Poprzedni temat «» Następny temat
Seriale warte polecenia
Autor Wiadomość
Cahir 
Pan Świtu

Podziękowania: 144/36
Wysłany: 2015-01-06, 22:02   

Agenci S.H.I.E.L.D są spoko, ale tak od drugiej połowy pierwszego sezonu. Poza tym teraz jakoś zaczyna się Agentka Carter, to też może być ciekawe :smile:

Ja natomiast zawiodłem się na Gotham, strasznie to nijakie i mało inspirujące - liczyłem naprawdę na coś mocnego

Ze swojej strony polecam za to Person of Interest, kawał porządnej rozrywki utrzymujący poziom od samego początku.
Into the middle I was led
Podziękuj autorowi tego posta

Dead 
Bibliotekarz
Follower of Satan

Podziękowania: 27/63
Wysłany: 2015-01-09, 16:54   

Agents of S.H.I.E.L.D. się rozkręcają od drugiej połowy pierwszego sezonu, a drugi sezon jest naprawdę bardzo dobry. Dużo tu też wnoszą nowe postacie.
Za Agent Carter się niedługo zabiorę :)

HAIL HYDRA! ;)

Wiciokrzew 

Podziękowała 2 razy
Wysłany: 2015-01-09, 21:10   

Ja teraz oglądam "House of cards". Powiedziałabym, że całkiem ciekawy (zabieram się dopiero za szósty odcinek pierwszego sezony) tylko mam wrażenie że relacja Franka i Zoe jest dość nielogiczna.
Jakoś romans nie pasuje mi do charakteru Underwooda. Szczególnie jeśli nie ma z tego jakichś korzyści.

Scol 

Podziękowania: 98/112
Wysłany: 2015-01-09, 21:34   

Wiciokrzew napisał/a:
Spoiler

Korzyści się jeszczę pojawią

Nobanion 
kotołak, zajebójca czata ^^

Podziękowania: 100/223

Wysłany: 2015-01-10, 22:08   

Z innej tematyki i klimatów- Agenci NCIS- 12 sezonów i co ciekawe, mimo trochę egzotycznej tematyki, wydawało by się treści co przewijała się w innych serialach, nie dziwi mnie, że jest to jeden z najbardziej oglądanych seriali w USA. Jeszcze żeby było ciekawiej, z każdym sezonem serial nie traci na poziomie, a ma się wrażenie, że wyciągają wnioski z własnych bolączek producenci i idzie to oglądać. Jedyny serial, o tematyce sensacyjno- kryminalno wojskowej, co oglądam...
Ostatnio zmieniony przez Nobanion 2015-01-10, 22:11, w całości zmieniany 1 raz  

Cahir 
Pan Świtu

Wysłany: 2015-01-10, 22:09   

Bardzo podobał mi się swego czasu serial "The Unit". Poza miodnością samej treści, miał genialną czołówkę :smile:

Nobanion 

Wysłany: 2015-01-11, 20:54   

Cytat:
Agenci NCIS
Zastanawiałem się skąd ta popularność, wysokie oceny nie tylko u północnoamerykańskiej widowni i już wiem :D, to jest jeden z niewielu serialów, gdzie nie jest robiony na modłę niektórych, niekoniecznie złych seriali, czy filmów- mało w nim, w niektórych odcinkach poprawności politycznej, wszystkim się dostaje, naprawdę wszystkim- rządowi USA, agencjom, Izraelowi, muzułmanom, Rosjanom, Azjatom itp...wiele rzeczy jest nazywane po imieniu, ale bez patetyczności, jest w tym wszystkim jakiś dystans do omawianych spraw :D

Cahir 
Pan Świtu

Wysłany: 2015-01-11, 20:56   

Pytanie konkursowe: ile razy DiNozzo dostał w łeb od Gibbsa :lol:

Nobanion 

Wysłany: 2015-01-11, 21:04   

......pewnie z miliard :razz:

Nobanion 

Wysłany: 2015-01-18, 21:27   

Kolejny serial........ :cwan:
czy go można każdemu poleciić? Nie! Komu podobał się Magazyn 13 serial zresztą, a także te filmy pełnometrażowe, kinowe- Bibliotekarz: Tajemnica Włóczni, Bibliotekarz 2: Tajemnice Kopalni Króla Salomona, Bibliotekarz 3: Klątwa kielicha Judasza, to spokojnie może się zrelaksować. Jestem przy drugim odcniku i jest chwila odpocznienia z nim :razz: , serial to:
****The Librarians, nawiązujący do kinowych wersji, Strona serialu.

