Poprzedni temat «» Następny temat
Konwertery audio
Autor Wiadomość
Aeraldo 
Nadworny grajek

Podziękowania: 10/22
Wysłany: 2010-02-21, 21:13   Konwertery audio

Potrzebuję dobrego konwertera do plików muzycznych, nie tylko do ripowania płyt, bo od tego mam EAC. Taki program musi:
-obsługiwać dużą ilość formatów w obie strony
-być w stanie konwertować wiele plików na raz (nadziałem się tak na audacity, który ma niby duże możliwości, ale konwersję każdego utworu muszę ustawiać oddzielnie, a to brzydka sprawa)
-mieć choć trochę zaawansowanych ustawień dot. konwersji, przede wszystkim możliwość ustalenia jakości docelowego pliku, żeby mi tekturowego brzmienia nie wykreował.

Napiszcie, czego używacie i co polecacie. Z góry dzięki.

Dark 
Akolita Tempusa

Podziękowania: 25/57
Wysłany: 2010-02-22, 12:59   

Polecałabym SUPERc, w pełni bezpłatny konwerter plików audio/video.
Konwertuje do i z większości znanych formatów, posiada wiele funkcji, można konwertować wiele plików naraz, jest dość prosty w obsłudze i posiada tylko jedną wadę. Jest po angielsku.
Linki:
Oficjalny serwer - http://www.erightsoft.com/S6Kg1.html
Z polskiej stronki - http://www.komputerswiat....9.build.36.aspx

boro 

Podziękowania: 27/24
Wysłany: 2010-02-22, 13:16   

Jeśli chodzi o konwertery audio, to ja używam sobie Foobara. Nie wiem czy to są zaawansowane opcje, to zależy o co tobie dokładnie chodzi. Obsługiwane formaty, raczej wszystkie audio, ale coder/decoder musisz sobie załatwić, w każdym razie Foobar powie tobie jakiego codera potrzebuje.
Możesz sobie ustawić odpowiednie profile i tylko zaznaczyć z listy te utwory które chcesz przerobić na inny format, kliknąć prawym na zaznaczone w menu kontekstowym i voila.
Jeśli dodatkowo chciałbyś edytować, ucinać, regulować i bawić się dźwiękiem, to polecam również GoldWave (jak zwykle kwestia formatów zależy od tego, czy posiadasz coder)

( °Д°) <You've got to be kidding me...
Podziękuj autorowi tego posta

morgan 
Dziecię Bhaala
The Exiled Bard

Podziękowania: 354/229
Wysłany: 2010-04-18, 01:03   

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć w jaki sposób wyciągać dźwięki z filmów? chciałbym wreszcie zrobić soundset z tekstami B. Lindy, te które są na kakofonii 1. nie działają, 2. jest ich żenująco mało... Brak mi m.in. tego: http://www.youtube.com/watch?v=r_yb_VJ90Gg (na 2:22-2:24 - okrzyk bojowy)

Jako człowiek z natury prosty, mający dodatkowo naprawdę malo czasu, liczę na jakiś łatwy sposób.

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Almateria
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-18, 13:09   

http://www.dvdvideosoft.com/ ^^ Część "Youtube to MP3". Wszystkie inne komponenty też są bardzo fajne. ^^

Cuttooth
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 115/43
Wysłany: 2010-04-18, 14:53   

Tego typu rzeczy robiłem kiedyś w Cool Edit Pro, (polecam starą wersję, np. 2.0). Program zdaje się nie jest darmowy, aczkolwiek są dostępne wersje trial, z tym że wersja testowa może mieć jakieś dziwne ograniczenia. Niemniej program bardzo przyjemny, od razu można obrabiać wycięta ścieżkę audio.

Valsharess 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 19/14
Wysłany: 2010-04-18, 16:21   

:arrow: Jak wyciągnąć dźwięk z filmu

boro 

Podziękowania: 27/24
Wysłany: 2010-04-18, 17:45   

Do takich rzeczy używam GoldWave. Jedna z wielu opcji jaka posiada (przy posiadaniu kodeków) jest nagranie dźwięku z pliku wideo.

( °Д°) <You've got to be kidding me...

Żelazko 
Morgan mnie zbił

Podziękowania: 22/171
Wysłany: 2013-11-26, 06:43   

Jest jakiś program, który potrafi pozbawić plików audio wokalu w przypadku piosenek?

Morganizm wyjaśniony.
http://athkatla.cob-bg.pl...p=109149#109149

Odpowiedz do tematu