Poprzedni temat «» Następny temat
Muzyczne dedykacje
Autor Wiadomość
Valsharess 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 19/14
Wysłany: 2009-02-10, 17:49   Muzyczne dedykacje

krótki opisik ;)

Danzig/Devil's Plaything.mp3 - Bo stare, ale jare.
Shining/I och med insikt skall du forge.mp3 - Bo intro mnie rozwala.
Ayreon/Comatose.mp3 - Bo nawet mój brat słuchał tego przez cały weekend.
Arkona/Oj, Pecal-Toska.mp3 - Bo dobry pagan nie jest zły.
Karna/Wings Are Cutting Air.mp3 - Bo sentyment.
Marblebog/Abyss Calls..._khaos[].mp3 - Bo to zaj***ście hipnotyzujący kawałek.
Archive/Lights - Bo to taki emocjonalny kawałek.
Lisa Gerrard/Space Weaver - Bo nie samym blackiem człowiek żyje.
Sanctum/Shut up-rtb.mp3 - Bo ogólnie płyta z tym kawałkiem to płyta dobra.
Ulf Soderberg/Tidvatten part II.mp3 - Bo Ulf świetnym muzykiem jest.
Ice Ages/Eternal Sleep.mp3 - Bo na darkwave warto zwrócić uwagę.
Deutsh Nepal/Excursioner Angel.mp3 - Bo niektóre kawałki sprawiają, że się moczysz ze strachu ;) (akurat ten jest przystępniejszy)
Irfan/Monsalvato.mp3 - Bo to prawie jak Dead Can Dance.
Neurosis/Falling unknown.mp3 - Bo sludge w wykonaniu tej grypu jest diabelnie świetny.
Dead Can Dance/Xavier.mp3 - Bo Dead Can Dance, to jedna z czarnych pereł, którą wypada znać.

smacznego Phil :wink:

http://www.sendspace.com/file/sb7a06 (hasło w pm)

edit:
a i dzięki Nun za info o tym serwerze, jak widać okazał się niezbędny, bo mediafire strzelił focha :]

Temat wydzielony z niegdyś Muzyki Dzieci Bhaala dziś last.fm Dzieci Bhaala, bo o tym ten temat traktuje. Jeśli ktoś będzie miał ochotę zmajstrować komuś składak z dedykacją, proszę trzymać się wzoru, który uwidacznia chociażby ten post - Val

EDIT:

WAŻNE!
Jeżeli ktoś się pokusi o komentarz do powyższej czy jakiejkolwiek innej, późniejszej dedykacji, to zapraszam do odpowiedniego tematu KOMENTARZE do Muzycznych dedykacji. Obecne miejsce wyznaczone jest TYLKO do muzycznych paczek (+jej opis) lub (od czasu sugestii Eli ;)) pojedynczych utworów.
Przypominam, że do ogólno-metalowych dyskusji służy Metal Corner. Chyba się wyraziłam jasno, dziękuję za uwagę :wink:
Ostatnio zmieniony przez Valsharess 2010-07-16, 22:46, w całości zmieniany 4 razy  
Podziękuj autorce tego posta

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Philoos
Philoos 
Zasłużony

Podziękowania: 24/11
Wysłany: 2009-02-16, 00:32   

Oto i mój zestawik wraz ze zdaniem komentarza:

Tool - Lateralus - tytułowy kawałek z ich chyba najlepszego albumu. Progresywny metal i jego kwintesencja.
Amplifier - Airborne - prog odkryty dzięki lastowi, mało znany raczej, ale warto, imho.
Snow Patrol - Lifeboats - lekki, łatwy i przyjemny.
Agalloch - Not Unlike The Waves - mocno progresywny, wstawki blacku mi nawet nie przeszkadzają.
System Of A Down - Spiders - ulubiony, choć nieco lżejszy od pozostałych z tej płyty utwór SoaD.
Massive Attack - Inertia Creeps - pisałem o nim w temacie z ul. utworami, mroczny trip-hop. Tyle.
Tenhi - Yötä - mój faworyt z drugiej płyty tegoż zespołu.
Godsmack - Mistakes - klimat, power, po prostu Godsmack.
Conjure One - Redemption - podróż przez elektronikę.
Therion - Black Sun/draconian Trilogy - potęga symfonicznego metalu daje o sobie znać.
Kult - Bal Kreślarzy - polski akcent, dobry humor.
Thievery Corporation - Sweet Tides - ostatni utwór z ostaniego albumu TC, ale u mnie jeden z pierwszych utworów w ogóle. Piękny, sentymentalny, cudowny sposób na odprężenie.

http://rapidshare.com/fil...lavour.rar.html
(hasło w pm)

Valsharess napisał/a:
jeśli natomiast chciałbyś cały album czegoś, też nie problem :] np Archive

Mogę chcieć, jeśli to nie problem, choć z dorwaniem całego albumu nie powinno być problemu ;)
Aeremar napisał/a:
Polecam odsiebie.com

Ograniczenie 100MB/plik mnie odpycha.

Więcej szczegółów
Valsharess
Valsharess 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2009-05-03, 23:03   

Marcinie :> (pisze do Philoos'a żeby nie było nieporozumień)

Opeth / Coil - wyjątkowa rybka w morzu Opeth
Desiderii Marginis / Mantrap - wybitny o ile ktoś się para takimi klimatami
Anathema / Sleepless 96' - poznałam niedawno, super!
Archive / Nothing Else - bo to ten drugi kawałek Archive, który mnie zwala z nóg
Casus Belli / O wzgardzicielach ciała - bo polski i dobry płód
Faithless / Evergreen - nie w moim stylu, a jednak godne uwagi
Shape of Despire / Night's Dew - coś innego
Evoken / Snowblind - bo to bardzo ciekawy cover
Antonio Pinto / Requiem - lepiej podczas doła nie słuchać, cholernie przygnębiający, piękny
Disharmony / Angels - jedna z pereł
Carpathian Forest / Forest - bo to zupełnie nie w stylu CF, a takie przyzwoite i inne
Enigma / Beyond The Invisible - bo fajne twory Enigma miewa
Iced Earth / Melancholy - niebanalny
Shivaree / Goodnigth Moon - to coś dziwnego ale miłego dla ucha
Days Of The New / Touch, peel and Stand - fajne oni Ci mają kawałki... niektóre

o tak o i w podziękowaniu za jednak szybkie rozpatrzenie mojego dzisiejszego wniosku :curious:

http://rapidshare.com/fil...hil_II.rar.html

smacznego Phil 8-)

hasło w PM :]

Więcej szczegółów
Philoos
Philoos 
Zasłużony

Podziękowania: 24/11
Wysłany: 2009-06-07, 01:47   

Udało mi się coś sklecić, mam nadzieję, że ta trzynastka nie okaże się pechowa ;)

Kings of Leon - Closer - ma swój klimat
QotSA - No One Knows - perła stoner rocka
A Perfect Circle - Imagine - mroczny cover mrocznego utworu ;]
Tiamat - Dust is our Fare - pięknie wzniosły
Muse - Map of Problematique - elektroniczna uczta dla uszu
Wolfmother - Where Eagles Have Been - takie australijskie "Led Zeppelin" ;)
Tricky - Bury the Evidence - przykład na genialne połączenie trip-hopu i rocka, do tego pełne emocji
Paradise Lost - Xavier - cover znanego pewnie Ci utworu ;) (tak dla porównania, może przypadnie Ci też do gustu)
Foo Fighters - Free me - dobry grunge nie jest zły
Ankh - Brama - z polskiego podwórka, progresywna klasyka
Interpol - Untitled - mam wielki sentyment do tego kawałka, cholernie emocjonalny
Massive Attack - Angel - kolejna, z wielu pereł MA
E.S. Posthumus - Nara - trudno opisać, trzeba przesłuchać ;)

http://www.filefactory.co..._s_reccs_II_rar
Pass jak zwykle w pm

Miłego słuchania :-)

