Poprzedni temat «» Następny temat
Seriale warte polecenia
Autor Wiadomość
Nobanion 
kotołak, zajebójca czata ^^

Podziękowania: 99/221
Wysłany: 2015-12-15, 18:12   

Znamienny tytuł ^^- Zoo
Trailer
Serial na podstawie powieści autorstwa Pattersona, tego co wymyślił Kolekcjonera, Alex Crossa itp....W serialu dochodzi na początku do zdarzeń, które sugerują że zwierzęta zaczynają polować na ludzi? Czy tylko głównemu bohaterowi coś się pomieszało? :P

http://www.cbs.com/shows/zoo/
http://www.imdb.com/title/tt3250026/

Brutalne ataki zwierząt na ludzi występują na całym świecie. Jackson Oz, amerykański zoolog, który organizuje safari w Afryce, zaczyna zauważać dziwne zachowanie zwierząt i próbuje rozwiązać ich przyczynę, dlaczego te ataki stają się coraz bardziej skoordynowane i okrutne.

Oceny serialu są dobre na imdb, a biorąc pod uwagę tematykę i kryteria ocen, to znaczy się serial jest dobry; nie reklamowy w mediach serial ma mieć drugi sezon, więc coś w nim jest. :P

Podziękuj autorowi tego posta

Nobanion 

Wysłany: 2016-01-02, 01:17   

Mr. Robot

http://www.imdb.com/title/tt4158110/

Przypadkiem trafiłem i się zdziwiłem pozytywnie. Serial nie reklamowany, robiony bez jakiś tam większych zamysłów komercyjnych okazał się na tyle dobry, podobający się widzom że zrobiono już 1 sezon i zamówiono 2 pełny sezon Język . Nie wiem czy będzie kontynuacja, jeszcze jestem w trakcie pierwszego sezonu, ale jak ktoś lubi tematykę, to zapewne sięgnie do niego, podaję za wiki

Protagonistą serialu jest Elliot Alderson - młody, aspołeczny haker nastawiony negatywnie do wielkich korporacji. Jego choroba na tle psychicznym znacznie utrudnia kontakty interpersonalne. Najłatwiejszą drogę do "kontaktu" z ludźmi bohater odnajduje w hakowaniu ich. Przez swoje umiejętności, stanowisko specjalisty ds. bezpieczeństwa w firmie AllSafe oraz nastawienie do świata wzbudza zainteresowanie fsociety - podziemnej grupy anarchistycznych black hat hakerów. Przez taki obrót spraw bohater za dnia jest niewyróżniającym się pracownikiem korporacji, a w nocy hakerem walczącym o wolność społeczeństwa.

Treść może być myląca, to nie kolejny serial z cyklu- oglądam na przewijaniu, wiadomo o co chodzi i jak się skończy; moim zdaniem nie jest proceduralem, mimo ze każdy odcinek coś omawia, pokazuje...Najlepiej oglądnąć pilota i kolejny odcinek i albo się spodoba, albo nie, to taki typ filmowej rzeczywistości

Moeje uwagi w trakcie oglądania sezonu:

edit:
Bohater się nie wyróżnia w normalnym zawodowym czasie pracy?; cóż opis z wiki niezbyt precyzyjny

edit1:
Gra aktorska, klimat scenerii i co najważniejsze czuć że opowiadana historia ma miejsce tu i teraz we współczesnym świecie.

edit2:

Przypomina w pewien sposób serial Dexter, mam na myśli jego początki, póki można go było oglądać wg mnie, oczywiście, nie ma tak naprawdę podziału na tych dobrych i złych itd...

edit3

Walka z korporacjami w cyberprzestrzeni, rozgrywki wewnętrzne w nich, wybory moralne i etyczne, kontakty ze światem przestępczym, czuć też trochę jak ktoś oglądał Podziemnym kręgiem

edi4

skończyłem pierwszy sezon Mr. Robot, podpowiem, że należy jeszcze oglądać po pierwszych napisach końcowych odcinka ostatniego

K4thos 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 61/39
Wysłany: 2016-01-03, 17:47   

Mr. Robot. Moim zdaniem najlepszy serial od lat. Obstawiam, że zgarnie wszystkie liczące się nagrody i wkrótce zrobi się o nim głośno. Nieznany reżyser, młodzi, w większości nieznani aktorzy. Kto by pomyślał.

Nobanion 

Wysłany: 2016-01-06, 13:44   

Polecam z czystym sumieniem, poważnie, sugeruję oceniać film po oglądnięciu pierwszego odcinka :P

Into the Badlands Comic Con Trailer (HD) Daniel Wu

edit:
I jeszcze ten z fajniutką aktorką znaną z innych filmów i seriali

Jaimie Alexander

http://www.canalplus.pl/f...a-zbrodni_44596

Nobanion 

Wysłany: 2016-01-29, 13:27   

Tradycyjnie jestem przeciwny, by reanimować stare seriale, czy cykle filmowe, uważam że jest tyle różnorakich historii, by coś świeżego nowego i całkiem odbiegającego od starych - wyemitować z powodzeniem.
Znajomy w pracy mówi- oglądnij, jak znasz stare archiwum x to nowe ci się spodoba, a jak nie znasz to też ci się spodoba. Z tej racji że znam stare w miarę dobrze, to siadłem nastawiony, że oglądnę i dam sobie na przyszłość spokój z tym reaktywowanym serialowym dziełem, słusznie do miana kultowego nazywanym. Stąd zresztą była, bo już nie jest moja niechęć do serialu.
------
Oglądnąłem pierwszy odcinek z nowego 10 sezonu i powiem szczerze, że oglądnę następne, na 200%... Cieszy mnie że w tym wypadku, jak dla mnie reguła odgrzewanych kotletów nie miała zastosowania. Klimat jest, gra aktorska, realia współczesne, pokazali bardzo dużo i wbrew obiegowym opiniom, niektóre tam zawarte przesłania są niepokojące w swojej prawdziwości, aż dziw że serial wyszedł, a dotyka bardzo drażliwych kwestii szczególnie dla amerykanów, ale zresztą nie tylko ich.

Po raz pierwszy od czasów DD, daję odcinkowi serialu/a :smile: 10/10.

Geralt Riv 
Wieśmin

Podziękowania: 5/10
Wysłany: 2016-02-25, 13:22   

Wiele osób kwiczało nad serialem, który ma już swój koniec. Mianowicie "Breaking Bad". No wiecie: "arcydzieło!", "creme de la creme!". Jestem przy 5 odcinku 1 sezonu i muszę powiedzieć, że nie rzucają słów na wiatr. Zobaczymy jak się później rozkręci ;)

Poza tym mogę polecić "The Walking Dead" i "Vikings"

picollo 

Podziękowania: 63/98
Wysłany: 2016-02-25, 14:05   

BB tak naprawdę rozkręca się dopiero pod koniec pierwszego sezonu. Więc najlepsze jeszcze przed Tobą.
był szalony jak stado zajęcy na wiosnę, kiedyś kazał nam ściąć cały zagajnik dębów, bo uroiło mu się, że go szpiegują... a potem doszedł do wniosku, że były jednak w porządku i rozkazał nam je pochować.
- czy wy wiecie ile czasu zajmuje zakopanie dębowego lasu?

L`f 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 290/154
Wysłany: 2016-03-19, 16:30   

Cytat:
BB tak naprawdę rozkręca się dopiero pod koniec pierwszego sezonu. Więc najlepsze jeszcze przed Tobą.

W istocie. Szkoda, że później łapie zadyszkę, jakoś w trakcie 3. sezonu, gdzie główny wątek jest zdominowany przez sprawy obyczajowe. Inna sprawa, że warto oglądać dalej i się nie zniechęcać - pod koniec 3. sezonu i dalej akcja znowu nabiera tempa właściwie aż do końcówki.

Zaś cała druga połowa ostatniego sezonu to coś pięknego. Lepsze zakończenie dla tego serialu trudno byłoby sobie wyobrazić.

Nobanion 

Wysłany: 2016-03-20, 15:19   

Daredevil

Kiedyś wspominałem o 1 sezonie tego serialu, teraz jest wydany cały 2 sezon. Powiem tak, nawet jak ktoś ma w ...nosie fantastykę, superhero- oglądnie ten serial z zainteresowaniem. Podobnie jak pisarzowi kryminałów udało się wyjść- Chandlerowi- poza szufladki danego gatunku powieściowego, to współtwórcom DD. firmowym przez Netflixa wyszedł zamiar wyrwania się z okowów gatunkowych. Co na to się składa? Gra aktorska, plus trafione castingi, czyli ktoś ładny jest ładny, a silny wygląda na silnego ^^... Fabuła, przeniesienie z uniwersum komiksowego tego, co ważne i skierowane dla ludzi z całym szacunkiem dla dzieci, dla dorosłych. Wydanie, na raz całości w dwóch wersjach, z lektorem i napisami. Do tego...... więcej tutaj, sugeruję jednak oglądnąć pierwszy sezon DD i Jessica Jones, też serial z tego świata, powiązany tematycznie....chociaż niekoniecznie?
Poniżej recenzja tych, co potrafią być bardzo krytyczni, a tutaj są wyjątkowo łagodni :razz:

http://www.spidersweb.pl/...ku-netflix.html

Na przyszłość, dla tych co szukają seriali i filmów,by pooglądać dobre produkcje, proszę,pełen wachlarz wyboru:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=95898
edit dla leniwych, tytuły Netflixa :)

