Poprzedni temat «» Następny temat
Gry warte polecenia
Autor Wiadomość
Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 39/38
Wysłany: 2010-05-15, 22:17   Gry warte polecenia

Myślałem, że ten temat jest, ale jednak go nie ma. Wiecie o co chodzi.

Polecić mogę wiele gier, ale na początek będzie jeden z moich ulubionych FPSów: Medal of Honor: Pacific Assault.

Gra moim zdaniem niedoceniana, przyćmiona przez Call of Duty. W niewielu FPSach mamy okazję powalczyć ze skośnookimi ( a reszta to większości budżetówki), a azjatycki teren walki zapewnia unikalny klimat i ten sequel do znakomitego, ale zdecydowanie przestarzałego ( w porównaniu z CoDem) Allied Assault wykorzystuje wszystkie zalety tego konfliktu.

W większości misji gramy pięcioosobowym oddziałem, nad którym sprawujemy bardzo płynną kontrolę, dzięki znakomitemu systemowi wydawania komend. Goście są nieśmiertelni, więc towarzyszyć nam będą przez całą grę, przez co przywiązujemy się do nich znacznie bardziej niż do callofdutowych gruntów. Pomaga w tym bardzo filmowe podejście, nastawienie na fabułę i znakomita grafika ( przynajmniej taką ją pamiętam, grałem ostatnio 2 lata temu).

Poza tragicznym etapem samolotowym, wszystkie misje są adrenalinowoburstujące ( żółtkowe snajpery na drzewach), zróżnicowane i świetnie zaprojektowane.
Nie ma regeneracji ( chyba), ale jest medyk. Bezsilne leżenie na ziemi i wzywanie kolegi z apteczką, kiedy w każdej chwili może dobiec do ciebie cytrynowiec i dobić cię bagnetem, to jedne z najbardziej emocjonujących chwil jakie spędziłem przy monitorze.

Dobra rzecz, szkoda, że nadal kosztuje 5 dych, ale naprawdę warto zagrać.

PS: Ten post był sponsorowany przez przymiotnik ( czy tam epitet, google powoli działa, więc nie mogę sprawdzić) "znakomity".
Ostatnio zmieniony przez morgan 2010-05-15, 22:29, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 450/316
Wysłany: 2010-05-15, 22:32   

Saga Baldur's Gate - jeśli nei wiecie o co chodzi - tutaj znajdziecie recenzję;> Ja w kazdym razie z czystym sumieniem mogę to polecić;)

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Simi 

Podziękowania: 20/9
Wysłany: 2010-05-16, 20:13   

Polecam całą serię Mass effect i zdecydowanie Dragon Age, wbrew opiniom malkontentów, najlepszego RPG-a od czasów Baldura.

Spójrz na post Jvegiego i zobacz, jaka forma postów dla tego tematu jest mniej więcej zalecana.
kol

PS. To samo Dark.

EDIT: Tnij jak coś. Skazuj na własciwe miejsce czyli off-top (Simi by Ci tak zrobiła;>) - m

Jeszcze go będzie do złego namawiał. :curious:
O obu grach napisałam sporo sążnistych postów i nie widzę powodu żeby rozpisywać się o nich w jeszcze jednym miejscu - S
Ostatnio zmieniony przez morgan 2010-07-03, 22:08, w całości zmieniany 4 razy  
Podziękuj autorce tego posta

Dark 
Akolita Tempusa

Podziękowania: 28/58
Wysłany: 2010-05-16, 21:04   

Ja też mogę polecić Dragon Age. Niedawno udało mi się zakończyć kampanię podstawową, postacią Elaine z rodu Couslandów. DA to jedna z nielicznych gier CRPG, w których.. główna postać może zostać królową. :smile:

Dead 
Bibliotekarz
Follower of Satan

Podziękowania: 28/67
Wysłany: 2010-05-17, 00:21   

@Elaine
A można być królem? Czy też grając postacią kobiecą hajtnęłaś się z Alistairem i to o to chodzi w byciu królową?

Żelazko 
Morgan mnie zbił

Podziękowania: 22/175
Wysłany: 2010-07-03, 05:17   

Ekhm... to chyba odpowiedni temat. Właśnie szukam jakiegoś fajnego cRPG średniowiecznego zbliżonego do gier z serii Gothic. Na starcie mogę powiedzieć, że Two Worlds i Risen odpadają, bo już je przerobiłem... Liczę na was forumowe siostry i bracia. :P

Morganizm wyjaśniony.
http://athkatla.cob-bg.pl...p=109149#109149

Dead 
Bibliotekarz
Follower of Satan

Podziękowania: 28/67
Wysłany: 2010-07-03, 10:20   

hmmm Dragon Age?

