Poprzedni temat «» Następny temat
TWM - problemy z kompatybilnością
Autor Wiadomość
Aurelinus
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-02, 07:25   

2 pytania:

- jak zamierzasz rozwiązać, zakładając kompatybilność z NTotSC te elementy, które są u ciebie dublowane - z tego co zauważyłem przy okazji instalacji UB, instalator Weidu dopisuje niepotrzebne, bezsensowne linie kodu do różnych plików, zamiast je ignorować o ile już są; nie wiem jak to jest w grze, ale po takiej dublowanej operacji większości plików edytować się nie da, trzeba je odtwarzać, rozumiem, że opcjami w instalatorze,

- czy nie za dużo tych "technikaliów" (nie bardzo wiem do czego mają służyć) w stosunku do innej zawartości? BG1 to jednak gra niskopoziomowa, dawanie doswiadczenia za byle pierdołę (tak jak w BG2) to chyba nie najlepszy pomysł...

Zed Nocear 
Uczeń Gonda
Laureat Konkursu Modderskiego

Podziękowania: 259/49
Wysłany: 2008-10-02, 17:32   

W WeiDU to nie problem ustawić warunki, aby instalator wprowadzał zmiany do plików tylko wtedy, gdy jeszcze ich nie ma, ale większość modów nie wykorzystuje w pełni możliwości instrukcji WeiDU. Mody WeiDU mogą cechować się wysoką kompatybilnością z innymi, ale nie dzieje się to automatycznie z samego jego użycia. A twórcy UB widocznie założyli, że tylko ich mod wprowadza wspomniane zmiany i nie zadali sobie trudu by instalator to sprawdzał. Dlatego nie martw się o TWM.

Większość "technikaliów" nie zwiększa ilości EXPa, część wręcz odwrotnie, więc w czym problem? A komponenty "techniczne" na razie dominują, bo miałem do nich wenę i łatwiej mi było je stworzyć niż elementy fabularne. Zakładam, że proporcje się zmienią w miarę rozbudowy TWM.

Aurelinus
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-03, 07:32   

Zed Nocear napisał/a:
Dlatego nie martw się o TWM

Ja się nie martwię, ja pytam; nie wiem czemu, ale odnoszę wrażenie, że twoja odpowiedź jest "nacechowana emocjonalnie". Zupełnie niepotrzebnie.

Dosiek 

Podziękowania: 7/33
Wysłany: 2010-02-11, 22:33   

To mój pierwszy raz na forum i nie wiem czy w dobrym miejscu pisze. Jakby co to prosze o wybaczenie :wink:
Gram w TWM3 jako nakladke (tzn instalowana po) na DSOTSC ale te wersja WEIDU. I Keira moze się uczyć pieśni ale nie może z nich korzystac. Mowiąc inaczej jak kliknę w specjalnych imiejętnościach to sie nic nie dzieje.
Oczywiście nie chodzi o to że marudze czy coś podobnego. Jedynie informuje o mych spostrzezeniach.
Podziękuj autorowi tego posta

Zed Nocear 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2010-02-11, 22:49   

Dzieje się tak z wszystkimi pieśniami? Może nie osiągnęła jeszcze odpowiedniego poziomu. Przykładowo "zagranie" Melodii Tymory wymaga 5. poziomu barda. Postać może wcześniej odnaleźć zwój i wpisać czar do innate (engine BG1 nie daje możliwości uzależnienia użycia przedmiotu od osiągnięcia odpowiedniego poziomu postaci), ale póki nie osiągnie 5. poziomu kliknięcie na ikonie pieśni w innate będzie skutkowało niczym. Wiem, że nie jest to rozwiązanie intuicyjne i planuję jakąś skryptową protezę, która by usuwała pieśni z innate, których bard nie może jeszcze zagrać, ale to do przyszłej wersji TWM.

Dosiek 

Wysłany: 2010-02-11, 23:08   

Wlasnie sprawdziłem. Ze wszystkimi pieśniami się tak dzieje.
A moze wina lezy w tym DSOTSC? Bo to jest wersja 1.03co jest juz na Weidu, zreszta wersja angielska. Bo jak gralem na NTOTSC 2.01b to dobrze chodzilo.

Zed Nocear 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2010-02-11, 23:23   

Możliwe, że to kwestia niekompatybilności DSotSC-WeiDU ze starą wersją non-WeiDU. Wystarczy, że w ramach "porządków" zmienili nazwę skryptu Keiri i już pieśni nie będą dla niej działać. A możesz sprawdzić, czy dla oryginalnych bardów z BG1 (Garrick, Eldoth) pieśni działają? Jeżeli tak, to moja sugestia bardzo prawdopodobna. Wtedy w nowej wersji TWM uwzględnię DSotSC-WeiDU.

Dosiek 

Wysłany: 2010-02-11, 23:36   

Sprawdzilem Garrica. Gra tak jak powienien Opowies o C Mocnym Sercu. Posprawdzalem tez NI i Keiria nie ma zadnego skryptu nazwanego jej imieniem. Nie wiem ktory skrypt za te piesni odpowiada. A TWN tworzy Keiria.bcs. Wiec pewnie dlatego.

Zed Nocear 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2010-02-11, 23:47   

Więc wystarczy, że dodasz Keria.bcs do postaci Kerii na pozycji OVERRIDE_SCRIPT i pieśni zaczną działać. Ale jak już jesteś w trakcie gry, to musisz zmodyfikować plik Kerii w save'ie, a nie te w zasobach gry - NI daje taką możliwość.

A ja będę musiał się przyjrzeć bliżej NPC-om z DSotSC-WeiDU.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Dosiek
Dosiek 

Wysłany: 2010-02-11, 23:57   

Oki, thx. Czyzby mnie to zobowiazywalo do przejscia calosci i sprawdzenia? :wink:

Zed Nocear 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2010-02-12, 00:10   

Wszelkie zgłoszenia błędów zawsze mile widziane, ale do niczego nie zmuszam. Sygnały o błędach stanowią też dla mnie przyjemną informację, że ktoś w to jeszcze gra.

Jeśli mowa o sprawdzaniu błędów, to byłoby dobrze grać na wersji TWMdemo3+Fix013. Grasz z fixem?
http://athkatla.cob-bg.pl...p?p=73548#73548

Możesz też podać linka, skąd ściągnąłeś DSotSC-WeiDU?

Dosiek 

Wysłany: 2010-02-12, 00:10   

Nie miala tam zadnego skyptu ustawionego. Po zmianie juz wszystko dziala. Raz jeszcze THX

GRAM, GRAM ....GRAAAAAM!! Ale w ta stara dobra wersje jedyneczki. Jak dla mnie Tutu i BGT odpada. Psuje caly klimacik.

Nie, bez tego fixpaka gram.
DSOTSC sciagnalem stad: http://chosenofmystra.net...topic.php?t=449
Choc nie wiem czy tu moge takie linki umieszczac :smile:

Znalazlem cos jeszcze. Wiem marudze :smile:
Na ta wersje DSOTSC, nie instaluje sie dodatek z plaszczem Noobera. Przeciez to ten mod go dodaje, choc nie wiem czy powoduje berserka bo nie zakladam z przezornosci. Jednak jest. Tylko ze inaczej sie nazywa jako ITM tzn CLCKDS12. Dlatego sie ten dodatek nie instaluje.

Znow cos mam i znow cos z Keiria. Tzn Poe powinien dawac zwoj z piesnia. Jej nie daje. Sprawdzilem DLG od Poa i jest teks do Garrica i do Eldotha a do Keirii nie ma. Tak poprostu informuje.
Ostatnio zmieniony przez Zed Nocear 2010-02-12, 00:36, w całości zmieniany 1 raz  

Zed Nocear 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2010-03-06, 10:09   

Ops! Jakoś nie zauważyłem wcześniej Twoich dwóch ostatnich uwag.

W DSotSC płaszcz nie miał ukrytego berserka, to pomysł dodany w NTotSC. Więc nie ma potrzeby instalacji poprawki.

W drugim przypadku rozszerzenie dialogu Poe o obecność Keirii wart jest rozważenia. Dodam do fixa.

Dosiek 

Wysłany: 2010-03-06, 10:27   

A wiesz znalazlem cos jeszcze. Ale juz nie z DSOTSC.
Mala niekompatybilnosc z Thalantyr IU. Kiedy instaluje TWM jako "nakladke" naniego to wyskakuje error i przerywa instalacje. Pojawia sie komunikat, ze nie ma w (chyba) action.ids - nie amietam dokladnie pliku ale Ty na pewno wiesz :) - polecenia ForceSpellRES ktore pojawia sie m.in. u Tsukiego. Gdy usune ta linijke z wlasciwego pliku, mozna dalej instalowac. Problem znow sie pojawia przy PD za pulapki i czary. I tego zainstalowac sie nie da - w zbyt duzej ilosci plikow jest ta komenda aby usuwac. Zaistalowalem to na odwrot tzn najpierw TWM a pozniej Thalantyra pojawil sie bład zwiazany z ApplySpellRES ale sama intslacja poszla dalej.
Problem ten pojawia sie bez wzgledu czy mam czystego Baldurka czy z modami.

Sorrki, ze tak mecze ale mi sie bardzo fajnie gra z TWM no i... gram i zauwazam :)

Zed Nocear 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2010-03-06, 12:24   

To mi wygląda wygląda na niezainstalowanie się komponentu #0 ~Modul techniczny PRE (uzupelnienie IDS, wykrywanie odpoczynku i walki)~ i skutki tego dla pozostałych komponentów.

Wcześniejsza wersja FIXa 019 do TWM demo3 wprowadzała taki błąd, jeśli nie było zainstalowanego BG1-UB, ale obecnie podwieszona jest OK.

Możesz podać wersje Thalantyr IU, TWM, ewentualnie FIXa oraz zamieścić swój WeiDU.log i załączyć pliki DEBUG z instalacji tych modów. Inaczej za wiele nie zdziałam. Może masz błąd, który jest już wyeliminowany w najnowszej wersji.

Odpowiedz do tematu