Poprzedni temat «» Następny temat
Uwagi do dopisków morgana w postach innych użytkowników
Autor Wiadomość
Żelazko 
Morgan mnie zbił

Podziękowania: 22/175
Wysłany: 2010-11-23, 06:43   Uwagi do dopisków morgana w postach innych użytkowników

http://athkatla.cob-bg.pl...ighlight=#85862

morgan w poscie Jvegi napisał/a:
EDIT: Aż smutno mi patrzeć, jak kaleczysz i niszczysz piękno polszczyzny. Patrząc na potworki w stylu "niezaimpresowany" zastanawiam się, czy tylko Twój zasób językowy został tak boleśnie skrzywdzony o tyle entuzjastycznymi co szkodliwymi kontaktami z językiem angielskim, czy to jakaś szersza tendencja;>

Język i wyrażanie swego siebie w społeczności wirtualnej/rzeczywistej, a jednocześnie ograniczanie używania zasobu języka choćby z zapożyczenia oznacza iż wysławianie się jest limitowane pod kontekstem sposobu reprezentacji skryptu piśmiennictwa danego regionu.
Otóż gdyż protest się wnosi o słowo niezrumienione dla innych w obliczu obcej mowy mamy do czynienia z wymaganiem autora, słów objaśnienia na jedną stronę językową - tą pożądaną przez wznosiciela głębszych mysli. Żadne domaganie się przystosowania, do rygoru zasad piśmiennictwa jednego regionu nie może być wymagane. Gdyż nie dłużej istniejemy w zamkniętym otłumionym zgradzie jednych sobie.

Ci, którzy chcą potrzymać rygor sztandaru języka i innych wartości, to twardzi hardzi nie mogący się pogodzić, iż cywilizacja zawsze opierała się o przepływ dobra materialnego. Także, więc kiedy słabnie plansza pionków narzucających sztywne zasadny - kontrolerów przepływu majątków, słabnie powiązanie jedności ludu o ile ten nie jest związany przez silne tradycje i rytuały. Cywilizację i kultury upadają w raz z środkiem mowy społecznej, nigdy więcej nie możemy domagać się sztandaru mowy jednolitego systemu, tak długo jak jest zrozumiany bez jasnego sprzeciwu innych.

Morganizm wyjaśniony.
http://athkatla.cob-bg.pl...p=109149#109149
Ostatnio zmieniony przez morgan 2010-11-23, 11:44, w całości zmieniany 3 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

Yarpen 
Bibliotekarz
Podrywacz znudzonych literatek

Podziękowania: 21/15
Wysłany: 2010-11-23, 06:50   

Cytat:
EDIT (bo wyjaśnienie w spamopostach zostanie wyczyszczone): Temat dotyczy zmodyfikowanych portretów NPCów dowolnego autorstwa (choć najlepiej autora podać - o ile się zna). Spam (czyli komentarze bez portretów) trafi w odpowiednie miejsce - m

Fajnie, że TY to wyjaśniłeś. Nadal pierwszy post delikatnie sugeruje, że chodzi o "nasze" przeróbki. Prawda mrówko?

Cytat:
Taki temat. Jeśli macie swoje "wersje" portretów to przedstwcie je innym.

To tak gwoli wyjaśnienia moich spampostów. Nie podoba mi się jawne ignorowanie ich na rzecz zasady "nie ma w nich portretów". Skoro bawimy się w taką skrupulatność, może po prostu naprawmy drobny problem o którym od początku mówimy. Osobiście po pierwszym poście mnie to wała, jednak sposób w jaki sytuacja była "ogarnięta" był słaby, serio.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Żelazko
Alvarez 
Zasłużony

Podziękowania: 253/73
Wysłany: 2010-11-23, 09:20   

Cytat:
Nadal pierwszy post delikatnie sugeruje, że chodzi o "nasze" przeróbki. Prawda mrówko?

Masz się czym jarać, naprawdę... napisałeś co miałeś napisać, morg dodał dopisek, aby już zupełnie NIKT nie miał wątpliwości i sprawa zakończona. Ładnie poproś Antiego, to dopisze pod adnotacją morga "EDIT: Tak, dokładnie o to mi chodziło".

Aha, zapomniałeś jeszcze spytać w temacie "nasze zestawy modów", czy rzeczywiście te wszystkie mody są "nasze", Oooo!
Cytat:
Nie podoba mi się jawne ignorowanie ich na rzecz zasady "nie ma w nich portretów".

Tego ostatniego posta akurat ja usunąłem. Anti już wyjaśnił o co chodzi, nikt wątpliwości nie miał, a ty chyba po prostu nie masz kogo zaczepiać, to było słabe... serio.

morgan 
Exiled Bard

Podziękowania: 455/316
Wysłany: 2010-11-23, 11:43   

Żelazko
1. szkoda, że skoro zacytowałes mój wpis, nie byłeś łaskaw zdobyć się na choćby postawową rzetelność i podać tego potworka, którego dał autor tamtego postu. Zazwyczaj zlewam bądź staram się zlewać rozliczne - i nieuzasadnione - anglicyzmy, których na tym Forum jest bez liku, ale na po-twory w stylu "zaimpresować" kogoś czymś zawsze będę reagować w przynajmniej taki sposób - bo zgodnie z naszymi ustaleniami powinienem to słowo wygwiazdkować na czerwono i tyle, co najwyżej dodac, że można to zastapić po prostu czasownikiem zachwycić, bądź jeśli koniecznie chce impresji - to wyłącznie w postaci rzeczownika. Tylko po co to pisać, skoro każdy to wie - staram się (choć odtępuję od tego, gdy ktoś nagminnie robi błędy) nigdy nie uwypuklać czyichś niedostatków ortograficznych itd., bo jakoś nikomu pożytku z tego, że walnę na czerwono (z dopiskiem w stylu starej mistrzyni //ort) nie będzie.
2. Forum to coś więcej niż szpiegowanie innych Użytkowników. Staram się o nie dbać, ale taki mam styl i takim zostanie. Nie dlatego, że nie potrafię, ale dlatego że nie mam zamiaru go modyfikować. I czy napiszesz jeszcze sto "komentarzy" czy żadnego - tego nie zmienisz. Choć - zapowiadam - jeśli któryś z tych przyszłych wpisów uznam za zwykłe "czepianie się" dam warna i tyle.
3. zmodyfikowałem tytuł i dział.

Yarpen - wali mnie co Twoim zdaniem jest słabe - masz coś wiecej, niż zwykłe bicie piany - to walnij znowu elaborat na kształt tego, który swego czasu usunąłeś. Raz przełknąłem Twoje mądrości odnośnie mojego komentarza do von_druta, drugi raz tego nie zrobię - więc jeśli coś masz to wal wprost (najlepiej w osobnym temacie z emotkami - żebym był w stanie to zajarzyć), jeśli nie to wyluzuj. A nie rób z siebie arbitra elegancji kompetentnego oceniać co jest słabe a co nie, bo nim nie jesteś.

Jak Wam się to nie podoba - załóżcie temat z ankietą, żeby mnie usunąć ze stołka - ja się o niego nie prosiłem, a może - gdyby tego zdania była większość Użytkowników - Ci, którzy upierają się bym został, zrozumieją, że wpływam negatywnie na CoB i pozwolą mi wreszcie w spokoju odejść.

Zawsze byłem zdania, że każdy ma prawo do wyrażania własnego zdania, tyle że od dłuższego czasu mam wrażenie, że dobro Forum jest ostatnią rzeczą, którą na względzie mają niezadowoleni - dlatego też jawi mi się to raczej jako próba destabilizowania wszelkiego porządku na CoBie niż faktyczna troska o PT Użytkowników czy samo Forum. Interesujące i poniekąd symptomatyczne jest to, że zawsze ta sama grupka jest niezadowolona z każdego, nawet nie zawsze mojego posunięcia, mającego mimo wszystko na celu ulepszenia Forum. Co ciekawe zazwyczaj nie jest to pierwsze i zapewne nie ostatnie forum do wylewania własnych żalów.

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Więcej szczegółów
nowyU, Alvarez
Dead 
Bibliotekarz
Follower of Satan

Podziękowania: 28/67
Wysłany: 2010-11-23, 11:55   

Cytat:
Jak Wam się to nie podoba - załóżcie temat z ankietą, żeby mnie usunąć ze stołka - ja się o niego nie prosiłem, a może - gdyby tego zdania była większość Użytkowników - Ci, którzy upierają się bym został, zrozumieją, że wpływam negatywnie na CoB i pozwolą mi wreszcie w spokoju odejść.

