Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa gra z serii BG?
Autor Wiadomość
Olos 
Gracz sezonowiec

Podziękowania: 1/5
Wysłany: 2012-03-02, 22:11   

Portrety z jedynki w tle sugerują coś związanego z tą częścią. Stawiałbym na wersje HD, albo przeniesienie gry do 3D. Nie wiem jak Wy, ale ja czekam na więcej informacji i strasznie jestem ciekaw co to może być.
Podziękuj autorowi tego posta

picollo 

Podziękowania: 63/98
Wysłany: 2012-03-02, 22:59   

kol napisał/a:
O iosie piszą na Poly, a tu, na dole, też masz nakierownaie na trop MDK2. Nie wiem, skad mi sie wziely smartfony i tablety, ale to imo bardzo prawdopodobne.

Może coś w tym jest, aczkolwiek ja się bardziej skłaniam ku opcji HD. Raz, że czacha na stronce głównej jest mocno graficznie podrasowana, względem tego, co pamiętamy z wcześniejszych wersji (czy może się mylę, i gdzieś była w tej jakości?). Dwa, ten trop MDK. Trzy same kwestie licencji, które dają nadzieję na HD, a port na inne platformy wydaje się mmniej prawdopodobny.
był szalony jak stado zajęcy na wiosnę, kiedyś kazał nam ściąć cały zagajnik dębów, bo uroiło mu się, że go szpiegują... a potem doszedł do wniosku, że były jednak w porządku i rozkazał nam je pochować.
- czy wy wiecie ile czasu zajmuje zakopanie dębowego lasu?

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Podziękowania: 60/46
Wysłany: 2012-03-02, 23:12   

No, ten reamke chyba bedzie. Ale oni zrobią to na nowym silniku (może Aurora lol) czy wrzucą widescreena i gui Zeda? Zed, nikt tam nie pisał do Ciebie? :P

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 40/38
Wysłany: 2012-03-02, 23:14   

Ale co HD? Mapy przerysują? Tu się nie da tekstur podrasować, trzeba by na zupelnie innym silniku wszystko od poczatku robić w 3D. A jak to ma trzymać jakiekolwiek standardy to potrzebny jest budżet. Zresztą nie robi się takich rzeczy.
Niedługo się dowiemy.

Hathor 
Sirielle Ontalómë

Podziękowania: 1/14
Wysłany: 2012-03-03, 01:40   

Zmienił się tekst w kodzie:

<!-- February 29, 2012 -->
<!-- Shadowy Figure- Raise Dead : Infinity Engine -->

<!-- Take heart fellow adventurers, for you have curried the favor of Boo, the only miniature giant space hamster in the Realm! -->

<!-- I can teach you how to use your wrath. -->
Podziękuj autorce tego posta

okulcio

Wysłany: 2012-03-03, 02:19   

Fajnie jakby zrobili remake Baldur's Gate :smile:

Thunder

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2012-03-03, 11:42   

Nie wiem, ale chyba rzeczywiście coś się dzieje, bo dzisiaj natknęłam się na następujący artykuł na Interii, i postanowiłam poszukać. Chociaż zapowiedzi BG III było już tyle, że należy do tego podchodzić z dystansem, i tak istnieje jeszcze nadzieja, że to nie tylko ploty :wink: .

http://gry.interia.pl/pc/...te,1766618,4045
http://www.gamebanshee.co...oming-soon.html
http://www.gamespot.com/n...-report-6354851

A co do innego silnika to całkiem możliwe, bo założyciel firmy, która ponoć chce to zrobić brał udział w tworzeniu nie tylko Baldura, ale też Newerwinter i Dragon Age'a. Z drugiej strony w zapowiedzi mowa jest o Infinity, więc może po prostu ten silnik będzie podobny do poprzedniego, albo będzie jakąś jego modyfikacją?

Trista 

Podziękowania: 12/7
Wysłany: 2012-03-03, 15:19   

Szczerze powiedziawszy mam nadzieję, że chodzi jednak o kontynuację. Wolałabym jednak nowe przygody niż stare w nowym opakowaniu, bo jednak odświeżone BG byłoby bardziej taką hmm... ciekawostką i niczym więcej, to samo z wersją na smartphone'y i tablety. Jeśli rzeczywiście robią BG 3 to nie pozostaje nic innego jak liczyć na to, że postarają się.
Podziękuj autorce tego posta

jarek_z

Wysłany: 2012-03-06, 10:15   

Nowy wpis w żródle strony:

Cytat:
<!-- March 5, 2012 -->

<!-- "She left me to die. YOU left me to die. But Shar... Shar wanted me to live." -->

<!-- "If you wish me dead, brother, it must be by your hand. No one else." -->

Czyżby miałoby to coś wspólnego z Viconią i Valasem?

picollo 

Podziękowania: 63/98
Wysłany: 2012-03-06, 10:21   

Bo ja wiem? Hathor wcześniej przytoczyła wypowiedź o Boo. Wygląda na to, jakby podawali nawiązania do kolejnych postaci. Ciekawe kto następny.
był szalony jak stado zajęcy na wiosnę, kiedyś kazał nam ściąć cały zagajnik dębów, bo uroiło mu się, że go szpiegują... a potem doszedł do wniosku, że były jednak w porządku i rozkazał nam je pochować.
- czy wy wiecie ile czasu zajmuje zakopanie dębowego lasu?

Olos 
Gracz sezonowiec

Podziękowania: 1/5
Wysłany: 2012-03-06, 15:22   

Wczoraj sprawdzałem i byłem zawiedziony, ze nic sie nie zmieniło, dobrze że jednak jakieś podpowiedzi rzucają. Jestem cholernie ciekaw co będzie dalej, mam nadzieje że tego nie spieprzą i że coś wyjdzie niedługo na jaw.

takiataki
Reprezentacja Polski w internetowych napinkach

Podziękowania: 1/1
Wysłany: 2012-03-14, 19:42   

Wpis z dzisiaj:

Cytat:
<!-- March 14, 2012 -->

<!-- It is coming. -->

I tylko tyle, nic więcej, więc chyba można się spodziewać jakiegoś rozwiązania niedługo.

tk

Wysłany: 2012-03-14, 19:44   

licznik dodano ;p

takiataki
Reprezentacja Polski w internetowych napinkach

Podziękowania: 1/1
Wysłany: 2012-03-14, 19:49   

Hahaha to się nadaje na lola. Mam tę stronę ustawioną pod szybkim wybieraniem i tyle razy już na nią wchodziłem, że zwyczajnie nie patrzyłem co jest na dole, tylko od razu czytałem źródło;P

Gandalf 
Mag Naszych Czasów

Wysłany: 2012-03-14, 19:54   

Coś się dzieje na pewno , wrócą stare dobre czasy Baldur's Gate a i najważniejsze że gra będzie nadzorowana przez kolesia który zajmował się na pierwszym części sagi tak świetnej i legendarnej gry. Może w tym roku zapowiedz będzie było by spoko.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi