Poprzedni temat «» Następny temat
[BG I] Początki rozgrywki - pytania, porady
Autor Wiadomość
Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2011-02-25, 22:38   

Vinci napisał/a:
A czy ma pokonać w czarowaniu Dynaheir? A niby z jakiej racji? Dynaheir jest specjalistą, zawsze będzie miała więcej slotów.

Zapominasz, że w BG1 można dwuklasować na maga specjalistę.
Podziękuj autorowi tego posta

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 245/53
Wysłany: 2011-02-25, 22:39   

Karanith napisał/a:
Zapominasz, że w BG1 można dwuklasować na maga specjalistę.

Tak? No to faktycznie zapomniałem ;) Ale Dynka i tak będzie miała wyższy lvl, o! :P

maciej_KO 

Wysłany: 2013-04-03, 14:42   

Witam po latach :curious:
potrzebuję kodu do księgi od Księcia Eltana (Historia Tomu z Netheril), gdzieś ją zgubiłem, kompletnie nie wiem gdzie, nie mam zapamiętanej gry gdzie księgę mam... sprzed wizyty u księcia też zresztą nie mam sensownego sejwa.
W shadowceeperze nie mogę jej znaleźć.

Pomocy :razz:
"...dialektyka i wogóle wszytko co nam przeszkadza spokojnie leżeć na słońcu, trzymając ręce na piersiach panienek i patrzeć na chmury typu cumulus w kolorze białym, natomiast niebo jest przy tym niebieskie"

Zed Nocear 
Uczeń Gonda
Laureat Konkursu Modderskiego

Podziękowania: 253/48
Wysłany: 2013-04-03, 14:58   

BOOK68

L`f 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 290/154
Wysłany: 2013-04-03, 15:00   

CLUAConsole:CreateItem("BOOK68")

Co ciekawe, posiadanie księgi nie jest wymagane, żeby wejść do Candlekeep (jak zresztą mówi solucja na Stronie), wystarczy że będziesz miał aktywny 6. rozdział i zagadasz do klucznika. ;)

maciej_KO 

Wysłany: 2013-04-03, 15:05   

dzięki :)
jestem w 7 rozdziale i ten cymbał nie chce mnie wpuścić :]
"...dialektyka i wogóle wszytko co nam przeszkadza spokojnie leżeć na słońcu, trzymając ręce na piersiach panienek i patrzeć na chmury typu cumulus w kolorze białym, natomiast niebo jest przy tym niebieskie"

L`f 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 290/154
Wysłany: 2013-04-03, 15:10   

W siódmym? Czyli jakoś musiałeś popchnąć fabułę w Candlekeep, żeby ukończyć 6. rozdział (zakładam, że nie bawiłeś się zmiennymi "Teth" i "Chapter"). Trzeci raz już tam nie wejdziesz, a księga nic Ci nie pomoże. ;)

Nie polecam cofać się konsolą rozdziału do 6. żeby wejść tam jeszcze raz, można tym sobie dużo namieszać, o ile nie zna się powiązań między zmiennymi dotyczącymi wątku głównego.

maciej_KO 

Wysłany: 2013-04-03, 15:20   

nie, niczym się nie bawiłem :)
fakt jest że dawno nie grałem ostatnie sejwy chyba mam z pocztątku ubiegłego roku :D
zamiast iść do Candelceep po otrzymaniu książki od Eltana zaliczyłem dodatek, może dlatego...
ale książka pomogła, wszedłem :)

Zed Nocear 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2013-04-03, 16:05   

Może grasz na BGT? To jedna z tych różnic z czystym BG1.

maciej_KO 

Wysłany: 2013-04-03, 17:18   

w sumie tak :)
zapomniałem że BGT instalowałem :lol:

Jolan 
Dziecię Bhaala
Bendem go zjadł

Podziękowania: 59/107
Wysłany: 2013-11-19, 20:59   

Jest jakiś sposób na grindowanie złota w BG1 z jakiś stworków podczas odpoczynku? Strasznie mało kasy cały czas mam
[Dzisiaj 22:47] Jolan: Hmm, w sumie w komentarz twórców było wiele o rozbudowie twierdzy. Co jeśli można dobudować zamtuz?
[Dzisiaj 22:49] Tuldor88: Wtedy będzie to już "ku***sko dobra twierdza" :P

Zed Nocear 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2013-11-20, 19:08   

Natłuc ankhegów w jamie przy wiosce rybackiej, posprzedawać po 500 sz Taeromowi póki nie skończy się czas (przynajmniej w niezmodowanym BG1). Drużyna musi już być lekko rozwinięta, ale sporo przy tym wpada expa.

nowyU

Podziękowania: 20/165
Wysłany: 2013-11-21, 00:53   

Analogicznie (a moim zdaniem łatwiej zwłaszcza jak sie ma odpowiednie buty) zapolować na wilki śnieżne :)
ewentualnie kursować knieja otulisko - światynia poranka i tłuc wywerny (dla silniejszych drużyn)

a dla całkiem słabych pozostaje polować na bandytów i ze skalpami biegać do Vai.

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 129/135
Wysłany: 2013-11-25, 19:05   

Zdobycie dużej ilości złota na początku gry? Zgodnie z radą Myślącego Miecza:
"Znajdź kogoś bogatego.. i go zabij! Znajdź kogoś bogatszego i... też go zabij! Rachu ciachu, dorobisz się fortuny, juhu!" ;)
Oczywiście gdybyś wolał inną drogę:
-tworzysz złodzieja, rozwijasz na max otwieranie zamków
-w Candleceep na piętrze oberży otwierasz skrzynię i zabierasz diament jaki sprzedajesz wintropowi
- w lokacji w jakiej spotykasz montarona wyciągasz drugi diament z drzewka przy drodze
- na prawo od wejscia do gospody pomocna dłoń odszukujesz skrytkę z pierścieniem czarów jaki opychasz za dobrych kilka tysięcy wraz z diamentem nr2
- masz tyle kasy że stać cię na wszystko poza zestawem zwoi i rzeczami z najwyższej półki ala pełna płyta/szata arcymaga
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

Dead 
Bibliotekarz
Follower of Satan

Podziękowania: 27/63
Wysłany: 2013-11-25, 22:14   

To w tej grze da się mieć problemy finansowe? :shock:

Odpowiedz do tematu