To na tym forum lud może demokratycznie pozbyć się Wodza? :D ale jaja

Ja osobiście uważam, że Morgan nie powinien tracić Wodzostwa. To wszyscy inni Wodzowie powinni je utracić, a cała władza powinna przejść w ręce Morgana, który będzie nosił przydomek Krwawego, jak i Wielkiego Ortografa.

Hail Victory!!

Żelazko 
Morgan mnie zbił

Podziękowania: 22/175
Wysłany: 2010-11-23, 14:00   

morgan napisał/a:
Forum to coś więcej niż szpiegowanie innych Użytkowników. Staram się o nie dbać, ale taki mam styl i takim zostanie. Nie dlatego, że nie potrafię, ale dlatego że nie mam zamiaru go modyfikować.

Szkoda, bo częste notatkami moderatora bezpośrednio w postach nie mają zbyt wiele z korektą temat/użytkownika. Zazwyczaj usiłują narzucić subiektywy punkt widzenia moderatora np. w temacie Swoboda twórcza modderów - tak czy nie.

morgan napisał/a:
jeśli któryś z tych przyszłych wpisów uznam za zwykłe "czepianie się" dam warna i tyle.

Z czepiania się często wynika flame i robią się żale. Na SHP forum gdzie jestem modem, mamy ogólną politykę, że tolerujemy gorące spory, tak długo jak się ludzie nie zaczną wyzywać się nawzajem, jeśli spór trwa długo i trollują na maksa - zdarza się takie coś, że bez wyzwisk, ale trolling (taki mistrzowski) wtedy zamykamy (przynajmniej ja) temat na kilka dni, aby obie strony ochłonęły.

morgan napisał/a:

Nie chciałbym Cię widzieć bez pozycji moderatora/administratora. Po prostu czasem moderator musi wyluzować i poczekać aż dyskusja zatoczy się na złe pasmo. Z mojego doświadczenia wiem, że sztywne poprawianie tematów/postów nie działa. Moim zdaniem w moderatorstwie for nie ma miejsce na profilaktykę, tylko działanie. :cwaniak:

Morganizm wyjaśniony.
http://athkatla.cob-bg.pl...p=109149#109149

Yarpen 
Bibliotekarz

Wysłany: 2010-11-23, 15:20   

Cytat:
nasze zestawy modów

Gdyby było "Zestawy naszych modów", brzmiałoby to nieco inaczej, prawda?

Morgan, wyluzuj. Ty chyba nie masz większych problemów niż to forum. Jezu, jak się spiął. Jakbym dotykał mu matkę. :lol: Przepraszam, że śmiem wyrazić jakąkolwiek formę sprzeciwu o ja, ukorzony pies CoBu. :lol: Wpadłem pogadać bo tu można pogadać o pierdołach związanych z BG2 - nie po to byś sobie na mnie odbijał. Chill, peace czy cośtam i daj mi po prostu spokój. Chcę pogadać o BG2, nie o Twoich problemach.

Smutno mi się to pisze: ale jeśli tak bardzo jestem solą w oku, to mnie po prostu zbanuj a nie zgrywaj bycie fair. Bo do kur*y nędzy nie jesteś fair. Poprzednie zdanie zostało dołożone byś mógł dołożyć powód bana.

EDIT: Wiem, że Tobie zależy na banie - nie dam Ci go, bo nie mam na razie podstaw. Za to warna - którego jak wiesz obiecałem Ci w PW kilka dni temu jeśli jeszcze raz dasz popis - dostaniesz - m
Ostatnio zmieniony przez morgan 2010-11-23, 21:15, w całości zmieniany 1 raz  

Antalos 
Czarnoksiężnik Bhaala

Podziękowania: 9/39
Wysłany: 2010-11-23, 15:27   

Yarpen napisał/a:
Fajnie, że TY to wyjaśniłeś. Nadal pierwszy post delikatnie sugeruje, że chodzi o "nasze" przeróbki. Prawda mrówko?

