Poprzedni temat «» Następny temat
[29/01/10] Nowe wersje modów
Autor Wiadomość
Pily 


Wiek: 29
Posty: 180
Podziękowania: 1/6
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-01-04, 21:42   [29/01/10] Nowe wersje modów

W minionym tygodniu na Forum CoM światło dzienne ujrzało kilka nowych wersji modów.

Pierwszą z uaktualnionych jest modyfikacja The Undying obecnie w wersji 3.00. Zostanie ona znacznie poszerzona o wiele nowych obszarów do zbadania, zadań do wykonania, jak i mnóstwo przeciwników z którymi będziemy mogli się zmierzyć. Jednym z głównych spotkań będzie sprawa z powrotem do Wrót Baldura czarnego charakteru, który manipuluje innymi, dążąc do swojego celu.

Inne główne spotkanie dotyczy poszczególnego powrotu. Informacja na temat tego spotkania będzie trzymana w tajemnicy. Kim jest ten człowiek, dobrze że nie pojawił się w żadnej z części Baldur's Gate, jednak jest on bardzo znany z świata Forgotten Realms.

Teraz masa nowych treści. Nowe obszary Undying's rozszerzono o sprawę z klanem Stonecrusher. Rozpocznie się ona kiedy Magnus Stonecrusher, właściciel The Dwarven Hammer, poprosi o pomoc, gdy jego klan będzie miał kłopoty. Istnieją również inne drobne zadania w Stonecrusher Delve oprócz głównego wątku.

Strona
Fora

Alexia NPC mod & Neh'Taniel mod:


Dalej w toku na liście aktualizacji jest mod Alexia, który ma stronę internetową. Sam mod jest bliski ukończenia.

Prowadzone są również ciężkie prace nad Neh'Taniel mod.

Zaktualizowano trzy mody do BGT:

BGT WeiDU v1.08:

Pierwszym z nich jest nowa wersja BGT. Aktualizacja dodaje możliwość posiadania muzyki z całej sagi Baldur's Gate i zawiera większość poprawek Dudleyville. Co do poprawek tej aktualizacji powinna na stałe rozwiązać problemy z Jaheirą i Viconią + inne drobne błędy. Pomimo występowania większych problemów, ta wersja zakrawa na finalną BGT-WeiDu.

Hard Times BGT v2.3:

Drugim z nich jest Hard Times, którego aktualizacja obejmuje tłumaczenie na język niemiecki.

BGT Tweak Pack v9:

Trzecim z nich jest kolejna wersja BGT Tweak Pack, która dodaje tłumaczenie na język włoski!

Download
Forum
Strona BGT
Ostatnio zmieniony przez morgan 2010-01-29, 23:55, w całości zmieniany 15 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Dark
Lava Del'Vortel 
Avatar Sune
Łasiczy Szperacz


Wiek: 30
Posty: 3155
Podziękowania: 215/71
Wysłany: 2010-01-05, 20:19   

Pozwolę sobie wtrącić się. Pomiędzy 2 ostatnimi informacjami o nowych wersjach było kilka pominiętych:

Mazzy Friendship - modyfikacja podlegająca pod serię dodatków IEP rozwijających oryginalnych NPC o dodatkowe rozmowy - w tym przypadku Mazzy - wojowniczej pani niziołek, którą spotykamy w Ruinach Świątyni Amaunatora. Mazzy Friendship wprowadza łącznie 16 rozmów w SoA i ToB. W nowej wersji poprawiono mniejsze błędy, literówki oraz straifikowano.
Strona dodatku
Download
Forum

CoI: Tales of the Deep Gardens - kolejna wersja onirycznej przygody głęboko pod ziemiami Torilu. Mod wprowadza nowe zadanie na nowych lokacjach, przedmioty, zaklęcia, muzykę itp. W wersji 4.0 wystąpiły poprawki skryptów, postaci, przedmiotów, tekstu oraz poprawienie incydentu który mógł wystąpić w przypadku zainstalowanego SCS2. Dodane zostały także 2 pliki audio.
Strona dodatku
Download
Forum

