wysłać przyzwańców, bo się teleportują od razu do drużyny. Od czego jednak ten amulet antymentalny z miasta obserwatorów. Mi trudniej było w mieście obserwatorów niż illithidów. Musiałem postacie czarujące zostawić przy wejściu i to n ulepszonej niewidzialności. Gdyby jednak Prastara podeszła, to by było marnie, bo są tam ze dwie i rzucają Prawdziwe Widzenie. Atakowałem dwójk zbrojnych, którzy mieli płaszcz od Ryboludzi i tarczę Baldurana. Ciągle używali mikstur niewidzialności. Na łupieżców przydaje się też Tarcza Harmonii, a że mogę odpalić młynka, to tarcza nie wadzi.

PS. Jak to po co iść od razu do Brynnlaw? Po to żeby mieć szybko Imoen albo niektóre przedmioty. Zadania w Amn można zrobić w 6 rozdziale. Co za kłopot? Bez modów-utrudniaczy rozdziały 4-5 są dość łatwe.

Odpowiedz do tematu