Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe subforum Ostoja Komentatorów
Autor Wiadomość
Valsharess 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 21/20
Wysłany: 2010-11-12, 14:10   Nowe subforum Ostoja Komentatorów

Po długich debatach (ok, wcale nie tak długich, bo w tej kwestii byliśmy 100% zgodni :P) z Morganem, doszliśmy do wniosku, że przyda nam się nowe subforum, które będzie zawierało tylko i wyłącznie komentarze do tematów, które w jakimś stopniu ograniczały swobodną dyskusję. Wobec powyższego powstała Ostoja Komentatorów (Opinie), której głównym celem jest ułatwienie Wam życia na forum. Już nie będzie trzeba przetrzepywać poszczególnych działów, aby znaleźć jakiś jeden temat z komentarzami, od dziś wszystko znajduje się tutaj. Uprasza się również, aby nowo powstałe "komentatorskie" tematy od razu zakładać w stosownym do tego miejscu. Dodatkowo prawie każdy przeniesiony temat, w pierwszym swoim poście zawiera odnośnik do oryginalnego tematu, na wypadek gdyby ktoś miał ochotę przypomnieć sobie jego treść i do niej się odnieść.

Dziękuję za uwagę.
Zapraszam do Komentowania :)

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
morgan, Nero
Żelazko 
Morgan mnie zbił

Podziękowania: 23/175
Wysłany: 2010-11-12, 14:29   

Valsharess napisał/a:
z Morganem, doszliśmy do wniosku, że przyda nam się nowe subforum, które będzie zawierało tylko i wyłącznie komentarze do tematów, które w jakimś stopniu ograniczały swobodną dyskusję.

O jaki tematach mowa bo ja nic nie rozumiem. :mrgreen:

Morganizm wyjaśniony.
http://athkatla.cob-bg.pl...p=109149#109149
Podziękuj autorowi tego posta

Valsharess 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2010-11-12, 14:36   

Żelazko napisał/a:
Valsharess napisał/a:
z Morganem, doszliśmy do wniosku, że przyda nam się nowe subforum, które będzie zawierało tylko i wyłącznie komentarze do tematów, które w jakimś stopniu ograniczały swobodną dyskusję.

O jaki tematach mowa bo ja nic nie rozumiem. :mrgreen:

Mowa o tematach z przedrostkiem [Komentarze do]. Takie tematy zwykle powstają kiedy ludki chcą szerzej o czymś pogadać, albo po prostu coś skomentować. Spójrz na tematy, które już w Ostoi są, to zrozumiesz o co chodzi :]

Simi 

Podziękowania: 20/9
Wysłany: 2010-11-12, 17:31   

Zwracam się z pytaniem formalnym - gdzie można skomentować komentarze?
Istnieje paląca potrzeba otworzenia specjalnego sub "Komentarze do komentarzy", albowiem wkradnie się tu niechybnie chaos, bałagan oraz ogólne bezhołowie. :lol:
Eeee nie no, pomysł jest dobry, choć z moich doświadczeń wynika, że im więcej się porządkuje tym większy bałagan. :smile:
Podziękuj autorce tego posta

Więcej szczegółów
Żelazko, Leoncoeur
Żelazko 
Morgan mnie zbił

Podziękowania: 23/175
Wysłany: 2010-11-12, 17:45   

Ja bym jeszcze wydzielił dział gdzie morgan mógłby notatki pisać, bo ostatnio z nimi przesadza, nie każdy może komentować czyjeś posty bezpośrednio w poście usra. :smile:

Valsharess napisał/a:
Mowa o tematach z przedrostkiem [Komentarze do]. Takie tematy zwykle powstają kiedy ludki chcą szerzej o czymś pogadać, albo po prostu coś skomentować. Spójrz na tematy, które już w Ostoi są, to zrozumiesz o co chodzi :]

Dzięki Valorka nie wiedziałem że ten temat jest już w tym nowym dziale. :smile:

Morganizm wyjaśniony.
http://athkatla.cob-bg.pl...p=109149#109149

Więcej szczegółów
kol
kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Podziękowania: 60/46
Wysłany: 2010-11-12, 18:55   

Żelazko napisał/a:
czyjeś posty bezpośrednio w poście usra.

