Poprzedni temat «» Następny temat
Wygląd subfor

Którą z opcji Twoim zdaniem powinno się zastosować?
1 - obecną
66%
 66%  [ 10 ]
2 - proponowaną
33%
 33%  [ 5 ]
Głosowań: 15
Wszystkich Głosów: 15

Autor Wiadomość
morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 441/319
Wysłany: 2008-06-29, 12:15   Wygląd subfor

Rzecz o subforach w Bramach, czyli tych o Sadze BG...
Chise zasugerowała;>, ze obecny stan rzeczy - czyli subfora w stylu Opinie itd. są do niczego, bo w zdecydowanej większości przypadków uniemozliwiają korzystanie (z automatycznym zrozumieniem, o którą część Gry chodzi) z opcji Zobacz posty nieprzeczytane, ja (m.in.) z kolei uważam, ze zmiana spowoduje 'nieco' dziwny;), że pokusze się o taki eufemizm, wygląd - cos jak dla niespecjalnie dojrzałych umysłowo...
Dodam, że zmiany dotyczyłyby min. działów o BG1 i BG2, bycm oze takze modów (z tym, ze nie wiem jaki do nich prefix wydumać...
Są, póki co, zatem dwie opcje:
1. (stan aktualny)

2. propozycja chise:

Zachęcam zatem do udziału w ankiecie - może macie też własne propozycje?
Podziękuj autorowi tego posta

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 254/54
Wysłany: 2008-06-29, 13:47   

ImHO jest dobrze tak jak jest.

morgan napisał/a:
ja (m.in.) z kolei uważam, ze zmiana spowoduje 'nieco' dziwny;), że pokusze się o taki eufemizm, wygląd - cos jak dla niespecjalnie dojrzałych umysłowo...

I podałbym właśnie podobny argument za tym, żeby zostało tak jak jest ;)

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Wysłany: 2008-06-29, 23:52   

A może (i tak Wam się nie spodoba, ale spróbować można) trochę popuścić wodze fantazji (ziarnko fantazji dosypać;) i zmienić nazwy działów:
Skoro - BRAMY to
BG1 -> Droga do Wybrzeża Mieczy/Ku Wybrzeżu Mieczy
Mody do BG1 -> Droga do PU/Ku Polom Umarłych (to propozycja - moze któraś lokacja (a raczej przydałoby się państwo) jest bardziej wyrazista??
BG2 -> Droga do Amn i Tethyru/Ku Amn(owi) i Tethyrowi
Mody BG2 -> Droga do np. Dolin ewentualnie Riatavin czy coś/Ku Dolinom itd.
no i w nawiasach możnaby podać BG I, Mody BG I, BG II, Mody BG II - wtedy użycie prefiksów miałoby trochę większy sens;)

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2008-06-30, 00:09   

mi sie propozycja podoba, klimatyczne, ale nowi mogli by mieć klopoty, a może nie tyle nowi (bo tych coraz mniej) co Ci którzy rzadko odwiedzają forum. No ale w sumie ja tam ostatnimi czasy mało zaglądam więc nie chce jakoś specjalnie zabierać głosu...

Vinci
Zasłużony

Wysłany: 2008-06-30, 00:20   

Propozycje logiczne i dobre, ale znowu pojawia się ten sam problem: czy pójść w stronę łatwości nawigacji i prostoty czy zainwestować w klimat i atmosferę, ale tym razem, ja jestem po stronie prostoty, podane przez Ciebie nazwy Morgan są dobre, ale ImHO nie budzą oczywistych skojarzeń z BG1, BG2 i modami do nich, nie dla nowych użytkowników, albo tych rzadko bywających, a trzeba przyznać, że tematy w Bramach są przez takich bardzo często odwiedzane.

Wszelak 
I'm the chosen one

Podziękowania: 12/9
Wysłany: 2008-06-30, 05:05   

Zagłosowałem za wersją obecną. Przez chwile zastanawiałem się nad twoją propozycją morgan, ale nawet mi jakoś bardziej kojarzą się te tytuły ze światem FR (jakoś nigdy nie przykładałem wielkiej wagi do geografii regionu grając w BG). Osobiście nie widze sensu w pisaniu dodatkowych prefiksów [BG1] czy [BG2], ponieważ kiedy jakaś osoba widzi dział Baldur's Gate I, a zaraz pod nim Baldur's Gate II to musi być niespełna władz umysłowych, żeby nie wiedzieć gdzie umiejscowić swe pytanie, chyba, że nie sprawdza nawet głównych kategorii na forum ale to już inna bajka...

Cannabis 

Wysłany: 2008-06-30, 10:49   

IMO obecan wersja jest jak najbardziej ok. Po co dopisywać prefiksy [BG1] i [BG2], skoro to wszystko jest w odrębnych działach? To już takie upiększanie na siłę xP

edit: Co do pomysłu Morgana, to też uważam go za zbędny. Obecnie wszystko jest ok :)

darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2008-06-30, 13:20   

Cannabis napisał/a:
Po co dopisywać prefiksy [BG1] i [BG2], skoro to wszystko jest w odrębnych działach? To już takie upiększanie na siłę xP

chyba nie czytałeś dokładnie bo chodzi o to że jak oglądasz posty nieprzeczytane od ostatniej wizyty to tam mozesz się dowiedzieć że dany temat jest z np. "ogólnych" ale nie jest już napisane czy te "ogólne" dotyczą BG1 czy BG2 czy jeszcze czegoś innego, więc po to jest pomysł wprowadzenia tych prefiksów.

chisette 
Legenda
tyhmä tyttö

Podziękowania: 27/2
Wysłany: 2008-06-30, 17:01   

Hm, przy zmianie nazw działów na te Drogi ku Wybrzeżom Mieczy etc NIC nie będzie się gryzło i wyglądało niepełnosprytnie jeśli chodzi o prefiksy, które właśnie tym mniej lotnym bądź rzadziej bywającym doskonale wytłumaczą, o jaki dział chodzi.

Propozycja została wysunięta ponieważ mnie osobiście obecna wersja przepraszam z góry za kolokwializm niesamowicie wkurwia, do tego stopnia, że odechciewa mi się wchodzić na forum.
Naprawdę nie wiem, jak wy to robicie, ale u mnie 90% przeglądania postów to sprawdzanie nieprzeczytanych / od ostatniej wizyty a tam powtarzające się co i rusz Ogólne, z których każde dotyczy de facto innego działu wyglądają po prostu KIJOWO. Sprawdźcie sobie.
Naprawdę nie rozumiem idei robienia forum user-friendly na siłę, skoro po pierwsze "nowych" nie ma aż tak znowu dużo, żeby się tym jakoś specjalnie przejmować, a po drugie wszyscy dotychczasowym "nowym" udało się jakoś o dziwo połapać, mimo że forum nie jest jakieś super czytelne -_____-''''''

Powiem też może na koniec, że NAPRAWDĘ nie pisałabym o tym, gdyby mnie to aż tak nie wkurwiało, ponieważ z zasady wolę się nie angażować, bo to ewidentnie NIE MA SENSU i donikąd nie prowadzi. Uwierzcie, NAPRAWDĘ chciałabym mieć równie głęboko jak co poniektórzy, ale nic nie poradzę na to, że RZYGAM jak patrzę na te nieprzeczytane ://///
Kur*a jak ja nienawidzę momentami demokracji :////
Ostatnio zmieniony przez morgan 2010-08-27, 11:01, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorce tego posta

Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Podziękowano 78 razy
Wysłany: 2008-06-30, 17:27   

Polej ich wodą ;-)

Ogólnie jestem za ewentualnym przebudowaniem działów, subfor, jednak przeciw wprowadzaniu prefisków. To fajne, ale na BGiF (na Tawernie już nie).
Ja nie korzystam z opcji Pokaż nieprzeczytane, więc nie wiem, o co kaman z tym.

Poza tym uprościłbym działy i zrezygnował z części subfor. Jak widzę, panuje na to moda - wszędzie na co ważniejszych forach wprowadzono subfora, które jednak irytują, bo trzeba klikać -23 razy więcej. BGiF tego się jakoś ustrzegło, ale oni mają prefiksy...

Cytat:
BG1 -> Droga do Wybrzeża Mieczy/Ku Wybrzeżu Mieczy

To mi się nie podoba.

W ogóle warto się zastanowić, jak poprawić wizualność i ułatwić poruszanie się po forach - szczególnie dotyczących BG1/BG2. Żeby tym, którzy czegoś szukają, przynajmniej nie utrudniać.

A najbardziej optymalną poprawką byłoby przerobienie opcji Pokaż nieprzeczytane/ostatnie, tak, żeby pokazywały szczegółowo dział, którego dotyczą. Po co zmieniać wszystko, skoro można tylko część.

Poza tym, chise - wywieraj naciski, marudź, motywuj - koledzy na pewno ulegną...

Philoos 
Zasłużony

Podziękowania: 24/11
Wysłany: 2008-06-30, 19:20   

Zagłosowałem na wersję obecną. Dlaczego?
Wprowadzenie prefixów jest imo zbędne - powody podał morgan. Do tego na stronie głównej będzie to wyglądało jak masło maślane (Działy o tej samej nazwie i subfora z tym samym prefixem).
Też korzystam z opcji Zobacz wszystkie nieprzeczytane posty i mimo szczerych chęci nie rozumiem chise dlaczego Ci te 4x Ogólne aż tak przeszkadza. Rozumiem, gdyby było ich z 10 czy więcej, ale tak pojedynczo można sprawnie przejrzeć te subfora. Zresztą, zawsze można wybrać podforum z poziomu strony głównej, by się nie pomylić...
Co do propozycji morgana- również na nie. Z prostego powodu. Nazwy są zbyt długie. Przy obecnym rozbudowaniu forum i ilości subfor, straciłoby ono na i tak nienajlepszej przejrzystości. Poza tym
Vinci napisał/a:
nie budzą oczywistych skojarzeń z BG1, BG2 i modami do nich, nie dla nowych użytkowników, albo tych rzadko bywających, a trzeba przyznać, że tematy w Bramach są przez takich bardzo często odwiedzane

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Wysłany: 2008-06-30, 19:51   

Philoos napisał/a:
Nazwy są zbyt długie.

WTF??
Jak masz Baldur's Gate I a zamiast tego będziesz miał: Ku Wybrzeżu Mieczy to chyba wielkiej róznicy w długości nie ma (proszę, nie straszcie mnie, że nikt - poza częsciowo chise - nie zrozumiał / - ukosnika jako oddzielającego alternatywy;( )
Można by to trochę skomasować:
Ku Wybrzeżu Mieczy (BG I + Mody)
Ku Amn i Tethyrowi (BGII + Mody)

Philoos 
Zasłużony

Podziękowania: 24/11
Wysłany: 2008-06-30, 20:35   

Zaraz, zaraz...
No tak, myślałem że tu chodzi o alternatywę dla nazw Subfor (cosugerowałaby nazwa topiku), a nie działów. W takim układzie nawet jeśli zmieni się nazwy działów, bez stosowania perefixów, to i tak problem takich samych nazw subfor (nad którym tak lamentuje chise ) pozostanie....
Jeśli teraz dobrze zrozumiałem, to możesz czuć się przestraszony, morgan... :lol:

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Wysłany: 2008-06-30, 20:38   

Philoos napisał/a:
Subfor (cosugerowałaby nazwa topiku), a nie działów. W takim układzie nawet jeśli zmieni się nazwy działów, bez stosowania perefixów, to i tak problem takich samych nazw subfor (nad którym tak lamentuje chise ) pozostanie....

No własnie do tego dążę - gdyby nazwy subkategorii (BG I, BG II, mody I, II) były inne (a dodatkowo w subkategorii połączonoby grę z modami) prefixy byłyby jak najbardziej uzasadnione...

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Vinci
Zasłużony

Wysłany: 2008-06-30, 20:44   

morgan napisał/a:
No własnie do tego dążę - gdyby nazwy subkategorii (BG I, BG II, mody I, II) były inne (a dodatkowo w subkategorii połączonoby grę z modami) prefixy byłyby jak najbardziej uzasadnione...

A do tego na stronie głównej nie byłoby masła maślanego:

Baldur' Gate I
[BG1] Ogólne

Tylko:

Ku Wybrzeżu Mieczy
[BG1] Ogólnie

Ja się połapie, nie ma problemu, a co z nowymi...można zrobić na próbę i jak pierwszy nowy user znajdzie dobry temat w dobrym dziale to zostaje, a jak nie to odpada :P

Odpowiedz do tematu