Poprzedni temat «» Następny temat
Spis powszechny w Amnie i Tethyrze
Autor Wiadomość
Obwoływacz

Podziękowano 15 razy
Wysłany: 2012-02-25, 14:41   Spis powszechny w Amnie i Tethyrze

Na jarmarku codzienna krzątanina powoli cichnie, gdy relatywny spokój nagle burzy dochodzący z oddali, wzmagający się tętent koni. Po kilku chwilach oczom mieszkańców ukazuje się Herold, który po zadęciu w róg wyciąga zza pasa pergamin, rozwija go i donośmym głosem odczytuje powierzoną mu do obwieszczenia nowinę:

- Mam przyjemność ogłosić, że znajdująca się w północno-wschodniej części miasta Spłoniona Syrena, którą to Klan zaadaptował na skarbiec woluminów dotyczących Baldur's Gate 2, wzbogaciła się dziś o publiczne teczki obywateli Amnu i Tethyru (Bohaterowie niezależni). Jest to spore przedsięwzięcie, w które zaangażowana była rzesza klanowych rachmistrzów, spośród których szczególnie zasłużyli się:

Alvarez - spis obywateli, przepisanie rachmistrzowskich zapisków na czysto, system szybkiej nawigacji;
L`f - niepisany autor akt niemal wszystkich postaci, które z różnych powodów ostatecznie do krain nie dotarły oraz znacznej części obywateli, o których godność trzeba było dopytać innych; również jedyny skryba, którego praca nie wymagała przepisania na czysto

Ponadto w przedsięwzięciu udział wzięli: Archerito, Torn, morgan, Żelazko, Philoos & Jolan. Swój wkład w projekt wniósł również Vinci, który traktując Żelazka ostrzeżeniem, zachęcił go do odpracowania swoich win i tym samym dołączenia do grupy rachmistrzów.

W imieniu klanu zapraszam do zapoznania się ze zgromadzonymi materiałami!

Ad. Urząd Statystyczny informuje, że w spisie wzięło udział 907 obywateli.
Podziękuj autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
picollo
picollo 

Podziękowania: 63/93
Wysłany: 2012-02-25, 19:18   

Obwoływacz napisał/a:
Swój wkład w projekt wniósł również Vinci, który traktując Żelazka ostrzeżeniem, zachęcił go do odpracowania swoich win i tym samym dołączenia do grupy rachmistrzów.

Nie mogłem się powstrzymać, żeby tego nie skomentować. Spadłem z krzesła, i długo nie mogłem się pozbierać po tym opisie delikatnych metod perswazji stosowanych przez Vinciego;)

BTW kawał dobrej roboty- zwłaszcza w zakresie brakujących postaci!
był szalony jak stado zajęcy na wiosnę, kiedyś kazał nam ściąć cały zagajnik dębów, bo uroiło mu się, że go szpiegują... a potem doszedł do wniosku, że były jednak w porządku i rozkazał nam je pochować.
- czy wy wiecie ile czasu zajmuje zakopanie dębowego lasu?

Gawith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 26/28
Wysłany: 2012-02-26, 13:06   

Taaak... Biedny Żelazko pewnie do dzisiaj ma ślady po gumowym kurczaku... albo i taśmie, jeśli go Vince oklejał :P :P

Poza tym - teczki obywateli... hihihi. Dobrze chociaż, że publiczne! ;)

Dead 
Bibliotekarz
Follower of Satan

Podziękowania: 27/63
Wysłany: 2012-02-26, 16:10   

Strasznie agresywny i nietolerancyjny ten spis :(

charakterystyka Quayle napisał/a:
Syn Aerie i głównego bohatera. Jak można nazwać syna/wnuka Pana Mordu takim brzydkim gnomim imieniem!?

Gnomie imiona nie są brzydkie tylko ładne i milusie :(

porfirion 
Przyjaciel Klanu
osiełek

Podziękowania: 81/75
Wysłany: 2012-02-26, 17:00   

Wielki szacun za zrobienie tak wielkiej rzeczy jak ten spis.

Niestety, przy takiej robocie nie sposób uchronić się zupełnie od literówek czy innych błędów. Więc mam pytanie: do kogo mógłbym wysłać zbiorowo wszystkie poprawki błędów, które wykryłem? Bo przy artykułach są wpisane różne osoby odpowiadające za różne litery - czy mam wobec tego rozdzielać literami i słać do różnych osób?

Jeszcze nie mam tych poprawek gotowych, ale postarałbym się zebrać je w ciągu kilku dni.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Alvarez
Alvarez 
Dziecię Bhaala

Podziękowania: 249/73
Wysłany: 2012-02-26, 18:17   

Dzięki, mało kiedy zdarza się taka oddolna inicjatywa. Aktualnie wszelkie zmiany na Wrotach wprowadzam ja, więc ślij do mnie.

Odpowiedz do tematu