Check the Bodies - megamod do BG2:SoA & ToB wprowadzający dużo zmian. No tak, to w końcu megamodyfikacja. Zadania, lokację, dialogi, przedmioty, sklepy, muzyka, zaklęcia a nawet filmik. W tej wersji poprawionych zostało wiele wspomnianych przez graczy błędów. Dodane zostały też włoskie oraz niemieckie tłumaczenie. Nastąpiły też poprawki tłumaczenia francuskiego.
Strona dodatku
Download
Forum

GreyHawk Artifacts - " Coś mrocznego narodziło się w Sferze Astralnej, ciemne moce zbierają się by wskrzesić zło którego boją się nawet sami bogowie. Czy masz dostatecznie silną wolę i wystarczającą siłę by stawić czoło przygodzie i nie obrócić się w pył? " - dodatek można odszukać pomiędzy innymi dodatkami działu wydanych "różności" na SHS. Nowa wersja ma już wagę około 17 mb. Może się to okazać intrygującym dodatkiem.
Strona dodatku

Jamella's Diablo2 Item Store for BG2 - dodatek wprowadza 108 nowych przedmiotów z Diablo 2. Nowa wersja dodaje ograniczenia dla części przedmiotów oraz kilka pomniejszych poprawek.
Strona dodatku

Diablo2 Kit Pack for BG2 - The Barbarian - kolejny dodatek z Diablo 2 w nazwie. Tym razem dotyczy to klasy barbarzyńcy. W nowej wersji dodatku poprawione zostały ikony specjalnych zdolności.
Strona dodatku

Diablo2 Kit Pack for BG2 - The Paladin - no i ostatni na dziś "diablowaty dodatek". Dotyczy zmian w klasie pladyna. Pamiętacie aury paladynów z D2? Tak, dokładnie o to tutaj chodzi. W nowej wersji poprawione zostały aury.
Strona dodatku

Przy okazji można wspomnieć, że dostępna jest nowa wersja WeiDU. Obecnie tutaj można zdobyć potrzebne modderom linki do konkretnych wersji.
Ostatnio zmieniony przez morgan 2010-01-05, 20:24, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Dark
Lava Del'Vortel 
Avatar Sune
Łasiczy Szperacz


Wiek: 30
Posty: 3155
Podziękowania: 215/71
Wysłany: 2010-01-06, 12:38   

Od wczoraj zdążyły wyjść 2 kolejne wersje modów.

The Big Picture v179e - dodatek Big Picture jest właściwie patchem łączącym kilka znanych dużych modów: TDD, SoS, TS. Możliwe jest też poprawienie działania kilku mniejszych dodatków zainstalowanych na wyżej wymienione. Nowa wersja przynosi zmiany w postaci dodania wszystkich poprawek BP, które dotychczas były częścią BiG World Project oraz kilku innych dodatkowych fixów. Od teraz dodane są także tłumaczenia: francuskie, włoskie, niemieckie, hiszpańskie.
Strona dodatku
Download
Forum

Lure of the Sirene's Call v.10 - od pewnego czasu nic się nie działo na Pocket Plane Group, ale właśnie cisza została przerwana. Dodatek LotSC dodaje do BG1 małe zadanie dotyczące regionów wybrzeża na południe od Candlekeep. Jak wskazuje nazwa, zadanie to dotyczy sirin, latarni morskich, skarbu i piratów. W nowej wersji nastąpiła poprawka dotycząca toku zadania. Poprawione zostało też niemieckie tłumaczenie.
Strona dodatku
Forum
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Lava Del'Vortel 
Avatar Sune
Łasiczy Szperacz


Wiek: 30
Posty: 3155
Podziękowania: 215/71
Wysłany: 2010-01-08, 10:58   

Kolejny dzień, no i kolejne mody. No i mała uwaga - z powodu istnienia wersji windows, osx i linux, linki download prowadzą do download menagera gdzie wybiera się jaką wersję potrzebujecie.

