Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Zmiana wersji językowej gry
Autor Wiadomość
Meph1k

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2011-05-29, 16:30   [BG II] Zmiana wersji językowej gry

Nie mam pojęcia czy piszę w odpowiednim miejscu, ale wydaję mi się, że tak. Chciałbym zmienić moją wersję językową z polskiej na angielską. Trochę googlowałem i znalazłem informację, że muszę podmienić plik dialog.tlk. Okej, znalazłem i podmieniłem na angielski i mam wszystko po angielsku poza dialogami (w formie pisemnej). Jak mogę to zmienić i czy jest sposób, abym miał też dialogi mówione w języku angielskim?

Z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony przez L`f 2014-04-25, 18:48, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

Alvarez 
Zasłużony

Podziękowania: 253/73
Wysłany: 2011-05-29, 18:22   

Musisz podmienić jeszcze dialogF.tlk.

Wszystko poza dialogami. Hmm...

Meph1k

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2011-05-29, 20:59   

Trochę szukałem i nie mogę znaleźć angielskiego odpowiednika tego pliku do ściągnięcia. Nie ma ktoś może?

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 254/54
Wysłany: 2011-05-30, 01:46   

Nie znajdziesz, w wersji angielskiej nie jest potrzebny. Grasz kobietą?

Podmień plik dialogf.tlk plikiem dialog.tlk i będzie śmigać. Chyba :P

Meph1k

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2011-05-30, 16:05   

Hej dzięki! Nie wiedziałem, że płeć wpływa na to. Teraz mam całość w języku angielskim. Wielkie dzięki! :)

Jolan 
Dziecię Bhaala
Bendem go zjadł

Podziękowania: 59/107
Wysłany: 2011-05-30, 16:26   

Nie jestem specjalistą,ale sądzę ,że jeśli podmienisz cały folder music to i wszystkie dźwięki będziesz miał po angielsku.Musiałbyś tylko znaleźć kogoś z angielską wersją i poprosić by ci go zuploadował. Lava się chwalił ,że ma angielską wersję
[Dzisiaj 22:47] Jolan: Hmm, w sumie w komentarz twórców było wiele o rozbudowie twierdzy. Co jeśli można dobudować zamtuz?
[Dzisiaj 22:49] Tuldor88: Wtedy będzie to już "ku***sko dobra twierdza" :P

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 215/70
Wysłany: 2011-05-30, 16:48   

Jolan napisał/a:
Nie jestem specjalistą,ale sądzę ,że jeśli podmienisz cały folder music to i wszystkie dźwięki będziesz miał po angielsku.Musiałbyś tylko znaleźć kogoś z angielską wersją i poprosić by ci go zuploadował. Lava się chwalił ,że ma angielską wersję

Chybaś oszalał. Nie, że nie chce być pomocny, ale jesteś świadom ile by to ważyło? Cała muzyka i wszystkie dźwięki postaci... istna masakra! Nawet gdyby to było ogg to weź przekonweruj najmniejsze "hmm?" na ogg... To już lepiej po prostu kupić angielskie BG. Ja za BG1+BG2 zapłaciłem 22 zł bodajże. Obecnie na Allegro widzę tylko po 65 zł, ale to kwestia szalonego sprzedającego. Na prawdę można trafić na normalną cenę.
Swoją drogą w nagrodach za punkty CD Projekt można ściągnąć angielską wersję gry, ale niestety trzeba mieć 300 pkt...

Jolan 
Dziecię Bhaala
Bendem go zjadł

Wysłany: 2011-05-30, 16:59   

Folder music i sounds +jeszcze dźwięki z override to ok 130mb. To dużo to uploadu?Jak dla mnie nie.

Lava Del'Vortel napisał/a:
przekonwertuj

To jeszcze trzeba przekonwertować wszystko ? Nie można tylko nadpisać plików ?

Ja tam nikogo do niczego zmusić, ani nie mogę, ani nie będę.

@edit

Czyli jeszcze jest coś w bifach?
Coś tak czułem.

@down
Myślę ,że muzyka po to jest by jak czytasz -Yes? usłyszeć -Yes? a nie -Tak?
[Dzisiaj 22:47] Jolan: Hmm, w sumie w komentarz twórców było wiele o rozbudowie twierdzy. Co jeśli można dobudować zamtuz?
Ostatnio zmieniony przez Jolan 2011-05-30, 17:19, w całości zmieniany 1 raz  

Kirara 
Eriavalh Avarozhe

Podziękowania: 167/20
Wysłany: 2011-05-30, 17:10   

Cytat:
Cała muzyka

Khehehe, ale po co wy chcecie *muzykę* podmieniać? O ile mi wiadomo, to nie ma dla niej różnych wersji językowych.

