Poprzedni temat «» Następny temat
1 or 2
Autor Wiadomość
Ningen-Hi
[Usunięty]

Wysłany: 2004-12-19, 22:05   1 or 2

Trzeba rozpocząć dyskusje o Falloucie.

Która część bardziej was kręci? Czy jedynka, gdzie Water Chipa szukałeś, czy dwójka gdzie Water Chipik był gówno wart :D Czekam na dyskusję. :wink:

Igor z Moskwy
Zasłużony

Wysłany: 2004-12-19, 22:47   

oho zaczyna sie. :D
jesli zakładasz temat to może oprócz propozycji rozmowy warto byłoby podac swoje typy? i nie uzywaj takich słów jak "g..." prosze.

co do tematu. grałem wyłacznie w jedynke i nie bardzo mi sie podobało. ja zwyczajnie wole klimaty fantasy jednak ;)
Podziękuj autorowi tego posta

Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Podziękowano 78 razy
Wysłany: 2004-12-19, 22:54   

Ło Jezuniu i Matko Przenajświętsza [wzruszony}, Fall doczekał się odrębnego tematu, po tylu latach, po tylu latach zostaje podciągnięty do odrębnego działu, a nie wymieszany z "innymi grami"...
Cytat:
Która część bardziej was kręci?

2.
Cytat:
Czekam na dyskusję.

Eee, ale o czym? Istotnym brakiem jest w pytaniu niezaistnienie jednego słowa "dlaczego?".
F 2 rządzi bez dwóch zdań, choć i 1 jest świetna, co ja mówię, nawet FT to dobra gra... sieciowa (hehe). Wbrew pozorom F 1 był bardziej skomplikowany (sic!) od drugiej części, jednak to druga część powinna dostać miano Króla serii Fallout. Ta gra to majstersztyk RPG, oczywiście status FT jest niejasny, nie ta firma go wydała i nie mógł być takim RPG jak wcześniejsze części, choć ma sporo zalet, z których największą jest gra sieciowa, FT nadaje się do tej roli znakomicie. Choć i tryb singleplayer też daje wiele przyjemności, to ciągłe rozwalanie przeciwników coraz to lepszymi broniami, nie ma czasu na żadne cackanie się, po prostu strzelamy i roznosimy w puł bandytów, mutantów, wreszcie roboty. Ha! To jest piękne.

Ningen-Hi
[Usunięty]

Wysłany: 2004-12-20, 08:54   

Cytat:
jesli zakładasz temat to może oprócz propozycji rozmowy warto byłoby podac swoje typy?

Więc tak. Jak dla mnie rulessssss 2. Dlaczego? Otóż autorzy zrobili coś fantastycznego, otóż nie zmieniając grafiki, sposobu gry, miodności, dodali wszystkiego na maxa. Przeciwnicy, questy, bronie, perki ( 8) ). Sprawili, że z arcydzieła, powstało megaarcydzieło. Dlatego też szkoda, że F3 robią w 3D :cry:

Leoncoeur 
Bibliotekarz

Podziękowania: 37/29
Wysłany: 2004-12-20, 09:42   

jak dla mnie to 2 jednak ma lepszy klimat.
zreszta wiecej sie w niej dzieje ;)

to ze mamy tam procz tego odwolania do jedynki (NCR naprzykald :) )
tylko dodaje smaczku.

zakonczenie tez jest o niebo lepsze...

Thishen
Zasłużony

Podziękowania: 1/5
Wysłany: 2004-12-20, 17:12   

Ja gralem tylko w 1, dwojke dopiero zaczalem. Jedynka mi sie bardzo podobala, choc tyle na ile zobaczylem dwojke (a malo przeszedlem) to jest bardziej rozbudowana (chocby opcje wydawania komend towarzyszom). A wypowiem sie zdecydowanie jak skoncze tacticsa :P A na to za szybko sie nie zanosi, bo cale swieta bede grac z kumplami w bg2 przez siec :D

Gaz_Shenryu
Bibliotekarz

Wysłany: 2004-12-22, 20:43   

Jedynka wg. mnie ma lepszy klimat...czuć katastrofę, a w dwójce świat się juz odbudował (no, mniej więcej;)
Za to f2 jest po prostu lepszy, pod prawie każdym względem. Szkoda że autorzy nie poprawili całej grafiki-popatrzcie na różnice pomiędzy Adv.Power Armorem a np. Metal Armor.

Thief

Wysłany: 2004-12-27, 12:54   

Dla mnie też F2 jest lepsze bo jest BARDZIEJ rozbudowane [niebede wymienial , bo bym musiał całą gre wymienić :P ] Ale i tak mnie wkurza że niemoge sterować npc bo te debile zawsze gonia tego krury ucieka i pakuja się w sam środek rozwałki i zazwyczaj giną :cry:

Matheous 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2005-03-16, 15:39   

Fallout 2 jest bardziej rozbudowany. I tyle.
ALe wieksza frajde, lepszy klimat etc. -to zdecydowanie jedynka.
Po 1sze-gagi z F2 nieraz mi kompletnie psuly nastroj(gdzie tu katastrofa, jak gostek zasuwa tekstami z Animaniakow???)
Po 2gie-w F1 dobitnie odczuwalo sie kazdy procencik umiejetnosci(raz Combat Armor w Hub kosztowal mi 23000$, dodalem chyba 10% do barter i spadlo do..... 6000$:D:D:D:D:D:D). W F2 dopiero po dodaniu 50% odczuwa sie lekka poprawe.
Po 3cie-bronie. W F1 majac desert eagle i 10mm pistol wyraznie czulo sie przewage eagle'a. A w F2 te bronie sa prawie takie same, zadnej roznicy w obrazeniach itd. To tylko jeden z licznych przykladow.
Po 4te-F1 wyraznie robiono bardziej starannie. Mnostwo Talking Head'ow, kazda postac ma swoj charakter, fajne questy, takie tam pierdółki. A w F2 TH jak na lekarstwo, co druga postac to prawie ze kopia poprzedniej, questy to w stylu 'zabij podaj pozamiataj'... Nic ciekawego.
Ogolnie-jak dla mnie F1 jest 100 razy lepszy od F2. Ale i tak BG2 zjada obie te gry razem wziete na przekaske przed sniadaniem.

Monument

Wysłany: 2005-03-16, 23:09   

No BA, że F2 jest lepsze.

Bardziej rozbudowane, klimat lat 60 i ta wilka porcja czarnego humoru.

Poaztym i tak Arcanum bije wszystkie cRPGi na głowe (zainteresowanych odsylam do kiosku po najnowszego GameStara)

Eskel

Wysłany: 2005-03-17, 21:34   

ja sie zgadzam z ..... sorry chyba Matheous , kurde nie mam pamięci do nicków , ale chodzi mi o to że F1 rulezz , ale mój powód jest błąchy , po prostu w F2 grałem krótko , zrezygnowałem bo miałem po angielsku a z angielskim (pomimo że lubie) to na razie u mnie poziom zaawansowany nie jest.... :P Ale i tak F1 RULEZZZZZ :P :P :P :P

marynarzyk16

Wysłany: 2005-03-29, 10:50   

Szczerze mówiąc, wolę zdecydowanie Fallout 2 od jedynki. Świat jest bardziej rozbudowany, więcej NPC, broni, subquestów... Poza tym, w jedynce strasznie denerwowała mnie czcionka ;]

Nawiasem mówiąc, należy zagrać w obie części, kto tego nie zrobił, niech biegnie do kiosku po najnowszego Clicka, gdzie znajdziemy Fallouta 1 i Fallouta 2 po polsku. :) Pełne wersje dwóch świetnych gier za jedyne 8,90. :)

Drekorig

Wysłany: 2005-05-11, 20:04   

No to mnie możecie nazwać ignorantem i heretykiem - bo mnie oba Fallouty po prostu odpychają! Ja się wychowałem na grach nowszych i niestety (sam tego żałuję), ale gra musi mi się NAPRAWDĘ spodobać, aby mogło to zniwelować mój wstręt do rozdzielczości niższych, niż 800x600. Niestety - Fallout (zarówno jedynka, jak i dwójka) w ogóle do mnie nie trafia. Chyba po prostu wolę fantasy...
No i jeszcze strasznie mnie wpienia system turowy - jedyna gra, gdzie "turowość" akceptuję, to Heroes.
A szkoda - sądzę, że prędzej czy później by mi to przypadło do gustu - tylko przemóc się nie mogę i grać wystarczająco długo nie potrafię. :(

Matheous 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2005-05-12, 21:23   

Drekorig-ja tez nienawidze Falloutow. Czemu? Bo nie maja zadnego klimatu przez cholerne joke'i co dwa kroki, a niektorzy pieprzeni heretycy osmielaja sie mowic, ze one sa lepsze od BG!!! ARRRRRRGHHHHH!! Ja tego nienawidze... Juz mam zbyt wielkie doswiadczenie w klotniach z falloutowcami zeby znosic widok tego wastelandowskiego swiata;P
Gloria, gloria perpetua!
In this dawn of victory!

Monument

Wysłany: 2005-05-12, 22:22   

Drogi Matheousie, otoż powiem ci, ze Fallout, jest lepszy od BG2, oczywiście zaliczając wszystkie rzezcy jakie się w cRPG powinny znaleźć.

Liniowośc - najwięskza choroba BG2, niby może sie nie wydawac liniowa, ale jest. Pod tym względem, Fallout wygrywa, bo jest poprostu mniej liniowy...

Klimat - tutaj tych gier nie należy porownywac, obie dzieja sie kiedyindziej i w innym otoczeniu. To tak jakby porównywac Tetris, z HL2..

Interakcja - Tu wygrywa F2, oczywiście. Otczenie jest jakby Żywsze, więcej rzeczy można dotknąć, na więcej rzezcy ma się wpływ (można np zaprzedać miasto gornicze, jednemu z sąsiadujących większych miast)

System - tu tez IMO wygrywa fallout. System falloutowy stal się odejścien od sztywnego podziału na klasy, takiego jakie jest w BG2, np, facio obslugujący wielkiego bozara, moze otwierać zamki i kraść. Wedlug mnie, system falloutowy stal sie wyjściem do innych, nowszych systemów, takich jak D&D 3ed

Podsumowując: Fallout (2) jest lapszy, nie da sie temu zaprzeczyć, co nie znaczy, że aj nie lubie BG2 :)

Odpowiedz do tematu