The bigg House: The bigg Quest Pack v2.03 - dodatek autorstwa the bigg dodający kilka zadań i pomniejszych walk. Możliwe są komponenty takie jak Mprolla, the Spammer (walka z błaznem wzorowanym na osobie realnej, która spamowała na forum gier IE) oraz Large Scale Battle gdzie zmierzyć się mamy z ogromną liczbą orków. W nowej wersji zawitały hiszpańskie i rosyjskie tłumaczenia i różnego rodzaju poprawki.
Strona dodatku
Download
Forum

Refinements v.3.21 - dodatek poprawiający różnorakie części gry, które niekoniecznie są błedami, tylko zostały uznane za niedopracowane. Tak więc Imoen dostaje podklasę zawadiaki, zmienione zostają HLA różnych klas, zmiana restrykcji pomniejszych szat magów, poprawienie zmian kształtu oraz jednak nowa podklasa. Nowa wersja została po prostu "odświeżona" - usunięto kilka błędów.
Strona dodatku
Download
Forum

The bigg House: bigg Tweaks v.2.20 - różnego rodzaju poprawki wykonane przez bigg'a. Są to głównie poprawki zaklęć - dość przydatne. Przykładem może być to, że zaklęcie Uwięzienie czy Petryfikacja nie będa już psuć romansów. Zmiany dotyczą także np. przyspieszenie romansów czy możliwość uzyskania dodatkowego ataku przez wszystkie klasy przez posiadanie *gwiazdek* w broni - ta właśnie możliwość została dodana w nowej wersji. Poza innego rodzaju mniejsze poprawki.
Strona dodatku
Download
Forum

GreyHawk Artifacts v.11 - " Coś mrocznego narodziło się w Sferze Astralnej, ciemne moce zbierają się by wskrzesić zło którego boją się nawet sami bogowie. Czy masz dostatecznie silną wolę i wystarczającą siłę by stawić czoło przygodzie i nie obrócić się w pył? " Już pokazała się nowa wersja tej modyfikacji. W tej wersji poprawione zostało dużo błędów z v.10 która wyszła kilka dni temu.
Strona dodatku

Vampire Tales v.1.0 - dodatek ten jest kombinacją Miriam NPC i Dark Ritual. Załączone zostały też porpawki do obu tych dodatków. Jeżeli ktoś nie wie - Miriam jest wampirem złodziejką, która jest zmęczona swoim nie-życiem w stagnacji.
Strona dodatku
Download
Forum

Poza dodatkami wyszła też nowa wersja narzędzia Generalized Biffing.
Ostatnio zmieniony przez morgan 2010-01-08, 14:01, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Lava Del'Vortel 
Avatar Sune
Łasiczy Szperacz


Wiek: 30
Posty: 3155
Podziękowania: 215/71
Wysłany: 2010-01-10, 12:02   

No to mamy kolejne wersje:

Viconia Friendship v.3 - dodatek umożliwiający nam prowadzenie przyjaźni z naszą egzotyczną, nie zawsze miła... odrobinę bezczelną... no i zadziorną drowią kapłanką doczekał się wersji trzeciej. Dodatek został straifikowany, poprawione zostało kodowanie dialogów oraz pozbyto się kilku pomniejszych błędów. Jest to dodatek z serii IEP, która na prawdę jest godna polecenia.
Strona dodatku
Download
Forum

Item Pack v1.2 - nowe przedmioty... po pewnym czasie, gdy znamy lokację i właściwości wszystkich oryginalnych przedmiotów fajnie jest doinstalować kilka nowych, prawda? IP prezentuje nam właśnie takie "itemy", które przy okazji są dość zbalansowane. Mod wprowadza też kilka poprawek oryginalnych przedmiotów. W nowej wersji można się spodziewać nowych zabawek do naszego ekwipunku no i jak zwykle kilka poprawek.
Download
Forum

No i na dziś to wszystko.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Lava Del'Vortel 
Avatar Sune
Łasiczy Szperacz


Wiek: 30
Posty: 3155
Podziękowania: 215/71
Wysłany: 2010-01-14, 14:06   

Czekam na nowy dzień świąt SHS i coś się nie pojawia, więc na razie bez niego!

