Poprzedni temat «» Następny temat
[BG I-II] Ulubiona część Sagi Baldur's Gate

Wasza ulubiona część to:
Baldur's Gate I
23%
 23%  [ 25 ]
Baldur's Gate I Wybrzeże Mieczy
16%
 16%  [ 17 ]
Baldur's Gate II
55%
 55%  [ 58 ]
Baldur's Gate II Tron Bhaala
4%
 4%  [ 5 ]
Głosowań: 46
Wszystkich Głosów: 105

Autor Wiadomość
Merkury
[Usunięty]

Wysłany: 2004-12-20, 10:09   [BG I-II] Ulubiona część Sagi Baldur's Gate

Witam.
Jestem tu nowy, ale jako pomoc techniczna postaram się w miarę aktywnie uczestniczyć w życiu forum dzieci Bhaala. :)

Jak w temacie, jaka część Baldur'a Waszym zdaniem jest najlepsza?

Jeśli możecie, uzasadnijcie swój wybór. :P
Ostatnio zmieniony przez L`f 2014-04-23, 18:46, w całości zmieniany 1 raz  

Jallil 
Silent Warrior

Wysłany: 2004-12-20, 10:23   

Jak dla mnie Baldur's Gate I - wybrzeże mieczy. Pierwsza i najlepsza, to od niej wszystko się zaczęło i to do niej wracam częściej niż do dwójki :wink:
Podziękuj autorce tego posta

Marko
Zasłużony

Wysłany: 2004-12-20, 10:26   

Część druga bo największe, o największym potencjale i jest najlepszą grą jaką kiedykolwiek widziałem, niemal pozbawiona wad :) Co nieznaczy że nie lubie jedynki
Podziękuj autorowi tego posta

Igor z Moskwy
Zasłużony

Wysłany: 2004-12-20, 10:26   

hmmm niby napisalem tu post, ale jak przenioslem temat to zniknąl ;)

więc powtorze, brak opcji łączonych. BG1 + OzWM. więcej klimatu i realizmu, no i sentyment bo od tego zacząłem :D

Leoncoeur 
Bibliotekarz

Podziękowania: 37/30
Wysłany: 2004-12-20, 10:48   

SoA...

BG1 i opowiesci sa swietne, ale dwojka kladzie je na lopatki jezeli chodzi o interakcje z czlonkami druzyny.
questy rowniez sa IMHO zdecydowanie lepsze w ogolnym rozrachunku.

ToB ma to samo co SoA, ale tam to juz tylko nawalanka, fabula zniszczona :(
tylko twierdza straznika ratuje klimat... ale to za malo, zreszta po instalacji tronu, mozna to pod cienie amn podciagnac.

mechaniki i modyfikacji silnika nie biore pod uwage, zawsze jest TUTU

@Merkury
a Twoje zdanie bedzie dane nam poznac? ;)

Revan
Zasłużony

Podziękowania: 1/2
Wysłany: 2004-12-20, 11:02   

Bg2, ponieważ bg1 nie przyciągło mnie tak jak bg2...Bg2 jest o wiele bardziej rozbudowane, twórcy już trochę się nauczyli i poprawili błędy...Czemu nei ToB?ToB traktuję jako dodatek, nie jak oryginalną grę...Cześć nowości jakie daje ToB występuje juz w zwykłym bg2....

Mindless

Wysłany: 2004-12-20, 14:07   

Ja stawiam na BG1. Grało sie w to znacznie przyjemnej a może poprostu mój łos kierowany jest sentymentem.
Jaką wielą frajdą było zabicie w jedynce zwykłego goblina, który stanowił groźnego wroga. W dwojce to już są tylko jakies bitwy potęznych wojowników.

