Poprzedni temat «» Następny temat
Kagain NPC [Opinie o projekcie]
Autor Wiadomość
Illasera Prędka 

Podziękowania: 2/35
Wysłany: 2011-03-28, 20:39   

Jest coś nowego. Zabieram się powoli za pisanie bardziej rozbudowanych dialogów. Wtrąceń i tak już trochę jest. Wystarczająco sporo by oddać charakter tego skurczybyka.

Tempo pracy Zireal mocno zachęca mnie do pisania ambitniejszych kawałków. Jest pierwszy bardziej rozbudowany dialog z mocnym przymrużeniem oka w wykonaniu barda diabelstwa (każdy już wie o kogo chodzi ;P ) z udziałem Kagaina i Korgana + ewentualnie Minsca. Zdradzę, że Haer'dalis deklamuje swój (mój tak naprawdę ;P ) wiersz. Mam nadzieję, że się Wam spodoba. Poniżej, proszę o wishlist nt. połączeń NPC, które mogłyby współtworzyć ciekawy zestawik, może wraz z jakimś mglistym pomysłem czego dyskusja miałaby dotyczyć. Wszystkie propozycje rozważam, a pojedynek na docinki zaczynam powoli sobie w głowie układać (chyba final-projekt całego Kagaina w kwestii banterów). Celem tych dialogów jest sprawienie by Kagain nie był postacią na raz. Choć swoją przeszłość może odsłonić tylko jednokrotnie by zaskoczyć gracza to ulepszyć przedmioty (wersja 2+) będzie można na kilka sposobów (jak planuję), podobnie: wszystkich banterów nie odrkyjemy grając z jednym zestawem postaci. Jednak kodowanie moda dopiero po maturze. Drzewko zdol. wysokopoziomowych mam już gotowe w głowie. Zapewniam, że dołożę starań aby Kagain na wysokich poziomach różnił się niemal pod każdym względem od innych wojowników.

Dodatkowa informacja: Kagain jest najemnikiem i będzie trzeba mu zapłacić za służbę przynajmniej raz. Jest to jednak dobra inwestycja, gdyż otrzymamy go z dobrym (lecz podstawowym!) ekwipunkiem oraz wieloma punktami biegłości (mniej więcej jak Yasearena).

Zachęcam do zadawania pytań i sugerowania zawartości dialogów.
Podziękuj autorowi tego posta

Almateria
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-12, 20:03   

Illasera Prędka napisał/a:
Z początku NPC Kagain będzie golutkim wojownikiem

Och nieee ._.

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 215/71
Wysłany: 2011-04-12, 20:14   

Nie podoba Ci się wizja gołego krasnoluda z włosami na klacie, plecach, ramionach... i khem khem... no i śmierdzącego piwskiem? Jak możesz?!

...cały czas mnie zastanawia co to jest "rozbudowana rozmowa"...

Illasera Prędka 

Wysłany: 2011-04-12, 20:32   

Almaterio, chcę najpierw sprawdzić czy moja wizja Kagaina się przyjmie, ma to być na początku NPC od klimatu, rozmów, będzie dawał dobrze radę w pierwszym szeregu, ale zabawa się zacznie dopiero jak (jeśli) uda mi się zrobić podklasę. Wszystko jest rozpisane i na papierze działa wyśmienicie :D.

Lavo, już wyjaśniam, generalnie jak czytam siebie pisałem trzy razy rozbudowane bantery z NPC, długie rozmowy z PC (obok wtrąceń, czyli komentarzy), długie wtrącenia - Kagain komentuje coś przez dłuższą chwilę, PC odpowiada, długie rozmowy związane z zadaniem - jak wspominałem jego quest został przemyślany ma na celu zdobycie przedmiotu i napisałem już do niego dialogi (quest jest liniowy jak cholera, są dwie ścieżki, gracz wybiera jedną, bije, słucha gadek kagaina, zgarnia szmal i kończy quest), 4 dialogi są dłuższe, 2 krótsze, pewnie coś wspomni jeszcze w ToB (quest w pewnym sensie dotyczy też dodatku) ale to kosmetyka. Do tej listy dochodzą rozbudowane dialogi między wieloma NPC, tutaj jak pisałem udział postaci jest różny, starałem się dodać w miarę ciekawe kwestie omawiane lub jeśli kwestie neiciekawe to chociaż forma rozmów w miarę żywa, barwna (wiersz Har'dalisa xD), refleksyjna natura krasnoluda się ujawnia jak i jego chamstwo, wredota, brak skrupułów, ni taktu, skąpstwo, pijaństwo, smród itd itd. Długie rozmowy z PC to chlanie, spowiadanie się z przeszłości (coś nam wyzna, choć nie do końca mam sprecyzowane co xD). W sumie tyle gwoli wyjaśnień.

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 215/71
Wysłany: 2011-04-12, 20:59   

Bardziej mnie ciekawiło co to znaczy długie, bo spoilerować nie ma co, pewnie zerknę na to jak wydasz (grać nie będę, ale nie bo lubie być niemiły czy coś, tylko po prostu używam angielskiej wersji gry co oznacza szlaczki zamiast polskich znaków a to coś podłego!).

Swoją drogą nie wiem jaką miałby mieć podklasę? Krasnoludzkiego Kupca? Tylko na ile to pasuje do niego, to nie wiem na ile do klasy wojownika...