12 Monkeys / 12 małp (1/1) A Man Called God (1/1) (nowość) Archer (6/6) Arrow (3/4) Ascension (1/1) Atelier (1/1) Babylon (1/1) (nowość) Bates Motel (3/3) Beating Again (1/1) Better Call Saul (lektor/napisy PL) (2/2) (nowy sezon) Between (1/1) Birdie Buddy (1/1) (nowość) Black Mirror / Czarne lustro (lektor PL) (3/3) Black Sails / Piraci (lektor PL) (1/2) Blacklist / Czarna lista (lektor/napisy PL) (2/3) Bloodline (1/1) Blue Mountain State (3/3) BoJack Horseman (dubbing/napisy PL) (2/2) BoJack Horseman: Christmas Special Breaking Bad (5/5) Broadchurch (2/2) Brooklyn Nine-Nine (2/3) Cain and Abel (1/1) (nowość) Can We Get Married? (1/1) Club de Cuervos (1/1) Continuum / Continuum: Ocalić przyszłość (4/4) Crossing Lines / Przekraczając granice (2/3) Daredevil (lektor/napisy PL) (1/1) Degrassi: Next Class (1/1) Derek (3/3) Dexter (napisy PL) (8/8) Elementary (lektor/napisy PL) (3/4) (nowy sezon) Empresses in the Palace (1/1) Fresh Meat (3/3) From Dusk Till Dawn (1/2) Fuller House (1/1) (nowość) Gary: Tank Commander (3/3) (nowość) Go! Mrs. Go! (1/1) (nowość) Good Morning Call (1/1) (nowość) Gossip Girl / Plotkara (6/6) (nowość) Gotham (lektor/napisy PL) (1/2) Grace and Frankie (napisy PL) (1/1) Hannibal (lektor PL) (2/3) Happy Tree Friends Heartless City (1/1) (nowość) Hemlock Grove (lektor/napisy PL) (3/3) Hinterland (1/2) House of Cards (4/4) (nowość) How to Get Away with Murder / Sposób na morderstwo (lektor/napisy PL) (1/2) Jane the Virgin (lektor/napisy PL) (1/2) Jessica Jones (lektor/napisy PL) (1/1) Knights of Sidonia (1/2) Life’s Too Short (1/1) Life’s Too Short: The Special Lilyhammer (3/3) Line of Duty (2/2) Love (1/1) (nowość) Lucid Dream (1/1) Marco Polo (1/1) Marco Polo: One Hundred Eyes Master of None (lektor/napisy PL) (1/1) Miss Fisher’s Murder Mysteries / Zagadki kryminalne panny Fisher (1/3) My Babysitter’s a Vampire / Moja niania jest wampirem (2/2) MythBusters / Pogromcy mitów (3/13) Narcos (1/1) Open Heart (1/1) (nowość) Orange Is The New Black (napisy PL) (3/3) Pablo Escobar, el patron del mal (1/1) Padam Padam (1/1) (nowość) Peaky Blinders (napisy PL) (1/2) Peep Show (8/9) (nowość) Penny Dreadful / Dom grozy (lektor/napisy PL) (1/2) Playful Kiss (1/1) (nowość) Pretty Little Liars / Słodkie kłamstewka (6/6) Rake (2/3) Ray Donovan (lektor/napisy PL) (2/3) Real Rob (1/1) Red vs. Blue (1/5) (nowość) Residue (1/1) Rosemary’s Baby / Dziecko Rosemary (1/1) Run (1/1) Schoolgirl Detectives (1/1) (nowość) Scream (1/1) Secret Affair (1/1) Sense8 (1/1) Shadowhunters (1/1) Shameless (UK) (3/11) (nowość) Skins / Kumple (7/7) Spartacus / Spartakus (napisy PL) (4/4) Special Ops Mission (1/1) Still Game (5/6) (nowość) Strange Empire (1/1) (nowość) Suits / W garniturach (3/5) Syndrome (1/1) (nowość) Tamra, The Island (1/1) (nowość) The 100 (2/2) The Bletchley Circle / W kręgu zbrodni (2/2) The Delivery Man / Wykapany ojciec (1/1) The Driver (1/1) The Fall / Upadek (2/2) The Great Train Robbery (1/1) The Inbetweeners (3/3) The IT Crowd / Technicy-magicy (5/5) The Originals (2/3) The Returned (lektor/napisy PL) (1/1) The Vampire Diaries / Pamiętniki wampirów (4/7) (nowość) This is My Love (1/1) Tomorrow's Cantabile (Nodame Cantabile Korean Ver.) (1/1) (nowość) Top Boy (2/2) Trailer Park Boys / Chłopaki z baraków (9/9) Trailer Park Boys: Live at the North Pole Trailer Park Boys: Live in F**kin’ Dublin Trailer Park Boys: Say Goodnight to the Bad Guys Trailer Park Boys: Xmas Special Unbreakable Kimmy Schmit (lektor/napisy PL) (1/1) Under the Dome / Pod kopułą (lektor/napisy PL) (2/3) Utopia (2/2) Vexed (2/2) Video Game High School (3/3) W/ Bob & David (napisy PL) (1/1) Weeds / Trawka (8/8) Wet Hot American Summer (napisy PL) (1/1)
Źródło: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=95898