Widescreen Mod v.2.3 - dość znany dodatek umożliwiający grę w BG1, BG2, IWD, IWD2 i P:T na wysokich rozdzielczościach został właśnie wydany w wersji 2.3. W tej wersji poprawiony został błąd występujący w instalacji na BG1 i P:T. (Błąd animacji kilku drzwi). W przypadku innych gier nic się nie zmieniło, żadne nowości nie zostały dodane.
Strona dodatku
Download
Forum

Divine Remix v.6 - Divine Remix to dodatek który skupia się na zmianach i poprawkach w zakresie klas używających magii objawionej (kapłan, druid, paladyn, łowca). W nowej wersji nastąpił update polskiego tłumaczenia, dodanie tłumaczenia czeskiego, wprowadzenie nowej podklasy - Świętego Stratega (Holy Strategist). Jak przy każdej nowej wersji dodatków można spodziewać się także kilku pomniejszych poprawek.
Strona dodatku
Download
Forum

Encounters v.1.04 - dodatek na ostatnio mało aktywnym Chosen of Mystra doczekał się nowej wersji. Sam mod dodaje nowe spotkania, zadanie oraz poprawia wątek Gaju Druidów. W nowej wersji natkniemy się na kilka poprawek, a jedno ze spotkań może okazać się trudniejsze.
Strona dodatku
Download
Forum

Lucy the Wyvern v.2 - mini dodatek odrobinkę rozwijający spotkanie z Lucy (wiwerną na Targu Przygody) także doczekał się update'u. Dodane zostały niemieckie oraz rosyjskie tłumeczenia i poprawiona została kompatybilność z dodatkiem Shards of Ice.
Forum
Download

Lol's RezMod v.2 - RezMod to mały dodatek autorstwa Lolloriana. 'Wskrzesza' on starsze dodatki: Masamune Sword Mini-mni-quest, Improved Anarg. W nowej wersji zaistniał nowy komponent: Extended Visual Ioun Stones - komponent ten dodaje animacje dla kamieni Ioun. Muszę przyznać, że wyglądają całkiem dobrze. Przed instalacją zalecam zapoznanie się z readme dodatku.
Screen:

Forum
Download

Dodatkowo Liam (K'aeloree - administrator SHS) udostępnił archiwa swoich niedoszłych dodatków. To gdyby ktoś chciał zerknąć z ciekawości, może dokończyć czy gdyby ktoś np szukał natchnienia na postać. Jeżeli ktoś chce skorzystać z materiałów, prosi się o kontakt z autorem. Tutaj link do materiałów.

To tyle na dziś!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Lava Del'Vortel 
Avatar Sune
Łasiczy Szperacz


Wiek: 30
Posty: 3155
Podziękowania: 215/71
Wysłany: 2010-01-15, 11:21   

2 ostatnie Dni Świąt SHS dobiegły końca. Oto nowości.

Yoshimo Friendship v.2 - dodatek z serii IEP rozwijający pod względem dialogów nie zawsze szczerego złodziejaszka z BG2 został właśnie wydany w nowej wersji. W sumie to seria nowych dialogów, sprawiająca, że postać nabiera odrobinę większej głębi. W v.2 zobaczymy poprawienie skryptów, mniejszych błędów. Dodatek został także straifikowany.
Strona dodatku
Download
Forum

Jerry Zinger Show v.3 - Jerry Zinger to dodatek z dużą dozą humoru. Wprowadza swojego rodzaju show wzorowany na prawdziwym programie (zgadnijcie jakim). Występują Keldorn, Viconia, Aerie i kilku innych! W nowej wersji dodane zostało rosyjskie tłumaczenie.
Strona dodatku
Download
Forum

Jako nowinkę pozwolę sobie wspomnieć, że wydane zostały na SHS też 3 nowe wersje dodatków do P:T, jednak to nie temat związany z modami Planescape. Więcej informacji a propos tych można uzyskać w newsach SHS.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Lava Del'Vortel 
Avatar Sune
Łasiczy Szperacz


Wiek: 30
Posty: 3155
Podziękowania: 215/71
Wysłany: 2010-01-17, 22:39   

Jeden nowy mod.

