Poprzedni temat «» Następny temat
[BG I-II] Ulubiona część Sagi Baldur's Gate

Wasza ulubiona część to:
Baldur's Gate I
23%
 23%  [ 25 ]
Baldur's Gate I Wybrzeże Mieczy
16%
 16%  [ 17 ]
Baldur's Gate II
55%
 55%  [ 58 ]
Baldur's Gate II Tron Bhaala
4%
 4%  [ 5 ]
Głosowań: 46
Wszystkich Głosów: 105

Autor Wiadomość
Cuttooth
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 127/44
Wysłany: 2010-01-09, 00:35   

BG1 z dodatkiem. W zasadzie równie dobrze mógłbym zagłosować na samo BG, ale dodatek znosi dość nieszczęsny limit doświadczenia. Poza tym Wieża Durlaga to chyba jedna z najklimatyczniejszych lokacji w serii. Wybrałem jedynkę za fabułę, druga część pod względem fabularnym kompletnie mnie nie wciągnęła, brak mi tu intrygi, odkrywania tajemnicy. W jedynce mieliśmy całą intrygę polityczną, psucie żelaza, próbę doprowadzenia do wojny między WM a Amn, a w dwójce? Ocalić irytującą siostrę i odzyskać skradzioną esencję Bhaala (chyba; dawno nie grałem, ale zdaje się że o coś takiego chodziło). Niby poznajemy historię Irenicusa i Bodhi, ale jakby czegoś brak ;) BG2 jako sequel jest bardzo dobry, mało jest tak dobrych sequeli, ale imo jedynka lepsiejsza jest.
Podziękuj autorowi tego posta

Nobanion 

Podziękowania: 102/228
Wysłany: 2017-08-16, 10:57   

Z racji tej, że jest wersja EE, to należałoby zreanimować ten temat. Po tylu latach wszelkich modyfikacji, dalej uważam jak szlachetny Cuttoth, że BG1 z dodatkiem, nie ujmując dwójce i Tronowi Bhaala, jest najlepsza, a argumenty dalej takie same. Podejrzewam, że jak ktoś najpierw zagrał w jedynkę, a potem w kolejne części, to zawsze będzie miał w pamięci ten "pierwszy raz"...

Kliwer 

Podziękowania: 139/201
Wysłany: 2017-08-16, 11:01   

BGT bije, dla mnie, wszystko na głowę... Nie potrafię powiedzieć, czy wolę BG1 czy BG2, bo obie mają swoje silne strony. BG2 jest bogatsze i pewnie by wygrało, ale jednak najlepiej przejść całą sagę za raz, odwiedzając oba wielkie miasta Faerunu jedną postacią, przeżywając różne przygody w różnym klimacie, od zabijania szczurów w magazynie do walki o Tron Bhaala.

Ravenland 

Podziękował 2 razy
Wysłany: 2017-08-16, 23:33   

Obie części Baldurs Gate lubię w tym samym stopniu , mam jednak pewien sentyment do dwójeczki. Otóż w Baldurs Gate 2 grałem będąc dzieciakiem godzinami po szkole , później odkryliśmy z kumplami możliwość grania w multi. Na tamte czasy nie obchodziło mnie że zaczynam rozgrywkę od dwójki, jakoś nie miało to takiego ogromnego znaczenia, chociaż z perspektywy czasu zgadzam się z przedmówcami , że fabularnie zwycięża jedyneczka.
Możliwe, że nie była ona aż tak dopieszczona graficznie jak Shadows of Amn ale duży plus za fabułę dla pierwszego Baldursa i całej sagi Opowieści z Wybrzeża Mieczy. Gram po dziś dzień w obie części.

Odpowiedz do tematu