Wiciokrzew 

Podziękowała 2 razy
Wysłany: 2015-01-20, 00:06   

Skończyłam oglądać dwa sezony House of Cards. Ten serial zaczyna tak naprawdę rozkręcać się w ostatnich odcinkach pierwszego sezony.
A teraz chcę zobaczyć jak potęga Underwooda się rozpada :lol: :lol:

picollo 

Podziękowania: 63/98
Wysłany: 2015-01-20, 00:44   

Wiciokrzew napisał/a:
A teraz chcę zobaczyć jak potęga Underwooda się rozpada

Nie liczyłbym na to :)
Trailery do sezonu trzeciego pokazują, że głównym złym ma być ruski. W amerykańskim serialu USA nie może przegrać z rosjanami.
był szalony jak stado zajęcy na wiosnę, kiedyś kazał nam ściąć cały zagajnik dębów, bo uroiło mu się, że go szpiegują... a potem doszedł do wniosku, że były jednak w porządku i rozkazał nam je pochować.
- czy wy wiecie ile czasu zajmuje zakopanie dębowego lasu?

Wiciokrzew 

Podziękowała 2 razy
Wysłany: 2015-01-29, 21:33   

Do polecanych dodam serial "Galavant".
Najlepsza komedia jaką widziałam. Wypadałoby powiedzieć coś więcej ale to będzie trudne jeśli nei chcę spoilerować... W każdym bądź razie mamy świat pseudośredniowieczny, serial jest musicalem i parodiuje wszelkie baśniowo/książkowe schematy.

Nobanion 

Wysłany: 2015-02-02, 13:16   

Lepiej późno niż wcale, miłe zaskoczenie, myslałem że bedzie taka wersja- Gliniarz z dżungli- a tutaj pozytywne zaskoczenie...
http://www.imdb.com/title/tt3326054/

http://media2.pl/media/11...-w-TV-Puls.html

Cytat:
Głównym bohaterem serialu "Tropiciel" ("The Sniffer"/"Нюхач") jest obdarzony niezwykłych węchem konsultant policyjny, który pomaga swojemu przyjacielowi Victorowi, pracownikowi biura śledczego, w rozwiązywaniu najtrudniejszych zagadek kryminalnych. Ekscentryczny bohater dzięki swojemu niezwykłemu zmysłowi potrafi dowiedzieć się niemal wszystkiego na temat podejrzanego, wyczuć obecność ładunku wybuchowego, dowiedzieć się do kogo należą narkotyki i rozpoznać czy dzieło sztuki jest podróbką. Ukraińska krytyka pisze, że Tropiciel jest skrzyżowaniem znanych serialowych postaci Sherlocka Holmesa z Dr. Housem.

"Tropiciel" to ośmioodcinkowy, ukraiński serial z 2013 roku, którego akcja rozgrywa się w Kijowie. W rolę Tropiciela wciela się urodzony w Estonii Kirill Käro. Serial okazał się sukcesem nie tylko na Ukrainie, ale i w Rosji, dlatego podjęto decyzję o produkcji drugiego sezonu. Serial kupili już m.in. Francuzi i Finowie, a zainteresowane produkcją są m.in. takie kraje, jak Niemcy, Włochy, Hiszpania, Portugalia i Japonia. TV Puls wyemituje cały pierwszy sezon, po dwa premierowe odcinki w każdą niedzielę. W 2014 roku "Tropiciel" zdobył nagrodę intermedia-globe-Gold na WorldMediaFestival w Hamburgu.

Premiera serialu "Tropiciel" była antenie TV Puls 11 stycznia 2015 roku (niedziela) o godzinie 21.55. Emisja kolejnych odcinków w niedziele około godziny 22.00.

Znalezione w necie, lepiej bym sam tego nie opisał :) Trochę o postaciach występujących itp...

SBI – (Specjalne Biuro Śledcze) – to fikcyjna organizacja zajmująca się trudnymi śledztwami, obejmującymi między innymi: brutalne przestępstwa, uprowadzenia dzieci, oszustwa i sprawy karne. Jest analogicznym odpowiednikiem FBI lub CBI.

Generał Bondarev (Aleksandr Tyutin) – to inteligentny, dyplomatyczny i rządzący twardą ręką dyrektor SBI. Potrafi być podejrzliwy i despotyczny, ale tylko wtedy, gdy sytuacja tego wymaga. Generał Bondarev jest nieufny względem Tropiciela, ale o Victora dba z ojcowską troską.

Voskresenskaya (Nina Gogaeva) - to utalentowana lekarka – alergolog o niespotykanej wiedzy z dziedziny chemii i biologii. Przypadek Tropiciela traktuje jako jeszcze niezbadane zjawisko naukowe, które intryguje ją jeszcze bardziej ze względu na osobę detektywa. Kobieta ulega urokowi Tropiciela i czuje się nim zaintrygowana i zauroczona, w dodatku z wzajemnością…

Alex - to zbuntowany, nastoletni syn Tropiciela (Kirill Kyaro), który wciąż próbuje ustalić swoją tożsamość. Ma trudne relacje z ojcem. Alex raczej nie odziedziczył daru ojca, choć trudno to jednoznacznie stwierdzić.

Yulia (Maria Anikanova) – to kontrolująca otoczenie, dokuczliwa i owiana tajemnicą, najprawdopodobniej, była żona Tropiciela i matka piętnastoletniego Alexa. Jej relacja z Tropicielem jest trudna prawdopodobnie ze względu na zdarzenie, które miało miejsce w przeszłości, i za które Tropiciel czuje się winny. Co zrobiła Yulia i dlaczego jest jedną z zagadek serialu.

Victor Lebedev (Ivan Oganesyan) - to nieco infantylny optymista, w randze podpułkownika, a później pułkownika odpowiedzialnego za specjalną jednostkę dochodzeniową - Pierwszą Dywizję SBI. Ma bardzo dobrą kondycję, celne oko oraz wysoko rozwinięte umiejętności walki. Victor uwielbia kontakt z ludźmi, szczególnie z kobietami. Z natury jest niefrasobliwy i wydaje się, że problemy tego świata nie imają się go. Idealnie dopełnia się z Tropicielem, dzięki czemu ich przyjaźń jest niezwykła.

Tropiciel (w tej roli Kirill Käro) to nadwrażliwy, egocentryczny i porywczy prywatny detektyw, którego łatwo zranić. Ze względu na swoje niezwykle wrażliwe powonienie unika kontaktów społecznych, tym bardziej, że raczej nikt nie chce być w relacji z człowiekiem przed którym nic nie da się ukryć, nawet najbardziej intymnych sekretów. W pracy zawodowej jest bardzo skrupulatny i podejmuje się rozwiązywania nawet najbardziej skomplikowanych przypadków. Tropiciel jest drogim, ale niezawodnym detektywem, który prócz prywatnej praktyki współpracuje również z SBI.

Nobanion 

Wysłany: 2015-04-11, 12:23   

Dawno mnie serial tak nie zaciekawił; na razie jestem po pierwszym odcinku, zaczynam drugi- można ze sceptycyzmem podchodzić do seriali o superhero, ale filmy te przeszedły już dawno, swoistą ewolucję w jakości zrealizowania itd...

Jest dostępny, dwa pierwsze odcinki mają napisy, dla tych co znają angielski- ważna tutaj, jest treść mówiona ^^

http://www.imdb.com/title/tt3322312/

Odpowiedz do tematu