Poprzedni temat «» Następny temat
Dota
Autor Wiadomość
kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Podziękowania: 60/46
Wysłany: 2010-12-21, 22:18   Dota

Obczajam tego moda, coby nie być za resztą świata. Nie grałem wcześniej nigdy w W3, i nie chce mi się, szczerze mówiąc. Kilka pytań:
1. Można jakoś wejść w ekwipunek? Albo chociaż wywalić item, żeby było miejsce na lepszy?
2. Dlaczego mogę grać tylko Nocnym Elfem? Inne rasy się nie łapią?
3. Jakieś ogólne rady i porady? Jakieś przydatne skróty klawiszowe?

Gawith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 26/28
Wysłany: 2010-12-21, 22:25   

W dotę grałem sto lat temu, w warcrafcie generalnie ekwipunek masz u dołu pośrodku gdy klikasz na odpowiednią jednostkę. Przeciągasz normalnie przedmiot do sklepu, innej postaci lub na ziemię.
Co do elfów to nie wiem, pewnie robili wszystko na bazie jednej rasy, bohaterów i tak się wybiera nie związanych z warcraftowymi realiami, przynajmniej tak przypuszczam/tak było parę lat temu :P
Na trzecie pytanie nie odpowiem, z wiadomych względów ;)
Witek w to ciupie, może by się tak umówić na bn/hamaczi na partyjkę?

PS
Własnie ciupię w WC3 i w ramach przerwy na papierocha pomyslałem, że zajrzę na forum :mrgreen:

Yarpen 
Bibliotekarz
Podrywacz znudzonych literatek

Podziękowania: 21/15
Wysłany: 2010-12-22, 00:47   

Może lepiej byłoby spróbować League of Legends? Samodzielna gra, pewnie bardziej przystępna. (w oryginalną DotA nie grałem jakby coś.

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2010-12-22, 06:41   

kol napisał/a:
Dlaczego mogę grać tylko Nocnym Elfem? Inne rasy się nie łapią?

Nie grasz nocnym elfem, tylko pojedynczym bohaterem po stronie elfów LUB nieumarłych. Zależy do którego z dwóch zespołów się załapiesz/przeniesiesz przed rozpoczęciem gry.

kol napisał/a:
Jakieś ogólne rady i porady? Jakieś przydatne skróty klawiszowe?

Obserwuj bardziej doświadczonych graczy? Nie daj się zabić? Zadawaj ostatni cios przeciwnikom, w celu otrzymania fantów?
Podziękuj autorowi tego posta

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 246/53

Wysłany: 2010-12-22, 08:09   

Gawith napisał/a:
Witek w to ciupie, może by się tak umówić na bn/hamaczi na partyjkę?

Ja w to ciupię regularnie. W pracy mi pokazali :P Jestem jak najbardziej za jakąś partyjką :)

kol napisał/a:
1. Można jakoś wejść w ekwipunek? Albo chociaż wywalić item, żeby było miejsce na lepszy?

Jak to wejść w ekwipunek? Ekwipunek masz cały czas pokazany na dolnym pasku. Żeby wywalić przedmiot klikasz na niego PPM, a potem lewym na ziemi.

kol napisał/a:
2. Dlaczego mogę grać tylko Nocnym Elfem? Inne rasy się nie łapią?

Jeżeli faktycznie uruchamiasz DotA, to możesz grać nieumarłymi, bądź nocnymi elfami, znaczy się w teorii, bo tak naprawdę to tylko dwie przeciwne strony barykady, nie ma ras, a Ty sterujesz tylko swoim bohaterem, z małymi wyjątkami. Zmienić z jednych na drugich możesz, klikając w "Drużyna" przy Twoim nicku.

kol napisał/a:
3. Jakieś ogólne rady i porady? Jakieś przydatne skróty klawiszowe?

