Poprzedni temat «» Następny temat
[BG1] Rozgrywki on-line
Autor Wiadomość
Ascaephel
Zasłużony

Podziękowania: 5/7
Wysłany: 2004-12-20, 00:46   [BG1] Rozgrywki on-line

Więc tak :) mam zewn. IP (a kupiłem sobie ;) ) i przed świętami wolny wtorek, srodę i część czwartku, tak do 15 godziny. Co Wy na to, żeby zagrać sobie w jedyneczkę ? Na starym forum ekipa była gotowa, ale czekam na potwierdzenie jakieś...

"PS2: Po napisaniu tego artykułu znalazłem małe sprostowanie problemu zewnętrzenego IP, otóż jak wcześniej napisałem, gra wymaga zew. IP, no cóż okazuje się że to nieprawda, na forum Bioware kolega z zaprzyjaźnionej strony (thanks for Vinya ) znalazł ciekawy artykuł z którego jasno wynika że do grania poprzez net silnik Infinity wymaga odblokowanych portów 47624 oraz 2300-2399 zarówno dla połączeń TCP i UDP. A więc wystarczy tylko pogadać z adminem i to załatwić. Powodzenia ! "

Jeszcze raz cytat ze strony Prince'a. :)
Ostatnio zmieniony przez morgan 2007-12-08, 02:05, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

Bofur Clawhammer

Wysłany: 2004-12-20, 15:27   

No to ja też... ale nie wiadomo w końcu kto gra bo się zgłosiło toche osób... trza to ustalić

Ascaephel
Zasłużony

Wysłany: 2004-12-20, 15:33   

Rozmawiałem z Lori - wtorek i środa jej pasują, w czwartek dzien ne może. Ai ? Daj znac :)
Wieć ja, Revi, Lori, Ai, Bofur... Cruel ? :)

Igor z Moskwy
Zasłużony

Wysłany: 2004-12-20, 15:37   

ja bym w sumie spróbowal chociaz kiedys jakos wleźc nie mogłem. ale musiałbym dostac instrukcje jak sie podłaczyc ;) zewn. mam ;)

tylko taka instrukcje jak dla tumana hehe

Ascaephel
Zasłużony

Wysłany: 2004-12-20, 15:43   

Proste - protokół to TCP/IP. Musisz znać IP serwera... pewnie Bofur postawi, co ? ;) Wpiszesz IP serwera w wyznaczone miejsce , ewentualną nazwę sesji i hasło (nie jest to wymagane). Postać lepiej przygotuj przed zaczęciem rozgrywek, będzie szybciej. Jak tylko Bofur (serwer:) ) da Ci zezwolenia na grę i zacznie, obudzisz sie w Candlekeep :)

Post Cruela ze starego forum odnośnie wymagań instalacji:

"Jako że wczoraj sesja nie doszła do skutku przez jaja w połączeniu, należy podjąć kroki ku wyeliminowaniu jakichkolwiek czynników powodujących problemy. Tak więc, proponuję reinstall gry u wszystkich uczestniczących. A w ponownej instalce powinny się zawierać:

1. BG1 z dodatkiem OzWM
2. Patch v5512 (dokładny link jeszcze podam, Bofur przetestuje patch w wersji UK/International/US, zobaczymy czy każda z nich psuje polskie znaki u osób nie posiadających wersji dvd. Zainstalowanie patcha jest konieczne, bo wersja DVD to inna wersja gry niż BG1 edycji CD.
3. Patch max hp per level - możliwy do pobrania stąd.

Tym razem nie instalujemy Easy, z czystego bezpieczeństwa dla bezproblemowego połączenia. Maksymalne HP zapewni powyższy patch, natomiast trzeba będzie przeżyć niestety ograniczony kołczan i brak automatycznego uczenia się czarów.
Ostatnio zmieniony przez Ascaephel 2004-12-22, 12:34, w całości zmieniany 1 raz  

Shinigami
Zasłużony
Bóg Śmierci

Podziękowano 10 razy
Wysłany: 2004-12-20, 17:00   

Ej nie zapomnijcie o mnie ja tez moge grać.

