Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Najlepszy/ulubiony NPC
Autor Wiadomość
mumin 

Podziękowała 4 razy
Wysłany: 2009-05-02, 00:27   

Aerie - Jest uroczym stworzonkiem, normalnie adoptowac się ją chce- moze dlatego romans z nią nigdy mi jakoś nie pasował (no tak jakos pedofilsko się czułam) ale i tak mam ją ze sobą prawie zawsze.

Haer'dalis -Uwielbiam tego faceta co tu duzo gadać.

Jaheira - Kobieta z przeszłoscią, ma twarde zasady. Jest dumna, nieustraszona (mój wzór do nasiladowania xD) mój hiro własiwie zawsze z nią w końcu ląduje, choć na początku romans z nią wydawał mi się głupim pomysłem (planowałam z Aerie) to jednak wole jak jest jakies wyzwanie, wspólny cel, partnerstwo, porozumienie acz nie ślepe odanie :love: . Jaheira dla mnie zawsze wygląda jak na portrecie z BG bo w dwójce to koszmar .

Anomen- Jest taki ludzki, nie jednoznaczny moralnie- to czyni go przynajmniej dla mnie dosc ciekawą postacią.
Podziękuj autorce tego posta

Durendal 
Rycerz Róży

Podziękowania: 4/2
Wysłany: 2009-05-02, 10:56   

mumin napisał/a:
Jaheira - Kobieta z przeszłoscią, ma twarde zasady.

Zasada nr 1 - Mąż jest użyteczny tak długo jak dycha. Nie ma potrzeby tracic czasu na ewentualne wskrzeszanie lub żałobę.
Zasada nr 2 - przygruchac sobie jakieś dziecko na miejsce poległego małżonka.

Ostatnio polubiłem Mazzy (po przechodzeniu gry niziołkiem kapłanem :) ) - fajna dziewczyna z zasadami, wymiata z łukiem Gassena (lub ulepszonym własnym) a i w walce w zwarciu daje sobie radę, dodatkowo dośc ciekawe umiejętności a la paladyn i brak konfliktów z innymi moimi ulubionymi postaciami - Imoen, Keldorn, Jan. Może ma trochę owłosione stopy ale da się wytrzymac :razz: .

Podziękuj autorowi tego posta

Soul Reaver
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-02, 12:45   

Durendal napisał/a:

Zasada nr 1 - Mąż jest użyteczny tak długo jak dycha. Nie ma potrzeby tracic czasu na ewentualne wskrzeszanie lub żałobę.
Zasada nr 2 - przygruchac sobie jakieś dziecko na miejsce poległego małżonka.

Tutaj należałoby zauważyć że Jaha aż do finału gry pragnie pomsty za zamordowanie swoich bliskich a brak u niej pielęgnowania uczuć które umarły niekoniecznie jest ułomnością jej charakteru. To fakt że nie posiada żelaznych zasad ale one są. (spróbuj zabić harfiarza jeśli cię sam nie zaatakuje lub ubić Drizzta w SoA)

Durendal napisał/a:

Ostatnio polubiłem Mazzy (po przechodzeniu gry niziołkiem kapłanem :) ) - fajna dziewczyna z zasadami, wymiata z łukiem Gassena (lub ulepszonym własnym) a i w walce w zwarciu daje sobie radę, dodatkowo dośc ciekawe umiejętności a la paladyn i brak konfliktów z innymi moimi ulubionymi postaciami - Imoen, Keldorn, Jan. Może ma trochę owłosione stopy ale da się wytrzymac :razz: .

Dodajmy do tego jej arcyciekawy charakter :roll: . Już Korgan jest moim zdaniem lepszy pod tym względem...
Wybacz ale tekstem w stylu "Jestem Mazzy Fentan. Waleczna służka sprawiedliwości i prawa" od razu mnie do siebie zraziła ...to wywyższanie się własną postawą moralną... Jest z tym jeszcze bardziej stuknięta od takiego głupka Anomena. Już bardziej pasował mi Keldorn który pomimo postawy moralnej jest w pewien sposób stonowany a co za tym idzie bardziej realny (lub normalny) pod względem charakteru.