Nobanion 

Wysłany: 2016-04-01, 18:50   

INFO O SERIALU Limitless

Cytat:
Myślałem że będą to popłuczyny serialowe po filmie, który mi się bardzo podobał, coś takiego jak w przypadku Transporter, wytrzymałem dwa odcinki serialu.

Tutaj zdziwienie moje jest ogromne, bo nawiązanie do filmu jest i dla tych , co oglądali, ale i co nie zapoznali się z nim, jest ciekawe rozwinięcie pewnych wątków zainicjowanych w filmie, ale jak ktoś nie oglądał, to nie przeszkadza.

Odtwórca głównej roli serialu, (podobnie jak wersji kinowej, co też ciekawe spotykają się w serialu,) kradnie cały serial, coś podobnego dzieje się w przypadku chociażby Mentalisty, że zmiana odtwórcy głównego bohatera jest nie do pomyślenia. Dzielnie sekunduje mu siostra przybrana Dextera, a także są inni, mniej lub bardziej znani i ciekawie grający aktorzy.

To są moje spostrzeżenia po 11 odcinkach. Podsumowując, nie ma co się zniechęcać do takich seriali robionych na bazie kinowych filmów, uprzedzać się, warto spróbować, a czasem można się naprawdę mocno zdziwić i to pozytywnie

Geralt Riv 
Wieśmin

Podziękowania: 5/10
Wysłany: 2016-04-17, 20:19   

No to skończyłem Breaking Bad. Nic dodać, nic ująć. Serial dobry pod każdym względem, a zakończenie... uch. Chociaż nie brakowało błędów i naciągań, jak w każdym serialu.

Odcinek "One minute" 3 sezonu, punkt kulminacyjny. Chcecie mi powiedzieć, że Ci dwaj meksykanie, których poznajemy przez pół sezonu i jesteśmy przynajmniej pod wrażeniem, dali się podejść w tak idiotyczny sposób?

Kliwer 

Podziękowania: 140/205
Wysłany: 2016-08-18, 08:36   

Stranger Things

Serial dość mocno hypowany, zwykle unikam takich produkcji bo denerwuje mnie owczy pęd no ale co zrobić, ten jest naprawdę świetny.

Serial stylizowany na estetykę lat 80-90-tych, przy czym ta stylizacja w ogóle nie jest manieryczna, jakbym wpadł na to w telewizji to bym się nie poznał, że to nowa produkcja. Klimat, muzyka, tło społeczne, wszystko to przypomina najlepsze czasy Archiwum X.

Fabuła dotyczy perypetii mieszkańców małej gminy amerykańskiej skonfrontowanej ze zjawiskami paranormalnymi i spiskiem rządowej agencji. Standard, ale dobrze wykonany. Na początku mamy kilka niezależnych grup bohaterów, którzy na własną rękę odkrywają tajemnicę i które z czasem łączą się w jeden zespół. Oczywiście są postrzegani jako wariaci, którym coś się roi. Kreacja postaci bardzo mi przypadła do smaku, szczególnie podobał mi się lokalny szeryf- uosobienie amerykańskiej zawadiackiej charyzmy.

Film bardzo dobrze buduje napięcie, naprawdę siedzi się jak na szpilkach i trudno się powstrzymać przed sięgnięciem po kolejny odcinek. Ja przez wszystkie 8 rozdziałów przebrnąłem w dwa wieczory, a siedziałbym nad tym całą noc, gdyby rano nie trzeba było wstawać. Te niezwykle elektryzujące tętno opowieści jest podstawową zaletą serialu i dla niego samego można wybaczyć pewne niedociągnięcia.