Cruel 
Zasłużony

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2004-12-20, 18:36   

No u mnie bez zmian. Od jutra mogę grać codziennie, kiedy nie będzie szkoły w godzinach 9:00 - 24:00. Dzisiejszy dzień jakoś przeżyłem, teraz będę miał względny looz. Profesja bez zmian - najpewniej kapłan/łowca (opcjonalny m/k wciąż aktualny).
Co do wymaganych komponentów - również bez zmian, aczkolwiek wypadałoby znaleźć jakiś patch, który nie psuje polskich czcionek, bo jednak to potrafi przeszkadzać.
Maciek - jestem prawie pewien, że wersji DVD nigdzie poza allegro nie upolujesz...

Elendil Qu'Orl

Wysłany: 2004-12-20, 19:53   

Ja tez bym sie pisal :wink:
zobacze jak z czasem ale pewnie sie uda.
Zew. IP mam 8)

"Nie sądźcie że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedlem przynieść pokoju, ale miecz."

(Mat 10,34)

Ascaephel
Zasłużony

Wysłany: 2004-12-20, 22:22   

A jak Wy sobie to wyobrażacie? 6 osób to max :roll:
Może tak: Zrobi się dwie sesje równolegle i małe zawody ... np. na to, kto po przejściu gry przedstawi najlepsze screeny ? :twisted:
Jak coś to się piszę do grupy z Cruelem, Bofurem, Shinim, Lori i Ai (jak miało być na starym forum :) ) ... oczywiście o ile wypali ;)

Lorelai

Wysłany: 2004-12-20, 22:55   

oki, to ja przytocze raz jeszcze :)

postac juz mam zrobioną, bg1 przeinstalowane wg zaleceń forumowych, porty mam odblokowane i moge grac codzienie ale w godzinach 21-22 do 24 z minutami. Ludzie, ja nie mam ferii i na dodatek pracuje w wigile... :(

statsty:
wojownik, przeznaczony do duala na kensaya/maga w bg2
biegly w lukach i ciezkich mieczach

aviki prosze do mnie zsylac, to wrzuce set na serwer i podam ogolny link do zassania

Ascaephel
Zasłużony

Wysłany: 2004-12-20, 23:10   

Świetnie, czekamy na resztę :)
Ja: w jedynce:
elf, woj, miecz jakiś i tarcza. nie pretenduję do sejmitarów Drizzta, jak cos ;)
Jakieś nawet lekkie zbroje, zwykły hełmik nawet (coby krytykiem nie oberwać ;) ), rękawice ... mistrzostwa starczą :)Buty Uników/Uziemienia (co pierwsze będzie wolne;) ) no i pierścień ochrony +1. Amulet co tam wpadnie ;)
Płaszcz : algernona chcę :)

Bofur Clawhammer

Wysłany: 2004-12-20, 23:22   

No ja wiadomo.. krasnolud woj z toporami i młotami... reszte sprzętu to już w trakcie gry się uzgodni...

Elendil Qu'Orl

Wysłany: 2004-12-21, 01:01   

To kto sie pisze do drugiej grupy??
Czarodziej elf
lista zakupow :wink:
-szata arcymaga (złego)
-pierscienie czarow
-amulet czarow
-sztylet bialy kiel
-proca +n
-buty szybkosci
-pas dajacy kp przeciw obrazeniom cietym
-plaszcz hmm.. jakis fajny
-duzo zwojow i rozdzek..

"Nie sądźcie że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedlem przynieść pokoju, ale miecz."

(Mat 10,34)

Shinigami
Zasłużony
Bóg Śmierci

Podziękowano 10 razy
Wysłany: 2004-12-21, 14:11   

No ja paladyn ciżkie micze + łuki i tez aspiracja to płaszcza algrenona:)

Cruel 
Zasłużony

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2004-12-21, 17:29   

U mnie już definitywnie kapłan/łowca, w BG1 młoty, w BG2 cepy i młoty (Bofurkowi Croma zaiwanię :twisted: :P), tudzież inne obuchy.

Z innej beczki - znalazłem wydaje mi się porządną wersję EoU w sieci. Można ewentualnie dołączyć do komponentów, bo skoro np. Shiniemu max hp nie działa, to byłaby masakra podczas gry....

Odpowiedz do tematu