Więcej szczegółów
Valsharess
Valsharess 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2010-05-05, 16:34   

Drogi Grzebieniu, mam nadzieję, że zaserwowane kawałki zrekompensują Ci okres wyczekiwania. W wyborze utworów kierowałam się bardziej osobistym rankingiem nie bacząc na to, czy któryś kawałek jest charakterystyczny dla grupy, czy też nie. Ponadto nie wiem czy silić się na opisy do poszczególnych kawałków skoro wybrałam kapele, które moim zdaniem cholernie godnie reprezentują scenę black metalową i wszystkie uwielbiam za całokształt, ale postaram się kliknąć parę słów ;)

BARATHRUM (Finlandia)
:arrow: Last Day In Heaven - bo to, że tak pozwolę sobie napisać, stara szkoła jazdy, ich utwory momentami kojarzą mi się z początkowymi dokonaniami Bathorego, choć ten nie był ogólnie tak skoczny jak prezentowany przeze mnie utwór ;)

MGŁA (Polska)
:arrow: Further Down The Nest II - bo bardzo lubię język polski w ciężkim brzmieniu, bo to kurna nasza, NASZA! Mgła, tak cholernie dobrze wypadająca na scenie BM. a ten kawałek niszczy mnie za każdym razem gdy go słucham.

ENTHRONED (Belgia)
:arrow: Evil Church - moje bóstwa czarnej sceny, kocham ich za te delikatne wstawki i rozpierdziel wokalno muzyczny, który następuję zaraz po tym.

BEHERIT (Finlandia)
:arrow: Salomon's Gate - kawałek brudny, surowy z bulgoczącym wręcz wokalem, ale finezji mu nie brak, wydaje mi się, że ogólnie dla nielicznych uszu, ja jestem jedną z wybranych, uwielbiam Beherita za takie perły.

SATANIC WARMASTER (Finlandia)
:arrow: Cerelian Satanic Madness - dowód na to, że samemu też można kawał dobrej roboty odwalić, duży szacunek.

NOCTERNITY (Grecja)
:arrow: Lunar Innuendo - piękny wstęp, przewspaniałe połączenie melodii, melancholii z siarką.

JUDAS ISCIARIOT (USA)
:arrow: I Filled With Woes the Passing Wind - ogromnie żałuję, że Akhenaten postanowił rozwiązać grupę, takie kawałki to po prostu miód dla uszu, nie można przejść obojętnie.

LURKER OF CHALICE (USA)
:arrow: Spectre as Valkirie - kolejny przykład solowego mistrzostwa, melancholijnie, mrocznie, miażdżąco, depresyjnie, za to kocha się LOC.

PESTE NOIRE (Francja)
:arrow: Dueil Angoisseus - ten kawałek mnie po prostu rozrywa emocjonalnie, wybaczcie co delikatniejsi, ale zajebistość w najczystszej formie, tym jest ten kawałek właśnie, każda nuta tego utworu, każdy dźwięk instrumentu, każdy krzyk, są jak obraz mojego życia i naprawdę wali mnie o czym on się tak drze, ja sobie dopisuję swoje słowa.

NEGURă BUNGET (Rumunia)
:arrow: Dupre Reci Impre - za sprawą rekomendacji mojego faceta, nie tylko ten kawałek, cała NB.

Smacznego! ;)

WAŻNE!
Jeżeli ktoś się pokusi o komentarz do powyższej czy jakiejkolwiek innej, późniejszej dedykacji, to zapraszam do odpowiedniego tematu KOMENTARZE do Muzycznych dedykacji. Obecne miejsce wyznaczone jest TYLKO do muzycznych paczek (+jej opis).
Przypominam, że do ogólno-metalowych dyskusji służy Metal Corner. Chyba się wyraziłam jasno, dziękuję za uwagę :wink:

Dark 
Akolita Tempusa

Podziękowania: 28/58
Wysłany: 2010-07-16, 16:07   Koncert Życzeń

W tym temacie każde z nas może zadedykować (i zalinkować) piosenkę innej osobie.

