Poprzedni temat «» Następny temat
Radia internetowe
Autor Wiadomość
Valsharess 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 19/14
Wysłany: 2010-04-19, 11:05   Radia internetowe

Ponieważ nie samym last.fm'em człowiek żyje, proponuję ten oto temat. Dedykuję go przede wszystkim tym, którym życie bez muzyki rysuje się niczym czarna, bezdenna otchłań, ale również osobnikom którzy maja przynajmniej minimalną styczność z muzyką jakąkolwiek. Zarówno Ci pierwsi jak i drudzy być może natknęli się w swojej wędrówce po sieci z ciekawymi radiami internetowymi, jeżeli tak będę wysoce uradowana jeśli podzielicie się linkami do takowych, gdyż jest to głównym założeniem tego tematu. Przy propozycji radia bardzo proszę o krótki opis w przypadku gdy nazwa stacji nie określa jednoznacznie gatunków muzycznych z jakimi można się tam spotkać.

Moje propozycje:

:arrow: Radio Darkness
Nie tylko taki "Darkness" jaki pewnie niektórzy z was mają na myśli. Na stornie znajdzie również kanały "Tormented Radio" oraz "Gothville"... ogólnie jak dla mnie bardzo spokojna nuta.
:arrow: Dark Soul
Głównie ciężkie brzmienia. Na stronie z tego co pamiętam można też obejrzeć teledyski.
:arrow: Black Metal Radio
Co tu dużo pisać, po prostu Black Metal ]:->
:arrow: Death.fm
Myślę, że również nie wymaga komentarza.
:arrow: Radio Ethereal
"Welcome to "Radio Ethereal". Playing the best independent electronica, industrial and ambient music!". Sądzę, że nic więcej dodawać nie muszę.

Aktualnie poszukuję jakiegoś dobrego radia z Folkiem (szeroko rozumianym :wink: ), także będę zobowiązana.

Aeraldo 
Nadworny grajek

Podziękowania: 10/22
Wysłany: 2010-04-19, 12:58   

Aj ci metale. :P

To ja wrzucę coś lżejszego, ale nie do końca.
Radio Centrum - Więcej rocka!
http://centrum.fm/
Czyli akademicka radiostacja z UMCS-u, gdzie puszczają niemal wyłącznie rocka i to całkiem niezłego. Dodatkowo te (momentami dziwne) dialogi studentów - niezapomniane. ;] Normalnie można go posłuchać na 98.2 w Lublinie, jednak ma na stronce plik do odbierania przez neta w kilku typach jakości, w zależności od szybkości łącza,
Warto.

Valsharess 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2010-04-19, 13:29   

Aeraldo napisał/a:
Aj ci metale. :P

aj tam zaraz metale. po prostu jakoś tak wychodzi, że głównie ciężkiego brzmienia się słucha :wink: ale nie zawsze, czasem takie
:arrow: Antyradio świetnie sprawdza się w samochodzie lub dla (jak ja to mówię) odmóżdżenia i przy okazji posłuchania wiadomości :)

Dead 
Bibliotekarz
Follower of Satan

Podziękowania: 27/63
Wysłany: 2010-04-19, 14:00   

Ja się nigdy nie przekonałem do radia. Wolę sam sobie puszczać to czego chcę posłuchać, najlepiej całymi płytkami naraz. W każdym radiu leci za dużo syfu jak na mój gust. Właśnie ogarnąłem sobie to Black Metal Radio. Choć słucham bmu i dsbmu praktycznie cały czas, tu nie znalazłem nic dla siebie (a przewinąłem sobie 25 kawałków).

Valsharess 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2010-04-19, 14:33   

Grzebul napisał/a:
Ja się nigdy nie przekonałem do radia. Wolę sam sobie puszczać to czego chcę posłuchać, najlepiej całymi płytkami naraz. W każdym radiu leci za dużo syfu jak na mój gust.

A dla mnie radio jest doskonałym źródłem inspiracji. Nie zgadzam się, że w każdym radiu leci za dużo syfu, choć w sumie dla Ciebie pojęcie syfu może być inne niż dla mnie. W każdym razie dobieranie sobie tematycznych stacji (nie przypadkiem moje propozycje zawsze będą oscylować wokół muzyki cięższego kalibru) znacznie zmniejsza ryzyko stykania się z wyżej wspomnianym syfem za to zwiększa możliwość poszerzenia swojego repertuaru o kolejne kapele.

Na ciąg dalszy dyskusji, Grzebieniu :wink: zapraszam do tematu :arrow: Metal Corner, ponieważ kilka kwestii mnie zastanawia, a tam jest odpowiednie miejsce do tego typu dyskusji.

Dead 
Bibliotekarz
Follower of Satan

Podziękowania: 27/63
Wysłany: 2013-06-13, 14:48   

Jakie są jeszcze fajne radia internetowe puszczające metal? :grin:

Aeraldo 
Nadworny grajek

Podziękowania: 10/22
Wysłany: 2013-06-13, 15:40   

Słucham regularnie audycji swojego radia akademickiego, które emituje na lublin i okolice. Niegdyś radio stricte rockowe, teraz trochę uniwersalnej muzyki postanowili wdrożyć, co mnie osobiście skutecznie odrzuca od słuchania w godzinach 8-18. Natomiast po 18 zaczynają się audycje autorskie i tu zaczyna się robić ciekawie. Z cięższych brzmieć mogę polecić:
Skamielinę
Centrum w Mroku
Tlenek Węgla

Dodatkowo słucham:
ProGramu
Hippisówki
Apteki
RootsEdukacji
HelloFolks

Granie na poziomie, często coś nowego przez to poznaję (chociażby Żywiołaka). Tylko nie przestraszcie się muzy za dnia - tak jak mówiłem, zmienili stylistykę. ;)

Ramówka:
http://centrum.fm/ramowka...06-13,mode=week
Link do słuchania i pobrania pliku streamingowego do odtwarzacza:
http://centrum.fm/sluchaj/

Odpowiedz do tematu