Poprzedni temat «» Następny temat
League of Legends
Autor Wiadomość
kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Podziękowania: 60/46
Wysłany: 2011-01-19, 13:22   League of Legends

Czyli popularny LoL. Ktoś może w to gra? Albo chce zacząć? Ja mam na razie poziom 10. Szukam kogoś, z kim można by pograć w drużynie. Jeśli ktoś nie wie, czym jest LoL, http://www.leagueoflegends.pl/ Dajcie znać w temacie albo PW. Grę polecam, koszenie innych graczy daje niesamowitą frajdę :)

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2011-01-21, 02:47   

Miałem właśnie świetną grę, trwała 57 minut, niesamowita rozgrywka, moja najdłuższa! Losy ważyły się dość długo, przeciwnik w pewnym momencie rozwalił nam dwie wieże na mid lane i pushował ogólnie ten mid ostro. Ja grałem Warwickiem, wilkołakiem, bardzo dobry meele, bazuje na life steal oraz szybkości ataku połączonej z critical strike. Postać jest też bardzo mobilna, szybka. Ma fajnego skilla, który sprawia, że gdy w pewnej odległości od niego znajdzie się wrogi champ z mniej niż połową życia, warwick wpada w szał i zwiększa mu się szybkość biegania - warwick prawie zawsze dogania swoją ofiarę, która próbuje uciec z resztkami życia.
Jest to również niesamowity ganker, wspomniany już skill bierny pozwala też zobaczyć wrogów, którzy są ranni, więc mnóstwo wypadów z boku kończyło się killami oraz poturbowaniem przeciwnika. Warwick nie musi nawet używać zadnego skilla, gdy jest już rozwinięty i ma itemki, szybkość ataku, life steal i krytyki po 300 - 400 - nie ma szans nikt.
Wady tej postaci - dopóki nie dobije gdzieś do 12 poziomu, jest słaba, łatwo ogólnie utłuc. Gdzieś od 6 poziomu trzeba junglować, żeby złota i expa zdobyć.
Druga wada - Warwick ma fajne ulti, dzięki któremu może niemal teleportować się do wroga i zadać dmg, jeśli ten jest w odpowiednim zasięgu. To sprawia czasem, że dopadamy wroga, który ma obok kompanów, których się nie widziało. I trzeba przyznać, że Warwick ma relatywnie mało życia, nie jest tankiem. Jeśli dobijemy do 2600 hp, będzie to bardzo dużo dlań.
Wspomniana gra oczywiście skończyła zwycięstwem mojej drużyny, a graliśmy przez 40 minut we czterech na pięciu! Potem jeden rozłączył się. Było trudno, turrety na mid lane poszły w cholerę, miniony gdzieś tam na bottom lane dawały łądnie radę, ale tamci pushowali ten mid wszyscy na raz. To było dobre na początku, ale gdy oni w pięciu, czterech ten mid wzięli, to my we dwóch, trzech ich trzymaliśmy na dystans, a bottom i top lane pushował mniej więcej jeden zawsze. I w końcu bottom lane pękła cała, rozwaliłem ostatniego turreta oraz inhibtor, więc poszły super miniony i gra była przesądzona. Ale przeciwnik się bronił wytrwale. Nie ukrywając, najwięcej się chyba przyczyniłem do zwyciestwa. Miałem pewne problemy z magami, ale itemki z magic res pomogły. I tak zdechłem 6 razy, ale za to miałem 24 kille! Ogólnie godlike i pozamiatane, nafeedowali mnie tak, że miałem mnóstwo kasy, na co chciałem. Najlepsza gra, jaką do tej pory miałem.

nowyU

Podziękowania: 19/209
Wysłany: 2011-01-21, 07:19   

Gra w to moj kuzyn o ile kojarze to jest jak by orginalna DoTa albo w druga strone, gra powstala na wzor DoTy.
Podziękuj autorowi tego posta

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 249/57
Wysłany: 2011-01-21, 07:49   

Raczej w drugą stronę, gra powstała na wzór DotA. Teraz już wiem dlaczego kol już nie upomina się o partyjkę :P Kol, ten Twój wilkołak to na wzór Strygwyr'a z DotA, poczytaj sobie :P Tak sobie czytam o herosach w LoLu i chyba pierwszym, którym bym zagrał to by był Tryndamere. Ciekawe jak się sprawdza heros bez many :P

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2011-01-21, 10:09   

Jest jeszcze Dr Mundo, też bez many. Skille kosztują hp. Raz nim grałem i dostałem mocno po dupie ;) Vinci, gdybyś chciał zacząć, daj znać :) LoL jest jednak lepszy od Doty, jest tylu graczy do utłuczenia... :grin:

Vinci
Zasłużony

Wysłany: 2011-01-21, 10:20   

No Mundo i jeszcze jednego znalazłem, taki rycerzyk. A zaczynać nie zamierzam, nie podoba mi się LoL, jego szata graficzna, skille o których czytałem też do mnie nie przemawiają. Dota jest dynamiczniejsza. Czekam na DotA 2 jak coś, LoLa nie ruszam, chociaż kumpel w pracy ma zainstalowanego :P

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2011-01-21, 14:38   

LoL ma też swoją dynamikę, trzeba zagrać, żeby to zobaczyć :P Różnica między DoTą a LoLem to np. wieksza kruchość turretów w LoLu, łatwiej je zniszczyć niż w Docie, więc o dynamice bym nie przesądzał.

Co do warwicka - grałem dziś i zacząłem junglować już od 1 poziomu. Szło mi całkiem nieźle jak na pierwszy raz. Najwazniejsze to rozwalić na początku golema, żeby mieć mana regen, a potem reszta. Szybko zdobywamy expa i lvl bez niebezpieczeństwa, jakie niesie z sobą walka na lanie. Grałem tak właśnie dzisiaj i muszę przyznać, że moja drużyna gdzieś do połowy mocno dostawała po tyłku, ale gdy wbiłem już konkretniejsze lvle, było całkiem spoko, miałem dużo killi i więcej jeszcze asyst, wygraliśmy.

Vinci
Zasłużony

Wysłany: 2011-01-21, 14:54   

Miałeś szczęście, że nie było gankerów po prostu i ktoś nie rozstawił wardów po lesie, polowanie w dżungli na farmiących carry też jest przyjemne, bo nie ma creepów i nie ma obstawy :P

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2011-01-21, 19:03   

Warda mogę i ja kupić, a junglowanie w LoLu jest dosyć szybkie, potworów jest chyba mniej niż w Docie, tym nie mniej, dzięki za radę! I jeszcze jedno, na minimapie w LoLu widać naszych wrogów jako miniaturki, jeśli nasze miniony ich widzą, więc można kontrolować, czy kogoś nie brak na lanie.

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2011-01-21, 22:57   

Dziś kolejna niesamowita gra, ogólnie trwała 53 minuty, miałem staty na koniec 14/12/16, takie sobie szczerze mówiąc, ale na początku miałem problemy w dżungli. W każdym razie gra byłą wyjątkowa, ponieważ gdzieś do 48 minuty naprawdę mocno przegrywaliśmy, przeciwnik rozwalił nam wszystkie turrety oraz ze dwa razy inhibitory, a jeden to trzy bez mała, więc szłu super miniony. O mało co nie padły oba turrety najważniejsze.
Ale jak się okazało, nasza drużyna miała potencjał na late game - ogólnie gra była zacięta, każdy w końcu miał w cholerę ekwipunku i było ostro, ale wygraliśmy, zwłaszcza dzięki dobrej grze Dr Mundo i Eve, no i ja w końcu się obudziłem i pod koniec rozwaliłem sam ze trzy turrety.
Ogólnie nigdy jeszcze nie udało mi się z takiej opresji wyjść cało i wygrać.

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2011-01-25, 02:20   

Zakupiłem dziś Anivię, dłuuugo zbierałem, poznając w międzyczasie inne postaci. Nie do końca wiem, dlaczego ją wziąłem, ale wydała mi się taka egzotyczna i piękna, a gdy usłyszałem jej głos, to wrażenie owo się tylko spotęgowało. uczestniczyłem na razie w dwu grach, obie wygrane, choć zdaję sobie sprawę, że moja zasługa nie była tam zbyt znacząca.
Ostatnio grałem bardzo dużo Warwickiem, aż do znudzenia właściwie, więc taka odmiana wpłynęła pozytywnie na mój styl gry. Druga gra to 4/4/8, więc nie najgorzej. Miałem przy okzaji jedną śmieszną sytuację - Warwick zaciukał mnie niedaleko turreta, właściwie to między jednym a drugim na mid lane, zamieniłem się w jajko, a on miał już dosłownie kilkanaście hp i zabił go minion ;)
Na razie ogarniam jej skille i ich wykorzystanie oraz ekwipunek i farmienie. Gdy ma się golem buffa, można trochę poszaleć z ulti, ma ono zresztą niski cd. Jej wadą jest to, że łatwo ją zaciukać do ok. 10 -12 lvl, więc trzeba grać ostrożnie i z wyczuciem.

Vinci
Zasłużony

Wysłany: 2011-01-25, 07:37   

kol napisał/a:
Zakupiłem dziś Anivię, dłuuugo zbierałem, poznając w międzyczasie inne postaci.

Jak to zakupiłeś? Tam trzeba kupować postacie?

kol napisał/a:
Nie do końca wiem, dlaczego ją wziąłem, ale wydała mi się taka egzotyczna i piękna, a gdy usłyszałem jej głos, to wrażenie owo się tylko spotęgowało.

O cholera, kol! Wracaj do nas! Ona Cię rzuci! :P

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2011-01-25, 15:00   

System działa tak, że rozwija się nie tylko postać w czasie gry, ale i konto gracza. Rozwija się poprzez masteries oraz runy. Podbijają one jakieś staty czy regeneracje, itd. o ułamki procenta. Runy oraz postacie kosztują. Waluty są dwie - Riot Points, do kupienia za $ oraz IP Points, które dostajemy za każdy mecz. Jeden mecz to ok. 90 - 100 IP points. Anivia kosztowała 6300 IP. Najwyższa cena.
Ale to nie oznacza, że na początku nie można nikim grać, bo na nikogo nie stać. System działa tak, że do darmowego użytku jest przeznacza cotygodniowo nowa pula 10 bogdaj bohaterów.

--------------------------

Kolejny mecz za mną, tym razem 6/1/5, więc nie było źle, choć staty byłyby gorsze, gdyby nie to, że jeden z tamtych odszedł w czasie gry, a raz zostałem z kilkunastoma hpkami, odjazd. Zresztą udało mi się ubić Karthusa ma mid lane dwa razy, nim złąpałęm 10 lvl, więc mnie trochę podfeedował. Ogólnie Anivia bardzo ładnie farmi złoto i exp z minionów, ale trzeba używać do tego ulti, które jest manożerne, ale ma bardzo niski cd, więc trzeba wziąć golem buffa, a wtedy dziej się wola boża ;) Coraz bardziej mi się ona podoba, ta Anivia. Dzisiejsza gra nawet nie skończyła się normalnie, przeciwnik poddał się w 33 minucie, szkoda zresztą.

Dobra, dobra, ale zasady obowiązują jak w innych działach, edytuj posty.
Ostatnio zmieniony przez Vinci 2011-01-25, 15:19, w całości zmieniany 1 raz  

Almateria
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-27, 16:38   

A Kool, ty grasz na europejskim czy amerykańskim serwerze? ^^" I nie wiesz może, czy coś pozmieniali, czy Morde na sunfire'y wciąż jest okropnie przegięty? ^^"

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2011-01-27, 18:01   

Na EU; nie wiem, jak stoi Morde, ale było ostatnio parę zmian i patchów, więc mogło się pozmieniać. Chcesz pograć? Mój nick w grze: Trojden
Ale jak znam szczęście, jesteś na US pewnie ;P

Zresztą na sigu mam, że EU, ślepaku :wink:

Odpowiedz do tematu