Poprzedni temat «» Następny temat
[Komentarze do] Nowe wersje modów
Autor Wiadomość
Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 183/60
Wysłany: 2011-04-24, 13:23   

Jak ładnie poproszę to przeczytasz 2 ostatnie posty nad Twoim?
Podziękuj autorowi tego posta

Illasera Prędka 

Podziękowania: 2/35
Wysłany: 2011-04-24, 14:00   

Oczywiście!

Cholera, tak serio to myślałem, ba! byłem pewien, że ten post dotyczył modu z jakiejś poprzedniej Twojej aktualizacji... czegoś do czego też dodawano nowe tłumaczenia.

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2011-04-24, 14:42   

No ale cytowaliście tą samą linijkę... ech, nieważne, są święta...
Swoją drogą to nie wiem czy to dobry mod, ale no...niby z wskrzeszonej strony TeamBG... jakoś tak... chyba mógłby być lepszy.

Illasera Prędka 

Podziękowania: 2/35
Wysłany: 2011-04-24, 15:56   

Ale masz jakieś konkretne zarzuty wzg. niego? Bo ja mogę się długo wypowiadać o bugach Spellhold Gauntlet, Ruada i kilku(nastu) innych, ale w modach tom świeżak, czytam ile się da o tych co instaluje ale zwykle informacje są szczątkowe, więc jak mi napiszą: dodaje sklep, urozmaica walki to biorę niemal w ciemno. Co do tych modów to czytałem tu, że SphereMod jest imba, ja nie zauważyłem, ale to na 100% dlatego, że ta imba dotyczy tylko magów, którzy z Kuli robią se twierdzę, walki w środku nieznacznie urozmaica. Swoją drogą Tolgerias w nim nieśmiertelny biega. Duuuużo jest takich kwiatków ogólnie co by nie zainstalować w ilości ponad 15.

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2011-04-24, 17:32   

boooo.... ma mało ściągnięć, większość o nim zapomniała (może chciała wyprzeć z pamięci) i widzę w plikach d jakieś sztylety bardziej zabójcze niż magiczne 2-ręczne zapewnie...

Cytat:
This dagger is deadly and potent weapon for the would-be assassin.

STATISTICS:

Enchantment: +4

Combat Ability:
25% Chance of Panicking Target
10% Chance of Temporarily Lowering Target's Constitution by 2

THAC0: +4 Bonus
Damage: 1D4 +4, +10 Poison Damage
Damage Type: Piercing
Weight: 1
Speed Factor: 0
Proficiency Type: Dagger
Type: 1-Handed
Requires: 3 Strength
Only Usable By:
Thief

Cytat:
STATISTICS:

Enchantment: +5

Equipped Ability:
Immunity to Level Drain

Special Ability:
Sunray: Once per Day

Combat Abilities:
2D6 +4 Damage vs. Undead
Destroy Undead unless Save vs. Death (-4 Penalty)

THAC0: +5 Bonus
Damage: 1D6 +6
Damage Type: Crushing
Weight: 8
Speed Factor: 2
Proficiency Type: Mace
Type: 1-Handed
Requires: 10 Strength
Only Usable By:
Cleric
Paladin

Oczywiście są też słabsze rzeczy, nie ma chyba wiele przegiętych, ale wszystkie wyglądają dość schematycznie...no i widzę przedmioty z sagi Drizzta... bleh...

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Illasera Prędka
Almateria 

Podziękowania: 36/2
Wysłany: 2012-12-26, 15:27   

Rozpoznałam pięć portretów, chyba. ^^
Podziękuj autorce tego posta

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2012-12-26, 16:27   

Hmmm czyżby dlatego, że nie lubisz BG i masz to gdzieś? ^^ Uwierz mi, przeciętny gracz *lubiący BG* rozpozna większość.

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 40/38
Wysłany: 2012-12-26, 16:43   

Już tak nie cwaniakuj, portrety niepodobne są kompletnie, o to chyba chodzi.
Mi się podoba, zdecydowana większość przynajmniej. Chociaż nie do końca rozumiem co kierowało osobą, która z drowa zrobiła murzyna. No i Minsc z włosami i bez tatuaży to też lekkie nadużywanie poetyckiej licencji.

No ale są ładne, klimatyczne, a spora część brzydkich jest brzydka w ładny sposób.

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2012-12-26, 16:58   

Nie cwaniakuje, ale chyba logicznie rzecz biorąc to mają nawiązywać do oryginalnych postaci w odpowiedni sposób, a nie kopiowanie istniejących. To dopiero byłoby bezcelowe. Są inne, są w innym stylu graficznym i ładniej wpasowują się w grafikę BG (zwłaszcza BG2), ale to już moja osobista opinia.

