Poprzedni temat «» Następny temat
Perły filmowej sceny
Autor Wiadomość
Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 40/38
Wysłany: 2011-06-14, 22:45   

Nathan Fillion

Mal Reynolds przede wszystkim. Cpt Hammer też. W Loście był, z Szeregowca Ryana go wszyscy pamiętamy. Grał głosem trochę. Teraz gra główną rolę w średnim hicie "Castle". Ma absolutnie status kultowy w odpowiednich środowiskach. Powinien grać Hala w GL.

To jest gość, którego ludzie będą pamiętać za 30 lat. Kiedy wszystkie te gwiazdki i hity zgasną za pare lat, prawdziwa jakość pozostanie w pamięci. Oni będą moriar, A Nathan i Firefly non omnis.

I jest szczery i cholernie zabawny. God.

Dead 
Bibliotekarz
Follower of Satan

Podziękowania: 27/63
Wysłany: 2011-06-15, 14:54   

Cytat:
Mal Reynolds przede wszystkim

I właściwie nic poza tym, chyba, że ten Castle, którego nigdy nie widziałem.

Cytat:
W Loście był

Przez parę minut w kolejnym bardzo nudnym fbacku Kate :razz:

O wiele lepszą rolę miał w siódmym sezonie Buffy gdzie grał arcyzłego uberksiędza :grin:

Alvarez 
Zasłużony

Podziękowania: 253/73
Wysłany: 2012-01-22, 15:22   

Zobaczyłem dziś reklamę Rzezi - nowego filmu Romana Polańskiego. Jakoś tak od razu naszło mnie skojarzenie z trzynastolatkami i pedoatestem Vinca:
x [Pią 2:31] Vinci: Kurde, Nao! Ty niedługo będziesz miała 17 lat! Nie miałaś niedawno 13tu? :P
x [Pią 16:31] Naorden: Vinci, też mnie to dziwi O_o
x [Pią 17:35] Vinci: Przespałem, teraz już jesteś dla mnie za stara :<
x [Pią 17:46] Naorden: <tnie się makaronem>
x [Pią 20:22] Vinci: Nie rób tego! Po prostu zmień datę urodzin w profilu i będzie OK! :P
x [Pią 20:52] Dzwonsson: Wiciu, ale zmiana daty nie zmieni faktu, że to już licealistka, za takie numery możesz stracić pedoatest... LOL
x [Pią 20:59] Vinci: Pedoatest, niezłe :P
No i właśnie... chyba nie było to jeszcze poruszane. Jeśli panowie Dzwon i Jvegi skłonni są do podzielenia się swoim poglądem, to bardzo jestem ciekaw jak odnoszą się do słusznosci lub nie zaniechania przez Szwajcarię ekstradycji Polańskiego do USA za seks z małoletnią z 1977...

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 40/38
Wysłany: 2012-01-22, 16:36   

Temat rzeka i temat chyba nieodpowiedni. Zgodnie z formułą napiszę co sądzę o Polańskim jako artyście, a potem co o tej całej sprawie. Jak się dyskusja rozwinie to ewentualnie się ją gdzieś przeniesie.

Facet jest jednym z najlepszych reżyserów ever. "Pianista", "Śmierć i dziewczyna", "Piraci" i "Chinatown" to są filmy najwyższej jakości. "Dziecka Rosemary", "Noża w wodzie", "Wstrętu" i paru innych jego filmów nie widziałem, ale z tego co wiem podpadają pod tę samą kategorię. Koleś rządzi.

Staram się stosować zasadę, że oceniam dzieło a nie twórcę. Mel Gibson to gnojek, ale "Mad Max" czy "Gallipoli" to nadal są arcydzieła. Beck jest scjentologiem, ale uwielbiam jego muzykę. Polański zrobił kiedyś coś potwornego, ale nadal lubię jego filmy.
A czy pochwalam zaniechanie ekstradycji? Według polskiego prawa sprawa się przedawniła i trzeba to wziąć pod uwagę. Zwłaszcza, że nie mówimy o pedofilu polującym na małe dzieci na placach zabaw, któremu trzeba uciąć jaja, bo stanowi zagrożenie. Mówimy o kolesiu, który w młodości na narkotycznej imprezie przespał się z rozwiązła trzynastolatką za jej zgodą. Zapłacił za to wygnaniem, na które zdecydował się, bo nie miał szans na uczciwy proces. Z tego co wiemy nigdy niczego takiego nie powtórzył, jest już bardzo stary i po prostu nie widzę czemu teraz miałaby taka kara służyć. Zwłaszcza, że babka mu wybaczyła.

