Poprzedni temat «» Następny temat
Mod konkursowy
Autor Wiadomość
picollo 

Podziękowania: 63/97
Wysłany: 2010-09-12, 20:56   Mod konkursowy

Konkurs zakończył się dość dawno, mod kurzy się na dysku, a to chyba nie o to chodzi.
Stwierdziłem, że udostępnię swojego moda tutaj, zanim nie pojawi się gdzieś w jakimś oficjalnym temacie.

Kalah II

Zawsze uważałem, że quest związany z cyrkiem jest trochę za łatwy, nawet jak na zadanie, które zawsze wykonuje się na samym początku gry. Dlatego stwierdziłem, że możnaby spróbować uatrakcyjnić tę część gry. Dlatego dodałem kilka mini-questów w czasie tego zadania, i kilka walk. W zależności od tego, jak rozwinie się sytuacja w czasie wykonywania tego questa, walka finałowa może być znacząco trudniejsza, niż w oryginale.

Przywrócony oryginalny wygląd zmienionej Aerie.
Przeglądając pliki w grze, znalazłem stworka nazywającego się AERIE, który wyglądał inaczej,niż ogr, do którego się przyzwyczailiśmy... Pomyślałem, że ktoś mógłby woleć alternatywną wersję potwora. Przy okazji zmienia się opis klucza.

Changelog

Wersja 1
-Pierwsza publiczna wersja

Wersja 2
-Traifikacja
-Drobne korekty tekstu (wykasowane spacje na początku wypowiedzi- nie miałem pojęcia, że aż tyle tego było)

Download Kalah v2 (CoB)
Ostatnio zmieniony przez Alvarez 2014-07-06, 20:50, w całości zmieniany 5 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Alvarez, Zed Nocear, Jvegi, Żelazko, Torn, Gloran, Dosiek, L`f, Nero, Jolan
Żelazko 
Morgan mnie zbił

Podziękowania: 22/171
Wysłany: 2010-09-12, 22:37   

Rozumiem że mod jest po polsku? :)
Jak mam wgranego moda Quayle Project to jakoś to może to jakoś zakłócić tzn. problemy z kompatybilnością?

Dodam, że mam wgrane:

The Darkest Day v1.13
Baldur's Gate Trilogy v1.10
Dark Side of the Swords Coast v1.95
Northern Tales of the Sword Coast v1.62

A z NPCów mam zainstalowanych:

a) Valen
b) Soulfein
c) Skie
d) Quayle Project
e) Xan z dubbingiem Lavy

Czy te mody mogą się jakoś pokrzyżować z modem konkursowym? :smile:

Morganizm wyjaśniony.
http://athkatla.cob-bg.pl...p=109149#109149

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 183/60
Wysłany: 2010-09-12, 23:18   

Jeżeli zakończenie questu cyrku jest takie samo - że Kalah zdycha i Quayle zostaje żywy + te same zmienne, to nic się nie rozwali, ale to musi stwierdzić Piccolo.
Piccolo - możesz straifikować moda?

Więcej szczegółów
Żelazko
picollo 

Podziękowania: 63/97
Wysłany: 2010-09-13, 06:32   

Wydaje mi się, że wszystko powinno być ok z quaylem, ale 100% pewności nie mam- ostatnio zaglądałem do niego w marcu chyba, i trochę wyleciało mi z głowy, co tam wrzuciłem.

I co do modów zainstalowanych przez Żelazko, to trochę sporo modów NPC. Polecałbym posiadanie ze dwóch oryginalnych NPC-ów w trakcie przechodzenia questa, inaczej traci się trochę kontentu.

Mod jest w 100% po polsku.

A co do traifikacji, to wstyd się przyznać, ale nie umiem ;)

Moda straifikował Morgan, za co dziękuję, nowa wersja jest w pierwszym poście.

Więcej szczegółów
Żelazko
Żelazko 
Morgan mnie zbił

Podziękowania: 22/171
Wysłany: 2010-09-13, 11:47   

Dzięki za info, w razie jakby coś zrobię sobie zapasową kopię katalogu z gry i powinno być ok, w razie jakby coś się rozsypało. :smile:

P.S. Jak coś się sknoci to dam edycję posta o tym i powiadomię was. Zaczepię log z błędem do posta albo jakiś screen. Najwcześniej dam znać o rezultatach dziś późnym wieczorem. :)

Propsy za udostępnienie moda :smile:

Mod zainstalował się bez problemów. W czarnym okienku wiedu cmd nie wyskoczył żadne bład i wszystko poszło cacy. :smile:
Jeszcze raz dziękuję za moda, jak ukończę BG1 (gram w Trylogię Baldurka) to będę się rajcował. :smile:

Morganizm wyjaśniony.
http://athkatla.cob-bg.pl...p=109149#109149

L`f 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 290/154
Wysłany: 2010-10-25, 13:07   

Chciałbym ogłosić, że obecnie mod konkursowy można pobrać także z serwera CoBu:

Przy okazji tej informacji chciałem również, jako organizator Konkursu, przeprosić za ogromne opóźnienie w uploadzie i opublikowaniu tego modu przez stronę. Powody tego opóźnienia miały różną naturę, jednak ono samo w ogóle nie powinno mieć miejsca. Przepraszam nie tylko Autora i Laureata, ale także wszystkich, którzy musieli czekać na grę z tym modem - który, jako mod zwycięski w Konkursie, wart jest polecenia.

Jeżeli zaś idzie o sam mod, naprawdę spodobał mi się sposób, w jaki Picollo rozbudował quest z cyrkiem - i mówię to nie tylko jako juror Konkursu, ale także gracz. ;)

Nero 
Vanguard

Podziękowania: 16/16
Wysłany: 2010-12-31, 11:51   

Na początek gratuluję udanego moda. Fajne rozwinięcie questa z cyrkiem. Przypomina mi się slogan z 6 sezonu Supernatural - 'Trust no one'.

Ale mam jedno zastrzeżenie. Wsadzę je w spoiler, żeby kto nie grał, nie popsuł sobie frajdy:

W pomieszczeniu zaraz po tym, w którym pozyskujemy Aerie, po natłoku cieni pojawia się 5 postaci. Ujawniłem, że to są iluzje i znowu walczę z cieniami. Są banalni, ale jeden z nich jest praktycznie nieśmiertelny. Walę go wszystkim, co mam, nawet kodu użyłem, a ten nadal stoi.

Some time later

TC: Shepard! The Reapers are attacking!
Shepard: <trollface> Ah yes, Reapers...

Odpowiedz do tematu