Chyba osra, ale nie będę się kłócił o jedną literkę :)

Btw cała ta idea jest nietrafiona.

Valsharess 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2010-11-12, 18:57   

kol napisał/a:

Dlaczego?

von_drut 

Podziękowania: 3/1
Wysłany: 2010-11-12, 19:27   

Valsharess napisał/a:
kol napisał/a:

Dlaczego?

Jeśli można się wtrącić to popieram kola. Nie da się każdej dyskusji zamknąć w sztywne ramy, to może zabić niektóre tematy i wprowadza niepotrzebny zamęt. Przecież w sumie wystarczy wydzielić drugi temat. Będą warny za komentowanie w miejscu do tego nie wyznaczonym? Zrobi się facebook: lubię to - nie lubię to. Poza tym, z góry zakładacie, że komentarz nie jest częścią danego tematu. Jak się rozeznać gdzie komentować można i się powinno, a gdzie nie? No i dokładacie sobie roboty.

Więcej szczegółów
picollo, Żelazko
Valsharess 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2010-11-12, 19:38   

von_drut napisał/a:
Jeśli można się wtrącić

można.
von_drut napisał/a:
Nie da się każdej dyskusji zamknąć w sztywne ramy, to może zabić niektóre tematy i wprowadza niepotrzebny zamęt

Zgadzam się, że nie każdą dyskusję da się zamknąć w sztywne ramy. Jednak nie rozumiem jak to się ma do powstania tego subforum. Ono nie ma na celu narzucania sztywnych ram. Ma jedynie magazynować (ułatwiając tym samym lokalizację) tematy z komentarzami do innych tematów, które zakładacie najwidoczniej dlatego, że jest taka potrzeba.
von_drut napisał/a:
Przecież w sumie wystarczy wydzielić drugi temat

Owszem, można wydzielać tematy jeżeli dyskusja schodzi na inne tory a warta jest założenia odrębnego tematu.
von_drut napisał/a:
Będą warny za komentowanie w miejscu do tego nie wyznaczonym?

To zależy od charakterystyki tematu. Jedne sa na tyle swobodne, że umożliwiają luźną dyskusje inne najwidoczniej nie skoro tematów [Komentarze do] jednak kilka powstało.
von_drut napisał/a:
Zrobi się facebook: lubię to - nie lubię to

To nie jest celem powstania Ostoi.
von_drut napisał/a:
Poza tym, z góry zakładacie, że komentarz nie jest częścią danego tematu.

Nieprawda, jak pisałam wyżej to zależy od tematu.
von_drut napisał/a:
Jak się rozeznać gdzie komentować można i się powinno, a gdzie nie?

Czytać opisy/zasady tematu?
von_drut napisał/a:
No i dokładacie sobie roboty.

O to się nie martw.

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Podziękowania: 60/46
Wysłany: 2010-11-12, 19:44   

Valsharess napisał/a:
Ono nie ma na celu narzucania sztywnych ram. Ma jedynie magazynować (ułatwiając tym samym lokalizację) tematy z komentarzami do innych tematów, które zakładacie najwidoczniej dlatego, że jest taka potrzeba.

Tematy z tagiem 'komentarz' założył chyba pierwszy Nero (wtedy mod), gdy w wątku ze zdjęciami pozostawiono tylko zdjecia, a reszta postów poszła do komentarzy właśnie.
Było to posunięcie źle ukierunkowane - trzeba było mieć otwarte dwa tematy, jeden ze zdjęciami, drugi z komentarzami. Problem powstawał również, gdy chciało się poczytać ten temat z komentarzami do zdjęć - trzeba było wprzódy odszukać zdjęcie, o którym mowa, a na to po prostu szkoda czasu.

I to jest również mój główny zarzut do tego typu tematów - oderwane od swego pierwotnego źródła mogą wydać się bełkotem i luźnymi uwagami, na które raczej miejsce w offtopie czy szitboksie.

