Poprzedni temat «» Następny temat
Kogo z gry chcielibyście widzieć jako NPC
Autor Wiadomość
Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 130/135
Wysłany: 2013-07-05, 21:20   

Shoal to raczej typ asasyna: chyba wszyscy pamiętaja jej "zabójczego buziaka" (lepsza od sukkuba :P)

A na poważnie to lecąc z rozwojem fabuły z BG1:
- Zurlog (niziołek-kleptoman jaki okrada nas w beregoście przy każdej rozmowie i zwraca kasę po przekazaniu butów ukrycia)
- Kapitan straży z Nashkel (wyleciało mi z pamięci imię, zabił rodzinę przeklętym mieczem berserkera)
- Galahan Szczęśliwa Stopa (niziołek wojownik, przywódca Gulkin)
- Młokos z Wieży Durlaga (spotykamy go w komnacie rycerza śmierci, mamusia się o niego martwi i zleca poszukiwania w Brodzie Ulggotha, mógłby robić za wojownika/łotrzyka czy inszego podobnego dwuklasowca)
- Dezerter płomiennej pięści (znajdujemy go na wschód od Nashkel i zanosimy do Pomocnej Dłoni by wyleczyć, wojownik)
- Arkion/Nemphare (Nekromanci z Wrót Baldura, zlecaja okradzenie/zabicie rywala, oczywiście mozna mieć w teamie tylko jedno z nich ;] )
- Bardka z okolic Pałacu Książąt (zleca nam znalezienie książki 'opowieść o rzece jednorożca')
- Paladyn z okolic siedziby Płomiennej Pięści (atakuje nas jeśli mamy zły charakter i wleziemy do karczmy)
- Quenash (ma plaszcz baldurana, kurtyzana z Głębokich piwnic, jako... kapłanka Sune - bogini fizycznych przyjemności i pożądania^^)
- Hull (strażnik z Candleceep, ale dopiero po powrocie tam z Wrót)

(NPC z BG2 dodam potem, teraz muszę lecieć ;] )
Podziękuj autorowi tego posta

Harth 

Podziękowania: 3/1
Wysłany: 2015-09-28, 20:54   

Też się nad tym zastanawiałem, ale ciężko mi coś wymyślić. :roll:

Najlepsze pomysły z tego tematu to Renal, Aran, Havarian i gromnir.

Havarian jednak jest zbyt zdradziecki na kandydata do drużyny. Można zrobić motyw nawracania na dobro ale z bardzo niewielką szansą powodzenia ;)

Problem w tym, że wszystko da się podpasować, ale są nieścisłości.

Aran jako mag/złodziej , elokwentny, oczytany (uwielbiam jego głos), inteligentny, z dużą wiedzą o Faerunie i aktualnych wydarzeniach, pytanie tylko kiedy by się przyłączał - tuż przed Brynlaw, po Podmroku, w ToB?

Pomysł na Renala jako analitycznego chłodnego zabójcę (ew. wojownik złodziej) też niezły. Chociaż z jego dialogów wynika, że potrafi być sympatyczny.

Pytanie tylko z jakiej motywacji mieliby się przyłączyć,szczególnie Renal, skoro mają "swoje miejsce".

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 130/135
Wysłany: 2015-09-28, 21:14   

Szczególnie nie na miejscu byłby Aran Harthu a nie Renal :smile:
Renal to było nie było szef 'oddziałów' gildii Złodziei Cienia na terenie samej Athkatli, Aran to przywódca całej organizacji. Wyobraź sobie takiego ludzika jaki ma pod sobą kilka tysięcy podwładnych jaki nagle stwierdza "rzucam to w diabły i idę bić smoki z dziecięciem Bhaala" ^^ Na szczęście póki co chyba nikt go nie dodał w modach, bo to równie prawdopodobne co przygarniecie do teamu w BG1 Entara srebrnej Tarczy ^^

Hmm miałem edytować tego posta powyzej ale zapomniałem :shock: więc dodam w tym - z BG2 chętnie zobaczyłbym w teamie:
- Hendaka (po wyzwoleniu Diademu)
- Gaelana "Fajno" (po przystaniu na sojusz ze ZC i zebraniu kasy)
- Neba (jeśli by się ktoś zdecydował nie zabijać dzieciobójcy. PS: W EM2 będzie taka opcja ale samego Neba dołączac nie damy rady - nie mam siły ogarniać kolejnego NPC-starczy mi Montaron :P) lub Ungera ciemne Wzgórze (duergar z Diademu, gdybyśmy jednak Neba usiekli)
- Panią Caroman czy jak jej tak (sprzedaje eliksiry w Mostach, alternatywa dla wydania jej władzom)
- Giermek z zakonu Pierdzącego serca jaki obecnie skrobie ryby na zapleczu :P
- Stary znajomy z brody Ulgotha jakiego spotykamy na Brynlaw
- Wojownik (ten który zachowuje się normalnie) z machiny uwiezienia w podmroku.
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

Kliwer 

Podziękowania: 139/201
Wysłany: 2015-09-29, 00:38   

A ja bym tam żadnego z nich nie chciał widzieć. Wolę jak moderzy dodają własne postacie niż uaktywniają zastane. Bo tak to się okazuje, że kogo tylko nie spotkamy to zaraz można go dołączyć. Rozwaliło mnie kiedyś, jak w BG1 przyłączył się do mnie jakiś randomowy łowca w dziczy (Bob Snik czy coś takiego).

greegarak 

Podziękowania: 43/57
Wysłany: 2015-09-29, 10:42   

Żeby nie było nadmiaru przyłączalnych PC, to bym widział tylko tych co byli potencjalnymi NPC w jedynce, czyli:
Garrick
Tiax
Branwen (możliwość przyłączenia w posiadłości Belma we Wrotach)
Xzar
Ajantis
Safana
I ponoć skryta Shar-teel w tronie bala
Coran już jest
Xan - już jest
Queyl już jest

Odpowiedz do tematu