Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubione lokacje
Autor Wiadomość
Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2010-07-21, 21:38   Ulubione lokacje

Czyli które miejsca w grze przypadły wam do gustu.

Mnie chyba najbardziej spodobał się Orzamar - mniej więcej od czasów "Drużyny Pierścienia" mam ogromną słabość do monumentalnych krasnoludzkich konstrukcji, a Orzamar całkiem nieźle się w ten schemat wpisuje. Dodatkową atrakcją, niezwiązaną z samą grą, był niedawny upał i duchota, które wzbogacały atmosferę otoczonego rzekami lawy miasta kuźni ;)

Do tego dochodzi końcowy fragment Głębokich ścieżek, gdzieś tak od przerywnika filmowego, a jeszcze lepiej się robi, gdy zaczynamy słyszeć obłąkany głos. Dopiero od tego momentu było widać jakim zagrożeniem jest Plaga. Świetny, mroczny klimat. W ogóle los krasnoludów jest w tym świecie strasznie ponury - od cholernie krzywdzącego systemu kastowego, przez historię golemów, do ciągłego zagrożenia śmiercią i jeszcze gorszymi rzeczami.
Podziękuj autorowi tego posta

Luinel 
Tańcząca w Snach

Podziękowania: 10/8
Wysłany: 2010-07-27, 23:10   

Mnie te wszystkie podziemne lokacje raczej nie przypadły do gustu. Orzammar jako miasto jeszcze nie był taki zły, ale te niekończące się Głębokie Ścieżki, z wylewającymi się zewsząd mrocznymi pomiotami... Przechodzenie tej części dłużyło mi się i trochę nudziło. Chociaż wynagradza to końcówka, trzeba przyznać, że klimatyczna.
Znacznie bardziej wolę otwarte przestrzenie. Polubiłam na przykład las Brecillian. Ładnie tam, zielono, pełno wysokich drzew, część z nich niestety ożywa i próbuje zabić naszych bohaterów, ale i tak mi się tam podoba. ;)
Miło spędzało się czas także w Denerim, sporo zadań do wykonania, niektóre naprawdę ciekawe. Szkoda, że tylko dzielnica handlowa jest jedyną większą i urozmaiconą lokacją. Obcowisko jeszcze ujdzie, ale reszta to jakieś pojedyncze uliczki, zaułki czy magazyny, no i kilka pojedynczych posiadłości. Gdzie pozostałe dzielnice? Rządowa, portowa... Po BG przyzwyczaiłam się do większych miast, i paru rzeczy mi brakuje, kiedy porównuję Denerim do Wrót Baldura czy Athkatli.
Jeśli chodzi o sam wygląd, to doki nad jeziorem Kalenhad bardzo mi się spodobały. Ciemne jezioro, księżyc w pełni, stare ruiny, do tego Wieża Kręgu górująca nad wszystkim... Żałuję, że ta lokacja jest taka mała i niezbyt rozbudowana.
We will walk in bitter rain

But in dreams
I can hear your name
And in dreams
We will meet again
Podziękuj autorce tego posta

Simi 

Podziękowania: 20/9
Wysłany: 2010-08-03, 17:25   

Mnie najbardziej przypadła do gustu lokacja w Ostagarze - te wszystkie ruiny wśród lasów są bardzo widowiskowe.
Dość sympatycznie prezentuje się też wioska Redcliffe - jezioro, młyn, chałupy.
Lubię też Pustkę, mimo, że niektórzy narzekają, że jest nudna.
Moim zdaniem, różnorodność wrogów, i możliwość zmiany postaci, rekompensują wyżynankę jaką tam prowadzimy (no i jeszcze są księgi podnoszące statystyki, to miłe).
Za to Głębokie Ścieżki, o matko! Miałam moralnego kaca przez kilka dni po rozmowie z Hespith (nie trzeba było grać przed snem).
Podziękuj autorce tego posta

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Podziękowania: 60/46
Wysłany: 2010-09-12, 19:08   

Mnie się chyba najbardziej podobały takie: Zrujnowana świątynia za wioską Azyl - ten śnieżek; Ostagar - niesamowity klimat oraz pierwsze spotkanie z przestrzenią (gram kurzalcem) oraz Las Brecilian, można było się trochę pogubić - miło.
Ogólnie lokacje są biedne i szpetne, małe również.
Najlepsza miejscówka w grach to Krainy Centralne z G3 :P

Valsharess 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 19/14
Wysłany: 2011-01-07, 20:31   

Ogólnie jak napisał Kol lokacje w DA są biedne, zdecydowanie nie powalają urokiem. W tej kwestii mogli się bardziej postarać bo piksele w pewnych momentach, zwłaszcza niedorobienie roślin, aż kole po oczach. Ulubiona większa lokacja to Las Brecilian, mniejsza i zdecydowany faworyt pod względem klimatycznym (muzyka plus ogólna wszechogarniająca aura) to Doki nad jeziorem Kalenhad.

Odpowiedz do tematu