Nie ma tam też drowa-murzyna, a Minsc nie ma włosów (a tatuaż był niezgodny z FR Lore - tak samo jak włosy Edwina).

Prawdopodobnie mylą Cię kwestie dodania do plakatu portretów dla postaci gracza. Nie wszystkie prezentowane portrety to NPC.

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2012-12-26, 17:04   

Lava Del'Vortel napisał/a:
Nie ma tam też drowa-murzyna, a Minsc nie ma włosów

Prawdopodobnie mylą Cię kwestie dodania do plakatu portretów dla postaci gracza.

Spoko spoko, ale po co nazywać portrety dla gracza jako ViconiaL.bmp, albo MinscL.bmp, jeżeli to nie są portrety Minsca i Viconii? Bo ludziki na tych portretach na pewno mają włosy i na pewno są murzynami, nie drowami.

Nie wygłupiajmy się. :roll:

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2012-12-26, 17:14   

Zajrzałeś do folderu portretów dla gracza. W BG2 portrety Minsca, Viconii, Imoen, Edwina i Jaheiry z BG1 nie są wykorzystywane w grze i są traktowane jako portrety dostępne dla gracza. Jednakowoż (w BG2) nazwy plików są niemalże takie same jak w BG1, tak więc nowa Viconia (ta z BG2) to powiedzmy NViconiaL, a stara (BG1) to ViconiaL. NViconiaL jest wykorzystywane w BG2, natomiast ViconiaL nie jest wykorzystywane (była jedynie w BG1).

Jeżeli zaś instalujemy na BG1, Viconia otrzyma portret z folderu 'Viconia', a murzyna zostanie zamieniona na LD#Wom3 albo coś takiego, i przeniesiona do folderu 'Portraits'.

Tak więc portrety ten piątki, którzy są także w BG2 zostały zastąpione portretami dla gracza, mimo, że pliki dalej mają nazewnictwo takie, jakie zostało wymuszone przez samą grę.

I nikt się nie wygłupia. Lepiej sprawdzić *w grze*, albo zerknąć na tp2, Jvegi, a nie cwaniakować ;) (albo chociaż spojrzeć na nazwę folderu...)
Ciekawe jest, że nikt tego nie zarzucił Zedowi, który wykonał niemalże identyczny trick w TWM.

Almateria 

Podziękowania: 36/2
Wysłany: 2012-12-26, 18:49   

Hmmm czyżby dlatego, że nie lubisz BG i masz to gdzieś? ^^ Uwierz mi, przeciętny gracz *lubiący BG oraz wróżenie z fusów* rozpozna większość.

Na pewno masz rację. ^^
Nie no, nie masz, jedyne portrety, które są chociaż trochę podobne do oryginału to Imoen, Valygar, Viconia, Haerdalis i Yoshimo. Wiem, jak wyglądają wszystkie portrety w baldurach, ale jeżeli ktoś potrafi je połączyć z tymi nowymi wersjami to powinien poważnie przemyśleć to, co robi ze swoim życiem.
I nie przemyśli, bo nie ma takiej osoby, która je rozpozna!
Podziękuj autorce tego posta

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2012-12-26, 19:12   

Ok, następnym razem trzeba będzie wrzucić do gimpa i kliknąć efekt "farba olejna", albo coś takiego, i wtedy będzie git. Faktycznie, ciężko wyłowić który to Jan, która to Jaheira -- największym hardcorem jest jednak odszukanie tam Edwiny.
To nie mają być kopie i jeżeli tego się spodziewałaś... ale nie wiem po co w ogóle z Tobą o tym gadam.

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2012-12-26, 20:34   

Ok, masz rację. Nie chciało mi się skakać po wszystkich folderach, więc zrobiłem szybkie wyszukiwanie i miałem wyświetlone wszystkie grafiki naraz, stąd konfuzja.

A co do wyglądu, to są robione w zupełnie innym stylu, ale jak się wie kto ma być kim ( a w grze w końcu wiadomo), to widać podobieństwo.

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2012-12-26, 20:48   

Spoko.
Miały być w innym stylu oczywiście. Troszkę idące w stronę IWD, gdy widać większe wersje. W BG1 wyglądają po prostu spoko, ale w BG2 wyglądają super. Prawdopodobnie przez to, że przez malowanie i cienie zdają się bardziej "brudne" i dobrze wyglądają w tych brązowych odcieniach.
Jasne, jest jeszcze kwestia osobistych preferencji - ja po prostu wolę takie malowane. A wielkim plusem jest to, że wszystkie były malowane od zera. To nie są jakieś edytowane zdjęcia - wszystko było rysowane bez jakiejkolwiek gotowej bazy.

Odpowiedz do tematu