Simi 

Podziękowania: 20/9
Wysłany: 2010-07-03, 22:16   

Zdecydowanie - Dragon Age.
Gra w klimatach fantasy, mroczno- średniowiecznego.
Miecze, magia, smoki, straszliwa plaga pustosząca świat, świetni towarzysze, fajne dialogi.
Ogólnie, gra robiona dla dorosłych odbiorców, mało cenzurowana (istny wyjątek :curious: )
Nic, tylko grać.
Podziękuj autorce tego posta

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2010-07-03, 22:38   

Dragon Age może i jest wart polecenia, ale jakoś nie widzę podobieństwa do serii Gothic. Prędzej poleciłbym Wiedźmina - samotny bohater, podobny system walki, Geralt (podobnie jak często bezimienny) stosuje połączenie magii i miecza. Tylko eksploracja świata jest ograniczona.

Żelazko 
Morgan mnie zbił

Podziękowania: 22/175
Wysłany: 2010-07-04, 20:57   

No cóż Dragon Age nie za bardzo pasuje do Gothica jak to powiedział Karanith... Wiedźmina niedawno ukończyłem - jakieś dwa miesiące temu... Jednak ostatnio znalazłem sobie nową grę... Nazywa się Resident Evil 4... Jednak niedługą ją skończę... Więc dalszych opinii forumowych barci i sióstr z chęcią bym wysłuchał....

Morganizm wyjaśniony.
http://athkatla.cob-bg.pl...p=109149#109149

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Podziękowania: 60/46
Wysłany: 2010-07-04, 21:08   

Jest jeszcze RE5 :P
Z takich, po części, klimatów to może King's Bounty? Ja się zagrywałem do upadłego, heh. Gra ma dużo elementów RPG, naprawdę polecam. Na GOG-u możesz sobie za 10 dolców kupić.

Innych RPG w klimatach Gothika nie kojarzę - może Morrowindy albo Bard's Tale jeszcze, ew. Fable (ale ta cuchnie mangą czy ki ch*j wie, co to jest ;P)

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Żelazko
Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2010-07-04, 21:47   

kol napisał/a:
ew. Fable (ale ta cuchnie mangą czy ki ch*j wie, co to jest ;P)
Z mangą to nie ma nic imho wspólnego. Bardzo europejski ( choć mocno wygładzony) klimat, z niezgorszą mechaniką i paroma naprawdę epickimi momentami. Na pewno nie jest to gra znakomita, ale o ile nie zrażą cię od razu poważne braki, to można z niej wyciągnąć 10 godzin bardzo dobrej rozgrywki. No bo po 10 godzinach gra się kończy, ale to szczegół.

Z takich klimatów to niestety wiele tego nie ma ( chociaż jest sporo pseudo erpegowych hack'n'slashów), ale jeśli chcesz pograć w bardzo klasycznego crpga w nieco brutalnym świecie fantasy, to ściągnij sobie Dink Smallwood ( legalnie jak najbardziej, tylko 17 mb bodajże). Zapewniam niezapomniane doświadczenie. :smile:

Avid 

Podziękowano 4 razy
Wysłany: 2010-07-15, 10:27   

Polecam Metin2 MMORPG. To jedyna gra w sieci, na której zarobiłem więcej niż na jakimkolwiek innym interesie sieciowym.
Jeżeli ktoś ma ducha handlarza internetowego i do tego ochotę zrobić kozacką postać, jak najbardziej polecam!
Co prawda pełen odjazd zaczyna się od 65 lvl, (potem przy 75 no i 86+ jest już hardcorowo) ale na niższych lvl'ach też jest ok.
Wojny gildii, romanse, napadanie na królestwa, handel, eventy, turnieje pvp, ubijanie bosów, wyprawy do dt, i wiele innych atrakcji. Do tego w miarę łatwo jest zostać GM'em a potem SGM'em serwera. Gdy gracie ze swoją ekipą, to polecam uruchomić dodatkowo własny kanał na ventrilo. Jeżeli komuś nie pasi polski metek to jest opcja prywatnych serwerów, ale one są usuwane co jakiś czas, więc postać znika wtedy bezpowrotnie.
Osobiście mam teraz przerwę, ale niebawem tam wrócę. Jeżeli ktoś chętny to zapraszam.

