Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Reakcje NPC-ów na postępowanie głównego bohatera
Autor Wiadomość
Hudrant1234

Wysłany: 2012-02-11, 23:46   Reakcje NPC-ów na postępowanie głównego bohatera

Chciałbym zagrać kolejny raz w Baldurs Gate II. Mimo, że wcześniej już wielokrotnie miałem w drużynie każdą ze złych postaci ( krwiożerczy krasnal, elf murzyn i zmieniający płeć mag ) to jednak tym razem planuję stworzyć oddział w którym znajdą się wszyscy oni a i moja postać będzie miała charakter zły, czego nigdy wcześniej nie próbowałem. Więc przy wszystkich dylemtach moralnych ( zabić/uwolnić Hendaka, uratować/zniszczyć gaj druidów, zwrócić jaja smoczycy lub targować się z demonem, poprosić Drizzta o pomoc lub zabić go ) mam zamiar wybierać złą stronę mocy. I pytanie brzmi: czy w grze istnieją sytuacje w których postąpienie w sposób niemoralny spowoduje odłączenie się Jana lub Cernda? Oczywiście wiem, że reputacja nie może spaść do 1 lub 2 ( to będzie trochę uciążliwe ale da się przeżyć ).

Pytam o nich bo wydali mi się jakby tacy najbardziej neutralni podczas gdy np Jaheira ma charakter zdecydowanie dobry. Swoją drogą, żeby nie było chociaż tych 5 złych postaci w grze do skompletowania drużyny, koszmar. Jest niby Sarevok ale to Tron Bhalla dopiero.

Tak więc podsumowując, niech znawcy gry zastanowią się chwilę w jakich sytuacjach można się zachować ŹLE i co na to Janek i Cenrd ( choć chodzi tylko o ich odłączenie się, marudzić to sobie mogą ).

Z góry dziękuje za pomoc.

Nieco uogólniłem nazwę tematu - jeśli w przyszłości ktoś będzie miał podobne pytanie, będzie mógł je tutaj zadać. ;) - L`f
Ostatnio zmieniony przez L`f 2012-02-12, 00:07, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

L`f 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 290/154
Wysłany: 2012-02-12, 00:03   

W grze jest tylko parę takich sytuacji. O ile Jan jest wyjątkowo tolerancyjny i złe uczynki nie będą mu przeszkadzać (poza wspomnianą spadającą reputacją, ponadto trzeba wykonać jego quest), o tyle Cernd porzuci drużynę jeśli pójdziesz na układ z demonem z Podmroku. Na pakt zawarty z Firkraagiem nie zareaguje, ale jeśli zatrujesz gaj druidów z polecenia Khellona Menolda, to zmiennokształtny zaatakuje Twój skład, aby pomścić usychające drzewka.

Jeśli chcesz postępować źle w powyższych sytuacjach - zamiast Cernda radzę wziąć Haer'dalisa, który nie zwykł psioczyć na złe uczynki (czarami kapłańskimi zajmie się Viki), albo Yoshimo, którego później zastąpisz Imoen - złodziej nie jest szczególnie dobrotliwy, a Imoen nie porzuci braciszka/siostrzyczki, choćby jego/jej serce było czarniejsze niż smoła. ;)

Hudrant1234

Wysłany: 2012-02-12, 00:24   

Eh mogłem się domyśleć, że zbeszczeszczenie gaju jakoś niespecjalnie spodoba się Cerndowi a wielka szkoda, bo to jedyna postać spośród wszystkich dostępnych którą jeszcze nigdy nie grałem ( odrzucało mnie od niej...wszystko ). Ale żeby nawet z demonem nie można się było układać? Zaraza na wszystich druidów.

Ale Heardralisa miałem ostatnio, nie przewidziałem tego ^^
O! Słyszałem ( i sprawdziłem nie raz ), że Sarevok nie odchodzi przy reputacji 20 ale nie wiedziałem, że Imoen ma tak samo przy reputacji 1! W sumie to pewnie nie ten temat ale przy okazji, działa to może też w pierwszej części Baldurs Gate? Jak przechodzić tą serię to od początku.
Wsponiałeś o Yoshimo. On też zostaję na pewno niezaleznie od reputacji i zachowania w grze? To by w sumie miało sens z fabularnego punktu widzenia.
Podziękuj autorowi tego posta

L`f 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 290/154
Wysłany: 2012-02-12, 09:19   

Hudrant1234 napisał/a:
W sumie to pewnie nie ten temat ale przy okazji, działa to może też w pierwszej części Baldurs Gate?

Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że w BG1 Imoen odchodzi, jeśli mamy zbyt niską reputację. Dopiero w BG2 zrobili z niej lojalną bez względu na wszystko. ;)

Hudrant1234 napisał/a:
Wsponiałeś o Yoshimo. On też zostaję na pewno niezaleznie od reputacji i zachowania w grze? To by w sumie miało sens z fabularnego punktu widzenia.

Nie zostaje - choć to faktycznie nielogiczne fabularnie. Yoshimo jest jak Jan - nie opuści nas przy konkretnym złym uczynku, jednak - z tego, co wiem - odłączy się od grupy, gdy reputacja spadnie poniżej 2. ;)

Zed Nocear 
Uczeń Gonda
Laureat Konkursu Modderskiego

Podziękowania: 259/49
Wysłany: 2012-02-12, 23:24   

L`f napisał/a:
Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że w BG1 Imoen odchodzi, jeśli mamy zbyt niską reputację. Dopiero w BG2 zrobili z niej lojalną bez względu na wszystko. ;)

Z analizy pliku dialogu IMOEN2.DLG wygląda mi, że nieszczęśliwa Imoen w BG1 odłącza się od drużyny ale nie znika, więc można przyłączyć ją ponownie.

Odpowiedz do tematu