Durendal 
Rycerz Róży

Podziękowania: 4/2
Wysłany: 2009-05-02, 14:11   

Soul Reaver napisał/a:
Wybacz ale tekstem w stylu "Jestem Mazzy Fentan. Waleczna służka sprawiedliwości i prawa" od razu mnie do siebie zraziła

Na litośc! To D&D! Tutaj złe postacie masturbują się własną mrocznością... Taka maniera.

Keldorna wolę od Mazzy ale ona też jest fajna. Zawsze będzie u mnie na wyższym miejscu niż wszystkie "mhroczne" postacie czy inni "neutralnie moralni".

mumin 

Podziękowała 4 razy
Wysłany: 2009-05-02, 15:18   

Durendal napisał/a:
Zasada nr 2 - przygruchac sobie jakieś dziecko

Aaaa zapomniałam......tylko facetom tak wolno postępować :curious:
Durendal napisał/a:
Ostatnio polubiłem Mazzy (po przechodzeniu gry niziołkiem kapłanem :) ) - fajna dziewczyna z zasadami, wymiata z łukiem Gassena (lub ulepszonym własnym) a i w walce w zwarciu daje sobie radę, dodatkowo dośc ciekawe umiejętności a la paladyn i brak konfliktów z innymi moimi ulubionymi postaciami

Trudno mi sobie jakos wyobrazic że nizołkówna jest zbrojnym ramieniem drużyny , jak bym szła wojowac z takimi okropnosciami różnymi to na wojowników raczej rekrutowała bym facetów wyglądających jakby sterydy przedawkowali (bezpieczniej, praktyczniej ). Szkoda ze ona jest jedynym nizołkiem do przyłączenia ,choć jej relacje z Kargonem mnie rozbroiły :lol:
Soul Reaver napisał/a:
To fakt że nie posiada żelaznych zasad ale one są. (spróbuj zabić harfiarza jeśli cię sam nie zaatakuje lub ubić Drizzta w SoA)

Priorytety niekiedy ulegają zmianie, przynajmniej nie jest bezmyslna

Soul Reaver
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-02, 16:29   

Durendal napisał/a:
Na litośc! To D&D! Tutaj złe postacie masturbują się własną mrocznością... Taka maniera.

Sorry ale w schematy popadasz Durendalu... kiedy n.p. spotykamy Korgana w Miedzianym Diademie ten mówi "Wypijmy, na powitanie ! Kolejka dla wszystkich ! Ciekawi mnie jedna rzecz, przyjaciele..." To prawda że nie był uprzejmy całkiem bezinteresownie (potrzebował pomocy) ale nie epatował tak od razu nienawiścią, nie kazał CHARNAME od razu spadać. Mazzy już na samym początku ma o sobie takie mniemanie że jest szlachetna, sprawiedliwa i nie wiadomo jaka jeszcze... aha, i waleczna. Nawet Keldorn nie był aż tak pyszałkowaty. Co zaś się tyczy reszty złych... Viconia błaga niemal na kolanach o ratunek przed fanatykami Beshaby i przynajmniej u mnie tak ostro tym złem nie epatowała a w każdym razie nie miała się za nieomylną i cnotliwą. Tylko Edwin od początku do końca "masturbował się" własną arogancją i złośliwością.

Aeremar 
Szalony Berserker

Podziękowania: 3/14
Wysłany: 2009-05-02, 19:30   

Soul Reaver napisał/a:
Nawet Keldorn nie był aż tak pyszałkowaty.

Chciałeś powiedzieć, chyba 'Nawet Anomen...'?

Soul Reaver napisał/a:
Mazzy już na samym początku ma o sobie takie mniemanie że jest szlachetna, sprawiedliwa i nie wiadomo jaka jeszcze... aha, i waleczna.

Korgan też tyle, że w przeciwnym kierunku. Poza tym Mazzy mówiąc tak o sobie raczej stwierdza fakt, chyba nie zaprzeczysz, że którejś z tych cech nie posiada?

Z dobrych postaci to chyba Mazzy najbardziej mi podchodzi. Waleczna niziołka z ciekawym celem życiowym i wyrazistym charakterem.