Pierwsza moja dedykacja będzie dla Morgiego. Thin Lizzy to zespół, którego wstyd byłoby nie znać. Dla Ciebie, Samotny Krasnoludzie ich najbardziej znany utwór: Whiskey In The Jar

Druga będzie dla tej forumowej niecnoty, kol kola. Myślę że podoba mu się ten utwór a jeśli nie.. kit mu w ucho. ]:-> Masz nicponiu: Judas Priest - Living After Midnight

EDIT: Nie bij Ela. Scaliłam bo istniał już temat o charakterze dedykacji. Umówmy się, że od teraz nie ma przymusu robienia całego składaka, jak ktoś ma ochotę zadedykować jeden utwór, proszę bardzo :) - Val
Ostatnio zmieniony przez Valsharess 2010-07-16, 16:38, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorce tego posta

Więcej szczegółów
morgan
Valsharess 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2010-07-16, 17:53   

Idąc w zamysł tematu i nowej zasady (którą zaproponowała Ela) chcę zadedykować właśnie Eli utworek, dosyć mroczny, acz bardzo klimatyczny, mam nadzieję, że sie spodoba :)

:arrow: Monumentum - Nephtali (wersja 1)

:arrow: Monumentum - Nephtali (wersja 2)

Dead 
Bibliotekarz
Follower of Satan

Podziękowania: 27/63
Wysłany: 2010-07-16, 18:49   

Val.
Od dłuższego czasu starałem się zebrać to dla Ciebie, coś czuję, że znajdziesz w tym coś dla siebie :) Dla mnie osobiście wszystkie niżej podane, to w pewien sposób nowość, nowe odkrycia, choć może się oczywiście zdarzyć, że Ty zasłuchujesz się już w tym od lat...

---=== Atmospheric Black Metal ===---

DARKSPACE (Szwajcaria)
:arrow: Dark 1.4 Ten zespół jest absolutnym numerem jeden wśród innych wymienionych. Zaleca się jak najszybsze ściągnięcie całej dyskografii i przesłuchanie. Ogarniam to cudo tylko całymi płytkami naraz, muzyka jest bardzo skurwysywna, dużo blastów i wrzasków; posępne, rzekłbym kosmiczne riffy są wałkowane w kółko aż do przyjemnego bólu głowy. Nie przesłuchiwać na YT, tam wszystkie kawałki okrojone. Jako, że wszystkie kawałki mają swój numerek zamiast nazwy, ciężko mi stwierdzić, który był który, ale wiem na pewno, że każda kolejna płytka jest coraz lepsza.

EVILFEAST (Polska, Otwock)
:arrow: Thy Woods Are Sacred Zachęcony Darkspace'm szukałem innych zespołów w podobnym stylu. Dostałem w końcu Evilfeast, nasz rodzimy atmospheric. Nie jest to aż taka napierdalanka przyzwoita jak w Darkspace, ale jest bardzo dobrze. Jakby w mieście był tego koncert trzeba iść koniecznie.

---=== DSBM ===---

XASTHUR (USA)
:arrow: Prison Of Mirrors Jak już się dobrze osłuchało Nyktalgię, Veila, Coldworld... to czas na Xasthur, kolejny dobry dsbm - ciężkie granie, blaściki i dużo wrzasków; klimat jest.

SHINING (Szwecja)
:arrow: Claws Of Perdition Shining oczywiście NIE JEST dbm, ale wg mnie ewidentnie posiada wiele motywów, które bym uznał za pasujące. Pozatym tekstowo zespół jest bardzo nastawiony na suicide/depression. Zaś muzyka potrafi mieć w sobie dużo mocy! Nie znam Shining jeszcze zbyt dobrze, ale ten kawałek to na pewno podstawa i bardzo motywuje do ogarniania reszty.