No dobra, źle to sformułowałem, ale morgan dopiskiem wyjaśnił, o co chodzi. Ja ze swojej strony przepraszam. <koniec przemowy>
Kapłani Bhaala wierzyli, iż każde popełnione morderstwo umacnia ich boga. Czciciele mieli obowiązek dokonać zabójstwa raz na dekadzień - najlepiej w mrokach nocy. Jeżeli z jakiegokolwiek niezależnego od nich powodu nie byli w stanie tego zrobić, po ustąpieniu przeszkody mieli za zadanie popełnić dwa zabójstwa za każde niedokonane w przeznaczonym czasie. Kolejnym obowiązkiem było obwieszczenie ofierze, z czyich rąk ginie, oraz wymówienie następującej formuły: "Bhaal cię oczekuje, Bhaal cię przyjmuje, nikt mu nie umknie".
Ostatnio zmieniony przez Antalos 2010-11-23, 15:41, w całości zmieniany 1 raz  

Yarpen 
Bibliotekarz

Wysłany: 2010-11-23, 15:39   

Cytat:
No dobra, źle to sformułowałem, ale morgan dopiskiem wyjaśnił, o co chodzi. Ja ze swojej strony przpraszam. <koniec przemowy>

True, w takim momencie powinna skończyć się cała dyskusja. No ale mieliśmy interwencję moderatury i jest jak jest. Dzięki Morg. A Ant: spoko, dopisek rzeczywiście wyjaśniał, po prostu gdy zobaczyłem temat to gnałem ile sił w myszce bo myślałem że masz jakieś własne przeróbki portretów. Ot stąd cały problem. :3 Trisia i tak pokazała sporo fajnych, swoich przeróbek.

I baj de łej to nie masz za co przepraszać. -,- To już brzmi głupio.

Gawith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 28/28
Wysłany: 2010-11-23, 16:07   

Ja tam nie rozumiem za bardzo o co wy się chłopcy kłócicie, nie wnikam, ale za zaimpresować bym walił ostrzeżenie. Pojechałeś Chomik po bandzie :P

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 39/38
Wysłany: 2010-11-23, 16:54   

Zczilujcie... Nakręcacie crejzinację zupełnie annecesarną ( to jest dobre słowo do zaimplementowania) z Morgiem. Może czasem się czepi za bardzo, ale gut worka generalnie duuje.

A co do impresonowania to ja byłem pijany, więc cicho. Ale tak w ogóle to czystość i poprawność języka sobie bardzo cenię, i jeżeli ktoś tu pojechał po bandzie, to raczej Żelazko z tym swoim długaśnym argumentem w mej obronie. :curious:

Katorg 
Wolny scriptor, ponury bard

Podziękowania: 8/24
Wysłany: 2010-11-23, 18:26   

morgan napisał/a:

Zawsze byłem zdania, że każdy ma prawo do wyrażania własnego zdania,

Tyle że jesli tobie zdanie się nie podoba to warnujesz albo straszysz warnem

Więcej szczegółów
Żelazko
kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Podziękowania: 60/46
Wysłany: 2010-11-23, 19:33   

Czy Chomik powinien dostać osta za "zaimpresowanego"? Wpisujcie miasta!

Więcej szczegółów
Żelazko
Yarpen 
Bibliotekarz

Wysłany: 2010-11-23, 23:10   

Cytat:
EDIT: Wiem, że Tobie zależy na banie - nie dam Ci go, bo nie mam na razie podstaw.

Ty naprawdę masz problemy.

Simi 

Podziękowania: 20/9
Wysłany: 2010-11-24, 22:54   

Żelazko, czy jak pisałeś tego cudnego posta (pierwszego w tym temacie) byłeś mocno wczorajszy?
Przecież nie sposób zrozumieć o co Ci chodzi. :grin:
Dobra, zabiorę głos w dyskusji, bo też mam tu coś do powiedzenia, jako że większość awantur wybucha jednak w moim dziale.
W skrócie - władza i tak ma prawo zadecydować po swojemu, bo wszystkim się nie dogodzi, a uczestnicy dyskusji często nie widzą, że zachowują się w sposób którego nie można tolerować.
Oczywiście admin, mod, też jest człowiekiem i popełnia błędy (czytaj - też ma swoje stanowisko i jest mniej tolerancyjny wobec osób które mają zdanie przeciwne w dyskusji).
Wszyscy się nakręcacie przesadnie i dlatego:
Cała władza w ręce kobiet - głosujcie na mnie!
:peace: :peace: :peace: :peace: :peace:
Dla niekumatych (a są tu tacy?) - to ironia była ;P
Yarp - Ty po prostu to lubisz, znaczy awanturować się.
A warna dla Katorga uważam za przyznanego niesłusznie.
I tyle w tym temacie.
Podziękuj autorce tego posta

Odpowiedz do tematu