Nero 
Vanguard

Podziękowania: 16/16
Wysłany: 2009-06-06, 20:41   

Ulubiony NPC? Edek z krainy kredek! :P Za teksty/potęgę/brak lepszej alternatywy magicznej.

Innym ulubionym herosem jest Jasiu od Jansenów. Nie ma bata, ażeby ktoś zachował powagę przy jego tekstach...

Viconia - za potęgę i historyjki z Podmroku.

Some time later

TC: Shepard! The Reapers are attacking!
Shepard: <trollface> Ah yes, Reapers...

Euler 

Podziękowania: 1/1
Wysłany: 2009-06-07, 12:51   

jansen jest imo bardzej żałosny niz smieszny. mialem go raz bo zlodziej sie przydaje ale tylko dlatego.

Vigdis_of_Bhaal 
chwilowo offlajn

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2009-06-16, 21:37   

Sarevok, choć to raczej ToB :wink: . Świetny plot twist, kiedy się przyłączył, byłam jednym z najszczęśliwszych graczy na świecie. Ta postać fascynowała mnie nawet wtedy, kiedy grałam w pierwszą część - to nie był typowy czarny charakter, może dlatego, że jego i Charname łączyły więzy krwi, a może dlatego, że grałam złą postacią i Sarevok był jej bliższy, niż Gorion czy Imoen - a nawet evil bastards nie lubią być sami na świecie, heheh.

Z 'czystego' BG II ciężko kogoś wybrać, większość kompanii została na Wybrzeżu Mieczy... ale jeśli już, to Korgan. Ot, towarzysz do boju, do karczmy i do burdelu, postać uniwersalna, a że sporo zalega z coroczną kąpielą, to już insza inszość :lol: . Przy okazji moim zdaniem najlepszy wojownik w grze.

Aeremar 
Szalony Berserker

Podziękowania: 3/14
Wysłany: 2009-06-16, 22:58   

Nero napisał/a:
Innym ulubionym herosem jest Jasiu od Jansenów. Nie ma bata, ażeby ktoś zachował powagę przy jego tekstach...

Właśnie okazuje się, że całkiem sporo osób nie toleruje Janka (Vinci, Morgan, czy PP). Mnie osobiście śmieszy i obok Korgana to mój ulubiony NPC. Dobry złodziej oraz przydatny mag uzupełniający.

Jaheirę też lubię...

A tak w ogóle to dziwi mnie też, że nikt nie pisze o Mazzy. Rozumiem, że niektórych może denerwować, ale moim zdaniem jest postacią całkiem ciekawą oraz chyba najlepszą do walki na dystans.

Vigdis_of_Bhaal napisał/a:
Sarevok, choć to raczej ToB . Świetny plot twist, kiedy się przyłączył, byłam jednym z najszczęśliwszych graczy na świecie. Ta postać fascynowała mnie nawet wtedy, kiedy grałam w pierwszą część - to nie był typowy czarny charakter, może dlatego, że jego i Charname łączyły więzy krwi, a może dlatego, że grałam złą postacią i Sarevok był jej bliższy, niż Gorion czy Imoen - a nawet evil bastards nie lubią być sami na świecie, heheh.

Zgadzam się. Nie przeszkadza mi nawet, że trochę go przepakowali. Jego jedyną wadą jest to, że nie wnosi zbyt wiele do fabuły gry, a to wielka szkoda, bo ma potencjał.

Vigdis_of_Bhaal 
chwilowo offlajn

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2009-06-16, 23:10   

Cytat:
Zgadzam się. Nie przeszkadza mi nawet, że trochę go przepakowali. Jego jedyną wadą jest to, że nie wnosi zbyt wiele do fabuły gry, a to wielka szkoda, bo ma potencjał.

