Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Drużyna klimatyczna - wybór NPC
Autor Wiadomość
doman18 

Podziękował 2 razy
Wysłany: 2011-05-06, 20:41   [BG II] Drużyna klimatyczna - wybór NPC

Właśnie się najarałem na drużynkę typowo dla banterów, bez najmniejszego zwracania na klasę, rasę i ogólną przydatność w walce. Już wiem że w drużynie będą

Minsc
Korgan
Haer'Dalis
Jan Jansen

No i teraz wybór pozostałych. W Tronie Baala na pewno będzie jeszcze Sarevok i Imoen zamiast kogoś bo wielu ludzi chwali te postaci ale co z cieniami Amn? Nie wiem czy opłaca się brać Mazzy tylko dla niektórych motywów z Korganem.

Oczywiście PC będzie dostosowany do drużyny

@Archerito
Jakby co biorę pod uwagę twój post >stąd< ale jak chcesz to uzupełnij jak masz coś do dodania.

PS. A może ktoś z modów?

PS2. Jak z modów, to nie ten dział - tu dyskutujemy o czystym Baldurze. ;) - Elef
Ostatnio zmieniony przez L`f 2014-04-25, 19:02, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

Jolan 
Dziecię Bhaala
Bendem go zjadł

Podziękowania: 59/107
Wysłany: 2011-05-06, 21:08   

Może Aerie weźmiesz?
Drużyna klimatyczna,gdyż będą konflikty z Aerie z Korganem oraz recytacje z bardem.
Tylko wtedy może ci ona odejść.
Ewentualnie jeszcze Viconia.
[Dzisiaj 22:47] Jolan: Hmm, w sumie w komentarz twórców było wiele o rozbudowie twierdzy. Co jeśli można dobudować zamtuz?
[Dzisiaj 22:49] Tuldor88: Wtedy będzie to już "ku***sko dobra twierdza" :P

Nero 
Vanguard

Podziękowania: 16/16
Wysłany: 2011-05-06, 21:16   

Jolan napisał/a:
konflikty z Aerie z Korganem

I po drodze drużyna się rozsypie, bo Aerie z Korganem nie wytrzyma długo.

Viconia jest cholernie klimatyczna. Co do Korgana - zainstaluj sobie mod piccolla i przyłączaj Mazzy. Będzie interesująco.

Some time later

TC: Shepard! The Reapers are attacking!
Shepard: <trollface> Ah yes, Reapers...

Archerito 

Podziękowania: 1/11
Wysłany: 2011-05-06, 21:41   

Hmm...jeżeli chcesz drużynę klimatyczną to raczej polecam znaleźć w necie bantery Mazzy <-> Korgan a na jej miejsce dać Aerie. Raz że aspekt romansowy nabierze rumieńców,dwa że w zależności od poczynań może się różnie zakończyć (ostrzegam że może skończyć się rozbiciem drużyny) i trzy Minsc plus Aerie to bardzo ciekawe rozmowy nawiązujące do BG. Janek plus Minsc świetna sprawa...tu nic nie zmieniamy. Jeśli jednak Aerie Ci nie odpowiada (wyczytałem z postów) to polecam również pozbyć się Haer'Dalisa i dołączyć IMHO świetny bad duet: Edwina i Viconię. Edek ma nieziemskie odzywki, Vici chyba najbardziej płomienny romans ze wszystkich a oboje są świetni w swoim fachu. Co do postaci z modów się nie wypowiem gdyż obecnie gram w zmodowanego BG2 dream teamem. Mam nadzieję że moje mądrości się komuś przydały :)

PS:
Nero napisał/a:
I po drodze drużyna się rozsypie, bo Aerie z Korganem nie wytrzyma długo.

Zgadzam się w zupełności więc albo polecam zastosowanie moda który sprawia że NPC tylko babulą ale nie odchodzą (sam z tego korzystam) albo jeśli uważasz że to zabija klimat to po prostu częste save gdyż odchodzenie NPCów jest losowe podobnie jak bójki.

PS2:
doman18 napisał/a:
Jakby co biorę pod uwagę twój post >stąd< ale jak chcesz to uzupełnij jak masz coś do dodania.

Mało znaczący drobiazg ale w tym temacie chyba nie ma moich postów...a przynajmniej ja nie mogę się ich doszukać xD

doman18 

Podziękował 2 razy
Wysłany: 2011-05-07, 10:30   

Z Viconią i Edwinem przeszedłem grę za pierwszym razem i nie pamiętam żebym się tak "żachał" ale to było bardzo dawno temu więc być może po prostu umknęło mi to z pamięci. Aerie naprawdę chciałbym uniknąć no chyba że te kilka banterów z Minsciem i kłótnie z Korganem oraz romansik z Haerem jest tego warty. Zauważyłem też że sporo ludzi chwali Yoshiego ale trochę mi żal punktów PD na niego.

Archerito 

Wysłany: 2011-05-07, 15:14   

doman18 napisał/a:
Zauważyłem też że sporo ludzi chwali Yoshiego ale trochę mi żal punktów PD na niego.

Yoshi IMHO jest postacią bardzo klimatyczną ale...no właśnie ale...z góry wiadomo jak się sprawy potoczą a mi np. świadomość przechodzenia takiej gry całkowicie zabija klimat. Bardzo polecana jest gra z Yoshimo jeżeli masz zainstalowany mod Tortured Souls.

doman18 napisał/a:
Z Viconią i Edwinem przeszedłem grę za pierwszym razem i nie pamiętam żebym się tak "żachał" ale to było bardzo dawno temu więc być może po prostu umknęło mi to z pamięci.