Dark Horizons v.2.03 - Dark Horizons to dodatek wprowadzający wątek tajemniczej organizacji igrającej z główną postacią gracza. Jest to mod do BG1 wprowadzający nowe spotkania, zadania i przedmioty. Owe przedmioty zostały w nowej wersji poprawione, tak jak kilka skryptów. Dodane zostało także włoskie tłumaczenie.
Strona dodatku
Download
Forum
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Lava Del'Vortel 
Avatar Sune
Łasiczy Szperacz


Wiek: 30
Posty: 3155
Podziękowania: 215/71
Wysłany: 2010-01-19, 21:07   

No i nowa porcja:

aTweaks v.3.01 - zestaw tweaków autorstwa aVengera pojawił się w nowej wersji. 15 stycznia wyszła 3.0 a trzy dniu później poprawiona 3.01. Tym razem przeważają zmiany "estetyczne". Różne demony posiadają różne kolory, inny wygląd drzwi z cieni, komponent dający Mariliths ich soundset z IWD. Dodatkowo np umiejętność spisywania zaklęć dla magów itp. Może umilić grę.
Download
Forum (wspólne z RR)
Screeny

Infinity Animations WeiDU Beta 1 - ten mod będzie pomocny bardziej modderom czy graczom. IA pozwala na dodawanie animacji do BG2 bez obawy na nadpisywanie istniejących. Może się to okazać pomocne przy tworzeniu barwnego dodatku z całkiem nowymi istotami.
Strona dodatku
Download
Forum
Ostatnio zmieniony przez Lava Del'Vortel 2010-01-20, 17:33, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Lava Del'Vortel 
Avatar Sune
Łasiczy Szperacz


Wiek: 30
Posty: 3155
Podziękowania: 215/71
Wysłany: 2010-01-21, 19:19   

Aurora's Shoes and Boots v.4 - Aurora to nowa sprzedawczyni, którą możemy spotkać na ulicach Athkatli - dokładniej mówiąc niedaleko Róży Pąsowej i Pięciu Dzbanów (w wersji do np BGT rozmieszczenie postaci z dodatku jest odrobinę inne). Co może nam zaoferować? Buty! No, nie tylko... także... pudełko na buty! Nie, no jest też kilka innych przedmiotów. Poza tym Aurora chętnie podzieli się z nami wszelkiego rodzaju ploteczkami. Dodatek jest na prawdę bardzo rozbudowany mimo tego, że wygląda na zwyczajny dodatkowy sklep. W nowej wersji dostaniemy multum poprawek i udogodnień, crossmod z NPC z modów, nowe spotkanie na instalacji z CA... no i wiele wiele innych.
Strona dodatku
Download
Forum
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Lava Del'Vortel 
Avatar Sune
Łasiczy Szperacz


Wiek: 30
Posty: 3155
Podziękowania: 215/71
Wysłany: 2010-01-22, 20:05   

Alternatives v.2 - zmęczeni standardowym rozdziałem "walk gildii"? No to powstało remedium. Alternatives to całkiem nowy dodatek autorstwa Berelinde - autorki chociażby Fading Promises. Mod dodaje 2 nowe ścieżki do Brynnlaw. Nowe postacie, nowe przedmioty, nowe spotkania, częściowe ugłosowienie - dodatek na prawdę dobrze napisany. Wydany jest pod v.2, ale tak na prawdę to pierwsza dostępna oficjalnie wersja - v.1 było dostępne jedynie nielicznym osobom by upewnić się, że wszystko działa poprawnie. Dodatek dostępny na G3.
Strona dodatku
Download
Forum