Ściągnij sobie programik bindujący klawisze: hotkey. Ja używam, jak nie znajdziesz, to mogę później podesłać. Często korzystam z opcji "utrzymaj pozycję", a atakuję tylko, gdy jakiemuś creepowi kończy się życie. Kasę za creepy (te stworki biegające między wieżami) dostajesz tylko, gdy Ty go dobijesz, zadasz ostatni cios. Dobijaj swoje własne creepy, zanim zrobi to przeciwnik. Nie dość, że nie dostanie kasy, to dostanie mniej expa, zapobiegnie to też podchodzeniu pod wieżę przeciwnika, gdzie znacznie trudniej o lasthita. Możesz wejść na www.playdota.pl, mnóstwo poradników i najaktualniejsze spisy przedmiotów, recept. No właśnie, naprawdę dobre przedmioty się składa, a nie kupuje, niektórzy kupcy w bazie mają tylko receptury, a nie przedmioty do kupienia ;) Oprócz kupca w bazie, jest sklep na liniach bocznych i dwóch kupców w dżungli, Ci ostatni mają przedmioty potrzebne do najlepszych receptur. Jest jeszcze kwestia pojawiających się run na rzece, ładowania butelki runami itp. generalnie mógłbym trochę wyjaśnić przez teamspeaka, gdybyśmy zagrali ;)

Możesz poćwiczyć z botami, są mapy AI, AI+, gdzie boty są naprawdę niezłe.

Yarpen napisał/a:
Może lepiej byłoby spróbować League of Legends?

Ja próbowałem i to jakoś nie to samo. Odniosłem wrażenie, że jest znacznie mniej dynamiczna.

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2010-12-22, 08:11   

Tak dla pewności - Dota to jest tylko jedna mapa? (Ale jestem noob).

Karanith napisał/a:
Zadawaj ostatni cios przeciwnikom, w celu otrzymania fantów?

Gdy niszczę bazę przeciwnika, to nic nie dostaję, hmm. Ale nawet gdybym coś dostał, to i tak muszę wybrać nowego bohatera w kolejnej rozgrywce.
Edit: OK, teraz kapuję, thx, Vince.

OK, jeśli kupię recepturę, to jak złożyć item i gdzie znaleźć składniki?

Meczyk po świętach, przerwa od kompa :)

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2010-12-22, 08:31   

kol napisał/a:

Przedmioty kupujesz w sklepach, podobnie receptury. Jeśli w ekwipunku jednocześnie recepturę i potrzebne przedmioty (składniki), to łączą się one w jeden przedmiot. AFAIR.

Hm... chyba sobie zainstaluje W3 ;)

Jakie macie nicki?

Vinci
Zasłużony

Wysłany: 2010-12-22, 08:38   

kol napisał/a:
Tak dla pewności - Dota to jest tylko jedna mapa? (Ale jestem noob).

Tak, tylko jedna mapa. Czy Ty czasem nie włączyłeś kampanii? :lol:

kol napisał/a:
Gdy niszczę bazę przeciwnika, to nic nie dostaję, hmm. Ale nawet gdybym coś dostał, to i tak muszę wybrać nowego bohatera w kolejnej rozgrywce.

Jak to nie dostajesz? Za zniszczenie wież, nawet jak nie Ty to zrobisz, to kasę dostajesz. Właśnie, swoje wieże też możesz dobijać, jeśli mają mniej niż 10% życia. Ważna sprawa, za wieże jest dużo kasy dla przeciwnika, a tak dostanie tylko 100.

Gawith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 26/28
Wysłany: 2010-12-22, 09:23   

Cytat:
Jakie macie nicki?

po staremu - cava_
ostatnio jestem na bn prawie codzinnie ;)

Nevarion 

Podziękowania: 3/10
Wysłany: 2010-12-22, 11:28   

Moim zdaniem jeśli ktoś 1 raz ma zamiar zagrać w dota to tylko league of legends która jest darmową (i to nie znaczy, że złą) grą. DotA z W3 jest mało przejrzysta, nieprzyjazna nowicjuszowi i posiada mało opcji. W LoLu wcielamy sie w Summonera który na każdą bitwę przyzywa danego championa. Dodatkowo posiadamy system talentów który możemy dostosować sobie do stylu gry i runy które boostują wybrany statystyki (talenty i runy są stałe - gdy je kupimy i zdobędziemy zostają na stałe). Za pieniądze można zakupić skiny do bohaterów lub boosty do Xp - nie musimy się martwić, że jeśli przeciwnik zabuli ma wygraną w kieszeni. Postaci są zbalansowane, te nawet najtańsze (które kupujemy za pkty doświadczenia) mogą bez problemu kosić te 3x droższe jeśli odpowiednio je rozwiniemy. Osobiście polecam i zapraszam na server US, nick Nev666.
Ostatnio zmieniony przez Vinci 2014-06-10, 11:27, w całości zmieniany 2 razy  

