Poprzedni temat «» Następny temat
La'Dalis - Romans z Haer'dalisem
Autor Wiadomość
Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 183/60
Wysłany: 2010-04-22, 22:42   La'Dalis - Romans z Haer'dalisem

Cytat:

La'Dalis - Romans z Haer'dalisem
wersja: 0.5
Autor: Lava Del'Vortel

I. Wprowadzenie:

Dodatek ten wprowadza romans z Haer'dalisem - bardem fechmistrzem, którego za pewne mieliście okazję ratować już nie raz z Więzienia Sfer. Romans jest dla postaci kobiecych (elf/pół-elf/człowiek/diabelstwo). Charakter postaci nie ma znaczenia. Poza romansem, jako diabelstwo Haer'dalis zyskuje zdolność specjalną - ociemniałość. Poza nią, jako członek Straży Zguby zyskuje nową zdolność - Ostrze Straży Zguby. Zdolność działa jak "Płomienne Ostrze."
Uwaga, na chwilę obecną dodatek nie jest ukończony. To raczej wersja beta dodatku. Całość dialogów dla SoA powinny działać prawidłowo. W przypadku problemów, proszę kontaktować się ze mną w odpowiednim temacie na forum Children of Bhaal.
Część SoA to w sumie 24 nowe, zarówno dłuższe, jak i króciutkie rozmowy.
W przypadku romansowania z Dalisem, na zaawansowanym stadium, skrypty zablokują kilka innych romansów dla kobiet. Dodatkowych dialogów na tą okoliczność jeszcze nie ma.

Pierwsza rozmowa romansowa odbywa się po uwolnieniu Dalisa z Więzienia Sfer, po wyjściu z Pięciu Dzbanów. By dodatek działał nie jest wymagane rozpoczęcie nowej gry. Można nawet mieć Dalisa w drużynie (jeżeli jest po zadaniu Więzienia Sfer, należy się udać do Dzielnicy Mostów, aby odpaliła się pierwsza rozmowa.)

II. Instalacja:

Umieść mod w głównym katalogu gry, po czym uruchom Setup-LaDalis.exe.

III. Credits i podziękowania:

Auotr: Lava Del'Vortel
Muzyka: Track 17 Prince of Persia

Pragnę podziękować wszystkim, którzy postanowią wypróbować dodatek, a także społecznościom CoB, SHS i TH.

IV. Historia Wersji:

22 Kwietnia 2010 - Wersja 0.5
-Pierwsze wydanie

Jeżeli będzie zainteresowanie dodatkiem, oczywiście będzie kontynuowane. Z powodu faktu, iż mogę być zajęty przez najbliższy tydzień, umieszczam mod w obecnym stanie.

Pozdrawiam!

Lava Del'Vortel
Ostatnio zmieniony przez Lava Del'Vortel 2011-11-06, 00:42, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Dark, mumin
Almateria
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-22, 22:44   

Lava Del`Vortel napisał/a:
Auotr: Lava Del'Vortel

Pisze się autor. ^^
I chciałam jeszcze powiedzieć, że to okropny tytuł i po nim samym bym się nie domyśliła zawartości.

Dosiek 

Podziękowania: 7/33
Wysłany: 2010-04-23, 06:24   

Jakos umknela mi jedna informacja tzn nie wiem czy jej nie ma czy ze mnie taki ciucmok ze znalezc nie moge.
Jakie warunki musi spelniac charname co do tego romansu?

EDIT: Nio tak, wiedzialem ze ciucmok ze mnie :)
Ostatnio zmieniony przez Dosiek 2010-04-23, 07:32, w całości zmieniany 1 raz  

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2010-04-23, 07:01   

o tu:
Cytat:
Romans jest dla postaci kobiecych (elf/pół-elf/człowiek/diabelstwo). Charakter postaci nie ma znaczenia.

Innych wymogów nie ma. A no może jeszcze ukończenie zadania więzienia sfer.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Dosiek
Zireael 

Podziękowania: 13/42
Wysłany: 2010-04-29, 08:44   

Pomysł jak dla mnie rewelacyjny. Zawsze mi czegoś takiego brakowało. Dalis aż się prosił o romans... Brawo Lava!

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2010-04-29, 10:24   

Na razie to jakby główna część dla SoA, ale powiem spokojnie, że kawałek ToB już jest napisany, część do SoA ma już kilka poprawek textu (zrobione przez Piccolo)... W sumie nie każdemu może odpowiadać koncepcja romansu w części SoA, ale wg mnie pasuje do tego diabelstwa. Z chęcią usłyszę Twoją opinię, gdy już zagrasz :)

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2010-04-29, 11:11   

Hej, mam do Was pytanie. Trista ma jakieś problemy z Dalisem - ma tak zwany "stutter" (postać rusza się centymetr, może 2 i staje), nie pojawił się dialog zdobycia klejnotu. Czy ktoś gra z tym modem i miał coś podobnego? Zarówno na laptopie jak i na stacjonarnym nie miałem żadnego z tym problemu.

Trista 

Podziękowania: 13/7
Wysłany: 2010-04-29, 17:14   

Wątpię, by to była wina modów, których nie mam z resztą zbyt wiele zainstalowanych, tak więc to pewnie instalka... Zreinstaluję i zobaczę co będzie się działo.