Więcej szczegółów
Żelazko
morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 441/319
Wysłany: 2010-11-12, 20:05   

Pierwsze komentarze powstały przy okazji sesyj PRGowych...
A potem to ja zacząłem tworzyć (typer, muminki itd.). Bo były dwa wyjścia - albo (i taka była dawna, kto wie czy nie lepsza, wykładnia) ciąć równo z trawą, albo pozwalać na radosną twórczość - zdecydowałem sie na to drugie z wyłaczeniem licznika. Jednakże w wielu działach komentarz ytak czy inaczej nie mogłoby być - było kręcenie nosem ,ze są w innym dziale, że nei można znaleźć - trzeba było wtedy marudzić, że sa porozdzielane - zresztą - co to był za temat nasze zdjjęcia, gdzie 60% wpisów był nie na temat, bo nie zawierał naszych zdjęć. Moze, gdyby zaistniała wola - by oprócz tylko wpisania komentarza dać w poście link do komentowanego postu - wtedy działałoby to jak należy...
Ale lepiej ponarzekać jedynie... Co nie zmieni faktu istnienia tej komnaty...

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Valsharess 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2010-11-12, 20:06   

kol napisał/a:
I to jest również mój główny zarzut do tego typu tematów - oderwane od swego pierwotnego źródła mogą wydać się bełkotem i luźnymi uwagami, na które raczej miejsce w offtopie czy szitboksie.

nie zgadzam się. każdy z tych wątków w swoim tytule ma nazwę tematu, którego dotyczy, plus odnośnik do pierwotnego tematu. skoro więc wiadomo, czego tyczą się komentarze, to gdzie tu miejsce na bełkot czy typowy offtop?

i ogólnie nie rozumiem poruszenia. nikt was, podkreślam, nie namawia do zakładania takich tematów. uznaliśmy jedynie, że skoro sporo takich powstało, to wygodniej będzie mieć je wszystkie w jednym miejscu.

Yarpen 
Bibliotekarz
Podrywacz znudzonych literatek

Podziękowania: 21/15
Wysłany: 2010-11-12, 21:21   

Cytat:
Ja bym jeszcze wydzielił dział gdzie morgan mógłby notatki pisać, bo ostatnio z nimi przesadza, nie każdy może komentować czyjeś posty bezpośrednio w poście usra.

Fakt, co post to Morgan. :P

von_drut 

Podziękowania: 3/1
Wysłany: 2010-11-12, 21:22   

Hmm, to ja proponuje wszystkim użytkownikom niezbyt zadowolonym z rozczłonkowywania tematu na temat i komentarze, tworzenie tematu z klauzulką [komentarze w temacie dozwolone i mile widziane]. Oczywiście jeśli szefostwo nie ma nic przeciwko?

Yarpen napisał/a:

I dobrze, czujny jest, dba, pilnuje i za to szacunek. (to nie lizustwo - no może trochę, żeby mu się głupi zrobiło czy coś. (ludzkie uczucia mode: on)

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 441/319
Wysłany: 2010-11-12, 21:57   

Jak dla mnie całe to zamieszanie jest robieniem problemu z niczego - po raz kolejny dowodzi mi to, że nie warto się pytać

von_drut napisał/a:
Hmm, to ja proponuje wszystkim użytkownikom niezbyt zadowolonym z rozczłonkowywania tematu na temat i komentarze, tworzenie tematu z klauzulką [komentarze w temacie dozwolone i mile widziane].

Jakiego tematu? na pewno nie pokrywającego się z którymś z obecnie istniejących...
Po drugie na pewno nie w działach, gdzie są zliczane posty - komentarze to jakby na to nie spojrzeć spam i nie zasługuje na zliczanie... Była to też druga z przyczyn osobnych tematów na komentarze (pierwsza to zwiększenie czytelności, by ktoś nie musiał sie przedzierać przez morze nie mających znaczenia wtrętów, by zapoznać sie z wątkiem)...

Yarpen napisał/a:
Cytat:
Ja bym jeszcze wydzielił dział gdzie morgan mógłby notatki pisać, bo ostatnio z nimi przesadza, nie każdy może komentować czyjeś posty bezpośrednio w poście usra.

nie przesadza - zauważ, że każdy jest na turkusowo i przynajmniej prawie kazdy dotyczy typowo moderacyjnego wtrętu, nawet jednowyrazowy zdawałoby się komentarz zazwyczaj zawiera w sobie jakąś uwagę.

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Odpowiedz do tematu