Poprzedni temat «» Następny temat
Teatr
Autor Wiadomość
Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 40/38
Wysłany: 2010-12-02, 19:50   Teatr

Wahałem się czy temat wrzucać do komnaty o literaturze czy o filmie, no ale w końcu to jest sztuka wizualna więc...

Teatr to sztuka dość offowa, zwłaszcza jeśli chodzi o chodzenie pozaszkolne, ale dla ludzi kultury, a tutaj takich nie brakuje, bardzo istotna. Z racji dobrych kontaktów dość często chodzę za darmo na premiery, jeśli w repertuarze jest jakiś porządny klasyk to staram się na niego wybrać, i zwykle z naprawdę ogromną przyjemnością spędzam czas.

Dziady w teatrze są potężne, emigranci z gościem na widowni z kontrabasem to naprawdę coś innego, nikt nie gada, nie je popcornu, pełna kultura w swoim naturalnym środowisku.

A Wy chodzicie na spektakle? Czerpiecie z tego przyjemność, czy może kontakt z tą dziedziną skończył się na etapie gimnazjum ( bo w liceum jest raczej tylko dla chętnych)?

Aeraldo 
Nadworny grajek

Podziękowania: 10/22
Wysłany: 2010-12-03, 12:10   

W teatrze bywam i to całkiem często. Łatwiej mnie zauważyć w filharmonii, bo ja z kolei tam mam wejścia ;), ale jednak i pośród kurtyn się przewijam. Jest mi o tyle łatwiej, że ostatnimi czasy lublin bardzo kulturalnie się rozbudował. Jeżeli najdzie mnie ochota na przeżycia artystyczne, to prawie zawsze polega to na wyborze jednej z wielu opcji dostępnych danego dnia.
Uczestniczyłem w konfrontacjach teatralnych i cholernie żałowałem, że na Naszą Klasę nie wystarczyło dla mnie biletów. Raz na jakiś czas do pójścia na dany spektakl namawia mnie kolega o ambicjach aktorskich i w ten sposób w wielu miejscach pojawiłem się po raz pierwszy. Nie będę jednak ukrywał, że studentem nie jestem i czas skrupulatnie na takie eventy muszę sobie wydzielać. Słowem - teatr lubię i chciałbym być tam częściej.

@Ivegi - możesz coś polecić na ten weekend, jeżeli chodzi o wydarzenia kulturalne w Lbn? Akurat mam bliżej niesprecyzowane plany, by gdzieś się wybrać.

Odpowiedz do tematu