Poprzedni temat «» Następny temat
Kagain NPC [Opinie o projekcie]
Autor Wiadomość
Illasera Prędka 

Podziękowania: 2/35
Wysłany: 2011-03-22, 19:45   

No właśnie będzie z tym Kagainem, nie będzie można mieć obu. Oryginał zwyzywa podróbę i wywali z drużyny.

Co do Xana, przecież mówię, że to maks ;p. Yoshi, Jan, kurcze jeszcze parę postaci jest, fakt. A w której części Wiedźmina była ta scena bo teraz nie kojarzę?
Podziękuj autorowi tego posta

picollo 

Podziękowania: 64/98
Wysłany: 2011-03-22, 19:50   

To było gdzieś w późniejszej chyba. Nie pamiętam nazw tomów, ale to było jak Geralt wędrował z Yarpenem, i spółką, i chyba tą bandą uchodźców.
W każdym razie pamiętam, że genialnie to było opisane w książce, i wydaje mi się, że nieźle nadaje się jako inspiracja na banter
Illasera Prędka napisał/a:
Oryginał zwyzywa podróbę i wywali z drużyny.

Który z tych dwóch panów zostanie uznany za oryginał? ;P
był szalony jak stado zajęcy na wiosnę, kiedyś kazał nam ściąć cały zagajnik dębów, bo uroiło mu się, że go szpiegują... a potem doszedł do wniosku, że były jednak w porządku i rozkazał nam je pochować.
- czy wy wiecie ile czasu zajmuje zakopanie dębowego lasu?

Inquisition 

Podziękowania: 2/6
Wysłany: 2011-03-22, 20:02   

picollo napisał/a:
Który z tych dwóch panów zostanie uznany za oryginał? ;P

Wszystko zawsze zależy od perspektywy ;)

Minsc też pewnie chętnie pogra. Nieważne, że nie będzie wiedział o co chodzi.

I zawsze można napisać ciekawy i elokwentny pojedynek na cięcia i riposty pomiędzy Kagainem, Viconią, Ediwnem, Yoshi również ma sprawny język.

Illasera Prędka 

Wysłany: 2011-03-22, 20:12   

Takie pojedyneczki wymagają dużo finezji i pomysłu, zostawię to na koniec lub na moment dobrej weny.

Oryginał to ten z BG1, tępe przeniesienie odbyło się w TDD, ja spróbuję nadać temu jakiś sens.

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2011-03-22, 20:15   

picollo napisał/a:
ale to było jak Geralt wędrował z Yarpenem, i spółką, i chyba tą bandą uchodźców.

Zoltanem. Książka to "Chrzest Ognia", a z rzeczonego fragmentu faktycznie można coś wyciągnąć dla siebie.

Illasera Prędka 

Wysłany: 2011-03-22, 21:51   

A były tam ghule obdzierające stopy wiszącym ścierwom? Jeśli tak to kojarzę fragmentarycznie. Ale czytałem tę książkę w gimnazjum, wiec parę lat jakby nie patrzeć minęło.

Illaser, rozumiem, że to temat dotyczący Twojego projektu, ale tak niezwiązane z tematem pytania zadawaj jednak w innym miejscu.

Odp. To było pytanie a propos dialogu, który może posłużyć do wzmocnienia projektu Kagain warstwą tekstową. Ktoś mógłby odpowiedzieć: "Nie, zupełnie nie ta część xD" i wiedziałbym co i jak. Odpowiedź bardzo na temat no i że nie mam avka, mało miejsca na stronie zajmuję ;p
Ostatnio zmieniony przez L`f 2011-03-24, 19:26, w całości zmieniany 3 razy  

Jolan 
Dziecię Bhaala
Bendem go zjadł

Podziękowania: 59/107
Wysłany: 2011-03-24, 17:36   

Ilaser ,a przewidujesz bantery z Khalidem Zireal?

/down
Gwoli ścisłości Khalid jest Pól-elfem
[Dzisiaj 22:47] Jolan: Hmm, w sumie w komentarz twórców było wiele o rozbudowie twierdzy. Co jeśli można dobudować zamtuz?
[Dzisiaj 22:49] Tuldor88: Wtedy będzie to już "ku***sko dobra twierdza" :P
Ostatnio zmieniony przez Jolan 2011-03-24, 20:53, w całości zmieniany 1 raz  

Zireael 

Podziękowania: 13/42
Wysłany: 2011-03-24, 19:11   

Jolan napisał/a:
Ilaser ,a przewidujesz bantery z Khalidem Zireal?

To będzie zależało od tego, kiedy te mody wyjdą... ale od razu powiem, że nie miałabym nic przeciwko...

Illasera Prędka 

Wysłany: 2011-03-24, 19:32   

Zireal na pewno będzie szybsza ode mnie, więc zorientuję się jaki ten Khalid będzie. Właśnie, jeśli mielibyśmy tworzyć taki forumowy sojusz, musiałbym zobaczyć, i Zireal oczywiście też, jakie te nasze postacie będą, ewentualny konflikt pewnie przetrzyma mój mięśniak, jak znam Khalida to jąkała prędzej odpuści, ale może Zireal będzie miała na niego inny pomysł, jestem otwarty na propozycję. Swoją drogą pisanie dialogów odbywało by się wtedy niejako rozmową między nami (tak to sobie wyobrażam). Ja zaczynam kwestią Kagaina, Zireal odpowiada Khalidem i na odwrót w razie potrzeby. Kwestie Jaheiry, czy też PC byłyby tworzone wspólnie (... tak to sobie wyobrażam ;p). Póki co jednak założyłem, że Khalid jest kaput i na ten temat dodałem 1 banter. Jeśli Khalid ożyje za sprawą moda, rozmowy będą przebiegać z goła inaczej, lecz jak sądzę, elfy (Khalid to elf btw?) i do tego dobrotliwe :-/ nie przypadną mojemu siepaczowi do gustu.

Jednak ja póki co skupiam się na Kagain-Korgan i Kagain PC, i na dzień dzisiejszy nie przewiduję nie wiadomo jakich rozmów między parką a krasnalem.

Dodatkowa informacja: Kagain NIE będzie wyposażony w drzewko rozmów inicjowane przez CHARNAME, gdyż byłoby w jego przypadku bez sensu, musiałbym z twardziela i ostrego skurczybyka zrobić jakiegoś dziwnego Xan'a, czy coś innego co do niego nie pasuje. ---Dodane do postu na 1-wszej stronie.

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 215/71
Wysłany: 2011-03-27, 10:05   

1 banter z Valen

Zdajesz sobie sprawę z tego, że Valen nie posiada ani pliku banterowego, ani nawet uwzględnionego APPENDu dla niego.
2 bantery z Assasinations
1 banter do Tales of the Deep Garden
2 banter do Innershade

Cytat:
1 banter z Xanem (+1 w jego zadaniu w dzielnicy rządowej)

Nie wiem w jakim języku to piszesz, ale jednak przydałoby się, by autorzy wiedzieli o tym, że jest jakiś crossmod z ich dodatkiem...i nie dowiadywali się o tym pośrednio z tematu.
Chociaż to moje zdanie.

Przeniosłem do tematu z opiniami i uwagami. - L.
Ostatnio zmieniony przez L`f 2011-03-27, 11:03, w całości zmieniany 1 raz  

Zed Nocear 
Uczeń Gonda
Laureat Konkursu Modderskiego

Podziękowania: 259/49
Wysłany: 2011-03-27, 10:29   

Lava Del`Vortel napisał/a:
1 banter z Valen

Zdajesz sobie sprawę z tego, że Valen nie posiada ani pliku banterowego, ani nawet uwzględnionego APPENDu dla niego.

Tylko banter inicjowany przez Valen spontanicznie enginem gry, czyli nie przyśpieszany skryptem, wymaga banterowego pliku DLG.

Jeśli banter nie ma być inicjowany przez Valen, to jej teksty w banterze można dodać do Join-dialogu Valen i będzie działało równie dobrze.

Można też zrobić banter Kagain-Valen rozpoczynany przez Valen, aktywowany skryptem Kagaina i wtedy blok inicjujący też może znajdować się w Join-dialogu Valen.

Illasera Prędka 

Wysłany: 2011-03-27, 11:19   

Prośbę o zgody zostawiłem sobie na potem, spokojnie, jeszcze tego nie wydaję ;P, zapewne w przeciągu tygodnia roześlę wici. Brak zgody - brak crossbantera. Przy okazji skoro już zajrzałeś do tematu Lavo. Czy mogę dodać te bantery do twoich świetnych modów: Innershade i TotDG?

Szczegóły techniczne zostawiam sobie na potem, ale dzięki za informację.

Piszę po polsku, jeśli mod okaże się dobry może ktoś go przetłumaczy.

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2011-03-27, 11:26   

Po pierwsze tak czysta i czytelna wazelina w zdaniu nie jest raczej czymś fajnym. Po drugie raczej nie chodzi o samo pytanie, bo nie wiem co to za crossmod, czy wprowadza jakieś dodatkowe linijki do mojego textu, czy tylko Kagaina. Jak to Kagain mówi z charname o czymś co dotyczy opinii NPC o np napotkanej postaci, to mało mam do powiedzenia, bo Ty piszesz opinie postaci, ale raczej pokazuje się text autorowi drugiego dodatku, tak jak np Zi przy Skie-Khalid. Fajnie, gdy jednak autor wie o co chodzi.

Illasera Prędka 

Wysłany: 2011-03-27, 11:48   

Jeśli mam być szczery, to nie interesuje mnie co sądzisz o moim wazeliniarstwie czy jego braku, po prostu wyrażam swoją opinię, bo wcześniej nie miałem okazji, mody mi się podobają, Innershade znacznie uboższe jest od TotDG, ale to drugie to ideał, to opinia, tyle. A Ty możesz sobie próbować po mnie jeździć, że liżę Ci tyłek co coś tam, jak wspomniałem, spływa to po mnie :roll: . Poinformuję wszystkich o wszystkim, raczej będę starał się nie ruszać tekstów innych autorów, nie dotyczy to oczywiście NPC.
Ostatnio zmieniony przez Illasera Prędka 2011-03-27, 12:04, w całości zmieniany 1 raz  

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2011-03-27, 11:58   

Nie jadę po Tobie, tylko po pierwsze nie wygląda to na szczere, gdy jest odpowiedzią na moje zaznaczenie, że powinno się powiadomić autorów.
Po drugie jak chcesz pisać o tym czy Ci się podobało, czy nie, to nie jest to ten temat. Tam można sobie dyskutować, co jest uboższe, co nie, co lepsze, a co gorsze. Tu dyskusja dotyczy czysto pragmatycznego pytania o crossmod. (dyskusja = ostatnie posty, nie cały temat)
Po trzecie nie używaj wulgarnych słów/fraz w otwartym temacie.

Odpowiedz do tematu