Poprzedni temat «» Następny temat
Dragon Age 2
Autor Wiadomość
kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Podziękowania: 60/46
Wysłany: 2010-12-17, 13:04   Dragon Age 2

Pojawił się ciekawy filmik pokazujący walkę w wersji na PC, trochę się to różni od tego, co widzieliśmy wcześniej (a co przypominało raczej h'n's), zapraszam: http://www.cdaction.pl/ne...alka-wideo.html

Gra ma pewien potencjał, jak widać; fabularnie będzie moim zdaniem lepiej z powodu zpredefiniowanego bohatera - więcej interpretacji dla nas, gra ciekawsza hermeneutycznie, powinna pokonać najbardziej przereklamowaną grę lat 2009/2010, czyli swego poprzednika. Choć może to być nowe stężenie sztampy (spójrzcie sobie na opis nowego towarzysza, elfa Fenrisa...).
Inną sprawą są niuanse estetyczne, moim zdaniem przesunięcie portretów na lewy dolny ród jest spoko, ale te tandetne paski z życiem i wytrzymałoscią?...

Moją największą obawą jest natomiast wielkie miasto, to z jedynki (Denerim bodajże) było w porównaniu do Wyzimy, New Reno czy Atkhatli zaułkiem wypełnionym manekinami. Czy tym razem będzie inaczej? Oby!

A Wy co sądzicie? Zapraszam do dyskusji!

nowyU

Podziękowania: 20/161
Wysłany: 2010-12-17, 13:20   

Mysle ze DA2 z baldurowa fabula, icewindowymi perkami i multipleyerowymi mozliwosciami Newerwintera bylby naprawde tym na co czekam. A czekam juz naprawde dlugo. Niedlugo wrosne w ziemie jak Harold ...
Podziękuj autorowi tego posta

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2010-12-17, 17:34   

Są i wymagania sprzętowe, całkiem niezłe (będzie obsługa DX11!):

"Minimalne wymagania sprzętowe:

System operacyjny: Windows XP SP3 32 bit, Vista SP2 32 bit lub Windows 7 64 bit
Procesor: Core 2 Duo 1,8 GHz lub Athlon 64 X2 1,8 GHz
RAM: 1 GB (XP), 1,5 GB (Vista/7)
Karta graficzna: Radeon HD 2600 Pro z 256 MB pamięci lub GeForce 7900 GS z 256 MB pamięci
HDD: 7 GB
Rozsądne wymagania sprzętowe:

System operacyjny: Windows XP SP3 32 bit, Vista SP2 32 bit lub Windows 7 64 bit
Procesor: Core 2 Quad 2,4 GHz lub Phenom II X3 2,8 GHz
RAM: 2 GB (XP), 4 GB (Vista/7)
Karta graficzna: Radeon HD 3850 z 512 MB pamięci lub GeForce 8800 GTS z 512 MB pamięci (w przypadku DX 11 – Radeon HD 5850 lub GeForce GTX 460)"

Valsharess 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 19/14
Wysłany: 2010-12-17, 19:08   

kol napisał/a:
A Wy co sądzicie?

sądzę, że masz rację co do tych pasków. obrzydlistwo. mam nadzieję, że to robocza ;) wersja, bo do tych straszących paszkwilów trudno będzie się przyzwyczaić :P

system walki wydaje się dość interesujący. choć mnie osobiście bardziej w DA odpowiada jego taktyczny odpowiednik.

to co budzi moje największe obawy, to to jak twórcy poradzą sobie z fabułą właśnie, biorąc pod uwagę to iż podobno można będzie importować postać (a konkretniej tło fabularne DA, bo jak wiemy postać mamy w DA2 narzuconą). Możliwości wyboru jednak nieco nam zaserwowano w podstawce, mam nadzieję, że to będzie po imporcie jakoś ładnie, sensownie ze sobą grało.

edit:

aha i czy ogólnie grafika w DA2 nie wydaje wam się jakaś kanciasta?