A co do oczywistego argumentu, że to jest nierówne traktowanie, bo gdyby nie był sławny to nikt, by go nie bronił, to też się nie zgadzam. Jasne, że ma to wpływ na stopień jego poparcia przez masy, ale ja osobiście chciałbym myśleć, że gdyby chodziło o kogoś innego w takiej samej sytuacji (minęło 35 lat, nie był to gwałt na bezbronnym dziecku, nie powtórzyło się i delikwent niedługo umrze) to też byłbym przeciwko kontynuowaniu pościgu.

To nie jest prosta sprawa. Gdyby jednak trafił do tego więzienia w stanach to raczej bym nie płakał, ale jeżeli go to ominie to też objedzie się bez krzyków.

torian 

Podziękowania: 20/8
Wysłany: 2014-10-21, 21:00   

Wojciech Smarzowski

Reżyser dzięki, któremu odzyskuję wiarę w polską kinematografię. Ze względu na depresyjny charakter i tematykę jego filmy nie należą do tych, które ogląda się z przyjemnością ale pozostają one w pamięci.

Wesele (2004)
Dom zły (2009)
Róża (2011)
Drogówka (2013)
Pod Mocnym Aniołem (2014)

W planach kolejny "Wołyń". Jeszcze nie powstał a już jest o nim głośno.
Podziękuj autorowi tego posta

Gawith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 29/28
Wysłany: 2014-10-23, 21:49   

Tego reżysera jeszcze "małżowina" ze Świetlickim - nie tak dobra, ale warto zerknąć.

Z rzeczy które ostatnio oglądałem - Stroszek Herzoga. Bardzo gorzka i prawdziwa opowieść o emigracji. Nie mniej depresyjna rzecz niż wyżej wymienione tytuły ;)

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 434/317
Wysłany: 2014-10-23, 22:04   

Gawith napisał/a:
Stroszek Herzoga

To + Iggy Pop's The Idiot = zestaw pre-samobójowy Iana Curtisa z Joy Division.
Co do samych filmów Herzoga - perłami bym ich nie nazwał, ale parę jest naprawde ciekawych (np. Aguirre, der Zorn Gottes, Herz aus Glas czy Jeder für sich und Gott gegen alle (Kaspar Hauser) tudzież Fata Morgana;P

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Gawith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 29/28
Wysłany: 2014-10-23, 22:21   

Cytat:
To + Iggy Pop's The Idiot = zestaw pre-samobójowy Iana Curtisa z Joy Division.

No cóż, nie dziwię się.
Nie wszyscy wiedzą, że to Herzog jest autorem dokumentu Grizzly Man. Też ciekawa historia, i zupełnie odmienna forma od jednak ciut "wyższego" kina z jakim reżyser jest kojarzony. Tytuł filmu o Kasparze jest genialny, będę musiał obejrzeć to dziełko.

torian 

Podziękowania: 20/8
Wysłany: 2014-10-24, 21:14   

Marek Koterski

Reżyser i scenarzysta znany głównie z serii filmów, których bohaterem jest Adam Miauczyński. Jego twórczość jest na tyle specyficzna że trudno przyporządkować ją do konkretnego gatunku. Osobiście postrzegam jego filmy jako mieszankę kina psychologicznego i gorzkiej komedii.

Nic śmiesznego (1995)
Ajlawju (1999)
Dzień świra (2002)
Wszyscy jesteśmy Chrystusami (2006)
Baby są jakieś inne (2011)

Geralt Riv 
Wieśmin

Podziękowania: 5/10
Wysłany: 2015-09-19, 21:25   

Jack Nicholson

Cenię go przede wszystkim za umiejętność odgrywania psychopaty. Jego uśmieszek i kocie ruchy. Zresztą sami wiecie jak oglądaliście przynajmniej jeden z filmów. Oto kilka ról:

-"Lot nad kukułczym gniazdem" - Cóż, gdym miał opisywać cały film, dogoniłbym L'fa w pisaniu długich postów. Ale ocenię gre aktorską Jacka. Jedno co można powiedzieć, to... w zasadzie nic. Nic dodać nic ująć. Jak wcześniej pisałem, świetnie udaje psychola(albo udaje udającego psychola... kto wie?), koleś jest w tym po prostu genialny! Impreza w psychiatryku, zdrowy indianin w oddziale itp. Bezwzględnie polecam!

-"Infiltracja" - Tu, Nicholson gra mniej porąbanego(ale jednak) przestępce. Bogata, świetna obsada. Thriller ze szczyptą komedii. Również polecam.

-"Lśnienie" - Aż nie wiem co mam napisać. Świetny horror Stanleya Kubricka, świetna gra aktorska, świetna ścieżka dźwiękowa. Nic dodać nic ująć.

sajok 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 30/51
Wysłany: 2015-09-20, 08:53   

Skoro jesteś fanem Nicholsona to, jeżeli jeszcze nie widziałeś, polecam Ci do obejrzenia jego mnie znany film Obietnica. Moim zdaniem końcówka filmu to prawdziwy mastersztyk i warto go obejrzeć chociażby właśnie dla samego zakończenia.

Nobanion 
kotołak, zajebójca czata ^^

Podziękowania: 99/221
Wysłany: 2015-09-20, 09:58   

Cytat:
Geralt Riv
Film często jest powtarzany na niektórych stacjach telewizyjnych, co mnie nie dziwi. Czy się spodoba? Nie wiem, ale na pewno się nie będziesz nudził, mimo że w opisach jest jak jest. Lepiej być nie może(1997) As Good as It Gets.

porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Podziękowania: 127/87
Wysłany: 2015-09-20, 13:15   

Skoro mowa o Nicholsonie, to chyba nie można nie wspomnieć o Batmanie Tima Burtona - co prawda niektórzy twierdzą, że Nicholson wcale tam nie grał Jokera, tylko grał Nicholsona :razz: ale mi taka wersja Jokera "z jajem" podeszła o wiele bardziej niż ta z filmu Nolana (i w ogóle klimat obu Batmanów Burtona bardziej do mnie trafił).

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...

Nobanion 
kotołak, zajebójca czata ^^

Podziękowania: 99/221
Wysłany: 2015-09-20, 13:44   

Podpisuję się czterema kończynami, co mistrz porfirion napisał powyżej, tyczy się odnośnie Batmanów Burtona i roli w nich Nicholsona (swoją drogą nie lubię Nolana wizji Batmana, poza pierwszą częścią jego tryptyku), praktycznie rzecz biorąc, każdej przez siebie wykreowanej robi, bez względu na jej charakter, granej postaci i tematyki zostawia coś "swojego"- zapisuje się swoją grą w pamięci oglądacza, tak jest przynajmniej u mnie.
Aktorstwo, to jedna z tych dziedzin, że powiedzenie mówiące, że nie ma ludzi nie zastąpionych jest chybione, są filmy które nie mają racji bytu bez niego, podobnie jest jak ze zmarłym Robinem Williamsem- jak wyobrazić sobie np. Stowarzyszenie Umarłych Poetów bez jego roli, albo Patcha?

Geralt Riv 
Wieśmin

Podziękowania: 5/10
Wysłany: 2015-09-21, 11:34   

Warto też obejrzeć lekką komedyjkę - "Dwóch gniewnych ludzi". Scena z pytaniem - "Kim jesteś?". Świetnie daje znać o grze aktorskiej Jacka Nicholsona.

Właściwie to co się stało z tym aktorem? Inni mówią tak inni tak. Co w końcu?

Odpowiedz do tematu