Illasera Prędka 

Wysłany: 2011-04-12, 21:09   

Krasnoludzki obrońca, kwintesencja tanka z nowymi, unikalnymi zdolnościami wysokopoziomowymi, taki jest cel. Długie rozmowy to pewnie coś powyżej 30 linijek w wordzie.

Illasera Prędka 

Wysłany: 2011-04-16, 20:27   

Mam pytanie: Czy jest jakieś wspomnienie w BG1 o tym co robił wcześniej Kagain, zanim zajął się awanturnictwem? Czy wspominał gdzieś gdzie się wychował, wyrósł? To ważne.

Alvarez 
Zasłużony

Podziękowania: 253/73
Wysłany: 2011-04-16, 22:44   

Nie bardzo. Można wyprowadzić luźny wniosek, nie był zbyt lubiany nawet w środowisku krasnoludzkim:

Kagain pod wpływem zauroczenia:
Cytat:
Nie mam przyjaciół i nie wiem, dlaczego nagle wtykacie nos w moje sprawy. Gdybym miał wam coś do powiedzenia, to bym wam powiedział, ale nic nie wiem.

Dialog Yeslicka z Kagainem:
Cytat:
Sprzedałeś towarzyszy za złoto. Wszystkie krasnoludy są krewniakami, ja jednak CIEBIE nie nazwę członkiem rodziny.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Illasera Prędka
Illasera Prędka 

Wysłany: 2011-04-17, 11:11   

Dzięki Alvarez za informacje.

Dobra, mam przyjemność ogłosić, że zakończyłem pracę nad nowymi dialogami do Kagaina. Pełen wykres można zobaczyć w temacie o postępie prac. Wciąż zostały mi ze 2-3 dialogi do dokończenia. Resztę będę na bieżąco poprawiał, lecz niczego nie przybędzie do premiery wersji 1. Póki co nie ma banterów dla ścieżki Złodziei Cienia, zmieni się to w wersji 2. Również w następnych wersjach rozwinę postać Kagaina pod ToB.

Parę informacji dotyczących kompatybilności w drużynie:
Kagaina nie można mieć razem z Anomenem jeśli ten drugi nie zda swojej próby, jeśli przejdzie ją pomyślnie - problem znika.
Kagain planowany jest na niezłego koksa z tego względu uznałem, że nie da się mieć go w ToB z przegiętym moim zdaniem Sarevokiem. Decyzja ta ma podłoże fabularne i nie jest wzięta z czapy.

Co do reszty - nie musicie się obawiać, choć nie jednego Kagain będzie obrażał to nie skończy się to jak np. w przypadku Keldorna i Viconii, walką i wykluczeniem z drużyny jednej ze stron.

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 130/135
Wysłany: 2014-01-10, 22:27   

Jak rozumiem pomysł umarł śmiercią naturalną - ze starości - i żaden moder nie wziął pod swoje skrzydła tej opcji: http://athkatla.cob-bg.pl...er=asc&start=15 :
Cytat:
UWAGA! OGŁOSZENIE!
Wbrew wcześniejszym zapewnieniom, nie zamierzam uczyć się modowania gry od podstaw, gdyż nie mam na to ani czasu, ani ochoty. Włożyłem jednak naprawdę spory kawał pracy w pisanie dialogów Kagaina, jak również rozpisywaniu przygód, zadań, szukaniu portretów do spotykanych tam NPC i tworzeniu fikcyjnych statystyk. Wszystkie te informacje mogę przesłać osobie, która miałaby ochotę podjąć się zakodowaniu takiego moda. Wydaje mi się, że jest to ciekawa koncepcja. Jest wersja podstawowa - uwzględniająca, że ewentualny moder znajdzie czas tylko na rozpisanie dialogów, jak i wersja dla ambitnego i wytrwałego modera, który postanowi całości moich i zapewne swoich planów względem Kagaina wprowadzić w życie.

Mam ogromną prośbę - niech ktoś zdejmie ze mnie ten ciężar i zrobi dobry użytek z tych tekstów. Chciałbym jednak pozostać ich autorem i być poinformowanym o wszystkich wprowadzonych zmianach. Jednak, jeśli i to nie będzie z jakiegoś powodu możliwe - weźcie to ode mnie i wykorzystajcie do stworzenia sensownego moda, nawet w innym kształcie. Nie chcę aby moja praca poszła na marne.

Nie wiem kto i czy ktokolwiek zechce się tym zająć, ale wydaje mi się, że być może tak aktywne osoby jak lava czy Zed mogą zechcieć odpocząć od swoich realizacji pomysłów i usiąść z kimś innym i spróbować wprowadzić w życie wspólną pracę. Jestem gotowy na zmiany w zakresie dialogów, rozpisanych przygód i ekwipunku, jaki na papierze przydzieliłem Kagainowi, jednak nie zamierzam i nie będę zajmował się stroną czysto techniczną tj. kodowaniem.

P.S. Jeśli ktoś szuka pomocy przy pisaniu/poprawianiu dialogów moich tj. Kagaina czy też czyichś a próbka tego co mu prześlę spodoba mu się, jestem gotowy by pomóc. Jednak tak jak mówię - nie będę kodował.

Wzywam Was :) ! Pomóżcie temu modowi ujrzeć światło dzienne! Sam tego nie dokonam.
Pozdrawiam
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

Odpowiedz do tematu