Dokładnie, w dodatku - poza wpływaniem na jego zmianę charakteru (dlaczego, na Bogów, ktoś miałby robić mu coś takiego :mrgreen: ?!) nie ma wielu możliwości nawiązania z postacią kontaktu. A szkoda, pewnie wiele osób chętnie posłuchałoby, jak to było być wychowywanym przez Rieltara, jaka była Tamoko, czy ogólnie "swojej" historii opowiedzianej przez drugą stronę.[/quote]

Li 
Przyjaciel Klanu
Lisior

Podziękowania: 37/11
Wysłany: 2009-06-16, 23:15   

A szkoda, pewnie wiele osób chętnie posłuchałoby, jak to było być wychowywanym przez Rieltara, jaka była Tamoko, czy ogólnie "swojej" historii opowiedzianej przez drugą stronę.

Polecam mod Angelo, w ToB się baaardzo ciekawych rzeczy można dowiedzieć właśnie na takie tematy. Ale już w SoA również. :)

Dokładnie, w dodatku - poza wpływaniem na jego zmianę charakteru (dlaczego, na Bogów, ktoś miałby robić mu coś takiego :mrgreen: ?!) nie ma wielu możliwości nawiązania z postacią kontaktu.

Jak niestety z każdą. Pod tym względem BG2 nie jest najwyższych lotów, a szkoda... Miejmy nadzieję, że ewentualne BG 3 będzie bardziej dopracowane. Już nawet starszy Planescape w porównaniu do BG2 miał lepsze możliwości w kwestii komunikacji gracz-npc.
Chociaż kiedy pierwszy raz się grało w BG2 te ODZYWAJĄCE SIĘ postacie ZACHWYCAŁY. Niestety, za piątym, dziesiątym, dwudziestym razem... przykro, ale to nie to. Za mało, zbyt ubogo, zbyt powierzchownie. A szkoda!

Luinel 
Tańcząca w Snach

Podziękowania: 10/8
Wysłany: 2009-09-05, 23:08   

W sumie to w czystym BG nie mam jakiegoś takiego jednego, jedynego ulubieńca (inaczej sprawa ma się z modami ^^). Opiszę więc moją niegdyś ulubioną drużynę:
Imoen - w końcu siostra, a dla mnie rodzina jest bardzo ważna xD. Taka siła przywiązania i sentyment, bo jakoś specjalnie przypakowana nie jest. Ale znów nie jest taka najgorsza, mag/złodziej to ciekawe połączenie.
Aerie - momentami dziecinna i trochę marudna, fakt. Ale mimo wszystko trochę przeszła. Jakoś ją polubiłam. Mag/kapłan to wg. mnie niezła kombinacja, mnóstwo zaklęć, dodatkowo z szatą Vekny rzuca je z prędkością światła ;D.
Jaheira - stara znajoma, może czasem irytująca, wkurzała mnie gadaniem o neutralności i równowadze (ogólnie nie przepadam za druidami), dla mnie te pojęcia są nie do przełknięcia, ale mniejsza o to. Ale ogólnie rzecz biorąc do polubienia, chociaż ostatnio coraz rzadziej znajduję dla niej miejsce w mojej drużynie.
Anomen - no, tutaj pewnie jestem jedną z niewielu, którzy go lubią. Ale w sumie jest najbardziej ludzki i prawdziwy spośród wszystkich NPC, chociaż jego przechwałki i komentarze momentami doprowadzają do stanu ostateczności :!: . Poza tym kapłan/wojownik potrafi nieźle wymiatać. Szczególnie Cepem Bojowym Wieków.
Minsc - w BGI nigdy nie brałam go do drużyny, w dwójce "dostałam" go na samym początku... i w tym czasie na swój sposób polubiłam. Niezły łowca, a jego genialne teksty i miniaturka Olbrzymiego Kosmicznego Chomika, Boo... Czego chcieć więcej?
We will walk in bitter rain

But in dreams
I can hear your name
And in dreams
We will meet again

Estiro 

Wysłany: 2009-12-05, 15:48   

Moi ulubieni NPC to:
Viconia - Super wygląd, super romans, super zdolności kapłana... czego chcieć więcej? 8-)
Minsc - Minsc+Boo+Lilarcor = Świetne trio :razz:
Jan Jansen - Za rzepę :razz:
Haer'Dalis - Bo to jedyny bard, bo ma fajne teksty, bo fajnie wygląda :razz:
Mazzy - Lubię ją za charakter...

Odpowiedz do tematu