Poprzedni temat «» Następny temat
[Komentarze do] Quiz wiedzy o Sadze Baldur's Gate
Autor Wiadomość
L`f 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 290/154
Wysłany: 2015-01-08, 16:38   [Komentarze do] Quiz wiedzy o Sadze Baldur's Gate

W odpowiedzi na pytania Kliwra:
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

Komentarze wydzieliłem z tematu z quizem Damianusa o Sadze BG - bo część dyskusji przeniosła się na moment nawet do offtopu. ;) - L`f

Podziękuj autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Kliwer
L`f 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2015-01-09, 18:06   

Vinci napisał/a:
Jakiś myk z krytem, ciosem w plecy i pieśnią barda chyba.

Promień Słońca przy byle nieumarlaku o słabych rzutach. ;>

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 129/135
Wysłany: 2015-01-09, 18:14   

Albo Ataku Zwiastuna Śmierci (200ptk) Sarevoka jak zasadza zaskok po zdualowaniu (x5), też w tych okolicach będzie :smile:

EDIT:
Ok, mój błąd, obrażenia z ataku zwiastuna nie mnożą się przy zaskoku :razz:

EDIT2:
Ciekawe... jeśli zadamy atak pieścią (teoretycznie tylko ogłuszyć można) i wypadnie atak zwiastuna to cel ginie jak od zwykłej broni (jeśli obrażenia przewyższaja aktualne hp oczywiście) ^^
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 235/51
Wysłany: 2015-01-09, 18:35   

L`f napisał/a:
Promień Słońca przy byle nieumarlaku o słabych rzutach. ;>

A czy tam nie było czegoś o ataku? Niemniej - zapomniałem o promieniu :P

Scol 

Podziękowania: 98/110
Wysłany: 2015-01-09, 18:48   

Vinci napisał/a:
Dead napisał/a:
40 - da się tyle? :)

Jakiś myk z krytem, ciosem w plecy i pieśnią barda chyba.

Dokładnie to stackowanie zwodniczych sobowtórów bardem, każdy z nich odpalał swoją pieśń. No i oczywiście kryt+cios w plecy żeby to pomnożyć

Swoją drogą testował ktoś czy Sarevok zdualowany na złodzieja może walnąć Cios Zwiastuna Śmierci razem z ukradkowym? To też mogłoby osiągnąć ponad 1000 obrażeń jeśli działa tak jak powinno.

L`f 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2015-01-09, 19:37   

Vinci napisał/a:
A czy tam nie było czegoś o ataku? Niemniej - zapomniałem o promieniu :P

Cytat:
Czy w BG2 da się zadać przeciwnikowi 1000 pkt. obrażeń?

Czyli w sumie mogą pochodzić skądkolwiek. :P

EDIT: Swoją drogą...
L`f napisał/a:
źle policzyłem (...) dzielnice Athkatli

porfirion napisał/a:
Ale poległem na tak banalnych, jak liczba dzielnic Athkatli...

Grzebul napisał/a:
31 - :mrgreen:

Vinczi napisał/a:
parę głupich błędów jak dzielnice Athkatli

A to i tak tylko ci, co się przyznali. Niniejszym ogłaszam pytanie o liczbę dzielnic w Athkatli najtrudniejszym z całego quizu. :P

EDIT II: A sobie scalę do nowego. :>
Bartek napisał/a:
Ile mamy tych par butów dla złodziejskiego nasienia?

O jedną więcej niż myślisz. :P Jest sobie taki jeden typ, który ma buty, ale legalnie nie odda. Zwą go Nadarin. ;>
Bartek napisał/a:
Ile liszy możemy ubić w BG2+TOB?

Jak to Vinci napisał - w cholerę dużo. :P A żeby nie było - jest fajny arcik Kinskiego na Wrotach tylko im poświęcony. Dokładnej liczby nie podam, bo sam się nie doliczyłem. ;>

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 129/135
Wysłany: 2015-01-10, 10:27   

Scol napisał/a:
Swoją drogą testował ktoś czy Sarevok zdualowany na złodzieja może walnąć Cios Zwiastuna Śmierci razem z ukradkowym? To też mogłoby osiągnąć ponad 1000 obrażeń jeśli działa tak jak powinno.
Dwa posty wyżej pisałem ze to sprawdziłem - atak zwiastuna nie podlega mnożeniu przy ataku... przynajmniej w przypadku pieści ale przy zwykłej broni pewnie będzie podobnie :)
L`f napisał/a:
Jest sobie taki jeden typ, który ma buty, ale legalnie nie odda. Zwą go Nadarin. ;>
Bezedura, odda, ale trzeba mieć wysoką reakcję/charyzmę :smile:
Cytat:
Magazyn Nadarina

W jednym z magazynów (9) spotkasz Nadarina, który poprosi Cię o zabicie Większego bazyliszka w jednym z magazynów w dzielnicy południowej, o ile Twoja reakcja jest wyższa niż 7, w przeciwnym razie każe Ci się zabierać z tego miejsca.

Po zabiciu potwora wróć do Nadarina, od którego dostaniesz, w zależności od Twojej charyzmy: 1300 PD, 500 szt. złota, Buty ukrycia lub 1300 PD, 1800 szt. złota. Buty te można mu również ukraść.
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

Odpowiedz do tematu