Jeśli chodzi o Edwina to mi banan z ust nie schodził: jego quest i związane z nim bantery innych NPC, wtrącenia do rozmów, zakończenie, odzywki i oczywiście charakter. Edwin należy do tych postaci które albo się za niego kocha albo nienawidzi. Jeśli chodzi o mody to nawet można mieć z nim nawet romans. Co do Vici to owszem nie jest zbyt rozrywkową postacią ale ma cudowny charakter i romans.

Hmm...to może określ co dla Ciebie jest klimatem w grze i wtedy spróbuję pomóc. Dla mnie klimat to głównie rozrywka i śmiech dlatego taka drużyna jaką ja przeszedłem grę była IMHO mega klimatyczna. Mój ulubiony squad to: Korgan, Aerie, Minsc, Jan Jansen i Edwin. Czasem Vici zastępuje Aerie i jest przecudnie.

doman18 

Podziękował 2 razy
Wysłany: 2011-05-09, 15:29   

Dobra zdecydowane

Minsc
Korgan
Jan Jansen
Viconia
Edwin

Ja znów pewnie wezmę sobię zabójcę bo uwielbiam tą klasę. W sumie to kłóci mi się trochę z moją grą (zamierzam po raz pierwszy spróbować zrobić questy dla Bodhi) ale co tam, w końcu zabójca to egoistyczny skurczybyk no nie? Twierdza przecież aż takich zysków nie daje.

Najbardziej szkoda mi Haer'dalisa bo w sieci sporo ludzi go chwali pod względem charakteru i się napaliłem.

Cytat:
Dla mnie klimat to głównie rozrywka i śmiech dlatego taka drużyna jaką ja przeszedłem grę była IMHO mega klimatyczna

Tak, właśnie ja też w tym przypadku klimat rozumiem jako humor.

Jolan 
Dziecię Bhaala
Bendem go zjadł

Podziękowania: 59/107
Wysłany: 2011-05-09, 15:33   

doman18 napisał/a:
(zamierzam po raz pierwszy spróbować zrobić questy dla Bodhi)

lekki oftop

Będąc złodziejem(zabójcą) nie można zrobić questów dla bohdi.
/down
Chodziło mi każdego złodzieja a szczególnie zabójce
[Dzisiaj 22:47] Jolan: Hmm, w sumie w komentarz twórców było wiele o rozbudowie twierdzy. Co jeśli można dobudować zamtuz?
[Dzisiaj 22:49] Tuldor88: Wtedy będzie to już "ku***sko dobra twierdza" :P
Ostatnio zmieniony przez Jolan 2011-05-09, 16:21, w całości zmieniany 1 raz  

Archerito 

Wysłany: 2011-05-09, 16:18   

Jolan napisał/a:
Będąc złodziejem(zabójcą) nie można zrobić questów dla bohdi.

Mi się wydaje że chyba żaden złodziej nie może wykonywać questów dla Bodhi ;/

doman18 napisał/a:
Minsc
Korgan
Jan Jansen
Viconia
Edwin

Nie pożałujesz...gra takim squadem dostarcza naprawdę świetnej zabawy :)

Remi 

Podziękowania: 3/107
Wysłany: 2011-05-09, 21:28   

Archerito napisał/a:

Mi się wydaje że chyba żaden złodziej nie może wykonywać questów dla Bodhi ;/

A wieloklasowcy tacy jak W/M/Z czy M/Z ?

Remi

Illasera Prędka 

Podziękowania: 2/35
Wysłany: 2011-05-09, 21:44   

Grałem Ninja/Woj i mogłem.

doman18 

Podziękował 2 razy
Wysłany: 2011-05-12, 11:05   

Ja też mogę, mimo że jestem zabójcą. Pojawia mi się w dialogu możliwość przekonania Bodhi przy użyciu wiedzy albo inteligencji. Mam zainstalowany FixPack, Xana, Item Upgrade i Rogue Rebalancing i obstawiam że to ten ostatni daje taką możliwość.

Najbardziej w powyższej drużynce nie pasowało mi to że nie ma w niej czarownika. Więc wziąłem Edwina i zrobiłem z niego czystego czarownika przydzielając mu od początku czary tak jakby był nim zawsze. Może nie zgadza się to klimatycznie ale z tym swoim naszyjnikiem, szatą Vekny i pierścieniem czarownika teraz naprawdę jest on najpotężniejszym czarodziejem w Faerunie :P

BlackWidow89 

Podziękowania: 3/4
Wysłany: 2011-05-12, 19:29   

Jak grałam w/z, to mogłam pracować dla Bodhi. Cudne to było, zwazywszy fakt, że jednocześnie miałam twierdzę złodzieja ;]
Podziękuj autorce tego posta

Szutol

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2012-02-05, 19:54   

Witam. Wskrzeszę temat bo jestem ciekawy waszej opinii.

Jak wg. was powinna wyglądać drużyna, że tak powiem - kanoniczna? W BG1 byli to Imoen, Jaheira, Khalid, Minsc i Dynaheir. W 2 twórcy "lekko" narzucają Imoen, Misca i Jaheirę. Dalej jest Yoshimo, którego ponownie wymienimy na Imoen. Wiec drużyna to :

Mainchar
Imoen/Yoshimo/Imoen
Minsc
Jaheira

Kogo dobrać dalej? Ja najbardziej zastanawiam się nad Aerie, bo można romansować i Nalię, która też się narzuca w MD.

Lercher 
Nein, Mann!

Podziękowania: 18/10
Wysłany: 2012-02-05, 20:01   

Cała czwórka o kant rzyci rozbić, ani w jedynce ani w dwójce nigdy nie biorę nikogo z trójki Dżahejra, Minsk i Imołen, szalenie bezpłciowe postaci. Aerie tak samo, kiedyś miałem ją w drużynie i po dwóch płaczach na temat skrzydełek wypierdzieliłem ją na bruk.

Odpowiedz do tematu