Gilfor's Tales, polska taktyczna gra RPG przez przeglądarkę. Wykonana we flash'u. Polecam!
Poprzednim dziełem grupy sodigital był arthic.
Całkiem fajny klimat, muzyka... No i oprawa graficzna na poziomie (Gilfor zwyciężył w kategorii „Najlepsza grafika” w międzynarodowym konkursie na najlepszą grę przez przeglądarkę - roku 2008).
Poniżej link do strony, można się zalogować jako gość i sprawdzić, czy warto zagrać. :wink:

Gilfor’s Tales

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2010-08-26, 20:34   

Mafia

Dosłownie przed minutą skończyłem grać w jedną z lepszych "starych" gier.
Nie jest to GTA i nie można do niej podchodzić jak do sandboxa. To bardzo mocno fabularna strzelanka, ze znakomicie zbudowanym klimatem, jak na środki dostępne w tamtych czasach.
Wady? Na pewno nie grafika, która w oczy zdecydowanie nie kole. Model jazdy? Może początkowo, ale po paru godzinach naprawdę można się przyzwyczaić (coś jak sterowanie w Gothicu). Dłużyzny? Owszem, jeżdżenie po całym mieście, coby dotrzeć do misji potrafi być irytujące, ale długie cutscenki ogląda się ze zdecydowaną przyjemnością. Sterowanie? Miejscami naprawdę ssie i często zdarza się zginąć z jego winy. Poziom trudności? Sztucznie zwiększany przez rzadkie checkpointy. No i bardzo irytujący początek, który skutecznie powstrzymał moje poprzednie podejścia.

Zalety? Klimat, większość misji, muzyka (choć trochę za często się powtarza),bohaterowie, fabuła, pościgi, strzelaniny i chęć parcia dalej. Żałuję, że nie zagrałem w Mafię 8 lat temu, ale na pewno nie żałuję, że sięgnąłem po nią teraz. Polecam, i lepiej zagrajcie w nią zanim sięgniecie po dwójkę, bo z tego co słyszę to jest ona jej kopią z ulepszoną grafiką, lepszym sterowaniem i fabułą, a po czymś takim ciężko będzie wrócić do oryginału.

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2010-09-11, 00:02   

Dobra, wypowiem się ostatecznie o Mafii II.

Jedynka jest lepsza. Oczywiście w tej ocenia zawiera się wzięcie pod uwagę rozprysku czasowego. Patrząc z perspektywy tego czym była pierwsza część w 2002, a czym mogłaby być dwójka w 2010, nie ma co gadać. Czesi dali ciała.

Nie znaczy to, że gra jest zła. Jest bardzo dobra. Graficznie bardzo poprawnie, muzycznie też, sterowanie spoko, strzelanie emocjonujące ( choć zbyt łatwe), fabuła... Fabuła wykorzystuje większe możliwości silnika i na pewno jest najlepszym gry elementem, ale i tak jest schematyczna, liniowa i na jeden raz.
Grając w ośmioletnią grę ma się zupełnie inny mindset. Od starej gry nie oczekuję wiele, więc gdy dostaję wiele to jestem happy. Gdy od gry stawającej w szranki z GTA dostaję to samo co 8 lat temu w lepszej grafice, mogę być wkurzony. Jedynce mogę wybaczyć puste miasto, dwójce nie. Jedynce mogę wybaczyć słabego bohatera głównego, dwójce nie.
Poza tym jest naprawdę fajnie. Dobra gra akcji, z dobrą fabuła, niezłą grafiką. Gra na którą nie spojrzy się po przejściu głównej kampanii ( bo nie ma innej kampanii). Za 5 dych jak najbardziej.
Za 150 zyli. Ja chcę misji pobocznych, opcjonalnych minigier, scen erotycznych ( jak już i tak jest od 18 lat, to niech to wykorzystają. Nie żebym miał z nich korzystać, ale niech będą!), wyścigów, CHCĘ WIĘCEJ!
Szkoda, naprawdę szkoda. Bardzo dobra gra, a taka pełna żółci recenzja...

Kolejny fajny skrót zaowocuje +1. - kol
PS. Po namyśle - nie skrót, ale pełnoprawne wyrażenie.
Ostatnio zmieniony przez kol 2010-09-11, 01:49, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu