Poprzedni temat «» Następny temat
[serial] Game of Thrones
Autor Wiadomość
Dead 
Bibliotekarz
Follower of Satan

Podziękowania: 27/63
Wysłany: 2012-05-11, 10:53   

No w końcu :)
Teraz możesz stać się prawdziwym fanem i przebierać się za Jona Snow lub za Cersei do oglądania każdego nowego odcinka, jak to robi każdy normalny człowiek.

Serial miażdży po całej linii, tylko, że odcinki zlatują za szybko i jest ich mało w sezonie, przez co pozostaję w ciągłym niedosycie :(

darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2012-05-12, 21:58   

A moim zdaniem troszkę przesadzacie. Szczególnie Jvegi z tym że GoT jest lepsze niż Rome, który przynajmniej dla mnie jest niedoścignionym wzorem. Trzeba jednak oddać twórcą Gry o Tron, że wspięli się na wyżyny, szczególnie ostatni odcinek (2x06) był dobry, imo najlepszy jak na razie w tym sezonie.

Ogólnie bardzo fajnie się to ogląda i na pewno jest to ścisła czołówka seriali, ale nie jest to żadne arcydzieło, przynajmniej ja mam trochę większe wymagania.

A i jeszcze Tyrion to jedna z najlepszych postaci jaką spotkałem w tego typu serialach. Zastanawiam się czy w książce też był taki, czy dopiero na potrzeby serialu zrobili z niego taką barwną postać.
Podziękuj autorowi tego posta

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 40/38
Wysłany: 2012-05-12, 22:32   

darrion napisał/a:
nie jest to żadne arcydzieło, przynajmniej ja mam trochę większe wymagania.

Ej, bez takich mi tu. Wymagania mam wystarczająco wysokie, byle czego nie chwalę. Kwestia gustu po prostu.

Rzym wspaniały, ale GoT lepszy. Tak jak The Wire jest lepsze niż Rzym, na takim poziomie to nie powód do wstydu.

A co do Tyriona to w książce jak na razie jest identyczny. W ogóle strasznie wierne wszystko książkom ( zmienia się to podobno, ale na razie nie wiem jak bardzo i wiedzieć nie chcę).

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2012-06-04, 17:15   

Finał cudo, chociaż widać, że cały ten mistycyzm może wszystko skiepścić ( zawsze kiepści i ciągnie to co dobre ze sobą). Ne wiem czy o tym mówili użyszkodnicy narzekający na dalsze tomy, ale mam nadzieję, że jednak nie.

Mam pytanie. Może powinienem je zadać w temacie książkowym, ale trochę dygam się spoilerów.
Jak oni liczą lata, skoro w tym uniwersum nie ma tradycyjnych pór roku? Ile godzin twa dzień, ile jest dni w roku i dlaczego? Jest to jakoś wyjaśnione, czy po prostu Martin na to leje?

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2012-06-04, 17:28   

Raczej leje.

BTW, Chomik, jeśli masz możliwość, obejrzyj jeszcze raz scenę rozmowy Pycelle'a z Tyrionem i powiedz mi, czy moneta, którą rzuca maester to nie przypadkiem polskie dwa złote?

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2012-06-04, 17:40   

Leje? Trzeba chyba poczekać na aktywność czynników zewnętrznych. Gwiezdne wojny nie z takimi problemami sobie radziły.

A co do monety, to raczej nie. Nie oglądam w hd, ale ta moneta jest większa, ma jednolity kolor i jest wyraźnie perforowana.

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2013-06-03, 22:02   

Musiałem to ukraść :grin:

:zab:

Muszę obejrzeć odcinek jeszcze raz, bo mam wrażenie, że był generalnie słaby, ale oczywiście to o czym wszyscy wiemy zszokowało analfabetyczny internet :cwan:

Katorg 
Wolny scriptor, ponury bard

Podziękowania: 8/23
Wysłany: 2013-06-21, 15:51   

Narazie jestem po pierwszym sezonie. Średnio. Nie ma w nim niczego co mogłoby mnie przyciągnąć na dłużej nie licząc uniwersum. Jest kilka ciekawych postaci (Khal, Tyrion), garść dobrych pomysłów, kilka naprawdę świetnych scen ale jak dla mnie to za mało. I nie ma tu nic wspólnego z tym że narracja jest prowadzona powoli - to nawet jest plus.

Ale jest jeszcze drugi sezon, może on zmieni moją opinie.

beny 

Wysłany: 2013-11-12, 13:09   

Jest to moj jedyny i ulubiony serial który oglądam :) NAprawde godny polecania ! :)

Odpowiedz do tematu