Poprzedni temat «» Następny temat
[BG:EE] Nadzieje i narzekania przedpremierowe
Autor Wiadomość
Olos 
Gracz sezonowiec

Podziękowania: 1/5
Wysłany: 2012-11-29, 21:04   

To intro... co ja pacze. Ehh, wracam do gry w BG2.

Samar 

Podziękowania: 2/2
Wysłany: 2012-11-29, 21:06   

Lava Del'Vortel napisał/a:
A wiecie o romansach, co nie? :D Jeden romans = 3 rozmowy łagodnego flirtu xD największa porażka z możliwych.

Tu akurat uważam, że jest pole do popisu dla moderów. Wolę fajne romanse napisane przez ludzi, którzy "czują" klimat gry i świata, a nie ot tak bez sensu napisane parę linijek tekstu "byle by było", albo romanse rodem z Dragon Age 2, gdzie niemal wszyscy są bi....Myślę, że jak pojawi się nowa wersja Weidu można by dostosować BG NPC Project.
Podziękuj autorowi tego posta

Almateria 

Podziękowania: 36/2
Wysłany: 2012-11-29, 21:29   

Super. Nie robi mi to jak to Ty widzisz, ale niech albo zrobią przynajmniej te z 12 rozmów (chociaż to i tak mało) i nazwą to romansem, albo niech po prostu nie mówią, że dodają 3 nowe romanse...

Nie, tak to widzi większość zdrowych osób.
Podziękuj autorce tego posta

Samar 

Podziękowania: 2/2
Wysłany: 2012-11-29, 22:52   

Dobra. Pora na małe podsumowanie tego co zobaczyłem. Filmik początkowy jest ok. Dalej uważam, że powiedziane zostało co miało być powiedziane, motyw "otwierania" drzwi wojownikiem nawet mi się podobał. Wrażenie początkowe zepsuł dobór czcionki. Widać, że to jest do poprawy. W jednym miejscu wygląda fajnie, a w innym wygląda jak by użyte różne czcionki. Opisy broni przeniesione na zasadzie kopiuj -> wklej. Najbardziej rzuca się to w oczy przy opisie katany (Uwaga! W Baldur's Gate II magiczne(...)). Uśmiałem się kiedy wszedłem w opcje - jedyna możliwość wyboru "Pełny Ekran" :lol: . Nie wiem czy jestem przekonany co do barw interfejsu, ale da się grać. Zaczynam się rozkręcać, ale przy pierwszej walce dostałem kopa do pulpitu....i tak oto zostałem pokonany przez Mistrza Podziemi jeszcze zanim gra się rozpoczęła :razz:

Podsumowanie:
Jest fajnie bo ktoś się zainteresował Baldurem nawet mimo to że głównie chodziło o wyrwanie od nas kasy.
Jeśli chcesz ją kupić, ale nie masz wielkiego ciśnienia na natychmiastowy zakup to się wstrzymaj. Widziałem, że nad polską wersją nadal pracują. Na razie nie ma polskiego lektora - podobno ma być w przyszłym tygodniu, albo zabawa w nie oficjalne metody.
Z wizualnego punktu widzenia czcionki wymagają poprawy bo te wyglądają jak grzyb na wielorybie. Moim zdaniem ładna jest tylko ta podczas tworzenia postaci w miejscu podsumowania wybranych przez nas statystyk postaci.
Fajnie by było, gdyby można było coś zmodyfikować w tym interfejsie np samemu wybrać kolory z jakiejś palety.

Tyle jeśli chodzi o moje pierwsze wrażenia

PS

Gra zainstalowała się od kopa bez najmniejszego problemu.

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 210/70
Wysłany: 2012-11-29, 22:53   

Almateria -> Czy Ty w ogóle czytasz co piszę, albo co sama piszesz? Ja o jednym - mianowicie nie o tym, czy romanse powinny być w grach, czy nie, bo to zależy od oczekiwań gracza i jakiś powiedzmy preferencji - a Ty o drugim. Mówię, że to oszustwo co robią. To tak jakbym powiedział, że sprzedaję zmywarkę, a kurierem wysłał płyn do mycia naczyń.

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 246/53
Wysłany: 2012-11-29, 23:07   

Samar napisał/a:
Tu akurat uważam, że jest pole do popisu dla moderów. Wolę fajne romanse napisane przez ludzi, którzy "czują" klimat gry i świata, a nie ot tak bez sensu napisane parę linijek tekstu "byle by było", albo romanse rodem z Dragon Age 2, gdzie niemal wszyscy są bi....Myślę, że jak pojawi się nowa wersja Weidu można by dostosować BG NPC Project.

Ta, dla moderów. Podobnie jak w przypadku tłumaczy - niech fani tyrają w ramach wolontariatu, a my zgarniemy dolary. Skoro już żądają sobie taką kwotę za odgrzanego kotleta, to mogliby to zrobić porządnie i profesjonalnie. Nie chodzi mi konkretnie o romanse. Z drugiej strony jak można trzy rozmowy w ogóle nazywać romansem.

kol napisał/a:
Mnie się intro podobało, było zrobione na wzór tego z BG2. A Wy czego chcieliście - CGI?

Jakie podobieństwo? Mówisz o tych 4 sekundach, gdzie pojawia się książka? W intrze BG2 chociaż obracały się strony, tutaj jakakolwiek animacja ich przerosła. A czego się spodziewałem? Cholera, spodziewałem się tego samego intra zrobionego na miarę 2012 roku, a nie innego intra jakościowo odpowiadającego temu z 1998. Jakoś nowe gry, które wychodzą w podobnej cenie mogą coś zaoferować, więc teksty w stylu: "A Wy czego chcieliście" jakoś do mnie nie trafiają.

Mówię, że to oszustwo co robią. To tak jakbym powiedział, że sprzedaję zmywarkę, a kurierem wysłał płyn do mycia naczyń.

Tak to na razie wygląda. Gorzej, że jak próbujesz o tym mówić, to "starzy wyjadacze" się bulwersują, że to wspaniała robota, nie każdy by się podjął, albo dobrze, że cokolwiek zrobili. Dla mnie to na razie wygląda jakby ktoś nasrał na grób mojej babci - ja się denerwuję, ale znajdzie się i taki, który stwierdzi, że dobrze robi bo nawozi kwiaty. A! No i jeszcze mu za to zapłaci :P

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi