Poprzedni temat «» Następny temat
Varshoon
Autor Wiadomość
Courun 

Podziękowania: 4/7
Wysłany: 2010-12-13, 17:29   Varshoon

Witajcie.

Grał ktoś z tym illithidem w drużynie? Trapi mnie to, iż w Podmroku chce odwiedzić swoich "kolegów" z tunelów, gdzie jesteśmy z początku uwięzieni i musimy walczyć na arenie. Na samym początku Varshoon znika, potem nagle pojawia się obok ogra przed pierwszą walką i atakuje nas. Coś pominąłem, czy też mod kończy się właśnie w tym miejscu?
Podziękuj autorowi tego posta

Zireael 

Podziękowania: 13/42
Wysłany: 2010-12-13, 20:33   

Tak.
Tyle, że nie zawsze nas atakuje.

P.S. Zaczęłam grę z Varshoonem i gryzie mnie tylko to, że ma dialogi po angielsku. Poza tym jest rewelacyjny!

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 204/68
Wysłany: 2010-12-13, 20:56   

Courun, reakcja Varshoona zależy od Twoich rozmów z nim - nawet nie tego, czy dobrze się dialog skończył, czy nie, ale konkretnych odpowiedzi. Wystarczy go porównać do githyanki i już leci wpływ na niego w dół. Jeżeli w ogóle został obrażony, albo nie były z nim zbytnio rozmowy przeprowadzone, znaczy, że masz niski wpływ na niego - na tyle niski, że ma Cię dosyć. Ogólnie to są 4 różne możliwości w leżu, ale Ty masz najgorszą. Nauczka, że nie należy członków drużyny traktować jak mięcha ;)

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Courun
Antalos 
Czarnoksiężnik Bhaala

Podziękowania: 9/39
Wysłany: 2010-12-13, 22:52   

Bardzo fajny, pomysłowy, nieprzewidywalny i w ogóle NPC. I rzeczywiście jedyna wada to to, że nie po polsku (dużo czasu zajmuje tłumaczenie niektórych słów) Ale i tak jeden z moich ulubionych enpeców ;p
Kapłani Bhaala wierzyli, iż każde popełnione morderstwo umacnia ich boga. Czciciele mieli obowiązek dokonać zabójstwa raz na dekadzień - najlepiej w mrokach nocy. Jeżeli z jakiegokolwiek niezależnego od nich powodu nie byli w stanie tego zrobić, po ustąpieniu przeszkody mieli za zadanie popełnić dwa zabójstwa za każde niedokonane w przeznaczonym czasie. Kolejnym obowiązkiem było obwieszczenie ofierze, z czyich rąk ginie, oraz wymówienie następującej formuły: "Bhaal cię oczekuje, Bhaal cię przyjmuje, nikt mu nie umknie".

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2010-12-14, 00:34   

Może nawet nadeszła pora, by wrzucić coś do ToB... ale nie czuję tej postaci tak jak kiedyś, bo mi się zmieniły bardzo preferencje co do typu postaci, ale przynajmniej kilka małych rozmów z charname + interakcje + przywołanie przez ducha. Zawsze lepiej tak, niż zostawić niedokończonego na zawsze. Chyba, że mnie coś chwyci na coś większego przy dopełnianiu projektu, ale wątpię :P

Courun 

Wysłany: 2010-12-14, 09:55   

No dobrze, popracuje nad nim, dziękuję ;) Przyłączyłem go już po wyjściu z Podmroku i prawdę mówiąc aż 4 opcje przerażają mnie, bo chcę wypróbować każdą :) Szkoda, że nie zawsze da się z nim rozmawiać chociażby jak z Solaufeinem. Mógłby także domagać się jakiejś wiedzy z umysłu pokonanego wroga, np. Firkraaga. Natomiast co do ToB, to nie bardzo wiem, jakby to miało wyglądać. Przemiana w alhoona? ;)

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2010-12-14, 10:28   

Courun napisał/a:
Przemiana w alhoona

Kiedyś chciałem tak zrobić, ale teraz mi się zdaje, że to zbędne. Będzie kilka rozmów o tym co było w ToB, bo jako tako nic nie widzę wielkiego dla niego w ToB... ale to zobaczycie jeszcze.
Courun napisał/a:
Przyłączyłem go już po wyjściu z Podmroku i prawdę mówiąc aż 4 opcje przerażają mnie

No to na pewno go nie przyłączysz jak jest tak daleko. Zablokowana opcja, bo za późno w grze by zdobyć jego respekt.
Courun napisał/a:
4 opcje przerażają mnie

Ale to nic wielkiego - aż tak diametralnie różnie się nie kończą. Po prostu może się w legowisku zachować na 4-raki sposób.

EDIT:

Co do tłumaczenia, to też jest tak, że postanowiłem moda straifikować dopiero jak będzie całość, ale postaram się wydać do świąt wersję z małym ToB.

Courun 

Wysłany: 2010-12-16, 09:13   

Miło to słyszeć :) Faktycznie, trochę się nastałem, żeby zaczął gadać i teraz odłącza się, by potem przyłączyć ponownie jak jesteśmy w celi. Czyli wydaje się, że jest to drugie rozwiązanie (pierwsze kończy się walką).

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2010-12-16, 10:09   

3 inne opcje niż atak są powiązane z dołączeniem, ale kontekst i efekt jest inny, więc trudno stwierdzić jakie masz obecnie rozwiązanie.

Courun 

Wysłany: 2010-12-18, 00:32   

Zniknął, pojawił się po skończonej pierwszej walce twierdząc, że zbierał informacje. Przywitałem go z ulgą. Stwierdził, iż mój intelekt przewyższa ten standardowy dla mojej rasy i wspólnym wysiłkiem naszych mózgów otworzyliśmy drzwi do Wiekowego Mózgu. Potem zaufałem Shimyazowi, uciekłem i wykorzystałem illithida z tej sali pełnej serum, by otworzyć drzwi do wyjścia.

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2010-12-24, 15:24   

Jak razem otworzyliście bramę to znaczy, że to najlepsza z możliwych ścieżek.
Co do postaci, to ogłosiłem wydanie malutkiej części ToB i zakończenie projektu. Jak pisałem, nie czuję już jej tak mocno jak kiedyś, więc dałem raptem kilka małych "dialogusi" i straifikowałem, gdyby ktoś chciał tłumaczyć. Poza tym to raczej koniec, nie chcę upychać dialogów na siłę, tym bardziej skoro już ich nie czuję, bo wyjdzie z tego narszlab.

Envemir 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2013-09-17, 12:28   

Witam! Varshoon jest świetnym modem, bardzo mi przypadł do gustu jego charakter i dialogi z nim. Jedynie chwilami wydawał mi się trochę przepakowany, ale bez przesady, zabawy to nie psuło.

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2013-09-17, 13:36   

To się cieszę. Ogólnie to może nie jest to mistrzostwo, ale chyba udało się stworzyć w miarę odmiennego kompana do drużyny, który nie będzie bezwolną laleczką.
Miłego!

Odpowiedz do tematu