BG Quests and Encounters v.6 - mod wprowadza kilka nowych zadań oraz spotkań do BG1. Dodatek ten w sposób subtelny urozmaica grę w pierwszą część naszej ulubionej trylogii BG. W nowej wersji dodano włoskie tłumaczenie.
Strona dodatku
Download
Forum

Item Randomiser v.3 - dodatek IR sprawia, że przedmioty w BG1 oraz BG2 zostają losowo rozrzucone po grze. Dzięki temu każda gra będzie się delikatnie różnić - będziemy zdobywać różne przedmioty w różnych momentach gry - za każdym razem inaczej. W nowej wersji poprawiono kilka mniejszych błędów oraz poprawiono kompatybilność z innymi modami.
Strona dodatku
Download
Forum

Level 1 NPCs v.1.3 - dodatek ten pozwala nam wybrać NPC z BG2 ich klasy, biegłości, zdolności itd. Daje to zupełnie nowe możliwości gry. Wersja ta od swojej poprzedniczki różni się jedynie kilkoma pomniejszymi poprawkami błędów.
Strona dodatku
Download
Forum

NPC Tweak v.5 - dodatek NPC Tweak to zbiór poprawek dla NPC z Baldur's Gate 2. Mod sprawia, że postacie są "realniejsze", poprawia na przykład ich zdolności. Zmiany dotyczą Anomena, Nalii oraz Cernda. W nowej wersji dodane zostało tłumaczenie na język rosyjski.
Strona dodatku
Download
Forum

Sword and Fist v.5 - Sword and Fist czyli "Miecz i Pięść" to dodatek poprawiający/zmieniający klasy postaci walczących siłą - mnichów, wojowników oraz barbarzyńców. Poza poprawkami, S&F oferuje nam także 5 nowych podklas wojownika. W wersji 5 dodane zostało rosyjskie tłumaczenie autorstwa Prowler'a i Hawkmoon.
Strona dodatku
Download
Forum
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Lava Del'Vortel 
Avatar Sune
Łasiczy Szperacz


Wiek: 30
Posty: 3155
Podziękowania: 215/71
Wysłany: 2010-01-23, 20:09   

Widescreen Mod v.2.31 - Wyszła mała poprawka do modu Widescreen, który pozwala nam na grę w mody Infinity Engine na rozdzielczościach większych niż standardowe. W wersji 2.31 naprawiono błąd przy odinstalowywaniu dodatku oraz błąd z wyświetlaniem na niektórych lokacjach PS:T/BG1.
Strona dodatku
Download
Forum
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Lava Del'Vortel 
Avatar Sune
Łasiczy Szperacz


Wiek: 30
Posty: 3155
Podziękowania: 215/71
Wysłany: 2010-01-27, 20:41   

Aurora's Shoes and Boots v.4 Fix - wydany została poprawka do wersji 4 Aurory. Wspomniana wersja Aurory ma dość poważny błąd, który może wywołać zawieszanie się gry i automatyczne zamknięcie jej. Poprawka posiada własne setup, można ją zainstalować po tym jak zainstalowane zostały już inne dodatki.
Download
Temat na forum Aurory
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Lava Del'Vortel 
Avatar Sune
Łasiczy Szperacz


Wiek: 30
Posty: 3155
Podziękowania: 215/71
Wysłany: 2010-01-29, 23:46   

Homeward Bound v.4 - dziś na Chosen of Mystra została wydana nowa wersja dodatku, który pozwala głównej postaci na odesłanie NPC z Sfery Kieszeniowej do domu. W nowej wersji mamy możliwość uczynić to także na pirackiej wyspie Brynnlaw. Romanse zakończone przez odesłanie do domu mogą teraz być przywrócone do aktywnych. Mod dodaje także nowego sprzedawce, który może nam zaoferować całkiem intrygujące przedmioty.
Download
Forum
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group