Poprzedni temat «» Następny temat
NPC - czyli z kim w świat
Autor Wiadomość
Ascaephel
Zasłużony

Podziękowania: 8/8
Wysłany: 2004-12-20, 16:25   NPC - czyli z kim w świat

Kogo najbardziej lubicie, kogo uważacie za najlepszego ?
Osobiście uważam, że (w dwójce :) ) najlepszy jest Marcus... jednak bez niego potrafię się obejść. Najbardziej lubię Cassidy'ego .. koleś jest genialny :) I jak strzela z Gaus Riffle'a.
Ale czekam na Wasze typy :)
Podziękuj autorowi tego posta

Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Podziękowania: 87/1
Wysłany: 2004-12-21, 00:25   

Ja zawsze gram sam, kiedyś biegałem z NPC, ale bardziej przeszkadzali niż pomagali, Marcus walił mi w plecy z działka, albo rzucał granatem prosto we mnie lub Cassidiego, któremu też zdarzało się wejść na linię strzału.
Moim faworytem jest Goris, szponki są niezłe, nawet APA nic na nie nie poradzi. Ciekawa postać ogólnie, żeby się jeszcze nie odłączał, dobrze, że mimo tego można go z powrotem mieć.

Ascaephel
Zasłużony

Wysłany: 2004-12-21, 11:23   

Nie lubię solówek w Falloutach. Przeszedłem solo raz i wole z drużyną.
Boisz się, że Marcus Cię trafi? Kombinuj, ustaw się odpowiednio, poproś go , by starał się Cię nie trafiac ;) - nie dawaj mu granatów! Mówi, ze jest w tym dobry, ale nie jest :D
Goris... patrol enklawy rozwala go w okamgnieniu. Przeważnie po jakimś krytyku rozpływa się ... nie w ustach :D
Goris to taka gorsza wersja Sulika, IMO. Sulik może nosic zbroje, jest b. szybko dostępny, a jego umiejętności władania młotem z każdym poziomem są coraz lepsze. Potem przeciwnik uderzony przez Sulika leci i leci przez całą plansze... wystarczy tylko w oko celowany i po nim :)

Thishen
Zasłużony

Podziękowania: 1/5
Wysłany: 2004-12-21, 14:28   

Ja gralem tylko w F1, a tam niepotrzebni byli NPCe, w sumie tylko do noszenia balastu, amunicji itd. Mialem tam Iana, bo ten w skorzanej (jak sie nazywal...) zginal mi kiedys a wczytywac mi sie nie chcialo :). W pewnym momencie mialem troje czlonkow (jeszcze ta dziewczyne z Bonyard*) i podziekowalem od razu. To byl juz tlum, ciezko bylo nad tym panowac. A moj kolega w dwojeczce chyba ze soba wszystkich ciagnie...

*Jesli pisze cos zle - wwybaczcie, gralem w wersje pl :P

Ascaephel
Zasłużony

Wysłany: 2004-12-21, 14:30   

W jedynce z NPCami było o tyle fajnie, że nie mieli czegoś takiego jak max. udźwig. W dwójce zmieniono to (na szczęście :) )
Ian i Tycho w jedyneczce rządzili :!:

Thishen
Zasłużony

Wysłany: 2004-12-21, 14:48   

O, o, o, on mial Tycho na imie :)
Wiem ze byl tez jakis pies, ale zatluklem kundla :P
Jeszcze do jedynki - i tak poszedlem na Mistrza solo, bo Ian zginalby od razu, to nie ulega watpliwosci,

W dwojce mam na razie Sulika (jestem po radioaktywnych jaskiniach, czy jak one sie nazywaly) i sie przydaje. Bo ja dawalem duzo w kradziez i dlatego cieniuje w walce ;) I w dwojce mi sie podoba fakt, ze mozna lepiej sterowac NPCami, samemu wybrac bronie, taktyke itd. Ale i tak sadze ze na pewnym etapie gry zaczna oni byc tylko takimi kulami u nogi :) Niech tylko zdobede porzadna bron :)

Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Podziękowania: 87/1
Wysłany: 2004-12-22, 13:00   

To że Marcus to leszcz w rzucaniu granatami to wiem, pozostałe rzeczy też.
Nie można mu za bardzo powiedzieć, żeby się odpowiednio ustwiał, bo działka, ktorymi wali mają spory rozrzuć, można mu dać inną ciężką broń, ale niewiele to zmieni.
Cytat:
Goris... patrol enklawy rozwala go w okamgnieniu.