EDIT:
Zrobiłam reinstal i teraz wszystko jest już git :]
Podziękuj autorce tego posta

mumin 

Podziękowała 4 razy
Wysłany: 2010-05-02, 19:06   

Lava Del`Vortel napisał/a:
W sumie nie każdemu może odpowiadać koncepcja romansu w części SoA, ale wg mnie pasuje do tego diabelstwa
Faktycznie do diabelstwa pasuje, fajnie oddaje postać i sposób bycia tego NBC, co do tego nie mam wątpliwość. Przydałby się tu tylko jakiś konflikt romansowy z Anemonem, wręcz jakaś mała młócka, to bardzo leży w charakterze obu tych panów, w końcu skaczą sobie do oczu o mniejsze głupstwa.
Martwi mnie jedynie to, że w tym romansie gracz ma raczej marne szanse na …odegranie własnej postaci np. szok pod tytułem „to ja piszę jakiś dziennik?” tak wiem że mamy takowy ale to raczej pomoc dla gracza. Takie coś sprawia że tracę kontrole nad odgrywaną przeze mnie postacią na rzecz twórcy moda (moja super mroczna bohaterka na postojach ostrzy i poleruje broń a nie dzienniczki prowadzi :P). To tak jak kiedyś w jakimś modzie był tekst że coś tam zaplątało się (nie pamiętam co) we włosy mojej bohaterskiej bohaterki i dupa, czar prysł bo moja heroina na portreciku miała króciutkie włosy.

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2010-05-02, 19:19   

Cytat:
Faktycznie do diabelstwa pasuje, fajnie oddaje postać i sposób bycia tego NBC, co do tego nie mam wątpliwość.

Dzięki!
Cytat:
Przydałby się tu tylko jakiś konflikt romansowy z Anemonem

Och, to to na pewno będzie! Nie wiem czy młócka - wątpię nawet - ale będzie. Konflikty zawsze są!
Cytat:
Martwi mnie jedynie to, że w tym romansie gracz ma raczej marne szanse na …odegranie własnej postaci np. szok pod tytułem „to ja piszę jakiś dziennik?”

Ino wymagane jest przez grę fakt pisania dziennika i nie będę udawał, że dziennika nie ma, bo ktoś mógłby mieć postać, która takiego nie prowadzi. Jakoś słabo widzę "nie pisze dziennika" po czym otwierasz okno "Dziennik przygód"... Wybacz, ale tego nie zmienię. Nie wiem co masz jeszcze na myśli przez odegranie postaci. Zdaje mi się, że dodatek jest podobnie napisany jak te inne oryginalne. To tak jak z zarostem - w dialogach (akurat to nie o dalisie) nie mogę przewidzieć, czy charname ma zarost czy nie. Tak jak tutaj nie mogę napisać, że nie wiem... charname macha obfitym biustem, skoro nie jest powiedziane, że taki ma. Nie ma niestety triggera CheckBoobs(X_SIZE). To przykłady, że dialogi pisze się tak by pasowało jako tako do każdej postaci...
Jednakże mam nadzieję, że chociaż odrobinę frajdy miałaś z romansu.

Oczywiście projekt nie jest porzucony - w nowej wersji będzie korekta textu autorstwa Piccolo, konflikt romansu z Aerie, konflikt z Anomenem i część do ToB. Czy wszystko na raz to trudno powiedzieć.

mumin 

Podziękowała 4 razy
Wysłany: 2010-05-02, 19:24   

A mam małe pytanko… po spędzeniu nocki z naszym amantem kiedy ten nas ignoruje jest opcja albo zrobić tamtemu dramę albo zignorować , nie znam niewiasty która wybrała by pierwszą opcję więc wybrałam tę drugą (bardziej z klasą ) zakładającą milczenie …czy to sprawiło, że zwaliłam ten romans ? :sad:

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2010-05-02, 19:30   

Ta druga to by go zignorować barda. Tak, ta opcja psuje romans, bo wskazuje na to, że dla postaci gracza to także była raczej... przygoda. Nie mówię, że od razu po sexie gadać z kimś o tym, ale ten się zachowuje jakby nic się nie stało przez pewien czas... taka, której by zależało, zapytałaby o co chodzi. Jak nie - cóż, Dalis to typ faceta, który nie będzie się jakoś płaszczył przed kobietą... To Strażnik Zguby (lub Zagłady - jak kto woli. Po prostu Doomguard :P) Dzielą się na tych, którzy zmierzają ku końcowi, tych opóźniający koniec rzeczy i takich, którzy nie podzielają żadnego ze zdań - po prostu się przyglądają - tym właśnie jest Dalis. Nie będzie "wymagał" rozmów o tym i nie będzie ich oczekiwał. Po prostu rusza dalej, a jak będzie, tak będzie.

jakubnever3 

Podziękował 2 razy
Wysłany: 2010-08-01, 20:58   

Przeszedłem nie dawno Baldura z twoim modem i powiem tylko że ten romans jest dobrze dopasowany do postaci barda. Zachowałeś klimat postaci i nie napisałeś moim zdaniem nudnych tekstów. Dam 4/6

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2010-08-01, 21:50   

Dzięki. Oczywiście będzie kontynuowany, ale potrzebna wena i chciałbym pierw skończyć jeszcze coś innego. Mam jeszcze poprawki autorstwa Piccolo, ale to dorzucę jak będę miał coś więcej.

BlackWidow89 

Podziękowania: 3/4
Wysłany: 2011-03-05, 22:42   

Zgłaszam, iż u mnie też pojawił się ten 'stutter'(jeszcze nie robilam reinstalki, więc się pewnie odezwę jeszcze, czy pomogło).

Odpowiedz do tematu