Poprzedni temat «» Następny temat
League of Legends
Autor Wiadomość
Wszelak 
I'm the chosen one

Podziękowania: 12/9
Wysłany: 2011-07-15, 19:36   

Jako, że mam 20 minut kolejki to też coś napiszę.

W LoLa gram od bety. Mam ponad 1700 rozegranych gier (wiem no-life), grałem każda postacią w chyba każdy możliwy sposób :P Wspomniana wczoraj Soraka pod AD nie jest najdziwniejszym wymysłem ^^

@Archerito

Nie mogę się z Tobą zgodzić co do Heimera na solo lane. Moim zdaniem jest zbyt papierowy, na solo lane powinien iść ktoś kto nie wymaga super farmy, jakiś tank, albo support.

Archerito 

Podziękowania: 1/11
Wysłany: 2011-07-16, 07:21   

Wszelak napisał/a:
Nie mogę się z Tobą zgodzić co do Heimera na solo lane. Moim zdaniem jest zbyt papierowy, na solo lane powinien iść ktoś kto nie wymaga super farmy, jakiś tank, albo support.

Nie twierdzę że nie ma lepszych aczkolwiek na solo linii nie ważne jest pushowanie tylko obrona do czego Heimi świetnie się nadaje moim zdaniem. Atak z dystansu + działka + regeneracja HP turretów + ogłuszający/oślepiający granat AoE i wrogowie nawet nie fukną.
Podziękuj autorowi tego posta

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 39/38
Wysłany: 2011-07-16, 14:48   

Don't Chase.
Nie wiedziałem, że jest takie zatrzęsienie amatorskich kawałków lolowych... A nawet szukałem ostatnio i poza TYM niewiele znalazłem.

Ale to Don't Chase idzie na moją empetrójkę. Większość tych rzeczy to jednak chłam, a tutaj naprawdę jest pomysł i cholernie dobre wykonanie.

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Podziękowania: 60/46
Wysłany: 2011-07-16, 14:58   

Wszelak napisał/a:
Moim zdaniem jest zbyt papierowy, na solo lane powinien iść ktoś kto nie wymaga super farmy, jakiś tank, albo support.

Support, ale chyba nie Soraka czy Sona? ;)

Moim zdaniem jeśli mówimy o solo lane, to rozbijmy to sobie na topa i mida, bo te lany nie są takie same. Wszystko zalezy od metagry, ale jeśli przyjmiemy europejską metę, to na bocie będzie ad carry + support, na midzie ap nuke, natomiast top pozostaje kwestią bardziej dowolną, uzależnioną trochę od wyboru junglera. Tank na solo lane powinien iść tylko wtedy, gdy nie ma potencjału na jungling, a Mumia i Jarman mają. Na top lane posłałbym albo offtanka albo drugiego ap nuke'a. Natomiast Heim - niestety, jest podatny na wczesne ganki, gdy nie ma jeszcze swojego ulti. Wieżyczki są przede wszystkim stacjonarne i to ich największa wada, bo jeśli Heim będzie chciał pushować i nastawia ich niedaleko wrogiego turreta - nic, tylko go zgankować. Na top lana posłałbym kogoś, kto potrafi się tam bardzo dobrze utrzymać, będzie gotów na gank, kto będzie potrafił wykorzystać tę sposobność, jaką jest posiadanie całej farmy dla siebie i kto będzie potrafił szybko spushować linię, nie narażając się przy tym na gank.

Archerito 

Wysłany: 2011-07-17, 09:02   

kol napisał/a:
Moim zdaniem jeśli mówimy o solo lane, to rozbijmy to sobie na topa i mida, bo te lany nie są takie same.

Owszem można i tak ale nie spotkałem się jeszcze z tym, że ktoś mówiąc solo line ma na myśli mida. Mid to mid a solo line to top jeśli w drużynie mamy postać junglującą.

kol napisał/a:
Natomiast Heim - niestety, jest podatny na wczesne ganki, gdy nie ma jeszcze swojego ulti. Wieżyczki są przede wszystkim stacjonarne i to ich największa wada, bo jeśli Heim będzie chciał pushować i nastawia ich niedaleko wrogiego turreta - nic, tylko go zgankować. Na top lana posłałbym kogoś, kto potrafi się tam bardzo dobrze utrzymać, będzie gotów na gank, kto będzie potrafił wykorzystać tę sposobność, jaką jest posiadanie całej farmy dla siebie i kto będzie potrafił szybko spushować linię, nie narażając się przy tym na gank.

Zdaję sobie sprawę, że jeszcze bardzo mało wiem o tej grze ale jak dla mnie solo line Heimim to nie pushowanie na siłę. Owszem może u innych postaci tak działa ale nie u niego. Mądruś gra bardzo ale to bardzo defensywnie więc ganków obawiać się nie musi. Nie raz i nie dwa zdarzały mi się takie sytuacje, że rozstawione wieżyczki plus turret stanowiły zaporę nie do przejścia a jeśli nawet to po powrocie z miasta wszystko wracało do normy dzięki pasywowi. Druga rzecz...wardy, wardy i jeszcze raz wardy. Jeden w krzaki i po udanym ganku kiedy nasz jungler wraca do lasu pchając miniony na turret stawiamy pod nim dwie wieżyczki i w długą. 4 takie zagrania i po turrecie wroga nic nie zostaje gdyż sieją one ołowiem w tempie zastraszającym. Aczkolwiek to wszystko na siłę...gdyż powtórzę jeszcze raz Heimi na solo linii nie bawi się w pushowanie tylko broni się do czasu kiedy reszta drużyny jest gotowa na atak. Najbardziej ofensywna część early game spoczywa na graczu z mida i to zazwyczaj ta drużyna która straci mida jako pierwsza przechodzi do defensywy.

@ Jvegi...z takich pseudo piosenek jest jeszcze Fiddle in the middle

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2011-08-02, 02:09   

Nie mogłem grać, więc skupiłem się na YT i zwróciło uwagę moją coś takiego.

Komentarz do gry zrobiony z przygotowaniem, więc ma przewagę nad frapsem z TSem, a nawet live komentatorami. Jak ktoś ogląda mecze dla nauki, to to może być najskuteczniejsza opcja. Jeśli komentarz jest kompetentny, ale ten raczej jest.

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2011-08-02, 18:31   

Corki już po trosze nieaktualny, hehe. Dla nauki to ogladaj streamy graczy CLG, TSM, EG czy Millenium, ew. SK.

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2011-08-19, 12:08   

Ktoś widział mecz Fnatic vs SK?

Bardzo fajnie się to oglądało, pod koniec to właściwie był thriller - jeden tf i wszystko przesądzone. Fnatic moim zdaniem, a szczególnie Shushei, popełnili kilka błędów, które kosztowały ich wczesniej uzyskaną przewagę złota oraz barona, jednakże pod koniec Fnatic zebrał się w sobie i wykorzystał swoją przewagę w goldzie, który w ich teami był chyba lepiej rozłożony. U SK największą farmę i kille miała właściwie tylko Anivia - Lee niedofarmiony, Ashe z tyłu za Tristaną - ogólnie gra skończyłaby się chyba wcześniej, gdyby nie kilka błedów Fnatic, które zostały wykorzystane przez SK.

Natomiast początek gry - jak na normalu u mnie i Vinciego :D

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2011-08-21, 18:36   

CLG udowodniło, że są wiodącym teamem na świecie. Nie zaprezentowali w finale jakichś niesamowitych sztuczek czy taktyk, lecz zrobili to, co najważniejsze - wykorzystali swoje zalety i błędy przeciwników. Zadziwił mnie ten pick Urgota w ostatnim meczu - jak widać, w teamie jest to dobra postać.

Bardzo się cieszę, że wygrało CLG. Co prawda byli jeszcze Fragowie oraz Shushei, ale ci pierwsi zaprezentowali bardzo słabe zgranie, natomiast Shushei - trochę się znudził. HSGG oraz Reginald to w tej chwili najważniejsze postacie sceny LoLa. Bardzo mi się podobały te zawody.

Edit: Jarvan zupełnie wypadł z gry, dziwne.

Archerito 

Wysłany: 2011-09-06, 09:37   

W necie pojawiła się świetna seria filmików pt. "Z kamerą wśród noobów" gdzie kilku graczy prezentuje swoje akcje z LoLa wraz z komentarzami...które notabene powalają. Oglądam ostatnio jeden z ich filmików i co widzę? Grają przeciwko naszemu Karanithowi...akcja chociaż krótka to na pewno miło się ogląda że nasz forumowicz jest na YT. Oczywiście wrzucam link i zachęcam do obejrzenia ich filmików bo są naprawdę powalające. Takiego funu z tej gry jeszcze nie widziałem nie mówiąc już o przegrywaniu z uśmiechem na ustach. http://www.youtube.com/wa...feature=related Karanith gra Rumblem w pierwszej akcji na tym filmiku :)

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2011-09-06, 09:54   

Heh, jaki ten LoL mały...

A ten kanał znam od dawna, nie wiem czemu go nie podlinkowałem wcześniej...
EDIT: Jeszcze super PRO guide do Anivii. Bezbłędny.

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2011-09-06, 13:55   

Widzieliśmy wczoraj, jak Karan tam ownił, ale grał solo, to dlatego :P

Archerito 

Wysłany: 2011-09-06, 19:21   

Haha...Anivia była epicka :D A te teksty...postawiłem ścianę żeby nie zawrócili i nas nie zaatakowali xD Myślałem że padnę :D

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2011-09-08, 15:17   

Chciałbym napisać, dlaczego postacie z ukryciem, jak Eve czy Twitch, zasysają jak odkurzacze przemysłowe.
Zastanówmy się wprzódy nad Twitchem, przyjmując, że gramy przeciwko jakiemuś premadowi. Twitch najczęściej występuje jako AD carry w naszej drużynie, podobny jest trochę do Ashe ze względu na brak dobrego mechanizmu ucieczki (stealth takim nie jest!!!). Gdy gramy przeciwko premadowi, musimy liczyć się z:
1) komunikacją u przeciwnika - natychmiastowe missy utradniające roaming
2) przynajmniej jedno oracle u wrogiego supporta, które nas wykryje
3) więcej oracle i pink wardów
O ile Twitch może sprawdzić się jako burst na jeden cel, najczęściej ranny, który zabije i idzie w stealth dalej, to w teamfighcie jego taktyka polega na stealthie do momentu inicjalizacji (:D), a potem zapuszczeniu ulti, które jest swego rodzaju AoE. Celem Twitcha jest squishy ad carry oraz support przeciwnika. Twitch musi się pozycjonować niedaleko swego teamu, jako że pójdzie na niego natychmiastowy focus. Skoro tak się pozycjonuje, to po cholerę mu właściwie ten stealth? Ustawia się tak jak reszta ad carry przez co korzysta z trzech skilli, gdy reszta ad carry ma 4 użyteczne w tf, choć niektóre na pewno mniej jak siatka Cait. Sądzę, że Twitch w tf nie powinien korzystać ze stealtha, a użyć go ew. jeśli tf będzie przegrany, aby uciec, co raczej się nie zdarzy, ponieważ po użyciu ulti Twitch musi podejść bliżej, że autoatakować. Tak więc Twitch w rozgrywce premadów jest złym wyborem i lepiej sprawdzi się w solo q.
O Eve napiszę później.

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2011-09-13, 21:46   

No co za babsko irytujące. Dzielny człowiek. :gulp:

Może i stare, ale nie znałem, a jest na poziomie.

Odpowiedz do tematu