---=== Black Metal ===---

NAGLFAR (Szwecja)
:arrow: The Darkest Road No to jest absolutny hicior. Bardzo true, pocieszne, aż się chce machać dyńką. Mało szumu, dużo melodyjnych klawiszków, chwytliwe melodie - to jest bardzo ładny black metal.

LEVIATHAN (USA, Kalifornia)
:arrow: A Bouquet of Blood for Skull Co prawda nie znam jeszcze płyt, nie wiem co gdzie jest, ale ogarniając to na YT raz co raz natrafiałem na świetne kawałki. Jedne spokojniejsze, jedne bardzo mocne szybkie... Leviathan wydał bardzo sporo płyt, każda w jakiś sposób inna.

THUNDERBOLT (Polska, Głogów)
:arrow: Spadnie śmiertelny cios... Na deser piosenka, którą można słuchać w kółko. Doskonała do picia. Nasz polski Thunderbolt zmontował tutaj małe black metalowe arcydzieło.
W imię Szatana! Śmierć! Śmierć!!

Miłego słuchania :)

Więcej szczegółów
Valsharess
Katorg 
Wolny scriptor, ponury bard

Podziękowania: 8/23
Wysłany: 2010-07-16, 21:23   

A ja zadedykuje to każdemu lubiącemu rocka tego starszego jak i tego nowego. A i metal się znajdzie (Val , Dzwon , morgan , Simi)

THE WHO (Anglia)
Ogólnie klasyka gitarowej muzyki. Któż nie słuchając ich nie podśpiewywał pod nosem "We won't get fooled again" albo "trick of the light". Świetne gitary i wokal. Utwór:
Pinball Wizard - skoczny utwór z świetną grą na gitarze na początku. Cały utwór miażdzy.

GHOULTOWN (USA)
Zespół troszku już zapomniany ale ciekawy. Grają ciekawą kombinacje country z punkiem , country z rockiem , country z metalem. Ogólnie mieszanka wybuchowa. Utwór:
Drink with the living dead - zaczyna się country a potem jest coraz lepiej. Mimo nieco porytego tekstu warto posłuchać dla refrenu.

ABORTED (Belgia)
Panowie z Belgi grając naprawde porządny napierdalankowy deatch metal. Może nie dorównują Cannibal Corpse ale są ciekawą alternatywą. Zwłaszcza że atmosfera jaką wyczyniają oba wokaliści jest świetna. Idealna dla destrukcji.Utwór:
the saw and the carnage done - sztampowy kawałek pokazujący to co najlepsze w death metalu.

GOREFEST (Holandia)
Coś jak powyżej tyle że ci niderlandzi grają o wiele spokojniej (czyt. napierdalanka jest troszku mniejsza).Utwór:
Infamous Existence - klasyczny utwór deatch metalowy. Powolny ale ciężki.

PNEUMA (Polska)
Polski chrześcijański metal /rock. Byłem dwa razy na ich koncercie i stwierdzam że potrafią pokazać że metal to nietylko szatan , zło , destrukcja. Mimo że spiewają o Bogu to z energią i konkretnym pierdyknięciem. Utwór:
Ojcze nasz - czyli modlitwa w gitarowym wydaniu. Warto przesłuchać dla drugiego głosu
M.D.C. - spokojny , melodyjny utwór :cwan:

Podziękuj autorowi tego posta

Valsharess 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2010-09-30, 15:38   

malutka dedykacja dla Grzebyka :curious:

:arrow: DARK FORTRESS - Hirudineans (OFFICIAL VIDEO)

moc!
]:->

Dark 
Akolita Tempusa

Podziękowania: 28/58
Wysłany: 2010-10-01, 11:33   

Z dedykacją dla kola. :wink:

Dokken - Into The Fire

Naorden 
Guardian of the last burning candle

Podziękowania: 17/13
Wysłany: 2010-10-01, 12:07