Poprzedni temat «» Następny temat
Seriale warte polecenia
Autor Wiadomość
Lercher 
Nein, Mann!

Podziękowania: 18/10
Wysłany: 2010-09-21, 14:53   

Deadwood widziałem może ze dwa/trzy odcinki, niestety, kiedy zorientowałem się jaki mocny to serial, to w amerykańskim HBO nie był już emitowany (zresztą nawet jakby był to w jakichś kosmicznych dla mnie porach), a w polskim leciał bodajże w poniedziałki gdzieś koło północy, czyli stanowczo za późno (w tygodniu lubię się wysypiać)... A z własnych do polecenia, New Tricks, emitowany na BBC 1 (lub kiedyś na polskim BBC E.), całkiem fajny serial kryminalny. Z podobnego gatunku dorzuciłbym Dalziel & Pascoe (także BBC 1 lub E.), dla którego zarywam piątkową noc (emisja na naszej NOS 1 od ~0:30 do 1:30), ale to dość mroczne klimaty, więc nie każdemu się spodoba... I na finisz komedia, Everybody Loves Raymond, jeden z niewielu amerykańskich sitcomów, który mnie naprawdę śmieszy, u was emitowany bodajże na Comedy Central.
Podziękuj autorowi tego posta

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Podziękowania: 60/46
Wysłany: 2010-09-21, 17:14   

Polecam miniserial Riget (pol. Królestwo) w reżyserii Larsa von Triera.
Bardzo dobry serial, jego klimat określiłbym jako zbliżony do Twin Peaks - utarte klisze przeplatają się z mocno wewnętrznie zakręconymi scenami. Nie ukrywam, że serial ma również po prostu lekko horrorowy posmak, który nie przeraża głupotą.
Zdecydowanie polecam, ja zasiadam do sezonu drugiego.

Dead 
Bibliotekarz
Follower of Satan

Podziękowania: 27/63
Wysłany: 2010-09-21, 22:57   

@Jvegi

True Blood
Cytat:
Są tutaj fajne wampirze akcje

fajne, ale mnie istotne
Cytat:
ciekawe południowe klimaty

uwielbiam ten klimat
Cytat:
sporo smaczków

true
Cytat:
Dialogi niedobre

spoooko są
Cytat:
intryga źle skonstruowana i zwykle nieobecna

true, true
Cytat:
wszystko jest dość przewidywalne

true, true, true

Cytat:
z fajną dawka przemocy

:mrgreen:
Cytat:
i nierówną dawką seksu

:grin: za mało nierówną :grin:

biorąc pod uwagę że to tylko 12 odcinków na rok, czerpię ogromną przyjemność z oglądania każdego.
Dziwne jest tylko to, że wkur*iają mnie niemiłosiernie główne postacie - Tara, Sookie i Bill, za to postacie drugo i trzecie planowe są w większości rewelacyjne.
Będę oglądał ten serial cały 4 i 5 sezon i dalej niezależnie jak będą go partaczyć; uważam że warto.

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 40/38
Wysłany: 2010-09-23, 19:40   

Boardwalk Empire
O czymś to chyba świadczy, jeśli Scorsese reżyseruje serial a Steve Buscemi gra w nim główną rolę. Telewizja walczy z kinem i radzi sobie w tej walce znakomicie.

Na pewno nie ma się czego wstydzić jeśli chodzi o rozmach, bo takiej ilości statystów, kostiumów i dekoracji nie widziałem w wielu filmach, o serialach nie wspominając. Mam nadzieję, że nie zużyli połowy budżetu na pilot, ale nawet jeśli to i tak zapowiada się to znakomicie.
1920, początek prohibicji, gangsterskie klimaty, sex, przemoc, realizm, dialogi,klimat, humor, dramat etc. HBO + prawdziwie filmowy rozmach, jak już powiedziałem.

Czekam na drugi odcinek. Dobrze wiedzieć, że dostarczyciele najlepszych seriali nie zdecydowali się na kierunek jakichś trubladów, tylko kontynuują swą chlubną tradycję. Spoko.

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2010-09-25, 19:14   

Skończyłem oglądać Riget, sezon II, żałuję, że nigdy nie zrealizowano trzeciego, który odpowiedziałby na wszystkie pytania, których jest tak wiele...
Serial jest niesamowity, wyraźnie Twin Peaks przebija zeń, ale przewyższa je o wiele zapętleniem intrygi i niespodziewanymi logicznymi przeplotami kolejnych akcji wciągających coraz więcej boahterów i ustawiając ich w nowych konstelacjach.
Dodatkowo ten klimat - sepia, cholernie dziwne rzeczy, które wszyscy akceptują, język duński, dreszczyk horroru itd. Gorąco polecam tę miniserię, może kiedyś to dokończą, choć oczywiście już inny musi być skład - na wiki wyczytałem, że 5 aktorów (w tym 3? głównych) już nie żyje (serię drugą nakręcono 1997, umarli niedługo potem, starsi ludzie). Na szczęście von Trier stworzył scenariusz dla trzeciej serii, może kiedyś to dokończą - oby tylko w Danii! Serial żegnam (póki co) znanymi słowy: dansk jevlar!

darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2010-10-04, 07:56   

Obejrzałem Spartacusa i nie zgodzę się z Jvegim (przynajmniej nie w stu procentach), mi z początku też wydawał się strasznie kiczowaty i badziewny, ale po kilku odcinkach zaczęło to nabierać kształtów, tzn komputerowe tła zaczęły mi się podobać, a fabuła wciągać. Postacie poza Batiatusem, faktycznie były średnie, a aktorstwo nie stało na najwyższym poziomie, ale nie było źle, a Xena mimo że się postarzała dalej przykuwała uwagę;) Ogólnie dla mnie serial miał klimat i tym się obronił, sex, krew, latające kończyny, efektowne pojedynki, w sam raz żeby się zrelaksować:)

Jvegi napisał/a:
Boardwalk Empire

Obejrzałem pierwszy odcinek i jestem bardzo pozytywnie nastawiony do tego serialu, świetnie wypadł Buscemi, jeszcze go w takiej roli nie widziałem, ale sprawdza się znakomicie. Póki co nie ma się co rozpisywać, nazwisko reżysera mówi samo za siebie. Czekam na następne odcinki.
Podziękuj autorowi tego posta

Dead 
Bibliotekarz
Follower of Satan

Wysłany: 2010-10-04, 10:14   

O tak, Boardwalk Empire pokazuje klasę.
Klimat, scenografia - piękne. Dialogi - majstersztyk. Buscemi gra świetnie.
Fabuła się powoli rozkręca, twórcy widać pozwalają nam wpierw wsiąknąć w klimat, poznać postacie.. jednak coś czuję, że gdzieś pod koniec sezonu będziemy dostawać naprawdę konkretne cliffhangery. Tym bardziej, że jak widać po drugim odcinku: war is coming :)

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2010-10-12, 15:09   

Mnie drugi odcinek znużył, poczekam chyba na cały sezon.

Nadmienię tu o innym serialu - Oz. Serial o amerykańskim więzieniu, jego nazwa bierze się od ulicy Oswald, przy której się znajduje. Wyszło 6 sezonów od 1997. Jest to na pewno jeden z lepszych seriali, jakie widziałem, nieznacznie ustępuje tylko The Wire, dla którego jest też pewnym (oprócz The Corner) przygotowaniem, jeśli idzie o przedstawianie realiów oraz wielowątkowy scenariusz, nie wspominając o tej samej obsadzie w dużej mierze. Serial ma parę świetnie ujętych wątków - Beechera, Chrisa Kellera, Saida czy McManusa, parę fajnych dyskursów - Keller : Beecher, McManus : reszta świata. Tak samo jak później w The Wire zachwyca również rozwój akcji - jest on ogromnie bezwładny, rzeczy ciążą ku sobie niezmiernie poprzez swą naturę, ale jest wiele momentów, gdy ten bezwład zostaje na chwilę przerwany - gdy człowiek robi coś nieprzewidywalnego, a o to w Oz łatwo. Polecam naprawdę ten serial, ma może jedną słabą stronę, no moze dwie (za dużo trupów, gadek o miłości, szczątkowa grypsera),a le warto się z nim zapoznać.

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2010-10-26, 19:19   

Nie wiem czy tutaj o tym pisałem, ale Weeds to był jeden z pierwszych seriali w jakie się wciągnąłem. Od tego czasu moje wymagania znacznie podskoczyły i cieszę się powiedzieć, ze po DRASTYCZNYM spadku formy od trzeciego sezonu, piąty i ZWŁASZCZA szósty, wróciły na drogę znakomitej komedii, cwanych dialogów, słusznego wykorzystywania dobrych postaci i PRZEDE WSZYSTKIM odeszły od kompletnej przewidywalności na drogę fajnej, płynnej przygody, do której z chęcią wraca się w każdy wtorek.
Gdyby tylko Dexter tak potrafił...

Dead 
Bibliotekarz
Follower of Satan

Wysłany: 2010-11-11, 02:29   

Szósty sezon Weeds jest świetny. Zastanawiam się nawet nad stwierdzeniem czy nie jest to najlepszy sezon tego serialu :>

Boardwalk Empire trzyma cały czas zarówno klasę jak i poziom. Każdy odcinek jest kolejnym małym arcydziełem; póki co jest to mój nr 1 tego sezonu.

Stargate Universe ciągle bardzo dobry i coraz lepszy. Modlę się co dzień do bogów by nie podzielił losu Capricy.

Event, The nudny w sumie i dość rozczarowujący, wątki głównego bohatera niepotrzebne i nijakie, wątki kosmitów i rządowe ciekawe.. oglądam bo nie jest źle i w sumie nie ma czego aktualnie oglądać.

Ogarniam też nowe Hawaii Five-0, tak dla relaksu. Z jednej strony chyba z tęsknoty za lostowymi lokacjami, z drugiej strony te Hawaje są takie ładne... eh.. zasadniczo nic ciekawego, ale można sobie popatrzeć ;)

A no i druga połowa tego sezonu South Park wymiata :D I znowu mamy wątek kilku odcinkowy, co więcej wyjaśniający jedną z największych mitologicznych tajemnic serialu ;)

A tak btw, chyba nie pochwaliłem się, że skończyłem oglądać TOSa. Jutro zacznę cisnąć TAS. Nie mogę się doczekać legendarnych sześciu filmów i TNG :)

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2010-11-15, 21:38   

Tutaj pisałem, ale że reakcji nie było to napisze tutaj, skoro temat już jest odpowiedni.
Freaks and Geeks. Bardzo, bardzo dobry serial highschoolowy z gwiazdorską obsadą ( bo wtedy oni jeszcze gwiazdorami nie byli). Śmieszny, smutny, nieszablonowy, taki dla ludzi bardzo i widać, że zrobiony z troską o jakość. Jeśli komuś się Skinsi podobali, to to jest trochę w podobnym wajbie, ale bardziej retro. Odcinków jest 17, napisów chyba nadal nie ma, ale wielkich umiejętności mieć nie trzeba.

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2011-01-05, 15:36   

Dead napisał/a:
Szósty sezon Weeds jest świetny. Zastanawiam się nawet nad stwierdzeniem czy nie jest to najlepszy sezon tego serialu :>
Też się nad tym zastanawiam, ale boję się wrócić do dwóch pierwszych, żeby nie zepsuć sobie świetnych wspomnień.

Boardwalk Empire jest wybitnie poprawne, ale brakuje mu tej iskry geniuszu.

Odniosłem się do tego, żeby mieć segway (note) do Community, bo w tym artykule, jakiś buc powiedział, że ten właśnie serial nie ma owej iskry.

Otóż ma. Community to sitcom znakomity, bo nie ma laughtracku, i humor w nim jest nie tylko meta, ale jest tez wybitnie inteligentny i oparty na znakomitych dialogach, a przede wszystkim na świetnie zarysowanych i rozwijających się postaciach. Do tego dochodzi wybitnie ekskluzywne oparcie całego konceptu na zaawanzowanej znajomości popkulturowych klimatów. Osobiście łapię z tego klimatu, w tym kontekście, jakieś 35%, co mnie wybitnie cieszy, bo będąc źródłem znakomitej rozrywki, Community, staje się dla mnie kolejnym medium, pozwalającym na odkrywanie kolejnych, nieznanych dla większości, filmów i seriali.

Generalnie jest to znakomity serial komediowy dla wymagającego, i obeznanego w filmowej tematyce, widza.

A paniom na pewno spodoba się główny bohater. Zapewniam.

Aeraldo 
Nadworny grajek

Podziękowania: 10/22
Wysłany: 2011-01-05, 17:44   

Six Feet Under

Nie idealny, ale naprawdę dobry serial o pewnym rodzinnym przedsiębiorstwie pogrzebowym. Rzecz nie nowa, więc pewnie co niektórzy już się zapoznali, ale kto nie - warto. Dużo czarnego humoru, porządna gra aktorska, przemyślana fabuła. W sam raz na ferie. Aha, jeszcze jedno - Michael C. Hall, znany jako serialowy "Dexter" gra tutaj... geja (jego postać została przez scenarzystów tragicznie spłycona, ale może 1.to tylko moja opinia 2. widziałem tylko pierwszy sezon).

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2011-02-08, 22:45   

Six Feet Under pamiętam jako naprawdę dobry serial. Pierwszy naprawdę dobry, jaki widziałem w życiu. Trzeba by go sobie odświeżyć w końcu.

A trochę nie pasując do tematu, chciałbym wad odradzić Fringe'a. Inaczej. Jeżeli nie lubicie epizodycznych seriali, które udają, że jednak takie nie są, to od razu dajcie sobie spokój. Niby jest tu jakaś intryga, Pattern, etc. Potem jest tego jeszcze więcej, ale w 85% odcinków wszystko to się olewa i daje się widzom szablonowy, kryminalny odcinek, który nie ma ŻADNEGO znaczenia dla całości. Żadnego.

Dobra, ale jest wiele dobrych odcinkowych seriali. No i tu jest problem. Żeby odcinkowiec był dobry to musi być konsekwentny. Po drugie musi mieć potężnie silną galerię bohaterów. Fringe nie ma tego pierwszego, a co gorsza nie ma tego drugiego. Ekipa, która bardzo fajnie sprawdza się w tych 15% ciągłości, w singlach po prostu się nudzi. Nie ma tragedii, ale jednak się nudzi. Przy trzecim sezonie wydawało się, że single się skończyły, ale teraz jest oczywiste, że tylko się wydawało.

Generalnie jest to nie najgorszy serial, który wielu ludziom się podoba. Jest krwawo, aktorstwo niezłe, dialogi nie najgorsze. Warstwa naukowa mnie osobiście odrzucała swoją dziurawością, tyle, że ja jestem picky w tej materii. Ale jeśli w połowie pierwszego sezonu stwierdzicie, że trochę za bardzo się to wszystko ciągnie, to lepiej sobie odpuśście.

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2011-02-08, 23:07   

Ja właśnie szukam dobrego serialu - Six feet under odpada, wysiadłem w połowie pierwszego odcinka, ale czy tkoś obejrzał Boardwalk Empire, cały sezon? Dobre?

Polećcie coś świeżego.

Odpowiedz do tematu