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2010-12-22, 17:05   

CZyli to działa w ten sposób, że crepy nawalając się same, utrzymują równowagę. Gdy wchodzi gracz, ta równowaga jest zaburzona, i trzeba tym zaburzeniem odpowiednio manipulować, tak? Grałem tylko singla.

Yarpen 
Bibliotekarz
Podrywacz znudzonych literatek

Podziękowania: 21/15
Wysłany: 2010-12-22, 17:32   

Creepy służą w dużej mierze do tego by tankować obrażenia jakie zadają wieże. Armia Bohater + Creep vs Creep powinna wychodzić zwycięsko bez prawie żadnych strat, więc powinieneś wtedy móc dobiec do wieżyczki i walić w nią póki zyją creepki. :)

Vinci
Zasłużony

Wysłany: 2010-12-22, 17:34   

Generalnie chodzi o to, żebyś Ty zdobył jak najwięcej doświadczenia i kasy, a Twój wróg jak najmniej i najlepiej to działa w taki sposób jak właśnie powiedziałeś. Ale to nie jest proste, sam zobaczysz. Dochodzą takie sprawy - gdy klikniesz na wrogiego bohatera, to wszystkie jego okoliczne creepy rzucą się na Ciebie (jeśli sam jesteś dostatecznie blisko, oczywiście). Można tego używać na swoją korzyść, ściągając creepy wroga bliżej naszej wieży. Po paru pierwszych lvlach taktyka się raczej zmienia. Bohaterowie zaczynają atakować wieże i wchodzą wgłąb naszego terytorium. Pierwsze poziomy możesz spędzić też w dżungli i zabijać stworki w lesie, szczególnie niektórymi postaciami takimi jak Naix. Właściwie możesz tam siedzieć przez większość gry, a co!

Ale prawdziwa zabawa zaczyna się, jak grasz z drużyną ;)

EDIT: Yarpen dobrze mówi, creepy później do tego służą, ale w pierwszej fazie gry wypady pod wieżę są bardzo niebezpieczne.

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2010-12-22, 17:49   

Vinci napisał/a:
Ściągnij sobie programik bindujący klawisze: hotkey.

Masz jakieś namiary? Bo znalazłem coś takiego, ale pamiętam, że kiedyś używałem innego. Byłoby miło, jakby jednocześnie pozwolił na ciągłe wyświetlanie pasków zdrowia.

To jak, panowie? W Baldura nam nie idzie, to może trochę w Dotę pogramy? ;)

Vinci
Zasłużony

Wysłany: 2010-12-22, 18:07   

Ja używam czegoś takiego, jak to w załączniku. Nie mogę sobie przypisać dowolnego przycisku, tylko QWER-ASDF-ZXCV, ale mi to w zupełności wystarcza ;) Chociaż jest problem z pisaniem wtedy :P

kol napisał/a:

Nie zauważyłem edycji. Jak najedziesz na recepturę, to masz zapisane składniki. Składniki znajdziesz w bazie, albo u kupca w dżungli. Ewentualnie zerknij tutaj: http://www.playdota.com/items

ale uwaga! Tu są opisy i receptury do wersji najnowszej. Jeśli grasz w jakąś starszą, to składniki mogą się różnić.

Karanith napisał/a:
Jakie macie nicki?

Hmm, ja gram tylko w pracy, po sieci nie łupię, to i nic dziwny: "Bolton", albo "Gumowy Bolton" :P

Karanith napisał/a:
To jak, panowie? W Baldura nam nie idzie, to może trochę w Dotę pogramy? ;)

Heh, kol chce po świętach. Ja po świętach biorę urlop, ale chciałem się uczyć na sesję... :P

Aż sobie chyba walnę partyjkę z botami :P

Odpowiedz do tematu