Poprzedni temat «» Następny temat
Film godny polecenia
Autor Wiadomość
Aiglon von Lupus 
Zasłużona

Wysłany: 2005-08-12, 11:58   Film godny polecenia

No i brakuje tego tematu moim zdaniem :)
Ja ostatnio widzialam Mr & Mrs Smith i fajne to to :) Nie za madre, ale nie oczekujmy za duoz:P Nie widzialam do konca, bo plytka ejst zrabana, ale mysle ze rozrywki nie zabraknie :) A ze amerykanska to rozrywka heheh :)

"Symetria" - polski film. Wgina w fottel. Wprawdzie widac ze jest troche artystycznie przejechany, ale i tak bardzo mi sie podobal. Troche do zamyslenia, troche do rpzestraszenia sie. Dobre.

"Wesele" - neidawna polska produkcja - jak sie bawic na pOLSKIM WIEJSKIM WESOELU :) NIesamowita rzecz i nabprawde waarto zoabczyc :") Ja sie zebrac nei moglam dlugo, ale obejrzalam w koncu :) I nie zaluje :)

Bofur Clawhammer

Wysłany: 2005-08-12, 12:05   

Symetria bardzo dobra to fakt... cięzka dość, ale dobra...
Ostatnio, mianowicie przewczoraj oglądałem Sin City... rewelka :] ... wreszcie zrobili dobry film na podstawie komiksu... w niektórych scenach świetne ujęcia i nie wiadomo czy to obrazki czy też rzeczywiste przedmioty... poza tym świetni aktorzy i gra aktorska na wysokim poziomie... mroczny i brutalny klimat, ale zrobiony ze smakiem... ogólnie gorąco polecam i czekam na następne dwie części...
A tak poza tym to "21 gramów" i "Rzeka Tajemnic" jeśli ktoś nie widział... bardzo dobre dwa filmy.
Podziękuj autorowi tego posta

Aiglon von Lupus 
Zasłużona

Wysłany: 2005-08-12, 12:08   

"Sin City" - rewelacja :) Ech gdzie ci faceci wszyzscy :)
No i Clive Oven ach :D
Fnatastyczna rezyseria. AI stylizacja:) Przede wszystkim :)

Coincidence 
Bibliotekarz

Wysłany: 2005-08-12, 12:16   

Final Fantasy: The Spirit Within - może stary, ale ciągle warty obejrzenia - na szczęście nie jest to odcinek coraz popularniejszej serii "warto obejrzeć dla samych efektów specjalnych" ( chociaż ten w film to w końcu jeden wielki efekt specjalny ) - może nie sama fabuła, ale japoński sposób narracji ( wsadzenie widza bezpośrednio w historię ) no i, co by nie mówić, ciekawy świat - pomimo banalności rozwiązań fabularnych jednak warto.
Podziękuj autorce tego posta

Lara
Przyjaciel Klanu
Aen Saevherne

Wysłany: 2005-08-12, 12:17   

Cytat:
No i Clive Oven ach

Nie lubiłam go po 'Królu Arturze', a po 'Sin City' zmieniłam zdanie. ;). Ale bardziej mi się podobał Mickey Rourke (no dobrze, może nie z wyglądu :P) i Bendicio Del Toro.

Cytat:
Fnatastyczna rezyseria. AI stylizacja:) Przede wszystkim

I jeszcze muzyka.

Aiglon von Lupus 
Zasłużona

Wysłany: 2005-08-12, 12:20   

Cytat:
chociaż ten w film to w końcu jeden wielki efekt specjalny

no fabula jets pokrecona komplentie :P Jakies fantomy, jakias pani doktor jakeis to wszystko bez sensu:P
Ale ladne :) Obowiazkowe dla kazdego fana grafiki 3d :)
szcgzolnie orzelek na koncu :D

Bofur Clawhammer

Wysłany: 2005-08-12, 12:21   

Mickey rewelka :D... chyba najlepsza z 3 historii to jego... i jeszcze te dyplomatyczne sposoby wyciągania info:]
Nie siadł mi natomiast aż tak bardzo Bruce, którego bardzooo lubie... myślałem, że zagra lepiej chociaż to już nie ten wiek ;) , ale i tak bardzo fajnie wyszedł...
A Clive to Clive co tu dużo mówić ;) ... pewnie najlepsze role ma jeszcze przed sobą bo stary jeszcze nie jest, a już całkiem dobrze se radzi wśród najlepszych...

Coincidence 
Bibliotekarz

Wysłany: 2005-08-12, 12:28   

Aiglon von Lupus napisał/a:
no fabula jets pokrecona komplentie

Ośmielam się nie zgodzić :P Kolejna wersja inwazji kosmitów połączona z Aliensem - mnie IMHO jieco raziły typowo Hollywoodzkie sytuacje ( bohaterskie śmierci drugoplanowych ) czy gatki. No i happy end.
Ale z fantomami, miastami barierowymi i duchami pomysł był ciekawy ( fajny byłby RPG w tym uniwersum :P ).

Na dodatek źli producenci wypuścili trailer, który celowo wprowadzał w błąd, jeśli chodzi o fabułę. Źli producenci, źli :roll:

chisette 
Legenda
tyhmä tyttö

Podziękowania: 27/2
Wysłany: 2005-08-12, 12:54   

Hm, myśląc o filmach, które mogłabym polecić zawsze mam mały dylemat, ponieważ jakoś tak się składa, że oglądam niewiele i rozeznanie mam średnie. Ale spróbujmy
'Blair Witch Project'. Pomysł bomba. W czasie oglądania odczucia miałam średnie, ale za to kiedy byłam sama w lesie w nocy... Miałam wrażenie, że słyszę kroki i te zawodzące krzyki... Polecam, można dostać schizy;]
''Miasto Boga'. Pięknie zrobiony, ciekawie opowiedziana historia, wciągająca fabuła... no i te BOSKIE zdjęcia *__*
'Prymas'. Ten film jest po prostu PIĘKNY. Z racji tego, że większość akcji rozgrywa się w jednym miejcu ma jakąś teatralną subtelność i prostotę...
'Skazani na Shawshank'. Jakoś po prostu strasznie to lubię. Zwłaszcza za przekaz. Bardzo podbudowywujący film.
'Requem dla snu'. Trzeba. Po prostu.Ta muzyka. Ta przytłaczająca nieuchronność znikania pięknych złudzeń...
Tyle tym razem.

Coincidence 
Bibliotekarz

Wysłany: 2005-08-12, 13:54   

chise napisał/a:
'Skazani na Shawshank'. Jakoś po prostu strasznie to lubię. Zwłaszcza za przekaz. Bardzo podbudowywujący film.

Zgadza się, po stokroć się zgadza. Ilekroć go oglądam zawsze ogarnia mnie myśl: co bym zrobił, gdybym ja miał spędzić resztę życia w więzieniu. Jakoś wtedy łatwiej mi o pozytywne nastawienie do świata.

Revan
Zasłużony

Podziękowania: 1/2
Wysłany: 2005-08-12, 14:14   

"21 gram"-->film ciężki, polecam jednak. Ot, tak...Refleksyjny

"Sin City"...Jak to olądałem z bratem (nawet jego film ostro wziął, a ma..ho ho..bagatela 23 lata) to z poczatku myślałem ze to jest od 15...w trakcie filmu zmieniłem zdanie :P Ehh...przykre jest ze dla np. mojego 12.letniego brata ciotecznego to to jest po prostu pusta nawalanka...:( ale to już inna bajka...

"Cruel Intentions"-->Stary film, re-make "Niebezpiecznych Ziwązków", tyle że w naszych czasch ;) Duża dawka humoru, aczkowieliek komedią do końca bym tego nie nazwał ;) No i cudowny sound-track! Polecam wszystkim!

Coincidence 
Bibliotekarz

Wysłany: 2005-08-12, 15:15   

Tańcząc w ciemnościach - dla mnie ten film był niby potężny cios w twarz. Po prostu szok, aż nie mogłem płakać przy zakończeniu. Antymusical. Dla wszystkich zwolenników kary śmierci.

Fucking Amal - film porusza temat homoseksualizmu, ale w naprawdę dobrym i subtelnym stylu; szwedzkie kino niezalezne, pychotka :]

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 40/38
Wysłany: 2005-08-12, 15:34   

Symetria jest fajna. Swietne zdjęcia ale trzeba przyznać że film jest bardzo złagodzony. Wiem od sasiada że w więzieniu jest o wiele gorzej 8)

Seria niefortunnych zdarzeń- Książek nie czytałem ale film radze obejrzeć. Jest wspaniały. Jim Carry spisał się fantastycznie, fabuła jest ciekawa a gagi są takie że można się zmoczyć ze śmiechu :P Mimo moich problemów dvd( zawiesza się po kilku minutach ogladania) obejrzałem cały dwu godzinny film. Zajeło mi to 3 dni ale warto było :D

Aiglon von Lupus 
Zasłużona

Wysłany: 2005-08-12, 16:14   

Cytat:
'Blair Witch Project'.

- ZGADZAM SIE
rewelacja, ale do obejrzenia TYLKO BEZ LEKTORA! Bo wtedy film pada...

Cytat:
'Requem dla snu'. Trzeba

Trzeba. Ale tylko raz. I najlepiej pozniej wlaczyc sobie cos na anty dola
ja musialmpo tym dwa razy obejrzec atak klonwo zemy ze mnei zeszlo.
Raz wystarczyl.

Cytat:
"Cruel Intentions"

Smieszne , mnei sie tez podobalo, ale i tak wole - iuwazam ze trzeba koneicnzie zoabczyc NIebezpieczne zwiazki perowtne:) Ech rewelacja :)

Cytat:
Fucking Amal

Film tez mi sie podobal, takie kino zimne, chlodne, ale emocjonalnie nieesamowite. Polecam hehe zwlaszcza uczniom :P I uczennicom :P

[ : 12 Sie 2005 03:14 pm ]
sorry za te Username, kermit naprawia wlasnie cytowanie :P

Krysiul

Wysłany: 2005-08-12, 16:28   

Dla mnie filmem godnym polecenia jest The Truman Show. Nie potrafię powiedzieć, co mi się tak w nim podoba, jest w nim w każdym razie coś wzniosłego i symbolicznego, zwłaszcza w zakończeniu :]
Poza tym Szeregowiec Ryan, jak ktoś chce w przybliżeniu mieć prawdziwy obraz wojny. Świetnie zrobione, ale strasznie cięzko się ogląda. Nawet nie chodzi o to, że jest "krwisty"- po prostu jest brutalny w przekazie, daje do myślenia.
Jak ktoś lubi japońskie klimaty, to Zatoichi. Film opowiada o ślepym samuraju :) Dobrze zrobione walki, bohater niebanalny, całość oparta na faktach.
Ostatnio leciał na Polsacie taki film- Życie mniej zwyczajne. Fajna komedia romantyczna. Oglądał ktoś?
I zgadzam się, że Blair Witch Project jest świetny :)

Odpowiedz do tematu