Że jak, co Ty Asc piszesz, jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby Patrol Enklawy zabil Gorisa, a wiesz dlaczego? Bo ja zawsze pierwszy rozwalam ten patrol, chyba, że trafię na nich na początku gry, co się zdarza rzadko (ostrożności nigdy za wiele).
Sulik jest słaby, żeby przywalił młotem musi podejść, a wątpię, żeby mu się to udało to zrbić do Patrolu Enkalwy (podobnie Goris zresztą)., też sie rozpływa, jak krytykulca dostanie. A jak już podejdzisz i go odrzuci to trzeba znów podejść....
Cassidy lepszy.

Gaz_Shenryu
Bibliotekarz

Wysłany: 2004-12-22, 20:32   

Marcusowi to się daje energetyka-np. Power Rifle. I wymiata!:D (jest zdecydowanie najlepszym NPCem)
Biorę jeszcze Gorisa (świetne teksty i animacje), Sulika (tylko młot, po pewnym czasie dostaje Power Armor), Cassidiego i Vica już miałem, to nie.
Od niedawna gram w f2 po raz kolejny i po prostu nie mogę się obejść bez mojego ulubionego tria-mianowicie Markus, Sulik, Goris. Dołączę jeszcze Lenny'ego, Skyneta (widzieliście jego statsy?:D) i Mirię z modem.
I wcale nie będzie łatwo-walczę gołymi pięśćmi (ale da się tak przejść gierę, da...trening [dłuuuuugi:(] uczyni mistrza. Jak już dostanę Mega Fista, to na 15 poziomie będę mógł zadawać 6(!) ciosów po 30HP każdy...:D

Ascaephel
Zasłużony

Wysłany: 2004-12-22, 20:40   

Hm, Sulik mi własnie nie ginie, nawet jak oberwie... przeważnie już ma co najmniej Utwardzony Power Armor.. jak nie lepiej :) Sulik wcale nie musi młotkiem uderzać. Mozna mu dać nóż na amunicję energetyczną, też nieźle kosi.
Cass rządzi mimo to. Gauss Riffle i mocna zbroja czynią z niego mistrza. Poza tym jego texty są w porządku, również sam fakt, że wybrał się z nami tylko z nudów, mimo choroby. Mocny gość :twisted:

Knife
[Usunięty]

Wysłany: 2004-12-31, 21:29   

Hm. no właśnie, eNPeCe.(gram w jedynkę, żeby nie było). mam 5 lvl i jak na razie mam tylko Iana i Dogmeata(tyle, że tego ostatniego nie dołączałem :P). gdzie jakichś inszych eNPeCów znaleźć...??

Thishen
Zasłużony

Wysłany: 2005-01-01, 15:40   

Jest taka laska w zdaje sie Gruzach (po angielsku chyba Bonyard... ), w kazdym badz razie nalezy ona do Dzieci Apokalipsy. Jest jeszcze taki koles w skorzanej zbroi (Tycho), ale nie pamietam juz gdzie :P

Leoncoeur 
Bibliotekarz

Podziękowania: 36/32
Wysłany: 2005-01-01, 16:25   

jakos nie moge sie przekonac do NPCow w falloucie...
wiecej problemow z nimi, bo trzeba dbac by przypadkiem nie zgineli, a i strzelic po plerach czasem im sie zdaza...

gdyby byla jakas interakcja to owszem... ale tak...:(

Thishen
Zasłużony

Wysłany: 2005-01-02, 18:51   

Na poczatku przygody sa przydatni, ale potem to kicha. Aczkolwiek w F1 sa oni nieocenionymi tragarzami. Nie ma limitu, ile oni uniosa itd :). Ale w F2 juz to naprawili, wiec nie beda nam nosic wszystkiego. Ale za to jest samochod... :)

Coincidence 
Bibliotekarz

Wysłany: 2005-01-17, 09:35   

Ktoś korzystał ze SkyNeta ( na zagranicznych forach chwalą go, że to najlepszy NPC - pod każdym względem )

A żona ( lub mąż ) to pies? :wink:
Podziękuj autorce tego posta

Thishen
Zasłużony

Wysłany: 2005-01-17, 12:12   

Niestety na SkyNeta mialem za malo nauki (zeby wyjac mozg cybernetyczny trzeba miec sporo nauki, a mialem zdaje sie 109%). A zony nie mialem i w obecnej grze nie bede mial, bo ja kobieta gram :P Niemniej wiem gdzie to jest (ach te solucje). I ona chyba nie jest psem :> Natomiast gdzie meza mozna "zdobyc" nie wiem ;)

Odpowiedz do tematu