Poprzedni temat «» Następny temat
Stone of Askavar - opinie, uwagi
Autor Wiadomość
Alvarez 
Dziecię Bhaala

Podziękowania: 253/73
Wysłany: 2009-07-18, 10:15   Stone of Askavar - opinie, uwagi

Modyfikacja do pierwszej części sagi, dodaje całkiem nową, w miarę ciekawą przygodę, obfitującą w parę ciężkich walk - acz nie jest to taki hardkor jak w The Grey Clan. Zaczynamy w rozdziale piątym, a gdzie? to mnie właśnie dziwi, bo bez spoilera bym w życiu się na tego moda nie natknął, w tym czasie raczej mało kto zagląda na lokacją na północ od Nashkel . Mod dodaje kilka czarów i przedmiotów - nieco za mocnych, lecz nie są tak przegięte jak te z DarkHorizons. Jest parę urozmaiceń jak np. grający nam pieśń bard . Nie jest długi, jednak doświadczymy strasznie dużo łażenia z jednego końca mapy na drugi. Dodaje dwie nowe lokacje na mapie świata - właściwie jedną nową i jedną "nową". Nie podobało mi się, że w rozmowach jest w większości przypadków tylko jeden wariant odpowiedzi, i coś jeszcze, mianowicie błędy, miejscami wpisy w dzienniku sprawiają wrażenie jakby nie przeszły żadnego proofreadingu, sami powiedzcie jak można napisać: I met WITH Lizzy...

download|forum
Ostatnio zmieniony przez Alvarez 2013-05-12, 17:46, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Podziękowania: 60/46
Wysłany: 2009-07-26, 20:35   

Alvarez napisał/a:
proofreadingu

Czego?

Podobno w wersji 1.5 poprawiono trochę tekst.

Tak dla pewności - mod dla BG1 bez BGT?

Alvarez 
Dziecię Bhaala

Podziękowania: 253/73
Wysłany: 2009-07-26, 22:16   

Cytat:
Alvarez napisał/a:

proofreadingu

Czego?

Kolu, czy to jakiś nowy sposób na nabijanie postów? Przecież w byle słowniku możesz to sprawdzić, masz tu taki np. -> www.ling.pl

Cytat:
Tak dla pewności - mod dla BG1 bez BGT?

ReadMe -> http://www.users.totalise...t/readme_en.htm
Cytat:
V. COMPATIBILITY
This Mod has three versions one for BG1/TotSC, BGT and a Tutu version.

Rob 

Podziękowania: 6/11
Wysłany: 2011-02-20, 01:38   

ukończyłem SoA - umiarkowanie polecam. Pomysł niezły, wykonanie też nie najgorsze, chociaż jak na mój gust nieco zachwiana była równowaga między walką a rozmową. Nowe przedmioty i zaklęcia nie są wcale aż tak bardzo przegięte, raczej nie odstają poziomem od "czystego" BG, wyjąwszy może pewną tarczę. Walki pewno byłyby dość trudne, gdyby podejść do nich w V rozdziale - ja podchodziłem w 7, a że grałem solo ze zdjętym limitem XP, to kultyści Bane'a nie byli dla mnie większym problemem...

tomashes 

Podziękował 7 razy
Wysłany: 2011-07-31, 02:27   

Czy jest polska wersja tego moda lub jakies spolszczenie?

Phaelin 
Planewalker

Podziękowania: 13/4
Wysłany: 2015-07-20, 21:17   

Czy jest gdzieś dostępna wersja 1.8 ?

Najnowsza 1.9 nie ma polskiej wersji. Niby nic, ale lubię mieć grę w całości w jednym języku.

OK, znalazłem:

http://www.users.totalise...rift/#Downloads
Ostatnio zmieniony przez L`f 2015-07-20, 21:34, w całości zmieniany 1 raz  

Kliwer 

Podziękowania: 141/205
Wysłany: 2015-07-26, 11:25   

Mam pytanie- w naszej liście instalacyjnej przy tym modzie jest dopisek:

"Polecany z uwagi na dodatkowe przygody, o ile zapomni się o dodawanych przez niego przedmiotach."

O co chodzi? Rozumiem taki komentarz do DS albo DH, ale tutaj? Przecież przedmioty są stonowane. Jest tych kilka amuletów które coś tam dają, ale nic szczególnego. I parę mieczy +1 z jakąś właściwością. To takie straszne?

Kliwer 

Wysłany: 2016-04-08, 18:06   

Jest nowa wersja (1.9). Przebudowali mod w kilku miejscach. Jest szansa, że będzie spolszczenie?

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 129/135
Wysłany: 2016-04-08, 22:16   

Dałbyś link/namiary/streszczenie tego jak się mod zmienił? :)
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

Kliwer 

Wysłany: 2016-04-08, 23:19   

Z "czytaj to":

Cytat:
Version 1.9 (6 July, 2015) Eleventh Full Release

1. Support for BG:EE now included

2. Rebbeca and Lizzy quest completely rewritten.

3. Carneth's Sunstone gem quest has been replaced with a puzzle task.

5. Numerous grammar corrections.

6. Journal entries now better supported.

7. Included worldmap support for all versions except the original TotSC.

8. Improved quality of some description Bams.

9. Several items given correct proficiency types.

link: http://www.baldursgatemod....php?board=57.0

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 104/131
Wysłany: 2018-02-04, 15:32   

W wersji 2.0 (być może także we wcześniejszych wersjach) akcja moda nie wymaga już w ogóle odwiedzania Wrót Baldura. Niestety przygoda wciąż rozpoczyna się dopiero w piątym rozdziale, co w tej sytuacji nie ma już żadnego sensu. Poziom trudności też do tego nie zmusza. Akcja zawiązuje się oczywiście wciąż w tym samym miejscu, więc jeśli ktoś nie wie, gdzie i kiedy się udać, to raczej przegapi przygodę.
Spotkanie z Lizą i Rebeką napisano od nowa. I dobrze, bo poprzednia wersja była dość kontrowersyjna. Zmienione jest też spotkanie z żebrakiem. Także na lepsze, ale wciąż dziwne (żebrak kupił sobie jeden z amuletów :wink: ).
Część przedmiotów (w tym rzeczone amulety) została osłabiona. To tez nie jest powód do narzekań :razz: .

Odpowiedz do tematu