Aiglon von Lupus 
Zasłużona

Wysłany: 2004-12-20, 14:08   

BG 2 - ale niekoneicniz e zTOBem, woszem TOB jest mily ale podstawka jest mrrr najbardziej mrr ze wszystkiego :)

Jay Jay
Zasłużony

Wysłany: 2004-12-20, 15:01   

Heh dla mnie zdecydowanie BG II.
Zdecydowanie bo to jest poprostu najcudowniejsza gra w jaką grałem najbardziej rozbudowaną. Pozostawiła niezatarte ślady w mojej podświadomości.
Ja wszędzie już słysze teksty z BGII i ludzi porównuje do NPCów :P.
BGII było bostkie TOB też niezły ale to tylko takie rozszerzenie, BGI należy się szacunek ale dla mnie BGII nie przebije ;)

Dead 
Bibliotekarz
Follower of Satan

Podziękowania: 27/63
Wysłany: 2004-12-20, 16:18   

Zdecydowanie BG II.
W całym BG I jest się chłopcem na posyłki. ToB jest bardzo klimatyczny i malowniczy, jednakże ciut krótki. Pozatym możnaby powiedzieć że "wchodzi" w BG II, więc zaznaczyłem trzecią opcję. W SoA czuć ten cały klimat, męka, cierpienie, szczęście, doświadczenie, znajomości, gildie, wampiry, miód kapiący z głośników i ślina spływająca z gęby sprawia że...ach, sami znacie to uczucie :)

Elhan
Zasłużony

Wysłany: 2004-12-20, 16:22   

Dla mnie BG2 jest lepsze,może dlatego,że grałem najpierw w dwójkę,a poźniej dopiero w pierwszą część,a może dlatego,że była bardziej rozbudowana,a może dlatego,że lepsze questy i Npc były.BG1 oczywiście bardzo fajne jest,jednak BG2 ma to coś i o wiele częściej sięgam po BG2. Ogółem obydwie częsci są bardzo dobre.

Komcio 
Zasłużony

Wysłany: 2004-12-20, 16:48   

No teraz to miałem dylemat...
Mimo to wybrałem BG2. Był to mój pierwszy "prawdziwy" Crpg. Klimat, fabuła, heroiczne bitwy, romanse, poteżna magia do mojej dyspozycji. Naprawdę rozbudowane zadania poboczne.
Nie twierdzę, że BG1 jest gorsze. To też wspaniała opowieść o magii i mieczu. Mimo to wolę SoA. Tron Bhaala też fajny, można powalczyć z piątką i Amelissaną.
Szczerze mówiąc najchętniej zagłosowałbym na wszystkie na raz i na każdą z osobna :twisted:

Cruel 
Zasłużony

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2004-12-20, 18:54   

W BG1 urzeka fabuła, klimat, zżycie z bohaterem; docenia się równowagę w grze między mieczem/łukiem/magią, niesamowity jest ogrom gry. Ale przede wszystkim, jedynka ma to niezapomniane "coś".
BG2 zaś jest wyśmienite pod względem interakcji w drużynie i charakteru npców; jest masa czarów, przedmiotów, nowe profesje - gra jest dużo bardziej rozbudowana pod względem technicznym. Wreszcie, dochodzi ta "epickość" jaką odczuwa się w Tronie Bhaala.
Każda z części jest grą b. dobrą i jest na swój sposób wyjątkowa. Jednak to one razem tworzą całość, której nie potrafię oceniać oddzielnie.

Hélegorn 
Beholder

Podziękowania: 1/1
Wysłany: 2004-12-20, 19:29   

Szkoda, że nie ma w ankiecie opcji BG + OzWM - o ile między SoA a ToB można wyznaczyć granicę, to pomiędzy BG a OzWM już nie bardzo. :roll:

Głos oddałem na OzWM (co należy interpretować, jako głos na podstawową wersję gry wraz z dodatkiem). Dlaczego? Moim zdaniem BG bije BG2 na głowę, jeśli chodzi o klimat. Poczucie rozwoju od nieznającego świata żółtodzioba do radzącego sobie z przeciwnościami awanturnika. Radość ze zdobywania magicznych przedmiotów, które nie powszednieją tak, jak te w BG2. Mistycyzm magii, która jest w sumie dodatkiem do strzał i mieczy, a nie główną siłą bojową. To mi się podoba :D

Nie znaczy to oczywiście, że nie lubię sequela. :)

Hutnuk 
Bibliotekarz
z Tawerny Bibliotekarzy

Wysłany: 2004-12-20, 19:43   

Zdecydowaniwe głos na BG1 - jest w tej grze wiecej niż w jedynce miejsca na ziwdznie i dowolne "wałęsanie" się po terenie. I za to głos.

Odpowiedz do tematu