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2010-12-17, 19:54   

Odnośnie wersji "Action RPG" - Diablo III dla ubogich.
Wariant taktyczny to nic innego, jak system znany z Infinity, NWN2 oraz pierwszego DA. Nie pokazano w sumie nic ciekawego, ale jestem dobrej myśli.

Valsharess napisał/a:
aha i czy ogólnie grafika w DA2 nie wydaje wam się jakaś kanciasta?

Fakt, nie prezentuje się to najlepiej, choć ja wielkich wymagań nie mam. Lekko odpicowana jedynka by je pewnie spełniła, ale nie obrażę się, jeśli Bioware miło mnie zaskoczy.

Paski są oczywiście paskudne, a do tego nieprzyjemnie kojarzą mi się z Morrowindem i Oblivionem.

kol napisał/a:
powinna pokonać najbardziej przereklamowaną grę lat 2009/2010

Też tak sądzę. Twórcy stworzyli świat, opowiedzieli dosyć sztampową historię silnie związaną z jego bazowymi założeniami, więc teraz mogą sobie pozwolić na odrobinę fantazji. Mam też nadzieję, że zaczną odchodzić od sztampy i znanych schematów, bo moje zapotrzebowanie na tego typu atrakcje zaspokoiła część pierwsza.

Simi 

Podziękowania: 20/9
Wysłany: 2011-01-07, 18:17   

Czytałam, że mają nam narzucić bohatera, i w ogóle uprościć rozgrywkę, wyrzucić większość elementów RPG. Dla mnie tragedia! :cry: Nikt już nie chce robić starych, dobrych RPG-ów (a właściwie nowych dobrych).
Podziękuj autorce tego posta

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2011-01-07, 18:52   

Lepiej, żeby uprościli, bo drugiego BG już chyba nie potrafią zrobić, a DA jako stojący jedną nogą w oldskulu, a drugą w nowoczesności, musiał na którąś stronę przeważyć.

Tu parę nowych informacji o DA2:
http://gexe.pl/dragon-age...na-garsc-wiesci

A tu trailer pierwszego DLC, Książę na wygnaniu:
http://www.youtube.com/wa...player_embedded

Trochę tandetny, niestety (jak i wykonanie polskiego tłumaczenia). Ogólnie podoba mi się koncept narzuconego bohatera, przynajmniej nie będziemy grali niemotą ;)

Valsharess 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2011-01-07, 20:25   

odkąd wiem, że będzie wybór płci, narzucony bohater już tak mi nie przeszkadza. tragedia byłaby gdyby takiego wyboru nie było.

a filmik DLC faktycznie tandetny i ta zbroja jakaś taka z tyłka :/

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2011-01-07, 22:27   

Po tej wieści mam coraz bardziej wylane na DA2:
http://www.gamezilla.pl/c...sami-a-crysis-2

I będzie jak zwykle kosztować 149 zeta na początek :roll:

Valsharess 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2011-01-08, 11:38   

brak polskiego dubbingu może zadziwiać i drażnić przez zwyczajny brak konsekwencji. skoro w podstawce był wydawało się oczywistym, że nie zabraknie go w dalszych częściach. co mnie zastanawia to to, jakie jest w końcu ich nastawienie do gracza, to w końcu chcą trafić do większych mas, czy nie? sporo ludzi choćby z lenistwa woli grać z dubbingiem, wychodzi na to, że jest spora szansa iż ta część graczy odpadnie, a przynajmniej będzie mocno zniesmaczona (wnioskując po reakcjach co niektórych, tu i ówdzie). według mnie tragedii aż takiej nie ma, choć rzeczywiście i przede wszystkim nieco uwiera fakt że szkoda im wydać trochę więcej kasy choćby po to by uszczęśliwić tych, co na grę wydać będą musieli no jednak niemało kasy jak na dzisiejsze realia.

Simi 

Podziękowania: 20/9
Wysłany: 2011-01-09, 22:18   

Wrrrr.... coraz lepiej, tylko patrzeć jak zaczną wydawać wyłącznie wersje angielskie (tak jak to zrobili z DA na konsole). I jeszcze to podobno dlatego, że nie chciało im się tłumaczyć jakiegoś badziewnego DLC.
No dobra, napisy polskie wystarczą, ale ktoś tu nie szanuje polskiego gracza i ma w poważaniu te ciężkie pieniądze jakie na grę przenacza.
Podziękuj autorce tego posta

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 206/68
Wysłany: 2011-01-10, 20:58   

Wiecie, zawsze można zrobić dubbing samemu, ale to maaaaaaaaaaaaasa roboty :P trzebaby zebrać wiele, ale to wiele ludzi... wszyscy aktywni na forum :P

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2011-02-09, 11:04   

Pojawiły się teksty na cdaction.pl, gram.pl oraz gry-online.pl opisujące wrażenia z pecetowych wersji DA2. Ogółem: system umiejętności lepiej zaprojektowany (drzewka), walka taktyczna jak w DA, wysoki poziom trudności, szpetne lokacje otwarte, nieprzekonujący system prowadzenia dialogów, efektowność walki (finishery etc.) oraz brak cyklu dobowego, choć możemy pewne mijesca za naszym wyborem odiwedzać w dzień bądź w nocy.

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2011-02-23, 01:29   

Jak wrażenia z dema? Ja pierwszy ;)

Pełno w tej grze kontrastów moim zdaniem. Bardzo piękne elementy interfejsu (launcher i ekran główny), z drugiej ubogie i nijakie, biedne lokacje. Z jednej strony wiele wysiłku włożono w reżyserię, z drugiej wyreżyserowano trochę patetycznych pierdół, od których robi się czasem niedobrze (żona i mąż).
Natomiast spodobała mi się walka, i zwłaszcza to, że magowie teraz strzelają na różne sposoby, nie stoją jak kołki z zapętloną animacją.

Do poprawy zaliczyłbym przede wszystkim cholernie brzydkie paski życia i many/wytrzymałości.

Co do systemu - teraz nam jednak opis zaklęcia pokazuje mniej więcej, jakie obrażenia zadamy, bardzo mi się to podoba.

Demo jest bardzo krótkie, ale podziękowania dla Bioware za jego wydanie, odważna decyzja.

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 40/38
Wysłany: 2011-02-23, 01:44   

kol napisał/a:
Demo jest bardzo krótkie, ale podziękowania dla Bioware za jego wydanie, odważna decyzja.

No... Trzeba odwagi żeby wypuścić coś takiego.

Dobra, nie jest tak źle, ale rewelacji absolutnie nie ma. Duchowe następstwo BG poszło się kochać, wyraźnie dostosowano go dla konsolowców. W sumie ciężko powiedzieć czy warstwa taktyczna ucierpiała, bo wiele opcji, łącznie z ekwipunkiem, jest zablokowanych, a poza paroma spawnami nie było wiele do bicia. Poziom trudności w każdym razie jest w demie śmiesznie niski.

Fabularnie jest sztampowo i zdecydowanie zbyt mało baldurowo jak na moje gusta. Dialogi są teraz kalką ME, łącznie z ugłosowieniem mainchara. Nie mam nic do dialogów z ME, ale w jedynce najfajniejsze były jednak długie rozmowy i bogate opcje, łącznie z pierdołami. Tutaj tego brakuje. W ogóle straszliwie nudne i prostackie było wszystko. No i te cycki to mam nadzieję, że będą trochę różnorodniejsze...

Nie wiem czego oczekiwałem, bo informacje o płaskości dema potwierdzali wszyscy od kiedy pojawiało się a konwentach. W CDA czytałem, że w samej grze jest lepiej. Zobaczymy.

Odpowiedz do tematu