Co do wad to w niektórych miejscach bez potrzeby wprowadzono wątki poboczne, romansowo-obyczajowe. Miejscami postępowaniu bohaterów brakuje logiki ale nie dzieje się to na tyle często, by raziło. Trochę rozbraja nieudolność super tajnej agencji rządowej, która nie potrafi złapać kilku gówniarzy na rowerach. No ale bez tego nie było by filmu, w końcu w Parku Jurajskim też dwoje dzieciaków wymykało się śmiercionośnym dinozaurom, taka to konwencja.

Te 8 odcinków stanowi zamkniętą całość, co się chwali. Wszystkie wątki zostały rozwiązane i choć zostawiono sobie możliwość kontynuacji to jednak film nie poszedł w stronę niekończącego się tasiemca. Ogromnie mnie to cieszy, bo nie cierpię seriali ciągnących się sezon po sezonie, wolę skończone opowieści.

Reasumując- gorąco polecam. Film nie jest bardzo straszny ani szczególnie głęboki, ale odpowiednio operuje nastrojem, intrygą i elementami grozy. Dawno nie oglądałem czegoś równie wciągającego. To, że cała historia zaczyna się i kończy na sesji RPG (2. edycja Lochów i Smoków dla Zaawansowanych :wink: ) stanowi dodatkowy smaczek.

Nobanion 

Wysłany: 2017-07-03, 11:20   

Tradycyjnie w wolnym czasie oglądam seriale i filmy w pierwszym rzędzie stawiając fantastykę, dużo tego było ale wymienię dwa, a więc Amerykańscy bogowie- gorąco polecam, bo rzadko się zdarza by serial był równie dobry jak powieść a nawet poprzez pewne zmiany w przedstawieniu fabuły historii jest lepszy( jak dla mnie)
Na pewno gra aktorów- casting genialny, wątpię czy jak ktoś sięgnie do powieści pod tym samym zresztą tytułem, będzie miał inny obraz bohaterów, choć mi mimo znajomości książki bardzo odpowiadali.

Drugi serial, to Cleverman- taki ukłon, w końcu Australijczyków, wobec aborygenów autochtonów tego kraju potraktowanych gorzej niż Indianie w w Ameryce Północnej...
Wykorzystują twórcy serialu mitologię aborygeńską w kreowaniu świata w sumie niedalekiej przyszłości, dla mnie mimo pewnych uproszczeń swoisty rozrachunek kolonistów z przeszłością...
-
Z innych to Bosch, też na podstawie cyklu powieściowego, polecam to i to. Dobry serial kryminalny bez amerykańskich nadludzi.
Hinterland. Walijskie senne plenery, niby akcja nudna jak flaki z olejem, ciągnąca się minutami, detektyw nie biega za przestępcami jak superman, jego współpracownicy to żywi i wrażliwi ludzie którzy często muszą przesłuchiwać swoich znajomych.....
Serial ma jeszcze zaletę, bo jest skończony fabularnie nie anulowany.
Podsumowując:
o serialach mógłbym tak długo, ale wystarczy póki co...To tylko procent ciekawych rzeczy jakie wyszły ostatnio. :razz:

Bartek 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 19/9
Wysłany: 2017-07-13, 23:32   

Stranger Things i Legion.

EDIT: Proszę o parę słów uzasadnienia - M
Ostatnio zmieniony przez Meisarcha 2017-07-14, 01:02, w całości zmieniany 1 raz  

Nobanion 

Wysłany: 2017-09-05, 20:10   

Midnight Sun.

Polecam, dobra recenzja
http://seryjni.blog.polit...stu-nad-sundem/
nie streszczenie tutaj, dobrze się dzieje, że po aborygenach wraca się do innych prawie unicestwionych autochtonów- Lapończykach.

8 odcinków w serii, a że robili to europejscy reżyserzy to tylko tyle, Amerykanie z takiej ilości fabuły pewnie by zrobili z 3 serie, hehe.

I drugi serial, co się rzadko zdarza przewyższający film na podstawie którego powstał, to Animal Kingdom. Na uwagę zasłuje kto w nim gra i to już połowa sukcesu, serial moim zdaniem dla tych którym podobał się choć taki, jak Rodzina Soprano, bądź Synowie Anarchii, albo Outsiders.
edit:

recenzja
http://dzikabanda.pl/rece...dziny-recenzja/

Odpowiedz do tematu