Poprzedni temat «» Następny temat
The Vault
Autor Wiadomość
Rob 

Podziękowania: 6/11
Wysłany: 2011-03-13, 21:24   The Vault

The Vault to mod, który chyba nie jest już rozwijany - ostatnia wersja to 5.01 z kwietnia 2006, strona internetowa też zdechła. Polepsza nieco niektórych przeciwników, utrudniono podziemia szkoły Ulcastera, znajdujemy szereg nowych przedmiotów (zbyt przepakowanych, jak na mój gust), pojawiło się także kilka nowych questów. 1) obrona Gullykin przed najazdem bandy ogrów - czyli typowy wygrzew, cała masa respawnujących ogrów do wybicia; 2) pokonanie demona - zaczyna się w westybulu koło Świątyni Pieśni Poranka, trzeba pokonać upiornego rycerza z obstawą, a potem powstrzymać demona (z obstawą), przywołanego przez czerwonych magów na kamiennej platformie na wschód od Beregostu - też raczej prymitywna przygoda, polegająca na rzezaniu najpotężniejszych monstrów w BG1; 3) quest z księga od Księcia Eltana, którą można wymienić na inną na prośbę pewnego badacza, jeśli to zrobimy, w rozdziale VII mamy możliwość powrotu do Nashkel i zbadania losu tegoż człowieka - okazuje się, że wpadł w łapy drowów, którzy masowo opanowali kopalnie...jeszcze raz przebijamy się przez korytarze pełne pająków, golemów i mrocznych elfów, czyli znowu siekanina. Ostatni quest, z tytułową kryptą związany, przypomina mocno jeden z NTotSC. Zanosimy Ulcasterowi starożytną zbroję z Firewine i posążek Kozaha, w zamian dostajemy wampiryczny miecz i wskazówkę, że zemsta jest kluczem do krypty - w tym momencie mam pytanie do kogoś, kto w to grał - co należy teraz zrobić? Gdzie mieści się owa krypta?
EDIT: odkryłem, że po włożeniu wampirycznego miecza do ręki herosa, można go używać z odpowiedniej przegródki - przywołuje zakapturzonego "strażnika krypty", który wykrzykuje, że nie jestem "Kozah Master", rzuca kulę ognia i znika. Pogrzebałem w Infinity Explorer - teoretycznie na mapie z wykopaliskami w jaskini powinno coś zaskoczyć, jeśli mam miecz - są tam jakieś wzmianki o wampirze i w ostateczności uzyskaniu możliwości teleportacji do wybranych miejsc na mapie Wybrzeża Mieczy. Problem w tym, że u mnie nic się nie dzieje, chociaż zmienne wydają się być w porządku. Może quest jest niedorobiony - nie wiem, poddaję się.
Ogólnie - mod niezbyt mi się spodobał, za silne przedmioty i zadania oparte na rąbaniu to nie to, czego szukam w nieoficjalnych rozszerzeniach. Dla ciekawych.
Ostatnio zmieniony przez Rob 2011-03-14, 13:19, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

Zireael 

Podziękowania: 13/42
Wysłany: 2011-03-14, 09:52   

Oo. Drowy w kopalni Nashkel - to coś dla mnie. Gdzie to można dorwać?

Rob 

Podziękowania: 6/11
Wysłany: 2011-03-14, 12:49   

Zireael napisał/a:
Oo. Drowy w kopalni Nashkel - to coś dla mnie. Gdzie to można dorwać?

tutaj
tylko uwaga - według readme przygoda jest przeznaczona dla postaci na 11 poziomie; walk jest cała masa (poziomy 1-3 zapełnione wrogami po brzegi) i są bardzo trudne, co do dialogów to tylko na koniec - jedna krótka wymiana zdań z kapłanką drowów. Moim zdaniem gra niewarta świeczki, typowy hack & slash.
The Vault to kolejny mod, w którym było parę fajnych pomysłów, ale zostały skopane - czy to przez przepakowane przedmioty, czy to nadmierne przeładowanie ich walką. Poza tym kopalnie Nashkel nie należą do moich ulubionych lokacji - zatem powrót do nich jakoś niezbyt mnie bawił :-/

nowyU

Podziękowania: 20/161
Wysłany: 2011-03-15, 08:41   

Przedmioty zawsze mozna wyrzucic w NI (podobnie jak sie czyni z Dark Horizons) a przygody jakie sa takie sa ale zawsze to cos nowego. Biorac pod uwage jakie czasem glopoty ludzie wymyslaja to mod jest calkiem fajny. (choc Drowy w BG1 to jednak mnie troche draznia).

Odpowiedz do tematu