Dźwięki postaci z gry są przede wszystkim w bifach w folderze Data [25CreSou, 25NpcSo, CRESound, NPCSoCD2, NPCSoCD3, NPCSoCD4, NPCSound]. U mnie zajmują one 281 MB, więc jakoś niewyobrażalnie dużo to to nie jest. Gdybym miała angielskie, to mogłabym bez problemu Dropboxem udostępnić i zajęłoby to parędziesiąt minut.
Podziękuj autorce tego posta

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2011-05-30, 17:18   

Przestań doszukiwać się złośliwości w moich postach, bo ja po prostu piszę jak jest.

Jolan napisał/a:

To jeszcze trzeba przekonwertować wszystko ? Nie można tylko nadpisać plików ?

Zakładając, że komuś chciałoby się zmienić wav na ogg dla zmniejszenia wagi plików.

Jolan napisał/a:
Folder music i sounds +jeszcze dźwięki z override to ok 130mb. To dużo to uploadu?Jak dla mnie nie.

Music do muzyka, a ona wersja angielska i polska są przecie takie same. Nie ma czym się różnić.
Sounds to jedynie soundsety dla charname
Reszta dźwięków jest poukrywana i trzeba używać specjalnych programów jak DLTCEP by je wyjąć.
W filmach też jest polski dubbing.

EDIT:

Jolan napisał/a:
down

Ale tam nikt nie rapuje... nie wiem jakiej muzyki Ty słuchasz, ale w BG nie ma muzyki wokalnej poza piosenką Tiaxa...

Kirara 
Eriavalh Avarozhe

Wysłany: 2011-05-30, 17:28   

Cytat:
Reszta dźwięków jest poukrywana i trzeba używać specjalnych programów jak DLTCEP by je wyjąć.

Nie są poukrywane. Znajdują się w folderze Data i wystarczy zrobić zwykłe kopiuj-wklej tych plików, które wymieniłam w poprzednim moim poście. [Bo nie ma sensu każdego z osobna wyciągać i podmieniać, skoro są zapakowane.]

Meph1k, może ewentualnie na jakichś torrentach poszukaj tych plików .bif. Za ściągnięcie samych dźwięków chyba nikt Cię nie będzie ścigał.

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2011-05-30, 17:33   

Ja w tym tygodniu i tak nie mam możliwości, a przynamniej nie w pierwszej połowie. Jak mówiłem są jeszcze filmiki - na początek chyba, na zakończenie, te z amelissana, z Irenicusem... nie pamiętam dokładnie w których są.

Kirara 
Eriavalh Avarozhe

Wysłany: 2011-05-30, 17:46   

Moim zdaniem filmiki to najmniejszy z najmniejszych problemów, do satysfakcjonującej gry niezbędne one nie są, a i jakoś wybitnie by w wersji polskiej nie przeszkadzały. W końcu nie odpalają się co pięć minut. Na YouTube pewnie można z angielskim podkładem obejrzeć.

Przede wszystkim dźwięki postaci. Filmiki później ewentualnie, jeśli Meph1k naprawdę będzie chciał [bo aż tak małego rozmiaru nie mają]. A są one w folderach CDx/Movies. Też jako .bify.

Jolan 
Dziecię Bhaala
Bendem go zjadł

Wysłany: 2011-05-30, 18:07   

Lava Del'Vortel napisał/a:
Jolan napisał/a:
down

Ale tam nikt nie rapuje... nie wiem jakiej muzyki Ty słuchasz, ale w BG nie ma muzyki wokalnej poza piosenką Tiaxa...

Przez muzykę chodziło mi o odgłosy ,a tak wogóle to wy macie rację ,a nie ja.
I nie trzeba kopiować folderu Music.

Jaka piosenka Tiaxa?

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2011-05-30, 19:02   

Kirara napisał/a:
Filmiki później ewentualnie, jeśli Meph1k naprawdę będzie chciał

Włąściwie to od pierwszego postu nie wyglada na to, by mu zależało nawet na dźwiękach.

I ta piosenka

Odpowiedz do tematu